Jeep ZJ Tõste mersu vedrudega?

Moderaatorid: jr, vtl, Moderators

Kasutaja avatar
helar
I live off from the mud
Postitusi: 2631
Liitunud: T Jaan 12, 2010 4:13 pm
Asukoht: Vääna Jõesuu

Re: Jeep ZJ Tõste mersu vedrudega?

Postitus Postitas helar »

Ma endise zj omanikuna imestan, khm, austusega tunnen kaasa tegelikult. Aga elu õpetab. Õpetas vähemalt mind,et sellise roika sildade tervisele mõjuvad eeltoodud mõtted suht laastavalt. Mina isiklikult metsas autot remontida ei viitsi. Patrol ja lc ses suhtes andestavad veits rohkem.
Y61 Pätcruiser , LC80 .
Kuni autopesuni on offroad lahe...
Autoremont Tallinnas. http://www.heinworks.ee
UlvarM
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 124
Liitunud: K Dets 30, 2009 5:54 pm
Asukoht: Rannamõisa-Hiiumaa

Re: Jeep ZJ Tõste mersu vedrudega?

Postitus Postitas UlvarM »

TarviR kirjutas:
odiar kirjutas:Tere Tere!

Räägin siis ise vähe sellest tõstest. Nagu ülal mainitud siis olid mul juba 3 tollised puksid vahel ja amordid keevitatud pikemaks+stabikad.
Nüüd sai pandud w140 vedrud ette (puksid alles) Ja omad vanad esimesed taha ( Puksid pidi ära võtma. Auto esiaosa ja tagaosa sama kõrged ja palju jäigemad.
Kardaanid ei jää 6 tollise tõste puhul zj jalgu!!!! Üle vaadatud ja katsetatud samas ei jää lühikeseks ka piduri ega muud asjad. sillad all otse ja ei kisu rist varraste tõttu ühele poole viltu mis tahes kalde all.

Nii, et 6 tolline tõste on selle autole räitsa ok :)
Mul hakkas küll juba 4'' juures auto silmnähtavalt koera jooksma. Aitaks kinnituste madalamale toomine.
Samuti tekkis täiesti arvestatav "bump steer" sest rooli vardad ja diagonaalvarras jooksid erineva nurga all.
Esikardaani alumisi riste läks 500-1000 km tagant.
Tagadiffri käbilaager kippus kuivale jääma, silla nurka oli kardaani huvides veidi keeratud. 2 silda sai ära rikutud enne, kui taipasin.

Aga see oli metsa/safari/turistitamise auto ja mind need pisimured ei seganud
Nüüd kus see tõste sett on minu auto all, kas peaksin muret tundma, et hakkab riste minema ?

Ulvar
Tööl: 4 x Wärtsilä 9L46 (41200 kW)
Kodus: Toyota LC 120 (127 kW)
Kasutaja avatar
TarviR
Rock Crawler
Postitusi: 671
Liitunud: E Mai 23, 2011 11:59 pm

Re: Jeep ZJ Tõste mersu vedrudega?

Postitus Postitas TarviR »

UlvarM kirjutas:
TarviR kirjutas:
odiar kirjutas:Tere Tere!

Räägin siis ise vähe sellest tõstest. Nagu ülal mainitud siis olid mul juba 3 tollised puksid vahel ja amordid keevitatud pikemaks+stabikad.
Nüüd sai pandud w140 vedrud ette (puksid alles) Ja omad vanad esimesed taha ( Puksid pidi ära võtma. Auto esiaosa ja tagaosa sama kõrged ja palju jäigemad.
Kardaanid ei jää 6 tollise tõste puhul zj jalgu!!!! Üle vaadatud ja katsetatud samas ei jää lühikeseks ka piduri ega muud asjad. sillad all otse ja ei kisu rist varraste tõttu ühele poole viltu mis tahes kalde all.

Nii, et 6 tolline tõste on selle autole räitsa ok :)
Mul hakkas küll juba 4'' juures auto silmnähtavalt koera jooksma. Aitaks kinnituste madalamale toomine.
Samuti tekkis täiesti arvestatav "bump steer" sest rooli vardad ja diagonaalvarras jooksid erineva nurga all.
Esikardaani alumisi riste läks 500-1000 km tagant.
Tagadiffri käbilaager kippus kuivale jääma, silla nurka oli kardaani huvides veidi keeratud. 2 silda sai ära rikutud enne, kui taipasin.

Aga see oli metsa/safari/turistitamise auto ja mind need pisimured ei seganud
Nüüd kus see tõste sett on minu auto all, kas peaksin muret tundma, et hakkab riste minema ?

Ulvar
Ilmselt hakkab aga oleneb kus ja kuidas sõidad ka. Mina sõitsin mööda teed metsa ja tagasi, ülejäänud aja aga metsas.
Mul oli tegelikult kavas esisild XJ silla vastu vahetada. Isegi sild oli juba varutud aga enne läks auto juppideks. XJ cherokee HP sillal on kardaani sisend kõrgemal ja aitaks risti probleemi osas. Rist pane määritav , seegi abiks.
D4D+R6+V6
odiar
Mudder
Postitusi: 85
Liitunud: T Jaan 03, 2017 9:29 pm

Re: Jeep ZJ Tõste mersu vedrudega?

Postitus Postitas odiar »

XJ veoteljed ristiga on jamad suht! Oli endal XJ ja ristid ei pidanud eriti vastu 33tollistega.
Kasutaja avatar
TarviR
Rock Crawler
Postitusi: 671
Liitunud: E Mai 23, 2011 11:59 pm

Re: Jeep ZJ Tõste mersu vedrudega?

Postitus Postitas TarviR »

Jutt käib siiski esikardaani silla poolsest ristist
Aga need kõige kangemad poolteljed on ikka ristidega, maksavad alates 500 eurost.
D4D+R6+V6
odiar
Mudder
Postitusi: 85
Liitunud: T Jaan 03, 2017 9:29 pm

Re: Jeep ZJ Tõste mersu vedrudega?

Postitus Postitas odiar »

Aga orginaalid ei pea loll kallis rist läheb sinna kui tahad korralikult teha! ( pooltelgedest räägin).
odiar
Mudder
Postitusi: 85
Liitunud: T Jaan 03, 2017 9:29 pm

Re: Jeep ZJ Tõste mersu vedrudega?

Postitus Postitas odiar »

Endal teha plaan nüüd alumised õõtsad paksu seinaga torust ja torule kerge nurk sisse, et sild saaks õige nurga alla tagasi ja rattad kõhualt välja. Nagu on tõste sarjades timmitavad aga ma teen ühes tükis.

Natuke mõõtmist ja mõtlemist. Puksid panen orginaalid.
Vasta

Mine “Chrysler / Jeep / Wrangler”