Pajerol kadus soojendus ära

Moderaatorid: Maasturid, Moderators

Vasta
jaanalliksoo
Off Roader Wannabe
Postitusi: 34
Liitunud: N Nov 24, 2011 11:16 pm

Pajerol kadus soojendus ära

Postitus Postitas jaanalliksoo »

Kas kellelgi on sellist asja ette tulnud.Tegu on 2001 aasta 3.2D autoga.Lasin töökojas plokisoojenduse paigaldada 220 pealt.töökojast koju sõites hakkas mootori temeratuurinäitaja äkki langema ja sooja õhku tuli ka nagu vähem aga siis jõudsin koju.Järgmine päev seier samuti kõikus poole ja nulli vahel aga sooja tuli enamvähem.Aga täna üldse sooja ei tulnud,ainult niipalju nagu soojemat et klaasi tegi enamvähem puhtaks.Enne seda pole kunagi sellega probleemi olnud.Mida see mehaanik võis seal muuta või lahti,kinni jätta.Mootor on muidugi normaalselt soe.Dosooli nad lasid plokisoojenduse paigaldamiseks välja ja algul panin mitu korda juurde kui lõpuks tase pidama jäi aga nii pidigi olema.Paigaldatud elektriga soojendus töötab korralikult.15 kraadi külmaga käivitus nagu oleks just sõidust tulnud.
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: Pajerol kadus soojendus ära

Postitus Postitas TiitR »

Ära hirmuta krt, mul 28.-ndal aeg Defa lisasoojendi paigaldamiseks kirja pandud :D , selliseid üllatusi ei tahaks. Aga kas töökotta tagasipöördumiseks ja asja uurimiseks pole mõelnud? Kui enne oli ok, ja nüüs s*tt? :D Vaatasin enda auto paigaldusjuhendit ja seal lõigatakse samuti mingi veesärgi lõdvik puruks ja äkki sul sealt kuskilt õhk sisse kargas? :roll: Kui hommikul enne käivitamist jahutusvedeliku taset vaatad, kas on normis?
jaanalliksoo
Off Roader Wannabe
Postitusi: 34
Liitunud: N Nov 24, 2011 11:16 pm

Re: Pajerol kadus soojendus ära

Postitus Postitas jaanalliksoo »

Selles see jama ongi et töökoda on ju kinni pühade ajal aga sõita on vaja.Kui õhk oleks sees siis peaks pikapeale ise välja minema.sõidetud on mitu päeva ja dosooli tase on normaalne.
Kasutaja avatar
ibra
I live off from the mud
Postitusi: 2903
Liitunud: K Nov 18, 2009 6:04 pm
Asukoht: Tartu

Re: Pajerol kadus soojendus ära

Postitus Postitas ibra »

Seal saab olla ainuks kaks varianti, kas õhk on sees, või termostaat sai otsa. Mõlemaid on lihtne kontrollida.
Me oleme kõik võhikud,ainult erinevates valdkondades.
jaanalliksoo
Off Roader Wannabe
Postitusi: 34
Liitunud: N Nov 24, 2011 11:16 pm

Re: Pajerol kadus soojendus ära

Postitus Postitas jaanalliksoo »

Ausalt õelda ei kujuta küll ette kuidas seda õhku seal sees kindlaks teha või välja lasta.Olen ju mitu korda juurde kallanud aga lõpuks tase jäi püsima.Termostaadi läbiminekuga ma ei arvesta sest tõenäosus et ta just pärast dosooli vahetust läbi läks on üsna väike.Kas see ei võinud tekitada probleeme et töökojas pandi erinevat värvi ja marki dosooli sisse ja mitte eriti puhastest nõudest.
Kasutaja avatar
MartM
Mudder
Postitusi: 73
Liitunud: R Dets 07, 2012 9:20 pm

Re: Pajerol kadus soojendus ära

Postitus Postitas MartM »

OhJumal! Mul ka plaanis plokisoojendus panna. Praegu on panen vatiteki kapoti peale ja ajan auto väga maja ligidale. -15 käivitub küll, aga väriseb nagu taksikoer lumes.
Probleemi vaagides, siis äkki paigaldaja on mõne juhtmeotsa lahti võtnud ja pärast unustanud tagasi ühendada?
jaanalliksoo
Off Roader Wannabe
Postitusi: 34
Liitunud: N Nov 24, 2011 11:16 pm

Re: Pajerol kadus soojendus ära

Postitus Postitas jaanalliksoo »

Külmaga sai küll tööl käidud aga kui täna hakkasin tööle minema ja kuna on paar kraadi sooja siis läks 10 kildi pärast keema äkitselt aga radikas jäi külmaks.ootasin 15 minutit ja viisin sinna töökotta kus plokisoojendus paigaldati.töömehi ei olnud aga omanik oli kohal ja kallasime dosooli juurde mis ära kees.Mingil imelikul põhjusel jookseb dosool kusagilt ülalt plokist välja.See juhtus ka peale soojendi paigaldamist aga kui töömehe tähelepanu sellele juhtisin siis ütles ta et see tuleb kusagilt pleki pealt.Nii ei saanud ki täna midagi teada sest omanik helistas selle paigaldaja töömehe kohale sest tuleb starter jne ära võtta et plokisoojenduse paigalduskohta näha.Töömees on muide üle 70-ne.Siis omanik tõi mu koju ja lubas auto ära tuua kui korras on.
igiliikur
Rock Crawler
Postitusi: 675
Liitunud: P Dets 16, 2007 4:01 pm
Asukoht: Võru

Re: Pajerol kadus soojendus ära

Postitus Postitas igiliikur »

Sellel töökojal võib nüüd küll tõsine probleem olla. :roll: Kui varem külmadega oli tosool normis, siis oli ilmselt õhk vahel. Nüüd peale keemaminekut on ilmselt variandid kas paigaldatud plokisoojenduse vahel ajab välja või mõne lõdviku vahelt või on juba kaan või tihend liiga saanud. Selline minu nägemus asjast, aga eks anna teada, kuidas asi laheneb.
Exid:Frontera´95, Blazer´97,Ranger´03,Pajero´93,Galloper´98,Ranger´08, XC90´03
Hetkel Isuzu Trooper ja RX400h
jaanalliksoo
Off Roader Wannabe
Postitusi: 34
Liitunud: N Nov 24, 2011 11:16 pm

Re: Pajerol kadus soojendus ära

Postitus Postitas jaanalliksoo »

Tuli välja et töömees oligi paigaldatud plokisoojendi irvakile jätnud ja sealt vahelt nirises välja pidevalt välja ja õhku muidugi sisse.dosooli taseme ja salongi soojenduse sai nüüd korda(vähemalt praegu) aga olen nüüd tagasi alguses kui need keemaminemised midagi hullemat ei teinud,jätsin küll kohe märgates seisma aga kui õhk sees ega siis see andur ka kohe ei reageeri,mootoris pahises natuke midagi küll.Vene auto läks küll vahel nii keema et esiklaasist ei näinud väljagi ja ei midagi hullu aga neid lääne autosid ei tea ju.Aga plokisoojendus on muidugi nüüd läbi kärsanud sest kui algul töötas ja soojendas ilusti siis lõpus mulle tunduski nagu poleks eriti abi midagi sellest soojendusest ja nüüd ei võta enam üldse voolu järgi.Ju siis jäi õhuauku.Aga nüüd olen ilma 155 eurot maksnud Calixi jubinast ja kuna 70 aastasel töömehel võttis vahetamine ka üle 7 tunni siis veel lisaks 145 eurot.Kuna on jälle pikad pühad siis 2 jaanuaril lähen uuesti nende jutule.Huvitav kas nad saavad mulle ka midagi süüks panna.
igiliikur
Rock Crawler
Postitusi: 675
Liitunud: P Dets 16, 2007 4:01 pm
Asukoht: Võru

Re: Pajerol kadus soojendus ära

Postitus Postitas igiliikur »

Kui sa oskaks oma lausetele komad vahele panna, siis oskaks midagi öelda kaaaaaa :roll: Kasutajanime järgi pole sa ka teisest rahvusest......Kui muidu hakkama ei saa, siis enamusel on klikkides (kasutajanimel)profiilis telf. nr. olemas. Alati saab nõu või abi küsida ju....
Edit: komasid lausetes nüüd on aga jah :D Minu arvates on 4x4 foorum alati abivalmis :!:

jaanalliksoo kirjutas:Tuli välja et töömees oligi paigaldatud plokisoojendi irvakile jätnud ja sealt vahelt nirises välja pidevalt välja ja õhku muidugi sisse.dosooli taseme ja salongi soojenduse sai nüüd korda(vähemalt praegu) aga olen nüüd tagasi alguses kui need keemaminemised midagi hullemat ei teinud,jätsin küll kohe märgates seisma aga kui õhk sees ega siis see andur ka kohe ei reageeri,mootoris pahises natuke midagi küll.Vene auto läks küll vahel nii keema et esiklaasist ei näinud väljagi ja ei midagi hullu aga neid lääne autosid ei tea ju.Aga plokisoojendus on muidugi nüüd läbi kärsanud sest kui algul töötas ja soojendas ilusti siis lõpus mulle tunduski nagu poleks eriti abi midagi sellest soojendusest ja nüüd ei võta enam üldse voolu järgi.Ju siis jäi õhuauku.Aga nüüd olen ilma 155 eurot maksnud Calixi jubinast ja kuna 70 aastasel töömehel võttis vahetamine ka üle 7 tunni siis veel lisaks 145 eurot.Kuna on jälle pikad pühad siis 2 jaanuaril lähen uuesti nende jutule.Huvitav kas nad saavad mulle ka midagi süüks panna.
Exid:Frontera´95, Blazer´97,Ranger´03,Pajero´93,Galloper´98,Ranger´08, XC90´03
Hetkel Isuzu Trooper ja RX400h
jaanalliksoo
Off Roader Wannabe
Postitusi: 34
Liitunud: N Nov 24, 2011 11:16 pm

Re: Pajerol kadus soojendus ära

Postitus Postitas jaanalliksoo »

kes tahab niisama ilkuda siis peaks küll mingi teise koha otsima,näiteks naistekas.ee või buduaar.ee .Raadios on näiteks vingu viiul.Muide ja ees ega järgi ei käi komasid.Niipalju ei tohiks veel ju koolist möödas olla.
Kui midagi asjassepuutuvat õelda ei oska siis Palun püüdke kiusatusele vastu seista ja vaikige.Muidu muutub see foorum mõttetuks.
Allar
Rock Crawler
Postitusi: 883
Liitunud: K Nov 14, 2007 1:51 pm
Asukoht: jõgevamaa

Re: Pajerol kadus soojendus ära

Postitus Postitas Allar »

Kui asi oli ametlik ja selgub, et mootor on kuuma saanud ja töökoda omal kulul seda välja vahetada ei tada siis tuleb kaevata vastavatesse kohtadesse.
PatrolY61 3.0D 35"

viis 3363923
Kasutaja avatar
tuningman
I live off from the mud
Postitusi: 2715
Liitunud: E Dets 27, 2010 6:12 pm
Asukoht: Saaremaa

Re: Pajerol kadus soojendus ära

Postitus Postitas tuningman »

jaanalliksoo kirjutas:kes tahab niisama ilkuda siis peaks küll mingi teise koha otsima,näiteks naistekas.ee või buduaar.ee .Raadios on näiteks vingu viiul.Muide ja ees ega järgi ei käi komasid.Niipalju ei tohiks veel ju koolist möödas olla.
Kui midagi asjassepuutuvat õelda ei oska siis Palun püüdke kiusatusele vastu seista ja vaikige.Muidu muutub see foorum mõttetuks.

Keegi ju ei ilkunudki. Teistel kah vastik lugeda, kui midagi aru ei saa. Ning koolist rääkides, siis seal küll õpetati, et kui ja aga ees käib koma. Selle jaoks, et elementaarseid sisselipsanud pisviigu, nagu koma puudumine kontrollida, on ju seal all, kuhu postitust kirjutad ka selline nupp nagu eelvaade. Milleks kohe närvi minna?
Ingmar 56328868
Tooperi kasutatud varuosad.
Mad Toy 2016
Kasutaja avatar
ibra
I live off from the mud
Postitusi: 2903
Liitunud: K Nov 18, 2009 6:04 pm
Asukoht: Tartu

Re: Pajerol kadus soojendus ära

Postitus Postitas ibra »

tuningman kirjutas: Selle jaoks, et elementaarseid sisselipsanud pisviigu, nagu koma puudumine kontrollida, on ju seal all, kuhu postitust kirjutad ka selline nupp nagu eelvaade. Milleks kohe närvi minna?
Teisi sa arvustad, aga vaata oma lause ehitust. :)
Me oleme kõik võhikud,ainult erinevates valdkondades.
Kasutaja avatar
tuningman
I live off from the mud
Postitusi: 2715
Liitunud: E Dets 27, 2010 6:12 pm
Asukoht: Saaremaa

Re: Pajerol kadus soojendus ära

Postitus Postitas tuningman »

ibra kirjutas:
tuningman kirjutas: Selle jaoks, et elementaarseid sisselipsanud pisviigu, nagu koma puudumine kontrollida, on ju seal all, kuhu postitust kirjutad ka selline nupp nagu eelvaade. Milleks kohe närvi minna?
Teisi sa arvustad, aga vaata oma lause ehitust. :)

NU jah :mrgreen: Aga näe, sa said ju aru mu jutust :lol:
Ingmar 56328868
Tooperi kasutatud varuosad.
Mad Toy 2016
Vasta

Mine “Mitsubishi”