WJ käigukast 45RFE

Moderaatorid: jr, vtl, Moderators

Vasta
Maik1
Rookie
Postitusi: 15
Liitunud: T Jaan 28, 2014 2:45 pm

WJ käigukast 45RFE

Postitus Postitas Maik1 »

Tere
Lõpetas ka minu Grand Cherokeel käigukast 45RFE koostöö.
Sõidab kui on asendis 1 või 2. Pannes D peale kasvavad pöörded aga edasi ei liigu.
Veakoodideks sain
1) P0700 - a fault in gearbox TCM (just an error code that something is wrong with gearbox)
2) P0733 - Gear 3 Incorrect Ratio
3) P0734 - Gear 4 Incorrect Ratio
4) P1698 - Faulty Engine control Module (ECM), Engine control Module(ECM) harness is open or shorted, Engine control Module (ECM) cicuit poor electricl connection,Low battery voltage.

Kas kellelgi on kogemusi remondi osas selliste vea koodidega. Tundub, et asi ei ole andurites vaid kastis endas.
Kui on võiks kirjutada. Kui ise lahenduseni jõuan annan ka teada.

Tere taas.
Asi lahenes, nii et ostsin teise kasti ja panin alla. Kast sai vahetatud koos ajuga ja asi töötab.
Pädevas diagnostis ei käinud, kuna pole läheduses ja 100 km sõita 2 käiguga ei tahtnud.
Ennem proovisin vana kastiga - kustutasin kõik veadkoodid ära aga sõitma hakates tuli alati tagasi P0700. Vedasin ka käigukastile eraldi massi juhtme.
Ja rahulikult liikuma hakates oli ilusti aru saada kuidas kast käike vahetas ja siis hakkas lihtsalt tühja jooksma, Tundus, et kolmandal.
Kokkuvõte siis selline.
Viimati muutis Maik1, T Apr 07, 2020 9:03 am, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: WJ käigukast 45RFE

Postitus Postitas TiitR »

Maik1 kirjutas:Tere
Lõpetas ka minu Grand Cherokeel käigukast 45RFE koostöö.
Sõidab kui on asendis 1 või 2. Pannes D peale kasvavad pöörded aga edasi ei liigu.
Veakoodideks sain
1) P0700 - a fault in gearbox TCM (just an error code that something is wrong with gearbox)
2) P0733 - Gear 3 Incorrect Ratio
3) P0734 - Gear 4 Incorrect Ratio
4) P1698 - Faulty Engine control Module (ECM), Engine control Module(ECM) harness is open or shorted, Engine control Module (ECM) cicuit poor electricl connection,Low battery voltage.

Kas kellelgi on kogemusi remondi osas selliste vea koodidega. Tundub, et asi ei ole andurites vaid kastis endas.
Kui on võiks kirjutada. Kui ise lahenduseni jõuan annan ka teada.
See P0700 on neil tavaline üldine kood, võib hõlmata jumal teab mida, mul näiteks viskas sama koodi, kui genekas hakkas otsi andma.
vreps
Fitting 38"
Postitusi: 294
Liitunud: E Okt 10, 2016 11:42 am
Asukoht: Tartu

Re: WJ käigukast 45RFE

Postitus Postitas vreps »

Laadi aku täis, kustuta vead ja vaata mis tagasi tuleb. Pead panti ei pane aga seal võib olla mingi el. ühenduse kala ja üks asi kisub teised kaasa.
numerus stultorum, infinitus est
Kasutaja avatar
Rixix
Mudder
Postitusi: 64
Liitunud: E Mai 09, 2016 6:29 pm
Asukoht: Keila

Re: WJ käigukast 45RFE

Postitus Postitas Rixix »

Kolme esimese veakoodiga ma esmalt ei tegeleks, üldjuhul, kui sa saad viimase veakoodi eemaldatud, siis kaovad esimesed kolm ise.
Kõigepealt vaata üle kõik juhtmed mis on käigukasti ja PCM vahel. Siin pean ma silmas ka kõik pistikute klemmid. Pelevaadates võib ok olla, aga kui sa testriga mõõtma hakkad, siis ei tule sealt piiksugi välja.
Samuti vaata massijuhtmed üle, see on väga paljude elektrivigade põhjustajaks. Jällegi, mõõda testriga - multimeetriga :)
+372 535 673 kaheksaköend
Riho
GC WJ 2000 Laredo
Scania 580 V8 2016 Streamline
Maik1
Rookie
Postitusi: 15
Liitunud: T Jaan 28, 2014 2:45 pm

Re: WJ käigukast 45RFE

Postitus Postitas Maik1 »

Tere
Laadisin aku, puhastasin ühendusi ja paigaldasin massjuhtme käigukasti tala küljest otse käigukastile, kuna leidsin sealt ühe massjuhtme jäänuki.
Kõik vead sain kustutatud, vähemalt võtmetrikk ja minu aparaadid enam midagi ei näita.
Kiirendab veatult kuni 80 km/h ja siis vedu kaob, nagu oleks vabakäik, pöörded jooksevad üles.

Ega jää vist muud üle, kui teine kast alla.
vreps
Fitting 38"
Postitusi: 294
Liitunud: E Okt 10, 2016 11:42 am
Asukoht: Tartu

Re: WJ käigukast 45RFE

Postitus Postitas vreps »

Enne uue-vana kasti otsingut soovitaks siiski pädevat diagnostikat, need universaalsed juhtmed ei näita kõike. Kas tõesti ühtegi viga ei näita kui vedu ära kaob?
numerus stultorum, infinitus est
Vasta

Mine “Chrysler / Jeep / Wrangler”