Inspektsioon ostis röövpüüdjate tagaajamiseks amfiib-Volvo

Koht, kuhu tuleks panna lingid, mille sisuks on vaid see, et vaadake, kui kena autopilt. Samuti pole keelatud panna siia linki, vaadake, kui kena tibi...

Moderaator: Moderators

Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17317
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Inspektsioon ostis röövpüüdjate tagaajamiseks amfiib-Volvo

Postitus Postitas Landy »

Keskkonnainspektsioon ostis endale uue Volvost ümberehitatud ning Karakatiks hüütava sõiduki, millega inspektorid hakkavad Peipsi järvel röövpüüdjaid otsima.

"Masinat saab kasutada, kui jää on nii habras, et mootorsaani enam ei kanna ja lahvandusse vajudes jääb masin kuni servaraudadeni vee pinnale," rääkis inspektsiooni haldusbüroo juht Peep Pukk veidi üle 170 000 krooni maksma läinud sõidukist.

http://www.epl.ee/pic.php?suurus=s&file=158154
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
Kasutaja avatar
LR90
I live off from the mud
Postitusi: 1563
Liitunud: T Dets 28, 2004 1:55 pm
Asukoht: Kunda taga metsas 5111459

Postitus Postitas LR90 »

Krt, nüüd ma tean , mis mu 700-st ees ootab.
kui suureks saan, hakkan DEFENDERIKS
Kasutaja avatar
tarmo
I live off from the mud
Postitusi: 5138
Liitunud: N Juul 01, 2004 1:04 am
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas tarmo »

Huvitav mille agregaadid need seal all on ja kes neile selle ehitas :?:
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17317
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Postitus Postitas Landy »

LR90 kirjutas:Krt, nüüd ma tean , mis mu 700-st ees ootab.
Kurjuures Kartaktsid tehakse reeglina ikka võimlikult kerge auto baasil, mida Volvo kohe kindlasti pole (võine endise Volvo 244 omanikuna öelda).
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
Paheero
Fitting 38"
Postitusi: 277
Liitunud: K Nov 22, 2006 3:41 pm

Postitus Postitas Paheero »

tea kas peipsi originaalklassi karakatid ka 170 tuhat maksavad? Äkki oleks pidanud kohalikelt tellima, oleks nii u 10 tk saanud sama raha eest :lol:
Kasutaja avatar
tt
Fitting 38"
Postitusi: 300
Liitunud: T Aug 08, 2006 1:18 am
Asukoht: Tallinn Mähe

Postitus Postitas tt »

Paheero kirjutas:tea kas peipsi originaalklassi karakatid ka 170 tuhat maksavad? Äkki oleks pidanud kohalikelt tellima, oleks nii u 10 tk saanud sama raha eest :lol:
kohalikud teevad endale ja ise teavad kui upuvad :shock:

et palgalist ametniku selle masinaga vee peale saata peaks mingi garantii/katsetused/ujuvus/püsivus tagatud olema, selle raha eest ehk on
Kasutaja avatar
erik
Aktiivne Pikendus
Postitusi: 2776
Liitunud: L Juul 23, 2005 11:05 pm
Asukoht: Jõe laboratoorium

Postitus Postitas erik »

Paheero kirjutas:tea kas peipsi originaalklassi karakatid ka 170 tuhat maksavad? Äkki oleks pidanud kohalikelt tellima, oleks nii u 10 tk saanud sama raha eest :lol:
Kas sa tõesti arvad, et nii tõsine modi, nagu on korraliku karakati ehitamiseks vaja, et asi toimiks ja kestaks ka, maksab 17 raha. Sul ei ole vist aimu ka, mis korralik ümberehitamine maksab. Ma ei ole isendit lähedalt näinud aga arvan, et maksumaksjat eriti röövitud.
Asju ehitatakse korralikult ja teemasse lähenetakse süviti!

Erik Metsis, Mudanägu aastast 1999.
flash
Rookie
Postitusi: 19
Liitunud: T Jaan 04, 2005 1:23 pm

Postitus Postitas flash »

Ma usun, et allolevad rehvid maksavad juba rohkem kui 17 000, nii et...
Korraliku doonorauto hind ca 20 kilo ja hakka nüüd veel juppe ja asju laduma ning töö hinda. ;)
Andrus Michelis
Rock Crawler
Postitusi: 771
Liitunud: K Mär 09, 2005 1:48 pm
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Andrus Michelis »

Käin seal kandis maal, sealt ka järgmised järeldused. Need karakatsikud on põhiliselt Mustvee- Kallaste vaheliselt alalt. Ja kuuluvad enamasti kohalikule "kalapomole". Kas laenuga või muid "segaseid teid pidi". Karakatsikuid ehitatakse enamasti selleks "spetsialiseerunud töötubade või garaaside poolt", kellel on ligipääs sellistele ratastele jne. Rehvid jmida iganes organiseeritakse venemaalt. Jälle mingi "spetsialisti" poolt. Ja ju siis kohalikel keskonnakaitsjatel on siis õnnestunud mingid raha välja meelitada ja diil teha kohaliku "karakatsikuvabrikuga", mis võib vabalt olla nt OÜ Kallaste paadi- ja autoremonditöökoda. :twisted: Ja pange tähele hinda! See on napilt viisakalt alpool riigihanke väljakuulutamise piiri. Lihtne tegelikult: Lepiti kokku, tehti ära, Keskonnainspeksioon maksis kinni ja kurat teab, kes sellega seal ringi kärutab. :D Ju käivad siis, kui järvele jää peale tuleb lätlasi peedistamas.
Kodanik2
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 107
Liitunud: L Juul 24, 2004 11:47 pm
Asukoht: Lihula

Postitus Postitas Kodanik2 »

Kui te peaksite kaasvõistlejale autot ehitama kas te teete selle kergema või raskema kere peale?
Paheero
Fitting 38"
Postitusi: 277
Liitunud: K Nov 22, 2006 3:41 pm

Postitus Postitas Paheero »

erik kirjutas:
Paheero kirjutas:tea kas peipsi originaalklassi karakatid ka 170 tuhat maksavad? Äkki oleks pidanud kohalikelt tellima, oleks nii u 10 tk saanud sama raha eest :lol:
Kas sa tõesti arvad, et nii tõsine modi, nagu on korraliku karakati ehitamiseks vaja, et asi toimiks ja kestaks ka, maksab 17 raha. Sul ei ole vist aimu ka, mis korralik ümberehitamine maksab. Ma ei ole isendit lähedalt näinud aga arvan, et maksumaksjat eriti röövitud.
kas Erik tõesti arvab, et Mustvee ja Kallaste kalamehed oma karakatti kümneid ja sadu tuhandeid sisse taovad???. Need asjad seal enamalt jaolt jobtvoematist tehtud on. Mõni uuem ja tuunitum jah, on isegi kobedam, kuid on ka vene tsikli baasil asjandusi. "Originaalklassi" karakat on tehtud umbestäpselt surnud datsunist, kadunud agronoomi mosse sildadest ja lennuki õhukummidest, peoga rihmasid ja polte ja änn-änn kalale. Peaasi et liigub ja vee peal püsib, kogu lugu. Teine teema see, et see nö riigiametnike sõidutamiseks. Olles veidi ka riigielu tagamaid nuusutanud, nõustun igati Michelise kommentaariga. Lisaks sellele kui ametniku turvalisus jutuks oleks, siis tuleks väike hõljuk osta, mitte mingi samkompunn karakatiga jamada. Või arvad Erik, et sellel on "tüübikinnitus" ja NCAP turvatestid tehtud :rofl: :bshake
EDIT
Sul ei ole vist aimu ka, mis korralik ümberehitamine maksab
Millest selline väide? Ma ei ütlegi midagi selle konkreetse karakati ehituse või hinna kohta. Aga seda bs, et see röövpüüdjate püüdmiseks mõeldud on, rääkigu keskerakonna valijatele. Ilusa ilmaga talvisel tuulevaiksel ajal ju kena mööda Peipsit paarutada ja kirbutajata lube kontrollida, Naised lapsed ka tahvad ju värsket õhku... ja väike snaps kulub ka karges külmas marjaks 8)
Kasutaja avatar
erik
Aktiivne Pikendus
Postitusi: 2776
Liitunud: L Juul 23, 2005 11:05 pm
Asukoht: Jõe laboratoorium

Postitus Postitas erik »

Millest on tingitud niivõrd loll vastus? See on ju selge, et pildil olev karakat juppidena ostes alla 40 raha ei maksa. Kingitusi ja röövimisi me osade hankimisel ju ei arvesta. Kui nüüd arvestada mingisuguse ehitusrahaga siis tõenäoliselt alla 400 töötunni hakkama ei saa, mis pessimistlikult maksab 200 kr tund optimistlikult 150. ehk 60000 või 80000 raha. No kohalik karakati ehitaja tahab ju teenida ka ja lisab sinna oma autoriteetse 40 - 60 % kasu. Selge on see, et selline tehing sai toimuda ainult seal, kus see toimus ja minu kommentaar, et tõenäoliselt maksumaksjat eriti ei röövitud on ju paikapidav.


Point on ju see, et pildil paistev aparaat ei maksa 17 raha, ega isegi 47 raha vaid vähe rohkem, järelikult sul ei ole õrna aimu ka, mis ümberehitamine maksab.

Miks siia toppida tüübikinnitus ja NCAP?

Ja siis sa kirjutad: Ma ei ütlegi midagi selle konkreetse karakati ehituse või hinna kohta.

Millelest me siis kirjutame? Sinu varjatud mõtetest või?

Olen enamusi Mustvee karakate ka oma väikeste siidiste maniküüritud näpukestega katsund. Aga me ju ei rääkinud mingitest joptvojumatist tehtud masinatest.
Asju ehitatakse korralikult ja teemasse lähenetakse süviti!

Erik Metsis, Mudanägu aastast 1999.
Paheero
Fitting 38"
Postitusi: 277
Liitunud: K Nov 22, 2006 3:41 pm

Postitus Postitas Paheero »

Millest on tingitud niivõrd loll vastus?
Vabandan, kui minu arvamus sinu arvates loll tundub.
Selge on see, et selline tehing sai toimuda ainult seal, kus see toimus ja minu kommentaar, et tõenäoliselt maksumaksjat eriti ei röövitud on ju paikapidav.
Erik, sinu kommentaar EI OLE paikapidav, sest maksumaksjana (ja mitte väga väikese maksumaksjana) on minu meelest see raha maha visatud. See sõiduk on mõeldud meelelahutuseks ja mingi häma röövpüüdjadest on bullshit. Meelelahutuseks oleks võinud sama raha eest 10x odavamalt Tsinck-Pleck-Pang ATV osta.(näiteks! või mustvee meeste vana datsuni) Ehk nüüd taipasid? Ja kui on vaja töövahendit igasugu jääoludega järvele minekuks siis selleks on hõljuk, mitte mingisugune hämara taustaga karakat. (kujuta vahelduseks ette, et mingi tsinovnik upub koos karakatiga ära? näiteks ühe rehvi purunemisel?) See, et just selle karakati eest maksti 170 tuhat, ei ole absoluutselt obligatoorne. Got the point?
Kasutaja avatar
tai
unistus TR nullist
Postitusi: 1282
Liitunud: P Veebr 26, 2006 7:56 pm
Asukoht: Pärnu/talin lennujaama juures

Postitus Postitas tai »

Tõenäoliselt olen sunnitud nõustuma paheeroga sel teemal, et miks mingid eestlased idaplokist peaksid hakkama jalgratast leiutama. Maailmas on pääste/kontroll tehnikaks igasugu erinevaid aparaate. Mingi kylasepa leiutis njaa - võibolla sellest saabgi meie nokia millega NATO's laineid lööme. y never know.
Hind muidugi jah soolane aga mitte nii, et mingi riigiasutus köhima peaks ise oleks ütlen ausalt rohkem küsinud aga see mu eralõbu ka, sest juudid nutsid kui ma ilmale tulin. Muidugi see hinnateema ei ole ka teab mis arutelu pigem peaks rääkima raudee ost/myyk vms selline kopikas on suht tilk meres aga olla las.
Samas muidugi tekkib jah see kysimus ARK euronõue jms. Tavakodanikule esitatakse sellised ohutusnõuded, et oieldejessuke ja mingi riigiamet/nik pääseb lihtsalt ja ytleb: naada vasja. Tõenäoliselt rehvi purunemine oleks tõesti selle masina viimane kord aga ytlen ausalt ei tea pole masinat katsunud ja näinud.
Asjadele tuleb lennukalt läheneda
58021221
Kasutaja avatar
rommi
afroäi
Postitusi: 1931
Liitunud: P Veebr 15, 2004 12:59 am
Asukoht: California

Postitus Postitas rommi »

Ausaltöeldes, minul maksumaksjana pole vähimatki selle vastu, et kulutati 170K sellise masina jaoks. Igatahes parem, kui oleks kulutatud pool milli mingi mõttetu linnamaasturi tarbeks, millest poleks essugi tolku sealsetes oludes. Kuna karakatid sealkandis juba ammu end tõestanud on siis miks mitte ka ametnikele ka üks taoline masin? Ma ei tea tõesti, kui suur see röövpüüdjate probleem seal on aga 170K pole tõesti selline summa mille pärast nüüd närvi minna. Arvestades seda kuidas meie riigis maksumaksja rahadega ümber käiakse siis on see üks pisike täpp suures sitameres.
Rommi / near Rubicon with Cherokee XJ '00 Long Arm
Suletud

Mine “Pildid”