Frontera 2,4i elektrisüsteemi jama

Moderaatorid: Landy, Moderators

Vasta
hardy
Rookie
Postitusi: 16
Liitunud: T Nov 01, 2005 8:18 am
Asukoht: Võru

Frontera 2,4i elektrisüsteemi jama

Postitus Postitas hardy »

Olen kuulnud, et paljudel fronteradel analoogsed anomaaljad, nimelt:
1. suunda näidates hakkab laadimistuli õrnalt põlema ja voltmeeter tulede taktis vilkuma.
2. kaugtuledega sõites laadimistuli hõõgub.
3. tagurdades ehk siis kui süttib tagurdamiseks mõeldud tuli, jälle laadimistuli hõõgub.
4. kojameeste töö ajal anomaalja sama.
Mis ma siis kontrollinud ja vahetanud olen.
Vahetasin välja massjuhtmed.
Kontrollisin üle tulede juhtmed massid, tuledepesad.
Generaatori harjad vahetatud.
Kontrollitud laadimine koormuse all kui ka ilma.
Ja peab tõdema kasu ei miskit anomaalja tuledega jätkub.
Seega küsiks kas kellelgi veel on samad probleemid ja kuidas olete neist vabanenud?
Kalamees
Fitting 44"
Postitusi: 406
Liitunud: T Mär 13, 2007 6:22 pm
Asukoht: Rakvere

Dioodid

Postitus Postitas Kalamees »

olnud sama jama küll VW bussiga. Ja viga sai kaua otsitud. Ja viga oli dioodide vahelises ühenduses, pragu sees. Ehk lammuta generaator seibideks ja puhasta kõik ühendused üle ja vaata ka jooted üle.
lowrider
Rookie
Postitusi: 4
Liitunud: T Jaan 05, 2010 8:02 pm

Postitus Postitas lowrider »

.....
Viimati muutis lowrider, P Jaan 31, 2016 2:46 am, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
hint
Fitting 38"
Postitusi: 200
Liitunud: K Okt 01, 2008 7:20 pm
Asukoht: Viljandi

Postitus Postitas hint »

mul ka sama jama aga testriga mõõtes laadimine nagu toimiks ilusti.
Kalamees
Fitting 44"
Postitusi: 406
Liitunud: T Mär 13, 2007 6:22 pm
Asukoht: Rakvere

Gene.

Postitus Postitas Kalamees »

testriga tundus ka siis korras olevat. Muret polnud, aga Juhtusin Piiteri ja ummikutesse ja pikalt madalal pööretel töristades oli paar tunni pärast masina käivitamisega probleeme. Kohalikus töökojas samuti arvati et harjade probleem ja vahetati ära. Vaevaliselt sai koju.
Võtta maha ja viia stendi.
hardy
Rookie
Postitusi: 16
Liitunud: T Nov 01, 2005 8:18 am
Asukoht: Võru

Postitus Postitas hardy »

Arvatavasti kisun ta maha ja viin kontrolli. Tartus miski vend tegeleb nendega.
Õnneks kojamehed seisavad mul paigal, samas naabrimehe spordil on sama jama kojamehed lööb tööle ja salaongis tuled vilkuma.
Tunduks nagu miski ühendus annaks voolu edasi. Iseenesest mis on ühist suunatulel ja kojamehel?
Ronny25
Fitting 38"
Postitusi: 231
Liitunud: K Dets 22, 2010 7:31 pm
Asukoht: Klaasipealinn

Postitus Postitas Ronny25 »

Huupi pakun, aga kas jama ei või olla kaitsme karbis?
zahfer
Mudder
Postitusi: 60
Liitunud: P Juun 03, 2007 3:46 pm
Asukoht: TARTUMAA

Jama elektriga

Postitus Postitas zahfer »

Kunagi oli mul Isuzul sarnane jama.Vedasin mootorile lisamassi ja mure murtud. Frontikul aga tuli ühele tagatulele eraldi mass vedada.
Sellised mured on kimbutanud.
:wink:
hardy
Rookie
Postitusi: 16
Liitunud: T Nov 01, 2005 8:18 am
Asukoht: Võru

Re: Frontera 2,4i elektrisüsteemi jama

Postitus Postitas hardy »

Autole sai lisatud ampermeeter ja juhtmed mujalt veetud. Huvitav, et see näidik ei kõigu. Äkki tõesti on tegu näidikuplokiga, miski ära väsinud ja ei anna ühendust edasi. Seda pole veel kontrollinud. Armatuur on maas tuleb vist ühendused üle vaadata..
Hullsaarlane
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 158
Liitunud: T Juun 08, 2010 11:50 am
Asukoht: SAAREMAA
Kontakt:

Re: Frontera 2,4i elektrisüsteemi jama

Postitus Postitas Hullsaarlane »

kellegil oli siin kojameestega jama, oma kogemus näitas seda, et avaldades roolivardale survet, siis varda ümber olevad lülitusmehanismid hakkasid ise tööle, lisaks kojameestele hakkasid ka täistuled jne põlema, eriti veel kiire pidurdamise korral, või mäest laskudes.
jaan mmc kirjutas:Masinal millega tegelen on anomaaliad seoses näidikuteplokiga. Enamuse ajast eitööta odomeeter, spido ja kütte näidik, mõnikord pidavat need kliendi andmetel siiski lühiajaliselt tööle hakkama ja enamasti siis kui näidikuteploki klaasile vajutada/koputada.
näidikuplokk välja, siis tepslid jms nn cleantroicut täis ja uuesti kokku, kui vaja vea lisamass plokitagant, mul oli sama teema et taho ja valgustus hakkasid siis tööle mil tahtsid, sest kuhu kondents ja vesi ikka seestpoolt klaasi jookseb ikka armatuuri alla, kus hakkab kiirelt oksudeerumine jne pihta.
Saaremaalt ja Nivaga
Kasutaja avatar
Ax
True Off Roader!
Postitusi: 1165
Liitunud: T Sept 16, 2008 8:37 am
Asukoht: Tartu

Re: Frontera 2,4i elektrisüsteemi jama

Postitus Postitas Ax »

Viga rohkem massis. Mass nii mootori kui kere vahel on lihtsalt sitt. Kui pidurdad siis läbi piduritule jookseb vool teise ahelasse ja lülitab seal asjad tööle mitte aga mättasse. Usun, et Fronteral kasutatakse ka juhtmetel jagajat s.t. kerest tuleb üks jäme massjuhe ja jagajast läheb palju peenikesi edasi.
Kusjuures pakun küll huupi aga mina võtaks esimese asjana lahti juhi jalgealuse polstri. Arvan, et suure tõenäosusega on just seal juhtmed ära mädanenud.
Kui viitsitakse masin Tartu veereteda võin vea üles otsida.
Takkajärgi tarkus on täppisteadus.
Kasutaja avatar
Ax
True Off Roader!
Postitusi: 1165
Liitunud: T Sept 16, 2008 8:37 am
Asukoht: Tartu

Re: Frontera 2,4i elektrisüsteemi jama

Postitus Postitas Ax »

jaan mmc kirjutas:
Ax kirjutas:Viga rohkem massis. Mass nii mootori kui kere vahel on lihtsalt sitt. Kui pidurdad siis läbi piduritule jookseb vool teise ahelasse ja lülitab seal asjad tööle mitte aga mättasse. Usun, et Fronteral kasutatakse ka juhtmetel jagajat s.t. kerest tuleb üks jäme massjuhe ja jagajast läheb palju peenikesi edasi.
Kusjuures pakun küll huupi aga mina võtaks esimese asjana lahti juhi jalgealuse polstri. Arvan, et suure tõenäosusega on just seal juhtmed ära mädanenud.
Kui viitsitakse masin Tartu veereteda võin vea üles otsida.
Tartukandis see masin ringi liigubki, kui annad oma kontakti, edastan selle. Elektritööd pole just meie põhitegevus.
Minu tel: 56201884
Aigar
Takkajärgi tarkus on täppisteadus.
dub1
Rookie
Postitusi: 15
Liitunud: R Dets 30, 2011 9:20 am

Re: Frontera 2,4i elektrisüsteemi jama

Postitus Postitas dub1 »

ega keegi ei oska öelda, kus kohast saaks el.skeemi 94 aasta fronterale? nimelt mul kütte näidik ei toimi. või oskab keegi öelda, kus kohast mida vaadada?
Vasta

Mine “Opel”