Frontera Sport (2,0) kulutab 20 l/100km

Moderaatorid: Landy, Moderators

Vasta
jaan
Rookie
Postitusi: 1
Liitunud: N Veebr 09, 2006 11:03 am

Frontera Sport (2,0) kulutab 20 l/100km

Postitus Postitas jaan »

Tere

Paljud Frontera kasutajad kelgivad, et nende masin võtab kütust keskmiselt 10 l/100 km-le, kuid minu oma võtab nende külmade ilmadega ca 20 l/100 km-le. Endal on 100 % sõit linnas, eriti raskelt pedaale ei pressi. Sõiduk kaalub vaid 1,5 tonni, kuid kütust rüüpab mehiselt. Kas viga peaks olema masinas või selles, et paljud üritavad oma sõidukit paremas valguses näidata ja luiskavad kütusekulu tegelikust väikasemaks? Mida teie arvate?

Jaan
Kasutaja avatar
ivanvillis
Fitting 38"
Postitusi: 201
Liitunud: P Nov 07, 2004 7:50 pm
Asukoht: Tartumaa Nõo vald

Postitus Postitas ivanvillis »

mul oli nende suurte külmade ajal täpselt sama lugu... nüüd on vähenend.
tegin nädalavahetusel ühe pikema sõidu ja maantee kütusekuluks tuli alla 10l/100km
ma pakun et asi selles et alguses kui sõitma hakkad siis ei taha auto kohe üldse liikuda, käigukastis ja diffrites on ülid nii paksud et ei jõua minna.
mu hakkas vahepeal esisilda kah kaasa vedama kui tegelikult oli välja lülitatud - õlid nii paksud.
oota soojemaid ilmu ja mine tee maanteel üks pikem reis ja näed et kütuse kulu on alla kümne maanteel...
Kasutaja avatar
boob
Moderator
Postitusi: 2503
Liitunud: T Sept 20, 2005 11:52 pm
Asukoht: Laitse 5013912

Postitus Postitas boob »

No kui ikka on 100% linnasõit, siis ju mootor ei pruugi normaalse töötemperatuurini jõudagi. Õlid ka nende külmadega paksud ja ongi kütusekulu suur...
Läks Stirlitz mööda tänavat ja nägi, kuidas valges ürbis mees plangul roppusi üle värvib.
-Moderaator, mõtles Stirlitz.
Kasutaja avatar
jr
Motorsi Jaak
Postitusi: 5727
Liitunud: K Veebr 19, 2003 10:01 pm
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas jr »

Kasutage sünteetilisi õlisid. Patrol arvas küll hästi selle peale, kui k.kasti sünteetiline sai pandud. Külmaga lülituvad käigud hästi ja pole ka kütusekulu tõusu külmadega märgata olnud.
+372 5028488
Vasta

Mine “Opel”