Diiselmootoriga C303.

Nii 4x4 kui 6x6 Volvodele

Moderaatorid: hulkur, Moderators

Ten
Fitting 38"
Postitusi: 228
Liitunud: K Mai 13, 2009 11:37 pm
Asukoht: Valgejõe

Diiselmootoriga C303.

Postitus Postitas Ten »

Tean,et on mitmeid Volvosid meilgi ümber ehitatud diiselmootori peale.Küsiks siis ümberehitajatelt,kasutajatelt kogemusi,arvamusi.Mis halba,mis head,kütusekulu?Soome,Rootsi foorumitest olen lugenud,et kütusekuluks on 15-16l sajale erinevate mootoritega.Kas keegi on kasutanud rootslaste poolt pakutavat ülemineku komplekti MB 300td mootorile?
P.S.Igaks juhuks lisan veel,et ma ei küsi,mis see maksab ega seda,kui palju ma selle ümberehituse raha eest bensiini saaksin osta.
Kasutaja avatar
runn
Rock Crawler
Postitusi: 622
Liitunud: R Aug 18, 2006 8:48 pm
Asukoht: Maakera
Kontakt:

Postitus Postitas runn »

:idea: Oleneb muidugi palju sõidad?
Lihtsalt mootori vahetamisel diiseli vastu on üks suur miinus max.kiirus maanteel ei ületa 75 km/h. B-mootori max p/min > D-mootori max p/min
Üks sai tehtud Patroli 3.3td mootori, 5-k käimakoti ja vahekastiga. Aga see ei olnud väga odav ja lihtne projekt. :roll:
Rootsis komplekt mida pakutakse ei ole seda raha väärt, seal on hooratas, mootori ja kasti vahetükk, mootori käpad ja veel mõned pudinad. aga et liikuma saada on veel palju jubinaid vaja. Eriti soovitan tähelepanu pöörata mootori(vahekasti) patjadele, orignaalid ei kesta diisel mootorit.
Labidas ja Leatherman = Vepski finis. WILD RIDE OÜ. Mongoolias käidud. Kord aastas peab kirikus ka käima...
Veel elus Visa Hing. Start 2004a nr. 174.
4x4 karikasarja 1. koht TR-1 2012. 4x4 karikasarja 2.koht TR-1 2013
Autoga saab Tallinnast Kambodzasse. Tel 5114973
Ten
Fitting 38"
Postitusi: 228
Liitunud: K Mai 13, 2009 11:37 pm
Asukoht: Valgejõe

Postitus Postitas Ten »

Me oleme Sinuga Runn sel teemal vist kunagi natuke rääkinud ja mulle jäi Su jutust meelde,et kui veelkord peaks ehitama siis paneks VW2,5td mootori.Kas viitsid äkki lühidalt põhjendada?Ise olen mõelnud BMW2.5td või siis VW peale.Kuna pole kummagi mootoriga otsest kokkupuudet olnud siis kuulan teiste jutte.BMW peab kindlasti üle kuumenema,jupid kallid.VW jube keeruline elektroonika ja veel üht teist.Muidugi annan aru,et need rääkijad tihti ei tea millest nad räägivad.Kas keegi teab,kui palju need mootorid kaaluvad? Et ark ümberehitust aktsepteeriks peab vist mootori võimsus ja kaal mingis määratud piiris olema.
Autot kasutan põhiliselt jahil, nii et tippkiirus ei ole vist väga määrav.
Veel,et lugesin välja sellised andmed VW2,5 TD R5 75KW/102HJ 250Nm 1900 pöörde juures.Volvol 86KW/117HJ 206Nm 2500p.juures.
Kasutaja avatar
Taavi_C303
Mudder
Postitusi: 99
Liitunud: T Aug 23, 2005 4:48 pm
Asukoht: Kuressaare

Postitus Postitas Taavi_C303 »

VW 2.5TDI-l mina küll mingit keerulist elektroonikat ei tea. Või vähemalt audi peal oleval 2.5-l. Ju see sama mootor on (R5 ikka). Mõni kindlasti solvub aga selle bmw mootori kohta ei õelda ilma asjata paadiankur... Kuna tean audidest üht-teist siis vana 2.5 diisel on igati pommikindel ja kauakestev katel.
Ten
Fitting 38"
Postitusi: 228
Liitunud: K Mai 13, 2009 11:37 pm
Asukoht: Valgejõe

Postitus Postitas Ten »

Mitte et vaidleks aga mis teeb BMW2,5td mootorist paadiankru?Mõned põhjendavad,et kaaned lahevad kõveraks ülekuumenedes.Aga miks peaks ta korraliku jahutussüsteemi juures üle kuumenema?
VW2,5td R5 on minu teada välja lastud erinevate pritsete ja ajudega.
Kui vaadata tehnilisi andmeid siis võimsused ja väänded erinevad suuresti.
Ilmselt siit ka see elektroonika jutt.
Kasutaja avatar
Taavi_C303
Mudder
Postitusi: 99
Liitunud: T Aug 23, 2005 4:48 pm
Asukoht: Kuressaare

Postitus Postitas Taavi_C303 »

Just probleemid kaane keereks vedamisega. Jah korralik jahutussüsteem.... kui kui metas peaks purunema mõni voolik ja kohe tähele ei pane, siis BMW kaan on väga tõenäoliselt keere. On olnud juhuseid (enda tuttavatel) kus kell käis vaid hetkeliselt "punase" peal ja tuli ette võtta lihvimine. Mitte et ma seda mootorit maha teeks, aga lihtsalt võta teadmiseks see nõrk koht. Samuti see, kuidas ja kui lihtsalt saab pärast kaane maha. Kas midagi ette ei jää jne.
Kasutaja avatar
Praks1
I live off from the mud
Postitusi: 2303
Liitunud: P Juun 21, 2009 8:47 pm

Postitus Postitas Praks1 »

Mina pooldan patroli kooslust,sest väga hästi töötab.Meetrise ratta ja aeglase ülegandega on 70kh täiesti norm ja tuleb ka 100.Kütte kulu üllatavalt väike ja jõudu sitaks.Patrolil neist kõigist suurem sidur.Teiseks pole seal elektrit ültse vaja,ning ei pea mingis lollis asendis hammas rihma vahetama.
Bmw mootorile ma ei mõtlekski.
Proto
53951597
Ten
Fitting 38"
Postitusi: 228
Liitunud: K Mai 13, 2009 11:37 pm
Asukoht: Valgejõe

Postitus Postitas Ten »

Äkki kirjutad millise Patroli konkreetselt?Sain aru,et pead silmas kogu komplekti mootor,kast,vahekast?Oled ise teinud või käega katsunud?
Äkki saaks näha?
Vaatasin autodata pealt,et esisilla väjavõte on Patrolil vasakul?!
al
True Off Roader!
Postitusi: 1126
Liitunud: T Apr 22, 2003 11:47 am
Asukoht: Elva

Postitus Postitas al »

runn kirjutas::idea: Oleneb muidugi palju sõidad?
Lihtsalt mootori vahetamisel diiseli vastu on üks suur miinus max.kiirus maanteel ei ületa 75 km/h. B-mootori max p/min > D-mootori max p/min
...
Lihtsalt väike tähelepanemine pööretest ja kiirustest:
enamus kasutada olevaid masinaid , nii diisel, kui bensumootoriga, kasutavad ca 2000-3000 rpm normaalse maantekiiruse juures. St. kui mitte arvestada jõumomendist tekkivaid erinevusi, peaks tippkiirus olema saavutatav samade ülekannete juures. Vähesed sõidukid ja ülekanded kasutavad üle 3000 rpm maks kiirustel ja see peaks olema suuteline enamusele (sõiduka) diislitest.

ps. huvitav tähelepanek on BMW 2,8 bensumootori puhul, mis aut. kastiga rahulikul kulgemisel 100km/h 1700 pööret hoiab (5.k). Minu öko diisel veab 100 juures 2600 pöördel...
Kasutaja avatar
MahviaDeTyrk
I live off from the mud
Postitusi: 4476
Liitunud: N Nov 23, 2006 6:57 pm
Asukoht: Tartu Off-Road Klubi
Kontakt:

Postitus Postitas MahviaDeTyrk »

Ten kirjutas:Äkki kirjutad millise Patroli konkreetselt?Sain aru,et pead silmas kogu komplekti mootor,kast,vahekast?Oled ise teinud või käega katsunud?
Äkki saaks näha?
Vaatasin autodata pealt,et esisilla väjavõte on Patrolil vasakul?!
Ei ole vasakul - on paremal = kõrvalistuja pool
Praks pidas ikka silmas SD33
tartuoffroad.ee
5581340
Kasutaja avatar
Praks1
I live off from the mud
Postitusi: 2303
Liitunud: P Juun 21, 2009 8:47 pm

Postitus Postitas Praks1 »

Nagu Türk ütles,kuid lisaksin lõppu T.Pöördesse läheb kuni 4500 pööret.
Meil volvo sillad patroli all,kaal volvoga samast klassist.
Proto
53951597
Kasutaja avatar
Movistar
Teel kaaluta olekusse
Postitusi: 4423
Liitunud: L Dets 30, 2006 2:05 am
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Movistar »

Ka ise arvan,et Patroli 3,3 TD on sinna parim.Ei saa väga kurta jõupuuduse üle.Suht öko samas.Igati töökindel ja hästikestev mootor.
Olen seda mootorit korralikult testinud Volvo sildadega ja kooslusega rahul.Ei ole ta meid kordagi teele jätnud.
Võistlemiseks aga võiks mootor olla siiski võimsam.
HM Racing Team
Ten
Fitting 38"
Postitusi: 228
Liitunud: K Mai 13, 2009 11:37 pm
Asukoht: Valgejõe

Postitus Postitas Ten »

SD 33T andmed ilusad väljavõte õigel pool.Häirib kaal 305 kg.
Volvole paigaldades tuleb manuaalkasti hoovastikuga vist paras jama?
Kasutaja avatar
runn
Rock Crawler
Postitusi: 622
Liitunud: R Aug 18, 2006 8:48 pm
Asukoht: Maakera
Kontakt:

Postitus Postitas runn »

Hoovastik ei ole probleem lihtsalt tuleb Patroli ja Volvo käigukasti ülemised kaaned oma vahel kokku lõigata ja keevitada(alumiinium). Suurem probleem on turbo kollektor, õhupuhasti(lõpuks sai katusele pandud) ja raami vahetoru.
Patroli komplekti SUUR miinus on kaal. Kast koos vahekastiga kaalub samapalju kui Volvo kogu kompekt. Samas on kõige kiirem ja lihtsam lahendus.
Küsimus on kas tahad mootorit vahetada või teha kogu komplekti vahetust.
Et tulemus tuleks peab olema eesmärk kuhu püüelda. :idea:
Labidas ja Leatherman = Vepski finis. WILD RIDE OÜ. Mongoolias käidud. Kord aastas peab kirikus ka käima...
Veel elus Visa Hing. Start 2004a nr. 174.
4x4 karikasarja 1. koht TR-1 2012. 4x4 karikasarja 2.koht TR-1 2013
Autoga saab Tallinnast Kambodzasse. Tel 5114973
Ten
Fitting 38"
Postitusi: 228
Liitunud: K Mai 13, 2009 11:37 pm
Asukoht: Valgejõe

Postitus Postitas Ten »

Eks tegelikult olen kogu aeg mõelnud mootori vahetuse peale.Ma ei oska ühtki halba sõna õelda Volvo enda kasti ja vahekasti kohta.Aga muidugi kuulan tänulikult ära kõikide arvamused,kogemused.
On käinud peast läbi selline mõte,et ostaks näiteks kogu täiega Audi A4 2,5td. Sealt pealt annaks ju kõik vajalik ajust,juhtmest,anduritest mootorini võtta.
Hiljuti oli selline müüa saksas 2kilo euri.Mõne rubla saaks äkki tagasi kereosade müügist?Noh see kõik esialgu selline uitmõte.
See mootori vahetus teema muutus aktuaalseks kuna keerasin külmaga, vägisi käivitades originaali p....e.Pealegi sõidan temaga suht palju ja see kiirelt kukkuv bensu seier teeb närviliseks.Ja lisa väände vastu madalamal pöördel ei oleks ka midagi.
Vasta

Mine “Volvo”