Jeep Grand Cherokee 3,0 CRD 2006

Moderaatorid: jr, vtl, Moderators

Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: Jeep Grand Cherokee 3,0 CRD 2006

Postitus Postitas TiitR »

JR68 kirjutas:Kuhu vōi kelle juurde oleks mōistlik Tartus sellise probleemiga pöörduda?
Topparts.
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2432
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Jeep Grand Cherokee 3,0 CRD 2006

Postitus Postitas v6sa »

vreps kirjutas:Mõni väidab, et see õli on eluaegne :lol: Mina vahetan nii 50000-60000km järel. Nendel NAG1 kastidel kuulub vahetamisele veel filter, tihend ja pistikupesa. Õli kulub pooliku vahetuse puhul umbes 3,5-4 liitrit. Ise selliseid poolikuid asju ei poolda ja täisvahetuseks läks 15 liitrit. Siis hakkas voolikust sama värv tulema kui sisse läks. Mõõdetakse spets mõõtevardaga ja tase peab soojal kastil olema 7,5 cm. Ei soovita mingit universaal atf ollust kasutada.
Eks see "eluaegne õli" ongi säärane turunduse märg unenägu: kui õlust saab kusi, on ka kasti eluiga peagi läbi. Juhtub see enne või peale 200 kkm läbimist, sõltub asjaoludest. 50 kkm kandis vahetades kestab kast miljoni alla.

Õli saab vahetada kasti enda pumbaga ja nimetatakse seda dünaamiliseks õlivahetuseks. Astromoto võiks ka hakkama saada:https://www.astromoto.ee/automaatkaigukasti-olivahetus/
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
vreps
Fitting 38"
Postitusi: 294
Liitunud: E Okt 10, 2016 11:42 am
Asukoht: Tartu

Re: Jeep Grand Cherokee 3,0 CRD 2006

Postitus Postitas vreps »

Eks see "eluaegne õli" ongi säärane turunduse märg unenägu: kui õlust saab kusi, on ka kasti eluiga peagi läbi. Juhtub see enne või peale 200 kkm läbimist, sõltub asjaoludest. 50 kkm kandis vahetades kestab kast miljoni alla.

Õli saab vahetada kasti enda pumbaga ja nimetatakse seda dünaamiliseks õlivahetuseks. Astromoto võiks ka hakkama saada:https://www.astromoto.ee/automaatkaigukasti-olivahetus/[/quote]



:) See kasti oma pumbaga vahetus ongi kõige õigem meetod vähemalt minu arvates ja teha saab seda igaüks kodus kanali peal. Dünaamilise pakkujad oma kallite õlivahetus massinatega muidugi lähevad sellise jutu peale :evil: sest üldiselt ma ei poolda selle aparaadiga pumpamist ja siin pakutud firma teenuseid kunagistele isiklikele kogemustele tuginedes ei soovita.
numerus stultorum, infinitus est
vreps
Fitting 38"
Postitusi: 294
Liitunud: E Okt 10, 2016 11:42 am
Asukoht: Tartu

Re: Jeep Grand Cherokee 3,0 CRD 2006

Postitus Postitas vreps »

JR68 kirjutas:Kuhu vōi kelle juurde oleks mōistlik Tartus sellise probleemiga pöörduda?

Kõigepealt tuleb õlitaset kontrollida,siis saab vähemalt vähese öli võimaluse välistada. Tartus võin mõõtevardaga aidata.
numerus stultorum, infinitus est
Vasta

Mine “Chrysler / Jeep / Wrangler”