Maasturite Suveseiklus 2015 Soovitusi algajale

Koht, kus saab arutada 4x4 teemadel, leppida kokku aegu, sõitude kohti ja muidu informatiivne koht / Information about different 4x4 events, safaries and adventures in Estonia and abroad.

Moderaator: Moderators

Rxzz
Rookie
Postitusi: 6
Liitunud: R Mai 15, 2015 6:08 am

Maasturite Suveseiklus 2015 Soovitusi algajale

Postitus Postitas Rxzz »

Plaanis siis sellel üritusel osaleda. Olen olnud juba ammu asjaarmastaja aga pole kunagi ühelgi võistluselt käinud. Nüüd sai siis soetatud üks 94a. Jeep Grand Cherokee 5.2l ja plaanis ka natuke tõsisemalt asjaga tegeleda. Kas keegi oskab soovitada millele peaks kindlasti tähelepanu pöörama või mis kindlast peaks masinal olema?
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: Maasturite Suveseiklus 2015 Soovitusi algajale

Postitus Postitas TiitR »

Rxzz kirjutas:Plaanis siis sellel üritusel osaleda. Olen olnud juba ammu asjaarmastaja aga pole kunagi ühelgi võistluselt käinud. Nüüd sai siis soetatud üks 94a. Jeep Grand Cherokee 5.2l ja plaanis ka natuke tõsisemalt asjaga tegeleda. Kas keegi oskab soovitada millele peaks kindlasti tähelepanu pöörama või mis kindlast peaks masinal olema?
Ise vaatasin kõik selle Oro võistlusega seotud pildimaterjali läbi ja silma hakkasid kohustuslikud lisad: snorkel, vints, karvasem rehv. Need tunduvad esmatähtsad. Tõste võib olla (ja tuleb kindlasti ka kasuks), kuid kopikat kokkuhoides, ei ole väga primaarne, kuna ei paistnud kõigil olevat?
Aga see oli kõik minu, kui võhiku, silme läbi tähelepanekud :oops: Räägime ikka kõige "softimast" klassist?
Kasutaja avatar
girlpower
Off Roader Wannabe
Postitusi: 39
Liitunud: E Juun 10, 2013 8:21 am

Re: Maasturite Suveseiklus 2015 Soovitusi algajale

Postitus Postitas girlpower »

2 aastat olen osalenud - 150-200km mööda kruusateid, linna ja natuke pinnasteedel... Kui midagi muutumas see aasta pole, siis vintsi, snorkli ja mudarehviga pole seal küll midagi teha. Isegi üsna mõni punkt oli mõlemal aastal samas kohas, suisa kahju, et vanu pilte alles polnud, oleks mõttetu kruusal ringi uhamine väiksemas normis olnud.
Rxzz
Rookie
Postitusi: 6
Liitunud: R Mai 15, 2015 6:08 am

Re: Maasturite Suveseiklus 2015 Soovitusi algajale

Postitus Postitas Rxzz »

No masin on kõrgemaks tõstetud, 31x10.5 Mudakad rehvilukkudega all ja vints, snorklel ka olemas. Põhjaall kõik elutähtsad organid plaatidega kaitstud. Tegelikult tahaksi teade et millisesse klassi ma ennast regiteerima peksin?
Kasutaja avatar
uppund kana
Rock Crawler
Postitusi: 977
Liitunud: P Mär 28, 2010 6:35 pm
Asukoht: Pärnu-ühe varbaga Saaremaal
Kontakt:

Re: Maasturite Suveseiklus 2015 Soovitusi algajale

Postitus Postitas uppund kana »

Rxzz kirjutas:No masin on kõrgemaks tõstetud, 31x10.5 Mudakad rehvilukkudega all ja vints, snorklel ka olemas. Põhjaall kõik elutähtsad organid plaatidega kaitstud. Tegelikult tahaksi teade et millisesse klassi ma ennast regiteerima peksin?


Vast ikka turisti klassi. Autot näikse olevat ülearugi. Kui veel millelegi tähelepanu pöörata siis suvesõidul kulub marjaks pisike kummipaat. Osad punktid tiikide keskel.
Parketitigu (praegu küll rohkem turist) ........Bussiga
Suhtlen inimestega ka 56 204 888
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: Maasturite Suveseiklus 2015 Soovitusi algajale

Postitus Postitas TiitR »

Rxzz kirjutas:No masin on kõrgemaks tõstetud, 31x10.5 Mudakad rehvilukkudega all ja vints, snorklel ka olemas. Põhjaall kõik elutähtsad organid plaatidega kaitstud. Tegelikult tahaksi teade et millisesse klassi ma ennast regiteerima peksin?
No sellest olekski võinud alustada, et mis seades auto juba on ja mis klassis kaasa lüüa tahaks :D
Kasutaja avatar
LauriJ
True Off Roader!
Postitusi: 1450
Liitunud: L Okt 02, 2010 10:55 pm
Asukoht: Tartu.

Re: Maasturite Suveseiklus 2015 Soovitusi algajale

Postitus Postitas LauriJ »

TUR+ mine ikka. Tavaline turist on kruusateedel vaatamisväärsustega tutvumine.
Kasutaja avatar
CaveMan
True Off Roader!
Postitusi: 1042
Liitunud: P Dets 12, 2010 10:51 pm
Asukoht: Tallinn ja Peetri
Kontakt:

Re: Maasturite Suveseiklus 2015 Soovitusi algajale

Postitus Postitas CaveMan »

Tiit, kas sa mõnel turistisõidul oled osalenud?
Pildid ja videod tehakse alati nendest karmimatest ja huvitavamatest kohtadest. Sellepärast jääbki mulje, et ainult hull andmine.

Vastus küsijale. Vaja on kohale tulla. Suvesõidul võib nelivedu võib hea õnne korral vaja minna. Abiks on mingi arvuti koos kaardimaterjaliga. Muud otseselt vaja ei lähe. Punktini ei pea autoga trügima kui ei taha ja teekonda saab valida.

Aga vaadates varustust, siis peaks sobima hoopis TR1 klassi kui nõuetele vastab :D
Land Cruiser 100 2005, 4,2TD Aut - 33'' Cooper Discoverer STT PRO - Come Up DV-9
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: Maasturite Suveseiklus 2015 Soovitusi algajale

Postitus Postitas TiitR »

CaveMan kirjutas:Tiit, kas sa mõnel turistisõidul oled osalenud?
Pildid ja videod tehakse alati nendest karmimatest ja huvitavamatest kohtadest. Sellepärast jääbki mulje, et ainult hull andmine.
Nagu juba mainisin, siis minu puhul tegu täieliku võhikuna, vaid piltide/videote najal rääkisin :oops: (endale jubedalt meeldivad iseenesest sellised ülesvõtted tegemistest). Korra olen vaid ühel Tartukate väljasõidul Kambja mingisel uue rajaproovimissõidul vms. (ürituse nime hetkel ei meenu) pealtvaatajana olnud (seal uputati ka palju masinaid ära), oma lõbuks Tartus Raadil sõpradega Pilpakülas korra autot proovinud ja Kruusaagus paaril korral roninud. Mujale pole aega olnud minna :oops:
Kasutaja avatar
Movistar
Teel kaaluta olekusse
Postitusi: 4423
Liitunud: L Dets 30, 2006 2:05 am
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Maasturite Suveseiklus 2015 Soovitusi algajale

Postitus Postitas Movistar »

Tiit ,kui sa oled võhik ja ei jaga asjast midagi siis mida sa kirjutad koguaeg ?
Nagu turumutt kellel on vaja igat asja kommenteerida ja igas teemas sõna võtta .
HM Racing Team
Kasutaja avatar
uputaja
I live off from the mud
Postitusi: 4647
Liitunud: T Dets 14, 2004 11:17 am
Asukoht: Kuusalu lähedal metsas

Re: Maasturite Suveseiklus 2015 Soovitusi algajale

Postitus Postitas uputaja »

Mingi seuke värgens võiks olla, et need kes jahil käivad, võiks rääkida kaerast ja kardulast, mida notsu õgivad.

A seuksed kriitilised paigad, mis eeldavad metsas vintsikasutus, võiks komenteerimatta jääda.

A teemasse kah :D

Võta kaasa hea seltskond, navi vahendid, puhtad trussikud kui juhtud mõnel laskumisel end täis tegema. Suuri ja väikseid nipukaid, mäkaiverit, riistakomplekt, kanister vett.

Rohkem midagi erilist polegi vaja.

Päikest puhmastesse.

A.
Asjas sees 2005. Sügissõidust.
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: Maasturite Suveseiklus 2015 Soovitusi algajale

Postitus Postitas TiitR »

Movistar kirjutas:Tiit ,kui sa oled võhik ja ei jaga asjast midagi siis mida sa kirjutad koguaeg ?
Nagu turumutt kellel on vaja igat asja kommenteerida ja igas teemas sõna võtta .
Igal muul juhul saadaksin sind Movistar p*tsi oma järjekordsete tännitamistega, kuid seekord pean kahjuks sinuga nõustuma :oops: ... olen jah võhik, kuid piilun siin vaikselt seda TORK-i korraldatavat Jaanisafarit ja seega teen eeltööd kättesaadavaga (selleks hetkel vaid pildid/videod/memuaarid) ja suht samad küsimused teemaalgaajaga. Üritasingi vaid enda nägemust edasi anda, kuid ilmselgelt on seda tegijate silmis liialt palju? Tegijate/võistlustules olnute ees siinkohal müts maha ja rohkem hetkel sõna ei võta...lihtsalt loen ja panen kõrva taha, kuna siin mõne arvates ju foorum vaid võistlejatest koosnebki...ülejäänud, lihtsalt maasturit omavat, on praht.
uputaja kirjutas:Mingi seuke värgens võiks olla, et need kes jahil käivad, võiks rääkida kaerast ja kardulast, mida notsu õgivad.
Kaer, nisu ja kartulid jäävad paraku nii kui nii jäägeronline jahindusfoorumisse, kuhu, aga ei ole väga mõtet kurtma minna oma, kartuleid metsa vedava maasturi muret. Leian, et võistlejad võiksid siiski tolerantsemalt suhtuda ka mitte võistlejatesse või olen ma 4x4 foorumi olemusest valesti aru saanud...

...aga tegelikult võivad moded nii minu, kui minuga seotud postitused siit kustutada. Mina olen omad järeldused juba teinud.
Kasutaja avatar
CaveMan
True Off Roader!
Postitusi: 1042
Liitunud: P Dets 12, 2010 10:51 pm
Asukoht: Tallinn ja Peetri
Kontakt:

Re: Maasturite Suveseiklus 2015 Soovitusi algajale

Postitus Postitas CaveMan »

girlpower kirjutas:2 aastat olen osalenud - 150-200km mööda kruusateid, linna ja natuke pinnasteedel... Kui midagi muutumas see aasta pole, siis vintsi, snorkli ja mudarehviga pole seal küll midagi teha. Isegi üsna mõni punkt oli mõlemal aastal samas kohas, suisa kahju, et vanu pilte alles polnud, oleks mõttetu kruusal ringi uhamine väiksemas normis olnud.
A sa läksid siis eelmisel aastal poole pealt ära või? Sa räägid kultuurietapist. Peale seda oli veel kännuraiesmik - seal polnud autoga suurt midagi teha, enamus punkte sai jalutades punktid ära korjatud ja siis olid veel toredad rajad - ma ei tea kas täielikult osaliselt TR punktid + veepunktid.
Land Cruiser 100 2005, 4,2TD Aut - 33'' Cooper Discoverer STT PRO - Come Up DV-9
Kasutaja avatar
girlpower
Off Roader Wannabe
Postitusi: 39
Liitunud: E Juun 10, 2013 8:21 am

Re: Maasturite Suveseiklus 2015 Soovitusi algajale

Postitus Postitas girlpower »

CaveMan kirjutas:
girlpower kirjutas:2 aastat olen osalenud - 150-200km mööda kruusateid, linna ja natuke pinnasteedel... Kui midagi muutumas see aasta pole, siis vintsi, snorkli ja mudarehviga pole seal küll midagi teha. Isegi üsna mõni punkt oli mõlemal aastal samas kohas, suisa kahju, et vanu pilte alles polnud, oleks mõttetu kruusal ringi uhamine väiksemas normis olnud.
A sa läksid siis eelmisel aastal poole pealt ära või? Sa räägid kultuurietapist. Peale seda oli veel kännuraiesmik - seal polnud autoga suurt midagi teha, enamus punkte sai jalutades punktid ära korjatud ja siis olid veel toredad rajad - ma ei tea kas täielikult osaliselt TR punktid + veepunktid.
Käisin jah seal ka, aga kõik eelnev oli nii mõttetult jura, et selleks hetkeks oli juba kõrini kogu loksumisest, kopsud tolmu täis ja aega selle võrra vähe järgi, et ei jõudnud seal raiesmikul väga hingeldada. Sõitsime ringi peale, jäime paar korda kinni ja oligi õhtu käes. Sellest oleks võinudki alustada ja muu jura ära jätta, aga see kõigest minu arvamus ja alati võimalus jalgadega hääletada, kui ei meeldi.
indrek79
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 170
Liitunud: L Apr 14, 2012 9:17 pm
Kontakt:

Re: Maasturite Suveseiklus 2015 Soovitusi algajale

Postitus Postitas indrek79 »

Eelmise aasta Suvesõidu klipike päeva teisest poolest, sai sõita ja vintsida...Selline võiks ka sel aastal olla.
https://www.youtube.com/watch?v=MfmJjV6 ... e=youtu.be
Jeep Grand Cherokee ´96 4.0 7" Long Arm +35x12,5R15 +Detroit TrueTrac 2x, sõidab Soome off-road maastikul.
TR3 beginner
Vasta

Mine “4x4 üritused / 4x4 events”