frontera A/B soendusradikas

Moderaatorid: Landy, Moderators

Vasta
maku911
Mudder
Postitusi: 64
Liitunud: T Dets 01, 2009 1:44 am
Asukoht: Tartu

frontera A/B soendusradikas

Postitus Postitas maku911 »

Tere, juba teist talve järjest külmetan käsi frontera roolis, küsimus kust kandist oleks soendusradikas kõige soodsamalt soetada?
Leitihinnad mis kargavad 150+€ ei ole just kõige mõistlikumad minumeelest, või oleks mõistlik vana näiteks läbi pesta mingi vahendiga?

nimelt murelapseks on siis frontera A- 97a. 2.2b kas vanemate mudelite radikad samuti passiksid sinna või on veel koguni võimalus Rodeolt või milleltki selliselt alternatiivseid asju leida?
Kasutaja avatar
beginner
True Softroader
Postitusi: 1481
Liitunud: T Mai 08, 2012 9:25 pm
Asukoht: Tallinn/Tapa/Tartu

Re: frontera A/B soendusradikas

Postitus Postitas beginner »

Mulle tundub ka mu Fronti B 2,2 DTI läheb kahtlaselt aeglaselt soojaks ja viimastel päevadel on häirima hakanud. Ütleme nii, et Tallinna kesklinnast Tabasaluni on suht jahe ikka... Loodetavasti leiame lahenduse.
Oi, leidsin sellise lingi, mis räägib, et kõvasti peab vaeva nägema, et selleni pääseda :shock:
http://www.fronteraowners.co.uk/forums/ ... 2&p=353627

EDIT:
mul lõhnab vist kõigepealt termostaadi vahetuse järele, idee tuli siit teemast. Nõuanded on teretulnud.
maku911
Mudder
Postitusi: 64
Liitunud: T Dets 01, 2009 1:44 am
Asukoht: Tartu

Re: frontera A/B soendusradikas

Postitus Postitas maku911 »

minu masinal küll bensiinimootor aga siiski olen dilemma ees et kust alustada, nii, termostaat vahetatud 2 korda, selle esialgu välistaks, temp seier samuti ei tõuse alumisest valgest kõrgemale kui siis ainult kohapeal käies ja siis kah pika aja möödudes, tuttav pakkus variandi et ehk hakkab veepumba tootlikkus tänu amortisatsioonile saba andma, kuigi egas seier ka siis tõuse kui kõrgematel pööretel liigutada masinat, siin kusagil teemas lugesin et viga võib olla salongiradikas aga aru ma ei saa sellest et kurjam salongikas ju ei tohiks mängida rolli niiöelda vedeliku tempi anduri tulemustel seega ootaks infot mis võiks päästa kindad käest metsas müttamisel :)
Utiilikuningas
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 138
Liitunud: L Sept 17, 2011 11:28 am
Asukoht: Türi

Re: frontera A/B soendusradikas

Postitus Postitas Utiilikuningas »

Mootori mitte soojaks minemise põhjus võib olla ka mittehermeetilises tosoolipaagi korgis.

See salongiradikas mis antud lingil on küll kahtlaselt sarnane sellega mis on esimsese põlvkonna frontera A-l ja rodeodel, selle erinevusega et nende puhul on kasutusel messingist radikas. Kuid ka neil on korralikud kasutatud radikad defitsiitsed. Ahju korpus tundub ka suht sarnane. Seda armatuuri eemaldamist ei ole mõtet karta, see fronteral ikka imelihtne !
maku911
Mudder
Postitusi: 64
Liitunud: T Dets 01, 2009 1:44 am
Asukoht: Tartu

Re: frontera A/B soendusradikas

Postitus Postitas maku911 »

tänud vastuse eest. Mis puutub paisupaagi korki siis see tundub ikkagi hermeetiline olema, praeguseks hetkeks sai siis tellitud uus wahleri termostaat 92C, eks homme paistab kas asi selles või siiski peitub kala kusagil mujal.
maku911
Mudder
Postitusi: 64
Liitunud: T Dets 01, 2009 1:44 am
Asukoht: Tartu

Re: frontera A/B soendusradikas

Postitus Postitas maku911 »

nonii, ilustikenasti termostaat vahetatud. tempi juba tuleb niiöelda aga õhutada oleks vaja maru korralikult, kuidas ma selle sealt kätte saaksin?
proovisin töötava ja proovisin seisva mootoriga, ajasin isegi ninapidi künkaotsa aga ei midagi ei saa õhku kätte.
Jokker
Fitting 38"
Postitusi: 221
Liitunud: R Juul 25, 2003 7:49 pm
Asukoht: Soo-otsa. Vahel ka mudas!

Re: frontera A/B soendusradikas

Postitus Postitas Jokker »

maku911 kirjutas:nonii, ilustikenasti termostaat vahetatud. tempi juba tuleb niiöelda aga õhutada oleks vaja maru korralikult, kuidas ma selle sealt kätte saaksin?
proovisin töötava ja proovisin seisva mootoriga, ajasin isegi ninapidi künkaotsa aga ei midagi ei saa õhku kätte.
:shock: Õhk peaks nagu ise välja tulema! Mina enda oma ei ole kordagi õhutanud. Kuigi jahutussüsteemi oma korda 3-4 tühjaks lasknud. Sooja tuleb nagu müsiseb. Jah tõsi soenduse radika vahetasin välja teise vastu millel 4 rida torusid (originaal oli 3-ga) tuli ainult uued sisend- ja väljundtoru joota. Tegin seda eelmisel sügisel ja siiani sooja probleemi pole. 5-10 minutit kohapeal tuksumist, aknad puhtad ja sooja nii, et tapab.
Nissan Patrol Y60 2.8 TD 89a.
Nissan PICK-UP D22 YD25DDTI 03a.
534null8721
Kasutaja avatar
tuningman
I live off from the mud
Postitusi: 2715
Liitunud: E Dets 27, 2010 6:12 pm
Asukoht: Saaremaa

Re: frontera A/B soendusradikas

Postitus Postitas tuningman »

maku911 kirjutas:nonii, ilustikenasti termostaat vahetatud. tempi juba tuleb niiöelda aga õhutada oleks vaja maru korralikult, kuidas ma selle sealt kätte saaksin?
proovisin töötava ja proovisin seisva mootoriga, ajasin isegi ninapidi künkaotsa aga ei midagi ei saa õhku kätte.
Vaata kas paisupaaki tosool tagasi ka pääseb. seal peaks üks peenike toru olema, midamõõda vedelik ringleb. vahest kipuvad need kah umbe minema ja siis kah õhk välja ei saa.
Ingmar 56328868
Tooperi kasutatud varuosad.
Mad Toy 2016
igiliikur
Rock Crawler
Postitusi: 675
Liitunud: P Dets 16, 2007 4:01 pm
Asukoht: Võru

Re: frontera A/B soendusradikas

Postitus Postitas igiliikur »

Ma kunagi ühte frontera teemasse juba mainisin, aga nüüd uuesti. Vahetasin omavahel ära soojendusradikasse minevad voolikud ja asi läks tunduvalt paremaks. Proovida tasub, pole ju suur ettevõtmine :roll:
Exid:Frontera´95, Blazer´97,Ranger´03,Pajero´93,Galloper´98,Ranger´08, XC90´03
Hetkel Isuzu Trooper ja RX400h
maku911
Mudder
Postitusi: 64
Liitunud: T Dets 01, 2009 1:44 am
Asukoht: Tartu

Re: frontera A/B soendusradikas

Postitus Postitas maku911 »

tere jälle, nii, vaadatud siis asi paisupaaki kõik joakesed tulevad ilusti, soendusradika kakkusin kah maha puhastasin ära seestpoolt niivõrdkuipalju ma seda jama sealt kätte küll sain aga ikkagi pole erilist vahet, tempi ikka üles ei saa :) muidugu puhudes soendusradikasse sisse suuga siis tundus et üks pooltest takistab rohkem õhuliikumist kui teine, ehk peaks tõesti proovima seda vollade vahetust, egas ta leiba ju ei küsi :) niikauaks kui pole küll miskit veel teinud soovin teile kõigile rahulikke ja sooje pühi :) eks lähitulevikus saab siis näha mis saama hakkab.
Kasutaja avatar
agent007
Rock Crawler
Postitusi: 562
Liitunud: T Dets 28, 2010 1:46 am
Asukoht: Tartu

Re: frontera A/B soendusradikas

Postitus Postitas agent007 »

Netis suhteliselt tavaline teema oli, et soendusradikas ummistunud. Soovitavad jah torud ümber visata. Kui see ka ei aita siis survekaga läbi pesta.
Jeep GC 2.7CRD
58454535
Vasta

Mine “Opel”