Pajero Sport

Moderaatorid: Maasturid, Moderators

Päkapikk
Fitting 38"
Postitusi: 239
Liitunud: K Veebr 01, 2006 12:55 pm

Pajero Sport

Postitus Postitas Päkapikk »

Kuulsin üsna huvitavad informatsiooni sellise liikuri kohta nagu Mitsu pajero sport 2,5 TD mootoriga. Tehnilistes andmetes on selle auto võimsuseks märgitud 85kW ja pöördemomendiks 240 Nm. Dünostendis suutis see auto võimsuseks anda 55kW ja pöördemomendiks 140 Nm. Katsetati nii kasutatud sõidukit kui ka uut. Need numbrid on on minu arust nagu maasturi jaoks veidi kesised.
Kas keegi oskab seda kommenteerida omadest kogemustest???
Kasutaja avatar
boob
Moderator
Postitusi: 2503
Liitunud: T Sept 20, 2005 11:52 pm
Asukoht: Laitse 5013912

Postitus Postitas boob »

Erinevad stendid annavad erinevaid tulemusi.
Kindlasti mõjutab tulemusi veidi ka kasutatav kütus/rehvid jne.

Samas jälle väidad, et kuulsid... Ma olen ka kuulnud huvitavaid asju dünos käinud masinatest: et ikka niipalju kw ja niipalju väänet aga tehasel poole vähem :twisted:

Samas ei taha ka kuidagi uskuda, et uue ja kasutatud masina kw ja vääne samad on.
Läks Stirlitz mööda tänavat ja nägi, kuidas valges ürbis mees plangul roppusi üle värvib.
-Moderaator, mõtles Stirlitz.
Päkapikk
Fitting 38"
Postitusi: 239
Liitunud: K Veebr 01, 2006 12:55 pm

Postitus Postitas Päkapikk »

bigmarx kirjutas:Erinevad stendid annavad erinevaid tulemusi.
Kindlasti mõjutab tulemusi veidi ka kasutatav kütus/rehvid jne.

Samas jälle väidad, et kuulsid... Ma olen ka kuulnud huvitavaid asju dünos käinud masinatest: et ikka niipalju kw ja niipalju väänet aga tehasel poole vähem :twisted:

Samas ei taha ka kuidagi uskuda, et uue ja kasutatud masina kw ja vääne samad on.
Tegemist vist laki tuuningus oleva dünostendiga. Ja kuulsin õnnetult auto ostnud inimeselt endalt, kellel juba pikem kepp oma sõidukiga. Kasutatud auto minu arust 2005 aasta väljalase ja mitte üle mõistuse läbisõiduga.
Kasutaja avatar
boob
Moderator
Postitusi: 2503
Liitunud: T Sept 20, 2005 11:52 pm
Asukoht: Laitse 5013912

Postitus Postitas boob »

Lakis käinud räägivad siiani kiidusõnu, ju siis ikka võib nende tulemust uskuda :roll:

Aga ehk on asi selles kepis, mida omanik autoga näeb? Mootoris kuskil kalab ja jõudu pole ollagi? :roll:
Läks Stirlitz mööda tänavat ja nägi, kuidas valges ürbis mees plangul roppusi üle värvib.
-Moderaator, mõtles Stirlitz.
Päkapikk
Fitting 38"
Postitusi: 239
Liitunud: K Veebr 01, 2006 12:55 pm

Postitus Postitas Päkapikk »

bigmarx kirjutas:Lakis käinud räägivad siiani kiidusõnu, ju siis ikka võib nende tulemust uskuda :roll:

Aga ehk on asi selles kepis, mida omanik autoga näeb? Mootoris kuskil kalab ja jõudu pole ollagi? :roll:
Letist võeti tutikas ka testi tegemiseks ja tulemus oli sama.
Sama mootor peaks vahel olema ka mitsu 4x4 kastikal tegellikult. Kas keegi ei ole enda autol täheldanud, et ka jõudu puudu on.
Kasutaja avatar
boob
Moderator
Postitusi: 2503
Liitunud: T Sept 20, 2005 11:52 pm
Asukoht: Laitse 5013912

Postitus Postitas boob »

Letist võetud tutikas ongi algul jõuetu. Sõidad mingi 5000km ja tunned, kuidas mootor lahti läheb ja vedama hakkab :P
Läks Stirlitz mööda tänavat ja nägi, kuidas valges ürbis mees plangul roppusi üle värvib.
-Moderaator, mõtles Stirlitz.
Kasutaja avatar
jr
Motorsi Jaak
Postitusi: 5727
Liitunud: K Veebr 19, 2003 10:01 pm
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas jr »

Isegi Laki stendi kasutanud vajadusel mootori häälestamiseks. Midagi halba küll ei ütle, tulemused on vägagi usutavad olnud.

Kas pink ikka oli õieti välja häälestatud? Ja kas need jutud ikka on tõesed üldsegi? Külajutte igasuguseid...viimati räägiti küla peal, et mul garaazis V12, millele ma olevat 1000 hobujõudu külge keeranud läbi kahe vurri...kui nii siis ma oleks küll ise väga rõõmus :lol:
+372 5028488
PeTsike
Mudder
Postitusi: 52
Liitunud: E Juul 05, 2004 9:42 am
Asukoht: Soomelaht,Läänemeri,Moonsund.

Parjero Sport

Postitus Postitas PeTsike »

Et siis. Auto Suht uus 1.Apr.05.
Rõõmu tast nii kui näinud polegi, pigem ainult remondis istunud sellega.
esmesed 2000 km sai rahulikult 4 päevaga maha sõidetud. Motorile sai korralikult valu antud alles 15000 nde pealt .Ei saa nii kui ylelda, et oleksin halvasti sisse sõitnud masina. Ja selest ajast saadik asi ainult laguneb. Ni kui tiba gaasi annad siis hakkavad klapid plõgisema. 20000km pealt hakkas eriline kamm pihta, aegajalt lihtsalt 3000 rpm pealt kadus Jõud täielikult. Palusin ka teenindusel asja uurida.aga tulemust polnud. Vahetasin ise Filtid nii kytte kui õhu oma ja sellestki polnud kasu. 30 000 peal siis juba asi päris pee.
Teeninduses 3 päeva ja tulemus oli täpselt sama. Et siis kui sain teenindusest auto kätte siis sain 20 km sõita kui lõplikult enam yle 3000 rpm ei läinud.
Peale 3 päevast remonti siis hakkas auto jälle veerema ja sai tiba sõita.
Yhesõnaga olen kokku olnud teeninduses 5 korda sama jamaga ja tulemus ikka sama et jõudu pole. Ei saa rääkimatta jätta sellest katsest, kus siis Minu Pajero Sport lakis 55 Kw tiris ja samaga sai hakkama uhiuus riiuli auto. Küll Nm oli uuel rohkem136Nm asemel 140Nm
Võttes lahti neti on seal ja ka tehnilises passis kirjas 85kw ja 240 Nm.

Sai ka samal teemal tehasesse kirjutatud ja tänaseni amelik seisukoht ja vastus puudub.
Tänaseks on esinduses juba hunnikus juppe vahetatud ja tolku ei miskit.

Et siis Pajero omanikud võiksid lähemalt uurida mis nende auto tegelikult teeb. Usun, et spordikotti vedades ei tee tõesti vahet 55 ja 85 kwil.
Pets
Kasutaja avatar
boob
Moderator
Postitusi: 2503
Liitunud: T Sept 20, 2005 11:52 pm
Asukoht: Laitse 5013912

Postitus Postitas boob »

Mina läheks asjaga vist tarbjakaitsesse ja nõuaks auto tagasi ostmist vms viidates valeandmetele (võimsus ja moment). Iseasi, kui tõeselt laki stendi tarbjakaitses võetakse :roll:
Läks Stirlitz mööda tänavat ja nägi, kuidas valges ürbis mees plangul roppusi üle värvib.
-Moderaator, mõtles Stirlitz.
PeTsike
Mudder
Postitusi: 52
Liitunud: E Juul 05, 2004 9:42 am
Asukoht: Soomelaht,Läänemeri,Moonsund.

Tarbijakaitse

Postitus Postitas PeTsike »

Et sellega nii ongi. Et kui tehas annab Lõpuks kullide ja kirjadega vastuse siis hakkab ehk looma mõte sinnapoole. Ja mite ainult Tarbijakaite, vaid euroopa yhingu .. Tarbijakaitse, kuna jaapani ettevõteon petnud.
Ja huvitav fakt on see, et Kapoti all on kiras mootori margiks 4d56 .Vanematel seal ka lisand oli 4d56 /T.. Mida 70 kw kanti . Tehas myyb 4d56 mootorit erialdi ja annab mootorile 55 kw .. ja 140 Nm mida auto ka suudab. Aga kui nad on selle pajero kerele paigaldanud siis 85 Kw ja 240. Loogiliselt ei klapi , mitte kuidagi.
Kas siis Mitshubihi puhul see silt sport lisab 30 kw ?? Nii kui Golfidel ja 316 puhul ???
Pets. Et teema võiks siis lukku panna kui tehase vastus olemas sest siis saab iga omanik ise järelduse teha mida ta soovib saada.
Kasutaja avatar
jr
Motorsi Jaak
Postitusi: 5727
Liitunud: K Veebr 19, 2003 10:01 pm
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas jr »

Olavi (endine aktiivne Offroad fanaatik) on oma Pajero Spordist natuke rohkem välja pigistanud kui 55kw ... krt kui ma ei eksi, siis oli 120kw. Kerib ketsi ka kolmanda käiguga ja astub ikka ULLULT edasi. Tasub ehk nõu pidada mehega, mis trikke kasutas :?:
+372 5028488
PeTsike
Mudder
Postitusi: 52
Liitunud: E Juul 05, 2004 9:42 am
Asukoht: Soomelaht,Läänemeri,Moonsund.

Hr Olavi

Postitus Postitas PeTsike »

Vastuseks hr Olavle..
Jah Usun sind täiesti Mineku kohapealt.
Minu eelmine auto Oli NISSAN TERRANO II 2.7TDi 92KW 1999 a mis nyyd juppideks maasturid.ee-s. Neetud on see auto. See on 6 pauk samasse nurkka 5 neist tegin mina ja viimast omanikku ei tunne.
See auto Kerge hooluse tulemusena, Koonus filter, uus sisselase, Turbo tasakaalustamine ja kyttesysteemi (Pihustite vahetus) reguleerimise järel,
Kiirendas täis paagi ja kahe inimesega 0-100 alla 10 ne sekundi kusagile 9 kanti pigem. Kuna See polnud ka eesmärk jäi tynos käimata.

Aga asi ikkagi selles, et kui olen ostnud 85kw ja teenindus ei suuda sealt yle 55kw saavutada on ju midagi ikka väga mäda. Sest ise ei saa ja ei tohi garantii ajal torkkida. ja kuna juba turbogi on maha p6lenud korra ei tahagi enam torkkida. Fakt see et Pajero spordil on mingi kamm selle kyte ja õhu kogustega..
Kasutaja avatar
jr
Motorsi Jaak
Postitusi: 5727
Liitunud: K Veebr 19, 2003 10:01 pm
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas jr »

Krt, seda lõpptulemust tahaks küll kohe kuulda. Tundub siinkohal esitatud fakte lugedes, et Mitsubishi või kohalik esindus või keegi vahepealne diiler on osava mütsi pähe tõmmanud ja nii sügavale et ka käed ei paista välja. Igal juhul edu ja loodan et saad asjale selgust.
+372 5028488
Päkapikk
Fitting 38"
Postitusi: 239
Liitunud: K Veebr 01, 2006 12:55 pm

Postitus Postitas Päkapikk »

Tundub, et ka iirimaal müüakse seda autot samade parameetritega, nagu eestis.
http://www.mitsubishi-motors.ie/configu ... antID=5876
Huvitav on see, et hoolimata oma mõnigasest rooste- ja kepilembelisusest olid vanad mitsukad päris maasturi moodi asjad.
Tegelikult tehases ju peaks olema igatepidi asi testitud ja mootorid peaks olema laborites välja töötatud. Siin aga tundub, et võimsuse kohale on märgitud mootori poolt tekitatavad detsibellid ilma sumbutita mõõdetuna. Aga 140 Nm on küll üsna pitsupissi maastikul vist, eriti arvestades, et audi 2,7 liitrine turbodiisel sõiduautol peaks andma maksimaalseks momendiks 380 Nm.
PeTsike
Mudder
Postitusi: 52
Liitunud: E Juul 05, 2004 9:42 am
Asukoht: Soomelaht,Läänemeri,Moonsund.

Vot nii

Postitus Postitas PeTsike »

Kuna Silberist jälle yks hea idee tuli , et 2005 aasta mudelil on kasti kadu 17 Kw ?????? Kuramuse uskumatu.. Auto ju ei tohiks käik sees ja sidur lahutatult siis praktiliselt veeredagi...

Et selle rattalt väände mõõtmisega on lood nii nägu nad on. Kes kiidab kes laidab. Kui arvestada seda , et tõesti ei saa täpselt ja et mõõtmisvea piir kusagil 10-11 % piirile siis.
Hommiku veetsin Lakis ja Palusin poistel kõrvutada kaks jeepi ( Sama stendi andmed). Sai selleks teiseks Navara millel ka ju (samat sorti transmisioon.
Ja tulemused siis tabelina järgmised.

Pilt

Kusjuures see navara mis stendis käinud oli oli mootori reguleermise tarvis ja tegu esimese tõmbe graafikuga, sealt ka see tiba vahet tehase andmetega.
Navarale antakse ca 300 nm ja 100 Kw[/u]
Viimati muutis PeTsike, E Veebr 13, 2006 8:05 pm, muudetud 1 kord kokku.
Vasta

Mine “Mitsubishi”