ATV kiiver ja haagis

Neile, kes ei karda, kui kereni märg oled ja silmad tahavad okste taha kinni jääda... Tõelised hulljulged. Kõik siia, kokkusaamistest lihtsa ATV teemaliste juttudeni.

Moderaatorid: jr, hulkur, Moderators

Vasta
Päkapikk
Fitting 38"
Postitusi: 239
Liitunud: K Veebr 01, 2006 12:55 pm

ATV kiiver ja haagis

Postitus Postitas Päkapikk »

Kas keegi on kursis, kas ATV-ga, mis on registreeritud traktorina, on kohustatud ka kiivri kandmine? Ma ei ole näinud ühtegi traktoristi lahtise traktoriga sõitmas kiiver peas.
See ka veel, et traktorite haagised minu arust ei pea olema registris. Kas sama loogika kehtib ka ATV haagise kohta. Kas ATV haagisele piisab, et on tuled ja aeglase sõiduki märk.
Viimati muutis Päkapikk, L Mai 09, 2009 12:19 pm, muudetud 1 kord kokku.
Kirjaoskamatu pähkel
Kasutaja avatar
Alex
Fitting 38"
Postitusi: 317
Liitunud: T Nov 23, 2004 7:41 pm
Asukoht: Pealinna külje all
Kontakt:

Postitus Postitas Alex »

ei, ei ole kohustust kuid tungivalt soovitav kui tegu sõitmise mitte töö tegemisega.Seadus praegu ei kohusta "traktoriste"kiivrit kandma.
KVF 750...Jõhker Jõud , Uaz 3962 Sanitarka Viis null123 kuus seitse
Päkapikk
Fitting 38"
Postitusi: 239
Liitunud: K Veebr 01, 2006 12:55 pm

Postitus Postitas Päkapikk »

Alex kirjutas:ei, ei ole kohustust kuid tungivalt soovitav kui tegu sõitmise mitte töö tegemisega.Seadus praegu ei kohusta "traktoriste"kiivrit kandma.
Ma töötegemise ajal pidasingi silmas. Üsna loll on 20 km/h käru vedada kiiver peas.
See on selge, et kiiresti sõites ja maastikul ronides peab kasutama turvavarustust ja seda juba enda huvides.
Kirjaoskamatu pähkel
uaz469
Fitting 44"
Postitusi: 436
Liitunud: R Sept 09, 2005 10:21 am
Asukoht: Hetkel eemal...

Postitus Postitas uaz469 »

Ilma kabiinita traktoritel nn "ATV`del" peavad olema turvakaared (rollbars) :roll:
"Vaba mees nii mitte vabal maal..."
Kasutaja avatar
Alex
Fitting 38"
Postitusi: 317
Liitunud: T Nov 23, 2004 7:41 pm
Asukoht: Pealinna külje all
Kontakt:

Postitus Postitas Alex »

uaz469 kirjutas:Ilma kabiinita traktoritel nn "ATV`del" peavad olema turvakaared (rollbars) :roll:
paluks sellele väitele ka vihjet konkreetsele kodumaisele seadusele :!:
On mitu iseehitatud traktorit millel pole kabiini, ark-ga kooskõlastatud-kontrollitud ja mingit juttugi pole olnud.Pealegi...ka kabiiniga idanaabri traktorid on surmalõksud kus rulludes on ellujäämis võimalus null kuna pole mingeid"turvakaari"

Päkapikule-kuna mu elamine ja maalapp on eraldatud riigiteega, siis erinavaid töid tehes on poliis kaks korda üritanud kontrollida aga oleme jutule saanud, et eramaal sõites ei pea mul olema dokumente ühes ja avalikul teel võin oma traktorit piloteerida ilma kiivrita(vajalik vaid kehtiv ülevaatus-kindlustus)Ka ei keelavat seadus lõhnadega põllupeal toimetamist kuna LE- seal ei kehti(viimases väites pole kindel kuna pole seaduseid lapanud aga kõlab loogiliselt)
KVF 750...Jõhker Jõud , Uaz 3962 Sanitarka Viis null123 kuus seitse
Kasutaja avatar
Pomo
Rock Crawler
Postitusi: 690
Liitunud: K Mär 19, 2008 10:00 pm
Asukoht: Tartu

Re: ATV kiiver ja haagis

Postitus Postitas Pomo »

Päkapikk kirjutas:
See ka veel, et traktorite haagised minu arust ei pea olema registris. Kas sama loogika kehtib ka ATV haagise kohta. Kas ATV haagisele piisab, et on tuled ja aeglase sõiduki märk.
tegelikult peavad olema registreeritud ja ka üle vaadatud. :wink:
kui oma maalt ei välju, siis võid ükskõik mida taga vedada....
teex yhe zuicu
Päkapikk
Fitting 38"
Postitusi: 239
Liitunud: K Veebr 01, 2006 12:55 pm

Postitus Postitas Päkapikk »

Sai kindluse mõttes ARK-i järelepärimine saadetud. T5 kategooriasse registreeritud ATV-l ei pea kiivrit kandma.
Käru kohalt eelkirjutajal õigus. Kui teel, siis peavad olema asjad registris.
Kirjaoskamatu pähkel
index
Off Roader Wannabe
Postitusi: 21
Liitunud: K Nov 19, 2008 9:02 pm

Postitus Postitas index »

See teepeal liikumine!Liiklus eeskirjas peaks olema ka selline punk, kus tohib ilma registrisse kandmata seadmeid haakes vedada.Põllutöö riistad jms.Kuid kiirus ei tohi ületada 25 km/h ja peab olema aeglase sõiduki tundemärk.Kui ehitad omale haagise ja paned vastavad märgistused siis on kõik.
Vasta

Mine “All Terrain Vehicles maakeeli ATV”