K: Polaris Sportsman 500?

Neile, kes ei karda, kui kereni märg oled ja silmad tahavad okste taha kinni jääda... Tõelised hulljulged. Kõik siia, kokkusaamistest lihtsa ATV teemaliste juttudeni.

Moderaatorid: jr, hulkur, Moderators

elver
Mudder
Postitusi: 71
Liitunud: T Apr 27, 2010 2:30 pm
Asukoht: Harjumaa

Re: K: Polaris Sportsman 500?

Postitus Postitas elver »

Nüüd vist pannakse koos juhikaaluga
honkomees
True Off Roader!
Postitusi: 1286
Liitunud: P Juul 05, 2009 4:57 pm
Asukoht: Metsaelajate keskel Haanjamaa serval

Re: K: Polaris Sportsman 500?

Postitus Postitas honkomees »

elver kirjutas:Nüüd vist pannakse koos juhikaaluga
juhikaal 120 või 60 kilo?
Huvitav, et jalakäijatega libedaga toimunud õnnetustes on praktiliselt alati süüdi libedad kõnniteed ja hooletud kinnistuomanikud, aga autojuhtide teelt väljasõitude puhul on tegu "ilmastiku ja teeoludele mittevastava kiirusega"
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2429
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: K: Polaris Sportsman 500?

Postitus Postitas v6sa »

TiitR kirjutas: Siin tekkis ka huvitav olukord - Kawa 750 täismassiga 494kg ja Polaris 500 massiga 526kg? Kas mnt paneb pehmet?
Labane viga või "vastutulek kliendile". Mis mudelist käib jutt? "Viiesajane Polaris" ei tohiks üle 350 kilo küll kaaluda.

Tühimass käib siiski juhita. Täismass puhub pilli vaid "nulltolerantse miilitsaga" kohtudes.
Viimati muutis v6sa, K Jaan 30, 2019 11:11 am, muudetud 1 kord kokku.
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
Andrus Michelis
Rock Crawler
Postitusi: 771
Liitunud: K Mär 09, 2005 1:48 pm
Asukoht: Tallinn

Re: K: Polaris Sportsman 500?

Postitus Postitas Andrus Michelis »

v6sa kirjutas:
TiitR kirjutas: Siin tekkis ka huvitav olukord - Kawa 750 täismassiga 494kg ja Polaris 500 massiga 526kg? Kas mnt paneb pehmet?
Labane viga või "vastutulek kliendile". Mis mudelist käib jutt? "Viiesajane Polaris" ei tohiks üle 350 kilo küll kaaluda.

Tühimass käib siiski juhita.
Teil on siin täismassi ja tühimassiga segadus. Need väiksemad ATVd kaaluvad 300 kg kanti. Suuremad 500 ümber.
Andrus Michelis kõrvalistuja, roolikeeraja. Võistelda ei viitsi. Jahti ja porirallit saab niigi igal nädalavahetusel.
Kasutaja avatar
freelander
Fitting 44"
Postitusi: 424
Liitunud: E Veebr 04, 2008 9:20 am

Re: K: Polaris Sportsman 500?

Postitus Postitas freelander »

Ühel tuttaval jooksis mõlemal polarisel mootor laiali. Õnneks garantii ajal. Üks oli umbes 2000a masin ja teine 2005. Teine tuttav jamas polarisega sellega, et kuuma ilmaga metsas ukerdades läks kütus pm keema. Seisis pooltundi ja sai jälle sõita. Ei tea mis jant seal oli aga enne müüs maha kui jagu saadi.

Mul endal 650 Honda. Väga lollikindel. Ostsin 2000km läbisoiduga. Nüüd 6500 ees ja ain't õli ja klotsi vahetus. Tagurpidi käigu lülitus ka vahetatud uuema vastu. Vahest võiks jõudu rohkem olla aga põdrad ja lumi küll ei peata.


Tookaaslane sõidab cf iga. Ostis nüüd just uue jälle. On küll väga rahul. Käib nüüd ja ringraja võistlustel ja kohati 1000 kännukas järgi ei jõua. Tuleb sirge peal järgi.

Kui ise peaks uue ostma, siis ausaltöeldes ei teagi. Cännukas äge aga liiga suur. Vb jääks ikkagi Honda peale.
Patrol y61, om648, 38"
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: K: Polaris Sportsman 500?

Postitus Postitas TiitR »

Võtame siis arutelu kokku - kas minu vajadustele on see Polaris Sportsman 500 piisav? :)
Varuosa poole pealt sain vaid ebamäärase vastuse, et praeguseks juba saadavus paranenud?
Teine küsimus jäi ka õhku, et kui võhik vaatama läheb, siis mida kindlasti vaadata või jälgida / proovida?
P.S eile õhtul sain natuke lumes hullata paar aastat vana CF800-ga...oli äge küll, kuid no ma ei tea, ei usu neid hiinakaid üldse :|
elver
Mudder
Postitusi: 71
Liitunud: T Apr 27, 2010 2:30 pm
Asukoht: Harjumaa

Re: K: Polaris Sportsman 500?

Postitus Postitas elver »

Kui ei plaani uputamas ja pundiga safaril käia siis 500 on piisav selleks mida kirjutasid. Polarise varuosade kategooriad ei tea midagi. Ja eks nad kõik aja asja ära.
PatrolGR
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 150
Liitunud: R Juun 27, 2014 11:43 pm

Re: K: Polaris Sportsman 500?

Postitus Postitas PatrolGR »

Oleneb varuosast, aga üldjuhul läheb motohoovil varuosa tarnega nädal kuni kaks ja varuosad üsna kallid.
Võibolla tavalisele Sportsmanile juppe kohapeal saada, ise oman Polaris Sportsman 800 x2-te 2008a.
800sega pole küll jõust puudu jäänud, põtru välja vedanud, autosi käima tõmmanud jne.
Nissan Patrol Y60 GR 35" Silverstone
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: K: Polaris Sportsman 500?

Postitus Postitas TiitR »

PatrolGR kirjutas:Oleneb varuosast, aga üldjuhul läheb motohoovil varuosa tarnega nädal kuni kaks ja varuosad üsna kallid.
Võibolla tavalisele Sportsmanile juppe kohapeal saada, ise oman Polaris Sportsman 800 x2-te 2008a.
800sega pole küll jõust puudu jäänud, põtru välja vedanud, autosi käima tõmmanud jne.
No arvata on, et 800-l jõust puudu ei tule :D , aga tänud mehed.

Teiseks alternatiiviks on Kawa 750 (ei hakka pealkirja muutma, kuid võib selle kohta ka sõna kosta).
Andrus Michelis
Rock Crawler
Postitusi: 771
Liitunud: K Mär 09, 2005 1:48 pm
Asukoht: Tallinn

Re: K: Polaris Sportsman 500?

Postitus Postitas Andrus Michelis »

TiitR kirjutas:P.S eile õhtul sain natuke lumes hullata paar aastat vana CF800-ga...oli äge küll, kuid no ma ei tea, ei usu neid hiinakaid üldse :|
Ma oma kogemusele tuginedes ütleks, et meie oludes on pigem see Polaris üks kahtlane kraam. :D
Andrus Michelis kõrvalistuja, roolikeeraja. Võistelda ei viitsi. Jahti ja porirallit saab niigi igal nädalavahetusel.
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: K: Polaris Sportsman 500?

Postitus Postitas TiitR »

Andrus Michelis kirjutas:
TiitR kirjutas:P.S eile õhtul sain natuke lumes hullata paar aastat vana CF800-ga...oli äge küll, kuid no ma ei tea, ei usu neid hiinakaid üldse :|
Ma oma kogemusele tuginedes ütleks, et meie oludes on pigem see Polaris üks kahtlane kraam. :D
Vot selliseid kommentaare ootangi, et mitte portsu otsa sattuda :)
P.S CF-i omanik ka vaid kiidab enda oma. Oli vaid vintsi ära vahetanud ja vist piduritrossi, kuid need olid mingi turnimise tulemusena järgi andnud.
Andrus Michelis
Rock Crawler
Postitusi: 771
Liitunud: K Mär 09, 2005 1:48 pm
Asukoht: Tallinn

Re: K: Polaris Sportsman 500?

Postitus Postitas Andrus Michelis »

Tähendab meie oludes, eriti Tartus, kus asub CFi peakontor on töömasinaks CF igati ok lahendus. Spordi tegemiseks pigem siiski CanAm. Polarisest on tegelikult vähe kuulda üle üldse, kalleid juppe kiruvad kõik, eriti mitte hiinakad. Pruugitud masinatega peab olema ette vaatlik. Neil on palju margipõhiseid nõrku kohti mille remontimine võib vägagi kulukas olla. Mina seda CFi nii pimesi ei kiida. Vanematel masinatel oli piisavalt lastehaigusi. Uuemad olla paremad juba. Võimsusega on sama mis autodega. Poes piima järgi käia 1,2 se Passatiga pole mingit probleemi. Maanteel treilat vedada või jäärajal..... Valiks vist midagi tummisemat?! Vints või piduritross, ma ei tea, tegelikult ära lõhkuda annab neid absoluutselt kõiki... seal ongi, et ühel on üks asi nõrgem, teisel teine. Lagunemine sõltubki sellese, et kui hästi halvasti sa neid nõrku kohti hoidad. Yamaha, Suzuki, Kawasaki on neist vast kõige pretensioonitumad aga ka emotsioonitumad.
PS.. Kui täna oli 800 CC äge, siis unusta see 500Cc ära. Kahe nädala pärast istud arvuti ees ja vahid 1000ccseid. 8)
Andrus Michelis kõrvalistuja, roolikeeraja. Võistelda ei viitsi. Jahti ja porirallit saab niigi igal nädalavahetusel.
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: K: Polaris Sportsman 500?

Postitus Postitas TiitR »

Andrus Michelis kirjutas:Tähendab meie oludes, eriti Tartus, kus asub CFi peakontor on töömasinaks CF igati ok lahendus. Spordi tegemiseks pigem siiski CanAm. Polarisest on tegelikult vähe kuulda üle üldse, kalleid juppe kiruvad kõik, eriti mitte hiinakad. Pruugitud masinatega peab olema ette vaatlik. Neil on palju margipõhiseid nõrku kohti mille remontimine võib vägagi kulukas olla. Mina seda CFi nii pimesi ei kiida. Vanematel masinatel oli piisavalt lastehaigusi. Uuemad olla paremad juba. Võimsusega on sama mis autodega. Poes piima järgi käia 1,2 se Passatiga pole mingit probleemi. Maanteel treilat vedada või jäärajal..... Valiks vist midagi tummisemat?! Vints või piduritross, ma ei tea, tegelikult ära lõhkuda annab neid absoluutselt kõiki... seal ongi, et ühel on üks asi nõrgem, teisel teine. Lagunemine sõltubki sellese, et kui hästi halvasti sa neid nõrku kohti hoidad. Yamaha, Suzuki, Kawasaki on neist vast kõige pretensioonitumad aga ka emotsioonitumad.
PS.. Kui täna oli 800 CC äge, siis unusta see 500Cc ära. Kahe nädala pärast istud arvuti ees ja vahid 1000ccseid. 8)
:thumb: Tänud kommentaaride eest.
Kasutaja avatar
puhvel
I live off from the mud
Postitusi: 2194
Liitunud: E Apr 16, 2012 7:34 pm

Re: K: Polaris Sportsman 500?

Postitus Postitas puhvel »

Andrus Michelis kirjutas:
TiitR kirjutas:P.S eile õhtul sain natuke lumes hullata paar aastat vana CF800-ga...oli äge küll, kuid no ma ei tea, ei usu neid hiinakaid üldse :|
Ma oma kogemusele tuginedes ütleks, et meie oludes on pigem see Polaris üks kahtlane kraam. :D
Kas soome olud on kergemad kui Eesti olud ?
Kestis küll see Polaris, soomes siis, aastaringselt ja suht pidevalt.
XC 70
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: K: Polaris Sportsman 500?

Postitus Postitas TiitR »

Ok, aga paiskan siis veel võrdluseks mõne, et asi veel segasem (mulle endale :D ) ikka oleks:

Kawa KVF 750
Yamaha Grizzly 660
Suzuki King Quad 500

Kõik aastast 2006...2008
Vasta

Mine “All Terrain Vehicles maakeeli ATV”