Grand cherokee käigukasti probleem!

Moderaatorid: jr, vtl, Moderators

Vasta
Timka
Rookie
Postitusi: 5
Liitunud: E Apr 23, 2018 10:58 pm

Grand cherokee käigukasti probleem!

Postitus Postitas Timka »

Tervitus. Autoks 3.1TD isend. Nimelt 2 käik kadus ära.. Vahetab käike 1meselt-3ndale 3500 pealt. Ükspäev sõites vahetas kast ilusti ja siis hakkas jama taas pihta. Sai vahetatud õli ja filter+ solenoidi sõel puhastatud aga viga endiselt alles. Ehk oskab keegi anda nõu milles võib probleem olla.
Kasutaja avatar
Milo78
Mudder
Postitusi: 89
Liitunud: E Mär 31, 2014 8:05 pm
Asukoht: Viimsi

Re: Grand cherokee käigukasti probleem!

Postitus Postitas Milo78 »

Timka kirjutas:Tervitus. Autoks 3.1TD isend. Nimelt 2 käik kadus ära.. Vahetab käike 1meselt-3ndale 3500 pealt. Ükspäev sõites vahetas kast ilusti ja siis hakkas jama taas pihta. Sai vahetatud õli ja filter+ solenoidi sõel puhastatud aga viga endiselt alles. Ehk oskab keegi anda nõu milles võib probleem olla.
Kuna oled 3.1td omanik siis kirjuta tulevikus alafoorumis" WJ 3,1 omanikud ühineme". Mul sama isend ja vahepeal kast jamab. Alustuseks tee võtmetrikki ja vaata kas vigu ei näita armatuuris, kui ei näita võib olla ,et juhtmepunt , mis läheb automaatkasti külge võib olla juhe katki (kontrolli üle , samuti pistikud. Solenoidiga (Mopar originaal 0004707694). Sellega on selline lugu , et usa foorumites kirjutatakse, et reeglina näitab p1763 aga võib ka mitte näidata, kui sõel puhastatud ja viga ei näita alusta siiski juhtmetest. Samal solenoidil võib kas kasti see olla juhtmetega probleem(usa foorumites kirjutatud kui harvaesinev viga) Solenoidi sümptomid võivad olla järgmised üritab kohapealt alustada liikumist teise käiguga, kui paned nn D peale. külmalt alustades sõitu võib käi kerge jõnks läbi, käigvahetus käib jõnksudega, aga samas kui kasti tervis on kehv võivad kahjuks samad sümptomid olla, kuid siis peaks ole mingi käigupealt sul vibra see jne. Samas võib olla see sama solenoid, et viga ei näita kuid tahab vahetust, kui vähegi jagad inglise keelt googleda ja loe, Ja lõpiks kui midagi mõistlikku välja ei mõtle ja käigkasti tervist täpselt ei tea siis Mine Hõbenoolde kukrut kergitama, rahast jääd ilma, aga 99% saad murele lahenduse. NB lisan veel ,et kui hakkasin ise otsima netis solenoidi sümptomied, siis avastasin,et ei ole ühest juttu kuigi räägiti ühes ta samsast kui ma ei eksi "re42" kastist. Seega ei saa ka minu juttu võtta puhta kullana vaid võta seda kui minu kogemust antud autoga (staaž 5 aasta jookseb)
me oleme kõik targad tööpäeva lõpuni.
kontrolllask pähe vabastab teid probleemesetest küsimustest.
Timka
Rookie
Postitusi: 5
Liitunud: E Apr 23, 2018 10:58 pm

Re: Grand cherokee käigukasti probleem!

Postitus Postitas Timka »

Üritasin just vaadata aga ühtegi veakoodi ta mulle ei näitand lõi ainult ette “done”. Katsetasin just neutraalselt 1 ja 2 käiku aga vahet polnud kohapeal lükkasin 2 sisse aga sõitis ikkagi 1mese käiguga :? Hõbenool minu jaoks kahjuks kaugel asun ise viljandis.
Kasutaja avatar
TTUUL
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 154
Liitunud: N Jaan 05, 2012 10:09 am
Asukoht: Oru ja Saula küla piiril

Re: Grand cherokee käigukasti probleem!

Postitus Postitas TTUUL »

XJ ´91, 136KW AMC242, AW4, NP 242, ..... EX
ZJ ´95, 135KW AMC242+LPG II, 42RE, NP 242, ..... loheta väikserattaline gloobuse abiga teed otsiv igapäeva liikur.
Tahoe ´98, 190KW Vortec 5700 L31,4L60-E , NVG246, ..... small block ja suurem ratas.
ZJ ´96, 131KW AMC242, 42RE, NP 242, ..... teatri seades.
Kasutaja avatar
Milo78
Mudder
Postitusi: 89
Liitunud: E Mär 31, 2014 8:05 pm
Asukoht: Viimsi

Re: Grand cherokee käigukasti probleem!

Postitus Postitas Milo78 »

Timka kirjutas:Üritasin just vaadata aga ühtegi veakoodi ta mulle ei näitand lõi ainult ette “done”. Katsetasin just neutraalselt 1 ja 2 käiku aga vahet polnud kohapeal lükkasin 2 sisse aga sõitis ikkagi 1mese käiguga :? Hõbenool minu jaoks kahjuks kaugel asun ise viljandis.
Ma tulistan puusalt, aga kui lisada veel seda solenoidi teemat siis üks näitaja mis veel on et solenoid on "õhtal " on see et kast ei vaheta üle esimese käigu. Ma soovitan sul kasti küljes olevad pistikud mitte ainult üle vaadata vaid kontrollida juhtmeid
Panen lingi. Kuna su kast vahetab käike ja kui teoorias õhtal ei ole, siis võib olla sul lihtsalt selline banaalne probleem, kusjuures vend ise ka räägib, et vahetas kiiruse anduri ära probleem kadus korraks ja tuli uuesti tagasi ning hakkas juhtmeid arutama ja nägi et olid praktiliselt katkenud.
https://www.youtube.com/watch?v=gTimbXs4zLg
me oleme kõik targad tööpäeva lõpuni.
kontrolllask pähe vabastab teid probleemesetest küsimustest.
Kasutaja avatar
usamosse
Fitting 38"
Postitusi: 256
Liitunud: P Okt 11, 2015 6:30 pm

Re: Grand cherokee käigukasti probleem!

Postitus Postitas usamosse »

Solenoidiploki juhtmeid tuleb tugevvooluga testida, mitte testriga. Otsitakse kasti aju pealt klemmid välja, pistik lahti mõlemast otsast ja akult 12V peale soonele, hõõglamp testriks teises otsas, heledused peavad näima ühesugused ja suht samad nagu oleks pirn otse akult pandud.
Kui kimp saab kuskil hõõruda, võib isolatsioon halvaks minna ja lõpuks teeb oksiid oma töö, testrile ilma koormuseta nagu piisab aga solenoidi tüürida selle vooluga ei jaksa. Ja on päris tegemine et leida kus hõõrub.
TRANSIIT
Rock Crawler
Postitusi: 509
Liitunud: L Nov 28, 2009 9:18 am
Asukoht: Laitse,Harjumaa

Re: Grand cherokee käigukasti probleem!

Postitus Postitas TRANSIIT »

Timka kirjutas:Üritasin just vaadata aga ühtegi veakoodi ta mulle ei näitand lõi ainult ette “done”. Katsetasin just neutraalselt 1 ja 2 käiku aga vahet polnud kohapeal lükkasin 2 sisse aga sõitis ikkagi 1mese käiguga :? Hõbenool minu jaoks kahjuks kaugel asun ise viljandis.
Hõbenool ei saa usa kastidega hakkama.kogemus olemas.
autoklaaside vahetus, haagisekonksude paigadus -25%
tel.53524571
maksipoiss
Rock Crawler
Postitusi: 732
Liitunud: L Mai 07, 2011 8:29 am
Asukoht: Pärnu

Re: Grand cherokee käigukasti probleem!

Postitus Postitas maksipoiss »

Ega saa vist õieti keegi nendega hakkama, minu grand ka Lätis tagasi garantiis.
Timka
Rookie
Postitusi: 5
Liitunud: E Apr 23, 2018 10:58 pm

Re: Grand cherokee käigukasti probleem!

Postitus Postitas Timka »

Homme vaatan kõik juhtmed ja pistikud üle. Vast leiab lõpuks üles probleemse koha.
Vasta

Mine “Chrysler / Jeep / Wrangler”