Tähelepanu- seadusemuudatus!

Koht, kus saab arutada 4x4 teemadel, leppida kokku aegu, sõitude kohti ja muidu informatiivne koht / Information about different 4x4 events, safaries and adventures in Estonia and abroad.

Moderaator: Moderators

Vasta
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17310
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Tähelepanu- seadusemuudatus!

Postitus Postitas Landy »

Oluline info KÕIGILE ürituste korraldajatele!

Seoses looduskaitseseaduse muudatusega, kooskõlastab alates 1.
aprillist 2007 rahvaüritused kaitsealadel kaitse korraldaja
(looduskaitseseadus §31 lg 5) ehk siis Riikliku
Looduskaitsekeskuse kohalik regioon.

Varasemalt tegi seda maakonna keskkonnateenistus.
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
Kasutaja avatar
Oliver
offroad on külm, pime ja vastik
Postitusi: 442
Liitunud: T Dets 20, 2005 4:02 pm
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Tähelepanu- seadusemuudatus!

Postitus Postitas Oliver »

See info on siin minu teada ajast ja arust.
Oliver Sults, TR3, 20 aastat võidu- ja lõbusõite
Orienteerumiseks vajaliku arvuti leiad siit: https://supervivent.eu/offroad
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17310
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Re: Tähelepanu- seadusemuudatus!

Postitus Postitas Landy »

Riigikogus 11. veebruaril vastuvõetud uus seadus sätestab erandi võõral kinnistul viibimise kohta mootor- või maastikusõidukiga.
Keskkonnaseadustiku üldosa seaduse, metsaseaduse ja veeseaduse muutmise seaduse algatas valitsus.

Veidi lähemalt:
http://tarbija24.postimees.ee/3088893/r ... allitamist
http://riigikogu.ee/index.php?id=182137
http://riigikogu.ee/index.php?page=en_v ... oosseis=12
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
Kasutaja avatar
LauriJ
True Off Roader!
Postitusi: 1450
Liitunud: L Okt 02, 2010 10:55 pm
Asukoht: Tartu.

Re: Tähelepanu- seadusemuudatus!

Postitus Postitas LauriJ »

See on ikka paras debiilne seadus. Pm kui minu maaüksus asub naabri maatüki taga, siis pean temalt luba küsima, et oma maatükile pääseda.
Samamoodi sõites metsateid mööda, peab koguaeg GPS-i vahtima, sest kunagi ei tea, kas nüüd on tee erastatud või on katastriüksusest välja mõõdetud. Lisaks veel peab otsima, kas kinnistul on servituut või mitte. Ok, saaks aru, kui ei tohiks teelt maha sõita aga hetkel uudiseid lugedes kehtib see kogu kinnistu peale.
Täna just sai ühe maaomanikuga kakeldud: Kinnistule jõudmiseks on tarvis sõita mööda teed, mis kuulub naaberkinnistu omanikule. Seda sama teedpidi läheb ka RMK metsamassiivi ainuke veoautodega sõidetav tee. Jõudis masin siis kohale, kui juba omanik kargas kuskilt välja ja pistis röökima ning ähvardama. Eramaa märke pole kuskil. Kui mina talle helistasin, et asjad korda ajada, ütles naaber, et tema number on salastatud ning ära enam helista. No kuidas siis võimalik üldse maaomanikuga kokkuleppele jõuda? Vallast öeldi ka, et inimene on hull ja temaga pole võimalik rääkida. Samuti ei saa kontakti inimene, kelle kinnistule mul vaja jõuda oli. Ei jäänudki midagi muud üle, kui forvarder jäi treila peale ning keeras otsa ringi ning sõitis minema. Palgid on metsa all laiali. Tuleb uus tee leida, et materjal kätte saada. Oleks siis põld või tee mäda, et isegi jala kõndides jätaks sügavad jäljed. Aga täiesti jääs kõik teed.
seroi
Fitting 38"
Postitusi: 207
Liitunud: L Juun 25, 2011 9:01 pm
Asukoht: Mõngaste, telefon +372567890123

Re: Tähelepanu- seadusemuudatus!

Postitus Postitas seroi »

Ei saa hetkel kontrollida, aga mu meelest on võõral maal väljaspool teid juba ammuilma olnud mootorsõidukiga liikumiseks vajalik maaomaniku luba.
See üle ühe kinnistu teise juurde pääsemise, takistamise, servituutide jms tsirkus on ka juba ammusest saanud ju eestlase rahvusspordiks. Seda kui kuskil on keegi sõge maaomanik nagu eelnevalt kirjeldatud juhtumis, ei muuda ükski seadus - kui seltsimees on sõge, siis jaurab ta ikka nii kuis tahab.
igiliikur
Rock Crawler
Postitusi: 675
Liitunud: P Dets 16, 2007 4:01 pm
Asukoht: Võru

Re: Tähelepanu- seadusemuudatus!

Postitus Postitas igiliikur »

LauriJ kirjutas:
Samamoodi sõites metsateid mööda, peab koguaeg GPS-i vahtima, sest kunagi ei tea, kas nüüd on tee erastatud või on katastriüksusest välja mõõdetud.
Kas on mingi kaart GPS-i jaoks, kus selline info ka peal on?
Exid:Frontera´95, Blazer´97,Ranger´03,Pajero´93,Galloper´98,Ranger´08, XC90´03
Hetkel Isuzu Trooper ja RX400h
Kasutaja avatar
CaveMan
True Off Roader!
Postitusi: 1042
Liitunud: P Dets 12, 2010 10:51 pm
Asukoht: Tallinn ja Peetri
Kontakt:

Re: Tähelepanu- seadusemuudatus!

Postitus Postitas CaveMan »

Eramaa ja eratee on minuteada erinevad mõisted. Ainuke uus teadmine mis ma sellest artiklist saan on see, et kui ma lähen sõbrale külla, ta mulle värava avab ning palub hoovi sõita, mis on päris kindlasti eramaa, siis ei saa ma seda ennem teha kui ta on kirjaliku loa mulle väljastanud.
Land Cruiser 100 2005, 4,2TD Aut - 33'' Cooper Discoverer STT PRO - Come Up DV-9
seroi
Fitting 38"
Postitusi: 207
Liitunud: L Juun 25, 2011 9:01 pm
Asukoht: Mõngaste, telefon +372567890123

Re: Tähelepanu- seadusemuudatus!

Postitus Postitas seroi »

Luba ei pea olema kirjalik, ärge nüüd üle ka reageerige :) Ei tule keegi ametnik uurima, kas su sõber on sulle tema hoovi sõitmiseks kirjalikult loa andnud. Kui aga trügid vägisi ja sõber pöördub ametivõimu poole, siis juhul kui sul seda luba pole esitada sunnib ametivõim su viisil või teisel lahkuma. Sama seis on tegelikult olnud ka varasemalt.
PSV
ilus päev elamiseks
Postitusi: 284
Liitunud: P Dets 31, 2006 4:57 pm
Asukoht: Tallinn

Re: Tähelepanu- seadusemuudatus!

Postitus Postitas PSV »

Tegemist pole miski uue asjaga ja suurema piiranguga. Lihtsalt eelmisel aastal jõustunud keskkonnasedustiku üldosa seadus andis looduses viibijatele laiemad õigused ja kahjuks hakkasid neid omakasuks tõlgendama ka mootorsõidukitega väljaspool teid kulgevad kodanikud. Ilma maaomaniku loata pole see tegevus olnud kunagi lubatud, ka sügaval nõukaajal mitte, siis oli tegemist riigivara rikkumisega. Hetkel täpsustati sõnastust eeldatava loa suhtes, mida ei ole mootorsõiduki juhtimisel väljaspool teid, vaid on vastupidi, kui pole selgelt väljendatud luba, siis ei sõida. Ei puuduta asi erateid, seal kehtib teeseadus ja liiklusseadus. Kui eratee omanik ei luba teed kasutada, siis on võimalik see luba saada kohtust, kui kompenseerida omanikule mõistlikud kulud. Ka ajutine teekasutusluba on nõnda saadav. Ei pea kogu aeg kaklema ja tee omanikke süüdistama, tee lõhkumise risk on suur ja kahjustused tulevad alles hiliskevadel välja, kui tee läbi sulab. Mina näiteks tahan tagatisraha.
igiliikur
Rock Crawler
Postitusi: 675
Liitunud: P Dets 16, 2007 4:01 pm
Asukoht: Võru

Re: Tähelepanu- seadusemuudatus!

Postitus Postitas igiliikur »

PSV kirjutas:Tegemist pole miski uue asjaga ja suurema piiranguga. Lihtsalt eelmisel aastal jõustunud keskkonnasedustiku üldosa seadus andis looduses viibijatele laiemad õigused ja kahjuks hakkasid neid omakasuks tõlgendama ka mootorsõidukitega väljaspool teid kulgevad kodanikud. Ilma maaomaniku loata pole see tegevus olnud kunagi lubatud, ka sügaval nõukaajal mitte, siis oli tegemist riigivara rikkumisega. Hetkel täpsustati sõnastust eeldatava loa suhtes, mida ei ole mootorsõiduki juhtimisel väljaspool teid, vaid on vastupidi, kui pole selgelt väljendatud luba, siis ei sõida. Ei puuduta asi erateid, seal kehtib teeseadus ja liiklusseadus. Kui eratee omanik ei luba teed kasutada, siis on võimalik see luba saada kohtust, kui kompenseerida omanikule mõistlikud kulud. Ka ajutine teekasutusluba on nõnda saadav. Ei pea kogu aeg kaklema ja tee omanikke süüdistama, tee lõhkumise risk on suur ja kahjustused tulevad alles hiliskevadel välja, kui tee läbi sulab. Mina näiteks tahan tagatisraha.
Sul on juristi haridus vist? Kõlab küll nii. Kinni tambitud lume all on maa külmunud 70 cm, seda ka ju teede all. See kevadel asja ei mõjuta. Puutumata lume all on maa tõesti ainult 3-4 cm külmunud. Ma tean selliseid fakte oma töö tõttu. Järeldused saab igaüks ise teha.
Exid:Frontera´95, Blazer´97,Ranger´03,Pajero´93,Galloper´98,Ranger´08, XC90´03
Hetkel Isuzu Trooper ja RX400h
PSV
ilus päev elamiseks
Postitusi: 284
Liitunud: P Dets 31, 2006 4:57 pm
Asukoht: Tallinn

Re: Tähelepanu- seadusemuudatus!

Postitus Postitas PSV »

Eks mulgi on kogemusi raskemate vedudega pehmetel teedel, sh metsaveoga. Omal lükkasin lume pidevalt teelt ja platsilt ära, et tee läbi külmuks. Selleks on vaja, et paar nädalat püsiks temperatuur alla 7 pügala. Naabril tuldi aga samal ajal lumisele teele ja olidki rööpad sees, tehti küll hiljem enamvähem korda, kuid esialgset seisukorda ei saavutatud. Eriti haavatavad on metsateed, kus peale kamara läbilõikamist enam pinnal ei püsi. Ja teeb ikka meele kurvaks, kui keegi sinna pulli pärast trügib, sinul aga jäävad hädavajalikud tööd tegemata.
Vasta

Mine “4x4 üritused / 4x4 events”