WJ crd tühikäigu pöörded üleval

Moderaatorid: jr, vtl, Moderators

Kasutaja avatar
raivo98
Off Roader Wannabe
Postitusi: 36
Liitunud: K Veebr 17, 2010 5:06 pm
Asukoht: Saaremaa

WJ crd tühikäigu pöörded üleval

Postitus Postitas raivo98 »

Ei jõua kõiki teemasid läbi lugeda ja otsinguga kaugele ei jõudnud. Proovisin ka googeldada aga päris asjani ei jõudnud. Nimel 2,7 CRD on sooja mootoriga tühikäigu pöörded 1200 juures kui näiteks koha peal korra pedaali muljuda. Mingi X aja joksul kukuvad pöörded maha. Kui R võ D sees siis on asi normis nii kaua kui masin ei liigu. Sõites alla 1200 ei kuku. Nende sümptomitega leidsin materjali küllaga. Aga kui nüüd vahekastist aeglane rida panna siis toimetab kõik nii nagu peab. Mainin ka seda, et aegajalt vahest arva tühikäigu pöörded kõiguvad 750 - 800
Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD 2002
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: WJ crd tühikäigu pöörded üleval

Postitus Postitas TiitR »

Gaasitross pole kusagil kinni ja on ilusti oma pesas? Mul Silber suutis selle trossi aku alla pingesse venitada ja samuti pöörded peal.
Kasutaja avatar
raivo98
Off Roader Wannabe
Postitusi: 36
Liitunud: K Veebr 17, 2010 5:06 pm
Asukoht: Saaremaa

Re: WJ crd tühikäigu pöörded üleval

Postitus Postitas raivo98 »

Trossiga on kõik korras, nagu ka anduriga selle otsas.
Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD 2002
Esteves
Off Roader Wannabe
Postitusi: 24
Liitunud: K Nov 22, 2017 10:47 pm

Re: WJ crd tühikäigu pöörded üleval

Postitus Postitas Esteves »

Kas sul tühikäigu ajal pöörded mingiks ajaks normaliseeruvad?
Mul näiteks langevad pöörded mõne aja jooksul paika. Sooja mootoriga P peal hoides ja korra pöördeid anda siis jääb samuti 1200 rpm juures seisma, kuid umbes minuti kahe jooksul langeb ta 1000 rpm'ini ning siis sekundiga kiiresti 750'ni.

Ise kahtlustan EGR klappi, mis on aja jooksul pigikorra sisse kasvatanud ja jubinad seal sees ei liigu korrektselt.
Kui aega on võid selle video läbi vaadata. Tüüp selgitab päris hästi EGR tööpõhimõtet, vahetust ja puhastust.
https://www.youtube.com/watch?v=iT8Iww44nZM


Anna tulemustest teada, kui oled probleemile lahenduse leidnud. Lähiajal saab ülevaatus läbi ning enne seda soovin korda saada.

Edit:

Lugesin su postituse veel kord läbi ja sain küsimusele vastuse.
Internetist lugedes soovitati puhastada ka MAF andurit contactCleaner'iga, asub ta kohe õhufiltri juures.
Tegin selle protseduuri ära kuid pöörded on sooja mootoriga jätkuvalt kõrged. Kuid näiteks pöörete hulk sõidu ajal veidi vähenes (100 km/h sõites on pöörded 2100 (varasemalt 2200)) ning minek on kuidagi erksam. Plastiktoru sisemus ja andur olid küllaltki õlised
Kasutaja avatar
puhvel
I live off from the mud
Postitusi: 2180
Liitunud: E Apr 16, 2012 7:34 pm

Re: WJ crd tühikäigu pöörded üleval

Postitus Postitas puhvel »

Mida te jamate selle EGR-ga, see tuleb ära nullida ehk siis umbe teha.
Mul küll teine mootor aga pöörete probla lahenes küttepumba remondiga.
WJ ja XC 70
Kasutaja avatar
raivo98
Off Roader Wannabe
Postitusi: 36
Liitunud: K Veebr 17, 2010 5:06 pm
Asukoht: Saaremaa

Re: WJ crd tühikäigu pöörded üleval

Postitus Postitas raivo98 »

EGR töötab ilusti ja on puhas. MAF on puhastatud. Pöörded normaliseeruvad mingi aja jooksul töesti nagu esimeses postis mainitud. Arvutiga vaadates, käsib ecu latile survet anda tühikäigul liiga palju. Aga kes seda ecut selleks käsutab, ei saa aru. Mainin siin kohal korra veel. Kui vahekast panna aeglasele reale siis käitub mootor normaalselt.
Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD 2002
car-parts
Mudder
Postitusi: 98
Liitunud: E Sept 29, 2014 6:18 pm

Re: WJ crd tühikäigu pöörded üleval

Postitus Postitas car-parts »

Se vahekast viskab hulga küsimärke õhku jälle..

Viga on väsinud kütuserõhu regulaatoris või kütuserõhu anduris mis annab lõpule lähenedes üha enam valeandmeid.

Soovitaks kütuserõhu anduri pistik eemaldada ja käivitada. kui pöörete kõikumist ei esine siis enam siis tuleks välja selgitada kumbas anduris viga on...

tavapäraselt kaasnevad nende andurite väsimisega ka muud sümptomid, kuid ei pruugi.
Ints
Fitting 38"
Postitusi: 374
Liitunud: T Okt 19, 2004 12:23 pm

Re: WJ crd tühikäigu pöörded üleval

Postitus Postitas Ints »

Internetist lugedes soovitati puhastada ka MAF andurit contactCleaner'iga
MAF andurit mina ei julgeks ContactCleaneriga puhastada.Liiga õrn asi selleks.
MAF anduri puhastamiseks on müügil spetsiaalne aerosool.
Kasutaja avatar
ibra
I live off from the mud
Postitusi: 2903
Liitunud: K Nov 18, 2009 6:04 pm
Asukoht: Tartu

Re: WJ crd tühikäigu pöörded üleval

Postitus Postitas ibra »

car-parts kirjutas:Se vahekast viskab hulga küsimärke õhku jälle..

Viga on väsinud kütuserõhu regulaatoris või kütuserõhu anduris mis annab lõpule lähenedes üha enam valeandmeid.

Soovitaks kütuserõhu anduri pistik eemaldada ja käivitada. kui pöörete kõikumist ei esine siis enam siis tuleks välja selgitada kumbas anduris viga on...

tavapäraselt kaasnevad nende andurite väsimisega ka muud sümptomid, kuid ei pruugi.
See jutt ei ütle küll mitte midagi. Kõlab nagu mingi poliitiku jutu moodi, mis mitte siia ei sobi.
Me oleme kõik võhikud,ainult erinevates valdkondades.
Kasutaja avatar
raivo98
Off Roader Wannabe
Postitusi: 36
Liitunud: K Veebr 17, 2010 5:06 pm
Asukoht: Saaremaa

Re: WJ crd tühikäigu pöörded üleval

Postitus Postitas raivo98 »

car-parts kirjutas:Se vahekast viskab hulga küsimärke õhku jälle..

Viga on väsinud kütuserõhu regulaatoris või kütuserõhu anduris mis annab lõpule lähenedes üha enam valeandmeid.

Soovitaks kütuserõhu anduri pistik eemaldada ja käivitada. kui pöörete kõikumist ei esine siis enam siis tuleks välja selgitada kumbas anduris viga on...

tavapäraselt kaasnevad nende andurite väsimisega ka muud sümptomid, kuid ei pruugi.
Kütuserõhu andur näitab realseid andmeid. Regulaator võib tekitada lainetust. Aga, et pöörded ülal on ja siis alla vajuvad. Seda eriti ei usu. Ja veel vähem mõjub kui vahekastist rida vahetada. Kui need jääksitki üles siis võiks süüdistada regulaatorit. Antud juhul ecu käsib mootoril pöörded ülal hoida. See on kinnitatud. Aga mis seda anomaaliat tekitab ei saa aru. Teema algatasin, et äkki kellegil sarnane viga olnud ja on lahenduse leidnud. Praegusel juhul on tunne, et see mootor peapki nii töötama. Antud seisukohal hakkaksin heameelega aju vahetama kui see oleks "plug and play".
Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD 2002
erkil
Off Roader Wannabe
Postitusi: 42
Liitunud: E Jaan 31, 2011 12:57 am
Asukoht: Harjumaa

Re: WJ crd tühikäigu pöörded üleval

Postitus Postitas erkil »

Jälgin põnevusega. St mure on sama, aga lahendust pole.
Kütuse rõhuregulaatori vea võib selliste sümptomitega tõesti välistada. Mul kõigutas lisaks veel ka pöördeid ja sai teine regulaator külge, kuid pöörded jäävad ikkagi üles.

Võin tagavara ECU proovimiseks välja laenata.
Kasutaja avatar
raivo98
Off Roader Wannabe
Postitusi: 36
Liitunud: K Veebr 17, 2010 5:06 pm
Asukoht: Saaremaa

Re: WJ crd tühikäigu pöörded üleval

Postitus Postitas raivo98 »

erkil kirjutas:Jälgin põnevusega. St mure on sama, aga lahendust pole.
Kütuse rõhuregulaatori vea võib selliste sümptomitega tõesti välistada. Mul kõigutas lisaks veel ka pöördeid ja sai teine regulaator külge, kuid pöörded jäävad ikkagi üles.

Võin tagavara ECU proovimiseks välja laenata.
Kuidas teine ecu immoga suhestub. See tuleb ka ümber kodeerida. Või mitte?

PS! Kui leian lahenduse siis panen selle ka siia üles.
Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD 2002
Esteves
Off Roader Wannabe
Postitusi: 24
Liitunud: K Nov 22, 2017 10:47 pm

Re: WJ crd tühikäigu pöörded üleval

Postitus Postitas Esteves »

Ints kirjutas:
Internetist lugedes soovitati puhastada ka MAF andurit contactCleaner'iga
MAF andurit mina ei julgeks ContactCleaneriga puhastada.Liiga õrn asi selleks.
MAF anduri puhastamiseks on müügil spetsiaalne aerosool.

Ise kasutasin järgnevat toodet:
Pilt
Pihustasin rohkem sellele plastikümbrisele kuid elemendile otseselt mitte nii 4 - 5 korda.
Kuu aega on möödas ja senini töötab.

car-parts kirjutas: Viga on väsinud kütuserõhu regulaatoris või kütuserõhu anduris mis annab lõpule lähenedes üha enam valeandmeid.
Hetkel ma välistaksin anduri/regulaatori vead.
Arvan, et kui probleemiks on vananenud andur või regulaator siis see pöörete kõrgel hoidmine peaks toimuma kogu aeg, igas käigukasti ja vahekasti asendis.
erkil
Off Roader Wannabe
Postitusi: 42
Liitunud: E Jaan 31, 2011 12:57 am
Asukoht: Harjumaa

Re: WJ crd tühikäigu pöörded üleval

Postitus Postitas erkil »

raivo98 kirjutas: Kuidas teine ecu immoga suhestub. See tuleb ka ümber kodeerida. Või mitte?
Google väidab, et suhestub, st vajab ümber programmeerimist või deaktiveerimist.
Esteves kirjutas: Hetkel ma välistaksin anduri/regulaatori vead.
Arvan, et kui probleemiks on vananenud andur või regulaator siis see pöörete kõrgel hoidmine peaks toimuma kogu aeg, igas käigukasti ja vahekasti asendis.
Kahtlustan sama, et pigem probleem ECU poolel või siis vähemalt ECU eripära. Mul on majapidamises veel üks sisuliselt sama mootoriga üheveoline ja seega Jeepist erineva ECUga sõiduk, kuid sellel pole MAF, rõhuregulaatori ja temp.anduri vigade puhul pöörete pealejäämist ette tulnud. Pole ka kuulnud, et kellelgi oleks sellist probleemi esinenud. 2.7 CRD GC puhul võib leida päris mitu foorumilõnga pöörete pealejäämisega, lahendusi nendest aga kahjuks ei paista.

Kui nüüd järele mõelda, siis tegelikult jäävad pöörded peale ka sõidu ajal vahekasti 4HI asendis, st gaasipedaali vabastades väheneb kiirus aeg-ajalt ikka väga aeglaselt. Mõnikord ka kiirendab pedaali vabastades. 4LO puhul probleemi pole. Õnneks aitab sel puhul pidur hädast välja ja asja kontrolli all hoida. See on ka põhjus, miks ma pole probleemi põhjuste otsimisega süvitsi tegelenud.
Kasutaja avatar
raivo98
Off Roader Wannabe
Postitusi: 36
Liitunud: K Veebr 17, 2010 5:06 pm
Asukoht: Saaremaa

Re: WJ crd tühikäigu pöörded üleval

Postitus Postitas raivo98 »

erkil kirjutas: Kui nüüd järele mõelda, siis tegelikult jäävad pöörded peale ka sõidu ajal vahekasti 4HI asendis, st gaasipedaali vabastades väheneb kiirus aeg-ajalt ikka väga aeglaselt. Mõnikord ka kiirendab pedaali vabastades. 4LO puhul probleemi pole. Õnneks aitab sel puhul pidur hädast välja ja asja kontrolli all hoida. See on ka põhjus, miks ma pole probleemi põhjuste otsimisega süvitsi tegelenud.
Nii ta käitub jah. Olen sõitnud nüüd pea kaks aastat nii aga aeg lahendus leida sellele. Hea on parklasse sõita ära parkida. Mootor kisab 1200 rpm. Siis hakkad käikudega jamama, et pöörded maha saada. Minut kaks oodata või lihtsalt võtit keerata, ei ole lahendus. See lihtsalt häirib ennast. Aga see loomulikult minu seisukoht ainult. Aga vähemalt ei ole igav õhtuti. Saab mõelda ja nokkida ja uurida.
Viimati muutis raivo98, R Mär 30, 2018 10:20 am, muudetud 1 kord kokku.
Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD 2002
Vasta

Mine “Chrysler / Jeep / Wrangler”