l300 käigud ei taha vahest sisse minna!

Moderaatorid: Maasturid, Moderators

tt75
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 180
Liitunud: E Nov 23, 2015 11:36 pm

l300 käigud ei taha vahest sisse minna!

Postitus Postitas tt75 »

Kas keeki oskab öelda miks l300 käigud vahest halvasti sisse lülituvad.Kohapeal lülituvad enamus ajast suht ok-lt,kuid fooritagant startides hakkan esimest käiku sisse panema ja no ei lähe sisse,proovin siis läbi kõik käigud, no suru või jõuga,siis panen korraks viienda ja alles peale seda saan esimese sisse.Peale seda kui auto liikuma hakkab, lülituvad kõik käigud enam-vähem sisse.Mõnikord startides seda probleemi ei ole.Piilusin natukene ka trosside ja käigukangi aluse mehhanismi seisukorda, kuid tundus suht norm. olevat(loksud olid minimaalsed).Kas keegi on sellise probleemiga tegelenud ja kas on korda saanud?
Mahno
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 188
Liitunud: R Sept 09, 2005 2:48 pm
Asukoht: Tallinn-Harju

Re: l300 käigud ei taha vahest sisse minna!

Postitus Postitas Mahno »

Ilmselt sidur lahutab kehvasti.
tt75
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 180
Liitunud: E Nov 23, 2015 11:36 pm

Re: l300 käigud ei taha vahest sisse minna!

Postitus Postitas tt75 »

Sai tehtud täna väike katse,nimelt ei läinud käigud jälle sisse ja siis otsustasin et suretan mootori välja ning proovin siis...ja ennäe imet käigud hakkasid tööle.Ilmselt töötava mootariga kui sidur alla vajutada ketrab peavõll kaasa ja käigud ei lähegi sisse.Muidu sõidu ajal töötab kõik normaalselt,aga kui jääd seisma ,näiteks foori taha, siis peab juba jõudu kasutama.Kas kellelgi on mingisuguseid arvamusi,ise arvan et võiks siduri mehhanismi piiluda (nagu eelnevalt pakuti)
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: l300 käigud ei taha vahest sisse minna!

Postitus Postitas TiitR »

Proovi vanakoolikat - pumpa siduriga mitu korda ja anna vajadusel ka vahegaasi.
tt75
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 180
Liitunud: E Nov 23, 2015 11:36 pm

Re: l300 käigud ei taha vahest sisse minna!

Postitus Postitas tt75 »

Proovitud ka see varjant ,kuid ei midagi.Vahepeal mõjus see,kui lasin siduri üles ja andsin pikemalt mootorile pööret (mitte põhjakaasi vaid nii veerandi pedaali jagu)siis nagu läks käik sisse,kuid nüüd on asi läinud vist natukene hullemaks,sest sisse ei taha minna ükski käik.Varem läks vähemalt 3-mas...4-jas...5-es.Küll aga näiteks kui õnnestub saada sisse 3-mas ja natukene libistades auto liikuma hakkab ,siis käivad käigud jälle.Hoopealt käike alla ja üles vahetada ei ole mingi probleem.
Kasutaja avatar
RistoRR
Rock Crawler
Postitusi: 890
Liitunud: N Mai 23, 2013 10:07 pm
Asukoht: Viru-Jaagupi/Rakvere
Kontakt:

Re: l300 käigud ei taha vahest sisse minna!

Postitus Postitas RistoRR »

Hoopealt saab paljudel autodel ka ilma sidurita käiku vahetada. Olen isegi nii metsast ca 50-60km koju veerenud. Võta kast alt ära ja vaata sidurile otsa.
Patrol Y60 35'' Silverstone
Bensiiniga võite pintsleid pesta, diislis peitub jõud!
55676422 kui vaja abi vms
tt75
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 180
Liitunud: E Nov 23, 2015 11:36 pm

Re: l300 käigud ei taha vahest sisse minna!

Postitus Postitas tt75 »

Sai täna tehtud veel üks katse,nimelt eemaldasin siduri käpa ja korvivahelise tolmukaitsekummi ,ning proovisin kas lahutatud siduriga ketas ringi käib...käis küll ,ja üsna vabalt.Sai veel õhutatud sidurit,aga õhtune proovisõit näitas ,et tulemust pole.Homme proovin piiluda sinna montaaz kaane alla ,et aru sada kuidas see käiguvahetusmehhanism seal sees töötab ja vaadata ega seal mingeid anomaalseid lõtke ei ole.Ka plaanin prooviks sisse panna paksema käigukasti õli näiteks ATF-i
Kasutaja avatar
RistoRR
Rock Crawler
Postitusi: 890
Liitunud: N Mai 23, 2013 10:07 pm
Asukoht: Viru-Jaagupi/Rakvere
Kontakt:

Re: l300 käigud ei taha vahest sisse minna!

Postitus Postitas RistoRR »

Oot, kuidas sa seda proovisid? Päris ausalt, milleks jamada, võta kast alt ja küll seal vahel probleem peitub. Ma ju ütlesin, sõites saab.ilma sidurita suht paljudel autodel tuima näoga käiku vahetada. Miskid kasti õlid jne ei anna tulemust. Kui sidur ikka ei lahuta korralikult, siis seal ongi viga. On siis tegemist pees ketta või surnud korviga, vahet pole...
Patrol Y60 35'' Silverstone
Bensiiniga võite pintsleid pesta, diislis peitub jõud!
55676422 kui vaja abi vms
tt75
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 180
Liitunud: E Nov 23, 2015 11:36 pm

Re: l300 käigud ei taha vahest sisse minna!

Postitus Postitas tt75 »

Siduri ketta liikumist proovisi lihtsalt kruvikeerajaga sidurikäpa avast,kust oli paista korvi ja hooratta vahel asetsev siduriketas.Isa tallas mul sidurit ja mina olin sellili auto all ja liigutasin siduriketast.See ATF õli mõte tuli mul Kasutaja TiitR teemast kus üks kasutaja väitis oma elust enesest kogemusest vana pajero käikude mitte lülitumise ,kui vahetas suveks kastis õli ATF-i tavalise vastu.Huvitav ,et just siis kui mootori seiskan,siis lähevad käigud normaalselt sisse,...ehk siis töötava mootoriga ja lahutatud siduri korral ei tööta sünkronisaatorid.Olen tähele pannud veel seda,et kui teha sõite õhtul siis kui on jahedam ,lülituvad käigud natukene paremini sisse.Aga se kast tuleb maha võtta niikuinii,sest survelaager teeb ka häält(eks siis läheb vahetusse kogu sidurikomplekt).Sõber mul jälle rääkis ,et tema vahetas oma mitsubishi galandil 2x sidurit ja ikka ei läinud käigud sisse ja alles siis kui vahetas ära siduri peapumba,siis sai auto korda.!Noh ja eks ma seda õlivärki tahan proovida ka sportlikust huvist,sest ennem kui tõstuki peale saab on vaja veel autoga sõita.
Kasutaja avatar
Maasturid
Legod Varuosadest
Postitusi: 1956
Liitunud: R Veebr 20, 2004 12:48 pm
Asukoht: Roosna-Alliku GSM:513 2551
Kontakt:

Re: l300 käigud ei taha vahest sisse minna!

Postitus Postitas Maasturid »

Ja korraliku sidurikomplekti saab siit
http://www.maasturid.ee
*Toomas Kärp = Maasturid = Radadel aastast 2004
* Wildtrak 2.0 Bi-turbo
* LC120
l300
Fitting 44"
Postitusi: 404
Liitunud: R Juul 15, 2011 10:28 am
Asukoht: riisipere

Re: l300 käigud ei taha vahest sisse minna!

Postitus Postitas l300 »

Mul sama jama ja mul kindlalt ketas läbi.talvel kui kast alt ära käis siis korvil polnud viga aga ketas oli otsakorral
Kasutaja avatar
ibra
I live off from the mud
Postitusi: 2903
Liitunud: K Nov 18, 2009 6:04 pm
Asukoht: Tartu

Re: l300 käigud ei taha vahest sisse minna!

Postitus Postitas ibra »

Ma pakun, et seda viga pead otsima käigukastist, mitte sidurist. Käigukastis on mõni laager või sünkronisaator ära kulunud ja sellepärast hakkavad sellised jamad pihta.
Me oleme kõik võhikud,ainult erinevates valdkondades.
tt75
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 180
Liitunud: E Nov 23, 2015 11:36 pm

Re: l300 käigud ei taha vahest sisse minna!

Postitus Postitas tt75 »

Küsimus kasutajale "l300":
kas siis kui avastasid,et ketas oli läbi ,läksid käigud paremini sisse kui nüüd?
Küsimus kasutajale "jaanmmc":
mida sa mõtled laagri lõtku all? kui laager läbi,kas siis tavaline ei sobi?räägi sellest laagriteemast täpsemalt?
Vastus kasutajale "ibra"
Kui see käigu jama pihta hakkab,siis ei taha ükski käik sisse minna...Ainult jõuga!

Võin veel lisada seda,et kuna sai kasti sisse pandud ADDINOL 75w90,siis plaanin ma selle välja vahetada nt.CASTROL transmax z-i vastu ,lihtsalt testi pärast(ADDINOL pidi sobima saeketi määrimiseks).Lisan veel seda,et tegin siduri surujasilindri pulga 5mm pikema ja siis nagu läksid käigud paremini sisse.Nüüd kui panin vana pulga tagasi,siis lähevad käigud halvemini sisse.Homme(või siis täna) üritan piiluda kasti montaazkaane alt sisse mehhanismi tööd,ja peale seda läheb uus õli sisse ning siis vaatame mis edasi saab.Seniks kuni tõstukile saab ,tegeleme lihtsamate asjadega(hakkab juba tekkima sportlik huvi vea defekteerimisel).
tt75
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 180
Liitunud: E Nov 23, 2015 11:36 pm

Re: l300 käigud ei taha vahest sisse minna!

Postitus Postitas tt75 »

Sai pandud eile kasti CASTROL TRANSMAX Z ja tõepoolest oli tunda mõningast paranemise märki. Sai eemaldatud kasti montaazkaan ,ning piilutud kasti sisemuses asuvate mehhanismide tööd.Võib täheldada ,et kasti enda mehhaanikaosa paistis töötavat,ning mingeid anomaaliaid,ega lõtke ei esinenud ,seega kasti mehhaanikaosa probleemid võiks välistada.Sai ka proovitud sellist süsteemi,kus peale linnasõitu sai auto tagaots üles tungitud ja proovitud seda ,kas sidur lahutatud olekus ja käik sees rattad pöörlevad ,ja tõepoolest sel hetkel kui käik sisse sai lükatud tegid rattad veerand pööret(seda siis lahutatud siduri korral),muidu kui käik oli sees seisid rattad paigal.
Huvitav tähelepanek oli veel see,et kuu aega vana käigukasti õli oli värvunud tumedaks.
Järgmiseks plaanin käsile võtta siduri enda,sest siduri testimisest võiks järeldada seda,et lahutatud olekus kasti peavõlli pöörleb liialt palju.
l300
Fitting 44"
Postitusi: 404
Liitunud: R Juul 15, 2011 10:28 am
Asukoht: riisipere

Re: l300 käigud ei taha vahest sisse minna!

Postitus Postitas l300 »

Vastus kasutajale tt75.jah varem läksid käigud normaalselt sisse aga nüüd enam ei lähe eriti tagumine,+hakkas ka libisema nüüd.kuid imelik tundub see,et kui siduri silindri vahelt ära korra võtsin ja käik sees sstarteriga käima lasin siis ei libise ühegi käiguga
Vasta

Mine “Mitsubishi”