K: Esisild raksub? Korras!

Moderaatorid: Maasturid, Moderators

Kasutaja avatar
dzaan
Rookie
Postitusi: 16
Liitunud: R Juul 24, 2015 9:16 am

Re: K: Esisild raksub? Korras!

Postitus Postitas dzaan »

Kuulasin mina ja kuulas sõber ning hääl meenutab küll nagu kett käiks üle. Samuti vahtisin paari youtube videot kus siis sama hääle põhjustajaks ongi vahekasti kett.

Aeglaselt keerates, rattad risti, hea haarduvusega pinnal ei ole midagi häda. Hääl tekib järsul kiirendusel, vahet pole kas rattad risti või otse või mis pinnasel. Loogiliselt võttes ei tohikski see oleneda rataste asendist. Pigem ikkagi koormusest mis sellele ketile avaldub - ehk, kett saab mingi teatud koormuse ning käib üle lihtsalt.

Kohe 2 küsimust juurde:
1) Kas saan keti auto all ära vahetatud?
2) Kust Eestimaalt ma selle keti uuena soetada saaksin? Ise kammin ebay'd praegu. Hetkel tundub olevat ca. 200 eurine pauk :c .

Edit:
Krt, kui nüüd meenutan siis sõbral on sama auto ja tal naksub samamoodi aga ainult siis kui rattad on täiesti välja keeratud.
Kasutaja avatar
dzaan
Rookie
Postitusi: 16
Liitunud: R Juul 24, 2015 9:16 am

Re: K: Esisild raksub? Korras!

Postitus Postitas dzaan »

Vahetasin vahekasti keti ära ja kõik töötab!
Mina vahetasin auto all olles keti. Enne vahekasti kaane maha võtmist tuleks kindlasti lahti võtta need 2 polti ja anduri, mille all asuvad vedrud ja fiksaatorkuulikesed. Kahe poldi alt tuleb välja võtta kummalgi vedru ja "fiksaatorkuulike", anduri alt tuleb välja 1 kuulike. Soovitan enne tutvuda joonisega!
Kokku panemisel oli vaja päris pikalt nuputada :D - kahe varda vahele käivas tihvtis on võti.
Kasutaja avatar
MetsaVikat
Rock Crawler
Postitusi: 872
Liitunud: P Nov 23, 2008 4:23 pm
Asukoht: Hiiumaa

Re: K: Esisild raksub? Korras!

Postitus Postitas MetsaVikat »

Mis kett maksis ja kust said?

Mul ka üks raksub kui koormust saab. Mul küll mk1 pajero.

Terv. Villu
Villu
Tel: 53-36-59-98
https://www.facebook.com/1uazfe/
tt75
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 180
Liitunud: E Nov 23, 2015 11:36 pm

Re: K: Esisild raksub? Korras!

Postitus Postitas tt75 »

MetsaVikat kirjutas:Mis kett maksis ja kust said?

Mul ka üks raksub kui koormust saab. Mul küll mk1 pajero.

Terv. Villu
Teadjamad rääkisid ,et ainult keti vahetusest ei piisa,tuleks vahetada ka need rattad kus kett peal veereb ära.Muidu pidi olema nii ,et saad sõita natukene aega ja jälle on veninud ja viskab üle.(las need kommenteerivad ,kes on seda protsessi teinud ,ja kui kaua nad selle vahetatud ketiga sõita on saanud).
Ise just hiljaaegu vaatasin joutubest kuidas venemaal pandi pajero vahekasti ketikotta kapronist pingutustald(umbes nagu sigulli ketipinguti) mis ei lasknud ketil lõtvuda ,et see saaks üle visata.Teises klipis aga võttis ketilt lüli hoopistükis vahelt ära,nii et kett peale pannes oli pingul nagu uus.

Väikesed klipid nendest tegevustest:
https://www.youtube.com/watch?v=SG3NHN--Qlk
https://www.youtube.com/watch?v=kNpMd9s77Vo
Kasutaja avatar
MetsaVikat
Rock Crawler
Postitusi: 872
Liitunud: P Nov 23, 2008 4:23 pm
Asukoht: Hiiumaa

Re: K: Esisild raksub? Korras!

Postitus Postitas MetsaVikat »

Ma nüüd omal tegin lahti ja mul oli juba klots pandud sinna ja kett oli suhteliselt pingul, hetkel ei oska küll kahtlustada, et see saaks sealt veel üle tulla. Aga mine sa tea. Probleem jääb alles, korralikud raksud käivad,kui nelik low sisse panna ja rattad välja keerata, või siis kinni olles ja koormus peal. Vaatasin vahekasti hammakaid ka, ei leidnud midagi. Peale maha võttu mõtlesin, et oleks võinud neliku high ka proovida, kas raksub. Mind siis üllatati niimoodi meeldivalt, keegi head tööd teinud. ise olin ka kahe vahel kas osta uus või teha lühemaks või klots panna. Klots mingist heast materjalist, aastate pikkused sõidud pole sellele mitte mingit soont ka sisse kulutanud.
Esimesed hubid vaatasin üle, need keegi juba kinni keevitanud, mingid punktid peale pandud.
kardaani nuudid ka ilusad.
Esimene differ ka ilus

edasi ei oskagi midagi arvata. Äkki kellegil mingeid ideid?
Pilt
Villu
Tel: 53-36-59-98
https://www.facebook.com/1uazfe/
tt75
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 180
Liitunud: E Nov 23, 2015 11:36 pm

Re: K: Esisild raksub? Korras!

Postitus Postitas tt75 »

edasi ei oskagi midagi arvata. Äkki kellegil mingeid ideid?
Pilt[/quote]

See kett tundub vist juba nii veninud,et saaks ühe lüli vahelt välja võtta.Vaata veelkord kuidas see kett hammakatega hambub (kas piisavalt korralikult ,või ei).
Järgmise varjandina vaheta vahekast välja.
Kuna sa ütlesid et sul on huubid juba kinni keevitatud,siis vist eriti varjante ei ole.
Kui ma hästi mäletan,siis mul kunagi pajero2 (on superselect kastiga) ka koduhoovis aeglustiga proovides tegi nagu mingeid raksakaid ja liikumine oli kuidagi poov ja vaevaline nii et see võibolla polegi anomaalne(kui sõidad hea pidamisega pinnasel ja eriti veel kui keerad samal ajal)!
Kasutaja avatar
MetsaVikat
Rock Crawler
Postitusi: 872
Liitunud: P Nov 23, 2008 4:23 pm
Asukoht: Hiiumaa

Re: K: Esisild raksub? Korras!

Postitus Postitas MetsaVikat »

Veidi on pildi viga, õli vist peegeldab nii, täitsa otste peal ei kanna, aga kui terve ring hammaka peale vedada, siis jah, lõpp täitsa sees ei ole, hammaka põhja ma mõtlen. Kett ise kui pingul, liigub üles alla keskelt heal juhul 1cm-2cm.

Hea pidamisega pinnase peal proovisin lihtsalt häält tuvastada. Metsas sirgelt sõites ja pool kinni jäädes ka raksub ja tagurpidi sõites tõmmates muru peal võtab ka korralikku raksatamised sisse.

Ütleme, et ostan uue keti, kuidas tuvasada, et hammakaid ka vaja? Kas hammakad kuluvad liiga madalaks, et hoida uut ketti?

Ma ise arvan praegu, et see vahekasti kett võiks pidada tegelikult, jah, ta on veninud, aga hetkel ma ise arvan, et ta on nii pingul, et ta ei ulata üle visata, aga võin eksida. Vahekasti kettidega igasugune kogemus puudub.

Terv. Villu
Villu
Tel: 53-36-59-98
https://www.facebook.com/1uazfe/
Kasutaja avatar
Maasturid
Legod Varuosadest
Postitusi: 1956
Liitunud: R Veebr 20, 2004 12:48 pm
Asukoht: Roosna-Alliku GSM:513 2551
Kontakt:

Re: K: Esisild raksub? Korras!

Postitus Postitas Maasturid »

Sellist lahendust "pinguti" näol oleme ka mõned korrad vahekastides näinud ja kett hakkab ikkagi lõpuks üle viskama.
Ka piltidel ju näha, et kett on ülemäära veninud ja ei asetse korralikult hammasratta põhjas. Silmaga vaadates tunduvadki hammasrattad justkui veatud aga nii see pole.
Sellisel juhul on raha raiskamine nende hammakate peale panna uus kett, see venib 2-3 kuuga( kui 4WD ikka pidevalt kasutada) uuesti välja ja oled sama probleemi juures tagasi.
Ainuke toimiv lahendus on uued hammakad ja uus kett, või leida mõni korralik toimiv vahekast.
http://www.maasturid.ee
*Toomas Kärp = Maasturid = Radadel aastast 2004
* Wildtrak 2.0 Bi-turbo
* LC120
Kasutaja avatar
MetsaVikat
Rock Crawler
Postitusi: 872
Liitunud: P Nov 23, 2008 4:23 pm
Asukoht: Hiiumaa

Re: K: Esisild raksub? Korras!

Postitus Postitas MetsaVikat »

Tänud konkreetse vastuse eest! Nii ilmselt on jah, probleemi edasi lükkamine. Nüüd peab kuskilt leidma vajalikud asjad ja asja normaalselt kokku panema.
Tänud info eest!!

Terv. Villu
Maasturid kirjutas:Sellist lahendust "pinguti" näol oleme ka mõned korrad vahekastides näinud ja kett hakkab ikkagi lõpuks üle viskama.
....
Villu
Tel: 53-36-59-98
https://www.facebook.com/1uazfe/
Vasta

Mine “Mitsubishi”