Jeep WJ 2.7 ei käivitu sooja mootoriga

Moderaatorid: jr, vtl, Moderators

Vasta
Nivaa
Mudder
Postitusi: 50
Liitunud: R Juul 04, 2014 7:18 pm

Jeep WJ 2.7 ei käivitu sooja mootoriga

Postitus Postitas Nivaa »

Tere.

Uurin kas kellelgi on mõtteid/kogemusi.
Mure järgnev: Jeep 2.7.

Auto võib seista kuu aega ja käivitub koheselt väga hästi. Ka -12 kraadiga polnud mingit ketramist ega puterdamist - käis ilusti.

Kui käia sõitmas ja lasta mootori temp normi ja masin välja suretada ning koheselt käivitada siis võibki käiama jääda, esimesel sekundil korraks lubab aga see on ka kõik Samuti on vahepeal sõites täielik jõukadu, siis jälle toimib ilusti.

Käivitamise ajal soojana on fuel pressure kohe 270bari, nukk ja vänt on in-sync, jahutustempi andur annab õige temperatuuri. Lati otsast surveanduri lahti võtmine käivitust ei mõjutanud.

Lisan veel, et kui auto seisab sooja mootoriga ala 15min siis läheb väga hästi jälle käima…

Veakoode ei näita peale nukaanduri - aga mul on ka varasemalt 2.7’tel see viga olnud, ja lives on syncis.

Kas võib nalja teha EGR klapp, mis mingis olekusse kinni jäänud? Või mõjutaksid kütuseaurud sooja mootoriga kuidagi käivitust?
Viimati muutis Nivaa, E Nov 20, 2023 9:10 pm, muudetud 3 korda kokku.
erkil
Off Roader Wannabe
Postitusi: 42
Liitunud: E Jaan 31, 2011 12:57 am
Asukoht: Harjumaa

Re: Jeep WJ 2.7 kütteprobleem, fuel-cut

Postitus Postitas erkil »

Kunagi olen 2,7 CRD kütuse etteandepoole tarbeks välja otsinud järgmised varuosakoodid (mehaanilise etteandepumba oma pole), osta saab hästi varustatud varuosakauplustest:
Salongipoolse rõhuregulaatori remondikomplekt: F 00N 000 071
Kõrgsurvepumba remondikomplekt: F 01M 101 455
Kõrgsurvepumba võlli simmer: F 00R 0P0 253
Pihusti tagasivoolu O-rõngas: F00VP01003

Õhu pääsemisel trassi läheneks mina kõigepealt kütusefiltri ja tihendite vahetusega, kõigi O-rõngaste vahetusega filtri juurest kuni kõrgsurvepumbani + tagasivoolu O-rõngad. Lisaks on tal filtri juures tagasivoolu kolmik (filtrisse/paaki vastavalt temperatuurile). Teoreetiliselt vist võib pihusti juurest ka seismisega õhku imeda, töötamise ajal kahtlane... Kõrgsurvepumba ja etteandepumba lahkamise jätaks viimaseks selles reas.
MrMägilane
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 134
Liitunud: N Aug 27, 2020 12:09 pm

Re: Jeep WJ 2.7 kütteprobleem, fuel-cut

Postitus Postitas MrMägilane »

Infoks, kütuseliini o-rõngaste mõõt on 8x2,5mm, Baltflex nt müüb kütuse- ja õlikindlaid tihendeid mõnikümmend senti tk. Ise just tulin garaažist vahetamist.. fuel cut'i sõidu ajal ei teinud, aga peale viimast nende vollade näppimist hakkas pulli tegema käivitudes. Läks kohe ilusti käima, aga suri peale paari sekundit maha. Siis pidin käiama kütuse üles uuesti. Railis õhk sees. Kuna enne filtrit pealevoolul on klapp vahel, siis paagini mahavajumist ei kahtlustanud, lisaks ksp all lekib kergelt tükk aega juba. Nüüd siis näha kas jääb kuivaks või tuleb ksp ise ka maha võtta.
Filtri muret mul pole, enne minu kätte jõudmist on originaal minema visatud. Sellega õnneks lihtne.
Palju õnne on muidugi plastikust klambritega, mis purunevad esimesel puutumisel. Küll mitte klamber ise õnneks, aga plastikrõngas, mis peaks neid korpuse soones kinni hoidma. Selle vastu aitab ajutine-igavene nipukas, jääb ilusti ümber klambrite, hoiab ideaalselt kinni. Tüütu ainult kui korduvalt maha vaja võtta.
"Pole asja, mida ei saaks parandada"- kadunud vanaisa Evald. Lõpuks leidsid nad ta ikkagi üles.
Jeep Grand Cherokee Overland 2003 2,7crd 120kw
BMW 530D 2002 Touring 3.0d 142kw
Nivaa
Mudder
Postitusi: 50
Liitunud: R Juul 04, 2014 7:18 pm

Re: Jeep WJ 2.7 ei käivitu sooja mootoriga

Postitus Postitas Nivaa »

Väike upgrade.
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2434
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Jeep WJ 2.7 ei käivitu sooja mootoriga

Postitus Postitas v6sa »

Millise uuenduse siis tegid? Või pidasid silmas kergitamist/päevakajastamist (update)?
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
Nivaa
Mudder
Postitusi: 50
Liitunud: R Juul 04, 2014 7:18 pm

Re: Jeep WJ 2.7 ei käivitu sooja mootoriga

Postitus Postitas Nivaa »

Muutsin postituse algteksti ja pöördusin uue murega.
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2434
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Jeep WJ 2.7 ei käivitu sooja mootoriga

Postitus Postitas v6sa »

Klaar.

Kas hõõgküünlad järele lähevad? Ka soojal, kuid kulunud mootoril on vajalik, et need aitaks kaasa.
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
Nivaa
Mudder
Postitusi: 50
Liitunud: R Juul 04, 2014 7:18 pm

Re: Jeep WJ 2.7 ei käivitu sooja mootoriga

Postitus Postitas Nivaa »

Armatuuril tuluke põlema ei lähe, kuid peale sõitu välja suretades ja koheselt uuesti käivitades pigem ei oleks justkui küünalde lülituse viga?
Samuti olen proovinud diagnostikaga käsitsi aktiveerida küünalde releed ja pole tulemust andnud.
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2434
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Jeep WJ 2.7 ei käivitu sooja mootoriga

Postitus Postitas v6sa »

Nivaa kirjutas:
T Nov 21, 2023 11:35 am
...
Samuti olen proovinud diagnostikaga käsitsi aktiveerida küünalde releed ja pole tulemust andnud.
KAs relee käsitsi lülitades rakendub ja kas KÕIGILE jõuab pinge ka kohale?

Et seal mõni juhe poleks hõõrdunud ja seiskamise raputuse (ja jõukao hetkel) tõttu ei annaks lühist ebasobival hetkel, mille tõttu aju segadusse satub ja ei luba pihusteid avada.
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
Nivaa
Mudder
Postitusi: 50
Liitunud: R Juul 04, 2014 7:18 pm

Re: Jeep WJ 2.7 ei käivitu sooja mootoriga

Postitus Postitas Nivaa »

Kontrollin nädalavahetusel üle. Seniks võib veel jagada mõtteid/kogemusi
Nivaa
Mudder
Postitusi: 50
Liitunud: R Juul 04, 2014 7:18 pm

Re: Jeep WJ 2.7 ei käivitu sooja mootoriga

Postitus Postitas Nivaa »

Veaks osutuks nukaandur. Ehk kellelgi veel abi sellest infost.
Vasta

Mine “Chrysler / Jeep / Wrangler”