K: B 18 mootori kohta

Nii 4x4 kui 6x6 Volvodele

Moderaatorid: hulkur, Moderators

Vasta
Kasutaja avatar
Taivo
Rock Crawler
Postitusi: 763
Liitunud: L Juul 04, 2009 1:30 pm
Asukoht: Viljandi

K: B 18 mootori kohta

Postitus Postitas Taivo »

Pole nende Volvodega enne tegemist teinud...
Olen aru saanud, et neljapütane 1,8 väikese Laplanderi vahel on b18 nimetusega..!?
Kas selle mootori karburaatorist ei peagi kulutamata kütust tagasi paaki tulema-st tagasivool puudub? :o Või on sealt kellegi karvane käsi miskit eemaldanud eeldusel, et mootor põletab ära kõik mis talle kätte antakse? Käivitades jookseb täis ka väga kergesti, starterist suht raske käivitada... :evil:
al
True Off Roader!
Postitusi: 1126
Liitunud: T Apr 22, 2003 11:47 am
Asukoht: Elva

Re: K: B 18 mootori kohta

Postitus Postitas al »

Enamus karburaatoreid ju ilma tagasivooluta, (tarbimise) piirajaks on ujuk ja sellega seotud nõelklapp?
Kasutaja avatar
Taivo
Rock Crawler
Postitusi: 763
Liitunud: L Juul 04, 2009 1:30 pm
Asukoht: Viljandi

Re: K: B 18 mootori kohta

Postitus Postitas Taivo »

OK, selle peale kohe ei mõelnudki..Mul karbussiga autosid mõni üksik olnud, ja nendel olnutel on tagasivool ka olemas olnud mu mäletamist mööda...Aga kas bensupump siis läbi nõelklapi lihtsalt ei löö või..?
Minu karbussiteadmised piirduvad jah suuresti mootorratastega, kus bensiin jõuab karburaatorisse isevoolu teel ja sel juhul saan nõelklapi tööpõhimõttest täitsa aru...
Ten
Fitting 38"
Postitusi: 228
Liitunud: K Mai 13, 2009 11:37 pm
Asukoht: Valgejõe

Re: K: B 18 mootori kohta

Postitus Postitas Ten »

Kui nõelklapi ja pumba membraani vahel surve ühtlustub ehk kui nõelklapp on kinni siis vedru ei jõua membraani tagasi lükata ja hoob käib tühjalt.
Kasutaja avatar
Taivo
Rock Crawler
Postitusi: 763
Liitunud: L Juul 04, 2009 1:30 pm
Asukoht: Viljandi

Re: K: B 18 mootori kohta

Postitus Postitas Taivo »

OK, selge pilt sest segasest asjast! :) :bg
Vasta

Mine “Volvo”