Tali või telfri kinnitus pennide külge

Asjakohane info huvitavast tootest või vahendist, mida netiavarustest leidsite. Samuti aga kontaktid ja viited a'la treialile, keevitajale ja asjalikele töömeestele, kelle abi ka teistel siis lihtne leida oleks.

Moderaatorid: jr, boob, Landy, Moderators

Vasta
Kasutaja avatar
bjorn
Rock Crawler
Postitusi: 587
Liitunud: K Sept 05, 2007 3:25 pm

Tali või telfri kinnitus pennide külge

Postitus Postitas bjorn »

Kuidas kaasfoorumlased on kinnitanud telfri või kett tali sarika pennide külge? Pennide samm on 60 või 80cm, peast ei mäleta. Alguses oli mõte risti peale panna üle 4 penni 2tk 200x50 mtaerjal, kuid tekkis probleem, et milline ja millega aas või konks kinnitada kuhu külge tali ise külge panna? Ise mõtlesin, et kõige lihtsam oleks suuremat sorti kett üle visata ning seekliga kinni. Seejärel tali konks juba seekli külge nt.

Tali tuleb midagi sellist:
Pilt
Kasutaja avatar
Kjen
Der Sponsor
Postitusi: 539
Liitunud: N Jaan 11, 2007 3:14 am
Asukoht: Tallinn

Re: Tali või telfri kinnitus pennide külge

Postitus Postitas Kjen »

Huvitava probleemi oled omale välja mõelnud.
Teadmata midagi Sinu katuse konstruktsioonist ja olukorrast ning taliga lakke sikutava koormuse suurusest võid sa selle pennidele toetuva prussi külge sellise esteetilise rõnga kinnitada.

Pilt

Ja kui auku puurida ei viitsi, siis selliseid U-kammitsaid ka toodetakse

Pilt

Peaasi et omale katust tuppa ei tõmba :)
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2429
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Tali või telfri kinnitus pennide külge

Postitus Postitas v6sa »

Palju koormust plaanid?

Turvavööst seotud aas (neljakordsena) üle prussi kannab rahulikult paar tonni. Üks esiturvavöö annab kenasti poolmeetrise aasa siduda. Arvesta, et tavaline saematerjalist toolvärk kipub tonni peale alla tulema.

Kett on muidugi mugavam - lihtsam kõrgust timmida. Aga soonib puitu sisse. Mis on enamasti vaid kosmeetiline ja sügavalt teoreetiline (seotud tõsteseadmete vähemalt neljakordse tugevusvaruga) probleem;)
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
Kasutaja avatar
bjorn
Rock Crawler
Postitusi: 587
Liitunud: K Sept 05, 2007 3:25 pm

Re: Tali või telfri kinnitus pennide külge

Postitus Postitas bjorn »

Tõstma hakkan käru, mootorit, kere jne. Max kaal 500kg. Penni on 200x50, sille 5m.
Kasutaja avatar
MetsaVikat
Rock Crawler
Postitusi: 869
Liitunud: P Nov 23, 2008 4:23 pm
Asukoht: Hiiumaa

Re: Tali või telfri kinnitus pennide külge

Postitus Postitas MetsaVikat »

Mul enam-vähem sama, ainult et seal kus tali on, on topelt Penn. Mul ripub tali nööri otsas, mingi 20 25mm läbimõõduga nöör. Mul terve siguli seal otsas rippunud, pole probleeme olnud.

Terv.
Villu
Tel: 53-36-59-98
https://www.facebook.com/1uazfe/
Kasutaja avatar
Maaks
Rock Crawler
Postitusi: 978
Liitunud: P Okt 05, 2008 10:37 am
Asukoht: Tallinn, Ida-Virumaa

Re: Tali või telfri kinnitus pennide külge

Postitus Postitas Maaks »

Mõtled sa ikka penni või laetala?
Pilt
Penni enda materjal vast pole probleem (kui on nii massiivne nagu kirjutad), aga penni ja sarika vaheline kinnitus vaata üle.
Ja kuigi sa plaanid üle pennide tala(d) panna, siis koormus tuleb ikkagi 2-le pennile mitte 4-le.
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2429
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Tali või telfri kinnitus pennide külge

Postitus Postitas v6sa »

bjorn kirjutas:Tõstma hakkan käru, mootorit, kere jne. Max kaal 500kg. Penni on 200x50, sille 5m.
See 500 kg on juba piiripealne, sõltuvalt kasutatud materjali kvaliteedist, mädanemise ulatusest ja, nagu eelkirjutaja väga õigesti märkis, ka penni ja sarika ühenduse viisist. Keegi, kel puittala arvutus käpas, võiks anda mõõdu, kustmaalt oleks tala piisavalt jäik, kandmaks koormust neljale pennile. Mul on kahtlus, et 50x200 koormab tõesti vaid kahte naaberpenni vaid.
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
Kreizi
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 100
Liitunud: T Okt 01, 2013 10:25 pm
Asukoht: Kiili
Kontakt:

Re: Tali või telfri kinnitus pennide külge

Postitus Postitas Kreizi »

Maaks kirjutas: Penni enda materjal vast pole probleem (kui on nii massiivne nagu kirjutad), aga penni ja sarika vaheline kinnitus vaata üle.
Ja kuigi sa plaanid üle pennide tala(d) panna, siis koormus tuleb ikkagi 2-le pennile mitte 4-le.
Sekundeerin Maaksile. Oluline on, kas pennid on sarikasse sisse tapitud või niisama naeltega kokku löödud, paremal juhul poldiga penn ja sarikas kokku tõmmatud.

Teine asi, see 50x200 plank paindub koormuse all niipalju läbi (ka kahekordselt), et jääbki toetuma ainult neile kahele pennile, mille vahel tali asetseb. Kahest välimisest tolku pole. Kui saaks need plangud panna serviti, on teine asi, see läbi ei paindu. Selliselt serviti on planku jällegi raske fikseerida, et see serviti ka püsiks.
Siinkohal soovitaksin kasutada hoopis ümarpalki, ca 200mm läbimõõduga. Seal mõjuvad teised jõud, kumer pind hoiab ning seal läbipaindumist ei tule ning toetab kõigi 4 penni peale.

Kjeni pakutud esteetilise rõnga all, mis ripub ainult otse keerme küljes, ma küll olla ei julgeks.
'94 XJ Chero 4.0, 31"MT, vints, CB
Kasutaja avatar
bjorn
Rock Crawler
Postitusi: 587
Liitunud: K Sept 05, 2007 3:25 pm

Re: Tali või telfri kinnitus pennide külge

Postitus Postitas bjorn »

Mõte oli üle nelja panna - kaks keskmist alluvad survele, kaks äärmist äkki tõmbele.

Pennid on sarikatega ühendatud 16mm keermelatiga, paari kruvi ning 3-4 naelaga 90mm. Aasta vana ehitis, st. mädaniku pole.
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2429
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Tali või telfri kinnitus pennide külge

Postitus Postitas v6sa »

Kui oksakohti ka ei ole, siis kannab säärane toolvärk mainitud 500 kg ära küll. Tonniga ilmselt pigem mitte. Aga seda me loeme kenasti Õhtulehest siis... :lol:

Saledad talad pannakse alati serviti! 50x200 lapiti ei kanna kaht täismeestki meetrisel sildel... Fikseerimiseks kas talakingad või lihtsamal juhul jupp sedasama tala püsti, kinnitatuna mõlema ristuva tala külge. Jõudu seal ei teki, kuid peab olema välistatud ümbervajumine.

Ümartalaga seda muret muidugi pole, kuid võrdse kandevõimega asi on jämedalt kolm korda raskem. Ning ikkagi jääb oht nõtkeks.

Talitala kinnitamist kaugemate pennide külge, et need hakkaks tööle tõmbele, ma ei teeks - mõju on olematu ja ikkagi kukub mant alla kahest esimesest pennist.
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
Kasutaja avatar
MetsaVikat
Rock Crawler
Postitusi: 869
Liitunud: P Nov 23, 2008 4:23 pm
Asukoht: Hiiumaa

Re: Tali või telfri kinnitus pennide külge

Postitus Postitas MetsaVikat »

Kui kardad, et jääb lahjaks, tee fermiks.
Villu
Tel: 53-36-59-98
https://www.facebook.com/1uazfe/
Vasta

Mine “Sisukad”