Opel Frontera jahutussüsteem.

Moderaatorid: Landy, Moderators

Vasta
OpelFrontera27
Rookie
Postitusi: 1
Liitunud: R Jaan 06, 2017 9:27 pm

Opel Frontera jahutussüsteem.

Postitus Postitas OpelFrontera27 »

Tere, autol selline viga, et termostaat on vahetatud ja külma ilmaga ei tule sooja õhku salongi. Nüüd kui on soeilm siis tuleb kuuma õhku salongi, ja ventilaator ka vist ei toimi kas vöib viga olla kaitsmes vöi midagi muud. Kuidas kontrollida kas vent toimib vöi ei ? Auto on 2,2 bensiini 2002.
Preester
Rookie
Postitusi: 2
Liitunud: T Veebr 07, 2017 12:46 pm

Re: Opel Frontera jahutussüsteem.

Postitus Postitas Preester »

Omal samuti 2,2 bensukas Frontera B, kuid lühike (Sport RS) ning talviti samuti ei kippunud essugi sooja õhku tuppa puhuma. Katsin "vana kooli" kombe kohaselt radika eest pappidega kinni ja hakkas kohe looma. Muidu oli eelmise aasta talvel -25 kraadiga päris nöök sõita nahkkindad käes, müts peas ja jope kurgumulguni kinni tõmmatud. Termostaadivahetus ei mõiganud mul ka. Lihtsalt jahutab intensiivselt maha. Metsas jahil käies ja maastikul sõites aga jahutustemperatuur OK.
OBD2 Bluetooth jublakaga diagnostika pesas ja nutitelefoni appiga nimega Torque näitas muidu eelmisel talvel ilma katmata jahutustemperatuuriks +75 kuni +78 vaevalt. Peale katmist oli aga +92 kuni +96, seega normis. Sel aastal ei ole viitsinud katta, kuna enamjaolt olen kasutanud autot jahil käimiseks ja maastikul ning metsas turnides saab mootori soojaks küll. Aga maanteesõidul normaalse kiirusega sõites jahutab ikkagi sinna alla +80 kraadi juurde.
Kasutaja avatar
killer666
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 171
Liitunud: K Sept 05, 2007 8:30 am
Asukoht: Ida-virumaa :D

Re: Opel Frontera jahutussüsteem.

Postitus Postitas killer666 »

Ma ei tea diislid on küll soojaks mul läinud. Bensiinimootor võtab seeläbi rohkem kütust kui diiselmootor kuna ta kasutegur on väiksem ja suuremosa energiast muundub soojuseks. Kui teil sooja ei tule, siis on midagi ikka mäda. Ilmselt peaks uurima soojendus radiaatori seisukorda. Proovima katsuda soojenduse torusid ja tegema mõned katsed. Näiteks panna puhur kinni ja tuuritada natuke, Kui siis puhur tööle panna ja viskab korraks kuuma, siis ilmselt radiaator umbes. See eest katmine on mingi bs. Sa katad kinni ju jahutusradiaatori, aga miks see üldse jahutab kui termostaat peaks olema suletud asendis?
Postitan ainult asjalikke postitusi ;)
Vasta

Mine “Opel”