XJ-i salong jahe/ jahutusvendilaator uhab kogu aeg

Moderaatorid: jr, vtl, Moderators

Vasta
ivoh
Rookie
Postitusi: 13
Liitunud: E Sept 25, 2017 4:59 pm

XJ-i salong jahe/ jahutusvendilaator uhab kogu aeg

Postitus Postitas ivoh »

Hei, täna sai natukene klaase kraapida juba ja äkki tuleb midagi maha ka nädalavahetusel.


Sellest väike nure - salong on maanteel sõites natuke jahe. Kui keeran sooja peale ja panen akna peale puhuma, siis kuni 10C õue temperatuuriga on autos soe, aga kui mnt-l sõites 0C ringis on, siis läheb autos jahedaks ja tundub nagu ei jaksa salongiradikas autot piisavalt soojana toast hoida. Olen kuulnud, et need radikad on väiksed ja väga ei toida. Kuidas teie kogemustega on? Kas peaks 12V ahju tuppa panema või midagi muud leiutama, kui õues -20 C tuleb? :D


Huvitav asi on muidugi see, et mootori jahutusventilaator uhab koguaeg, kui mootor käib, aga see ilmselt ei puutu asjasse. Termostaat on küll seal ventilaatori ees, aga mootori temperatuur on 80C, vastavalt termostaadile.

Ettetänades
I.
09.2017 - Jeep Cherokee XJ 96' :wink:
laurz
Rock Crawler
Postitusi: 551
Liitunud: P Jaan 10, 2010 6:40 pm
Asukoht: Tartu

Re: XJ-i salong jahe/ jahutusvendilaator uhab kogu aeg

Postitus Postitas laurz »

XJ salongi radikas on väga hea. Jama jutt et ei anna piisavalt sooja. See on sul vöibolla mingit soga täis :D Vöi siis hakkavad paadimootori röömud :D
Kasutaja avatar
usamosse
Fitting 38"
Postitusi: 256
Liitunud: P Okt 11, 2015 6:30 pm

Re: XJ-i salong jahe/ jahutusvendilaator uhab kogu aeg

Postitus Postitas usamosse »

Radikas ju võib olla normaalne, aga õhukanalid ja lahendus üldse on ebaefektiivne. Ma räägin seda küll XJ @95 pealt, mulle tundub et õhk ei mahu liikuma kuna kanalid on lihtsalt liiga peened. Kui võrdlen mõne sama ajastu japsiga näiteks, siis need puhuvad mütsi peast kui vaja, samas pole vent tavaliselt üldse väga erinev. Mingil ajal olin isegi seda mõtlemas et viskaks kogu esimese paneeli kõige kellade ja pardatsokiga täiega ringi, Nissan Prairie oma istub millimeetri pealt laiuses ja kõrguses on vast 2cm rohkem ruumi kui XJ originaalil. Mind härib see et süsteem ei saa korraga puhutud õhku esiklaasile ja küljeklaasidele esiustel. On nagu veider pidevalt vahetada reziimi et ka küljele näeks. Kui metsast niiskete riietega autosse tulla, on uduseks tõmbavad klaasid vältimatu nähtus. Prairie aga saab edukalt hakkama, originaalis on tal õhk lausa küljepeeglite kohalt uksest puhuv ja vaatamata sellele et tema aken on suurem kui XJ oma, on nähtavus ette ja külgedel selles osas korrektne.
Facelifted XJ on miskitmoodi muudetud kanalite süsteemiga, võiks ju olla nagu parem. Kas on?
Kasutaja avatar
KimmoL
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 155
Liitunud: N Veebr 15, 2007 8:24 pm

Re: XJ-i salong jahe/ jahutusvendilaator uhab kogu aeg

Postitus Postitas KimmoL »

Endal olnud oma 1988 XJ-ga sama mure. Osutus, et salongi radikas oligi soga täis. Vahetati, ja nüüd palju parem. Aga ikkagi -20°C juures on nagu külmkapis istuks. Tuleb vist veelkord korralikult süsteem õhutada. Puhub hästi, seega kanalid ilmselt korras.

Omalt poolt teadjamatele küsimus: siibrid vist liikuvad vaakumiga? Äkki jäävad need kuidagi poolasendisse, et sooja täiel hool ei tule? Vaakumsüsteem on veel läbi käimata.
Vanatehnika fänn. Jeep XJ Cherokee 1988, Peugeot 405 1993.
laurz
Rock Crawler
Postitusi: 551
Liitunud: P Jaan 10, 2010 6:40 pm
Asukoht: Tartu

Re: XJ-i salong jahe/ jahutusvendilaator uhab kogu aeg

Postitus Postitas laurz »

Jah.Siibrid liiguvad vaakumiga. Kui vaakum puudulik siis ilmselt nagu pooles vinnas. Samuti on vanematel mudelitel kraan vaakumiga.Alates 97a ei ole enam kraani,On nagu siiber,mida liigutab elekter :D Saab ka nii teha et puhub koguaeg esiklaasile.Üks vaakum voolik tuleb pimedaks teha.
Kasutaja avatar
usamosse
Fitting 38"
Postitusi: 256
Liitunud: P Okt 11, 2015 6:30 pm

Re: XJ-i salong jahe/ jahutusvendilaator uhab kogu aeg

Postitus Postitas usamosse »

laurz kirjutas: Saab ka nii teha et puhub koguaeg esiklaasile.Üks vaakum voolik tuleb pimedaks teha.
Kas see annaks 95 aasta massinal võimaluse siis korraga ette ja küljele puhuda? "Ja" asemel "või" ei ole option :wink: Deem, hakka või facelifti FSM'i otsima.
laurz
Rock Crawler
Postitusi: 551
Liitunud: P Jaan 10, 2010 6:40 pm
Asukoht: Tartu

Re: XJ-i salong jahe/ jahutusvendilaator uhab kogu aeg

Postitus Postitas laurz »

usamosse kirjutas:
laurz kirjutas: Saab ka nii teha et puhub koguaeg esiklaasile.Üks vaakum voolik tuleb pimedaks teha.
Kas see annaks 95 aasta massinal võimaluse siis korraga ette ja küljele puhuda? "Ja" asemel "või" ei ole option :wink: Deem, hakka või facelifti FSM'i otsima.
Ei taha närida...aaga elame Eestis ja oleme eestlased...nii et vöiks ikka kirjutada eesti keeles. Jah.. saab nii. Lihtsalt vötad sellel klapil vaakumi tagant ära,mis esiklaasile öhku suunab.
Kasutaja avatar
usamosse
Fitting 38"
Postitusi: 256
Liitunud: P Okt 11, 2015 6:30 pm

Re: XJ-i salong jahe/ jahutusvendilaator uhab kogu aeg

Postitus Postitas usamosse »

Tänud, laurz. Proovin ära kui aega saan.

Jah, ma olen eesti keeles kirjutamisega ideeliselt päri, aga kui suhtlen inglise keeles, siis on kerge tulema see "inglise murrak" :). Vaatan vahel palju odessa komöödiat, kipub ka venet sisse viskama. Kui käisin Saaremal tööl, ei saanud pärast kolme nädalat enam saare murrakust lahti, saarlased arvasid et ma ole Muhust ja muhulased arvasid et keski oo Orissaarest tuld :wink: . Nii et jama selle keelega.

Eestlaseks olemisega on suurem probleem. Esiteks, de jure me oleme rahvuseta mass. Võtke mis tahes EV isikut tõendav dokument ja vaadake mis rahvus seal on...
Ega ei ole küll, nii et selles plaanis on jutud eestlaseks olemisest, põhiseaduse preambulast ja üldse kultuurist ainult vanaema muinasjutu tasemel. Mitte et ma sellega päri oleks, kaugel sellest.
Vabandan kõrvalepõike (OT) eest, kuid see oli koht kus sain seda välja öelda. Mõelge sellele, kui eestlus mõttesse tuleb. Ja teha oleks midagi vaja.
TRANSIIT
Rock Crawler
Postitusi: 509
Liitunud: L Nov 28, 2009 9:18 am
Asukoht: Laitse,Harjumaa

Re: XJ-i salong jahe/ jahutusvendilaator uhab kogu aeg

Postitus Postitas TRANSIIT »

Jälgi kas kraan liigub täies ulatuses. teiseks võiks võtta soojendus radika lõdvikud lahti ja proovida radikas suruõhuga läbi lasta.Mõlemat pidi.
Umbes soojendus radikad on vanemate eurost toodud autode tavaline nähtus. Seal talve pole ja kasutati tihti kraanivett süsteemis,
autoklaaside vahetus, haagisekonksude paigadus -25%
tel.53524571
Kasutaja avatar
usamosse
Fitting 38"
Postitusi: 256
Liitunud: P Okt 11, 2015 6:30 pm

Re: XJ-i salong jahe/ jahutusvendilaator uhab kogu aeg

Postitus Postitas usamosse »

Minu autol on kraan lausa ära võetud - kas seda tegi TRANSIIT või keegi temast hilisem omanik, ma nüüd ei tea. Igatahes, kui korra uurisin neid kütte asjaolusid FSM abil, tahtsin selle kraani eemaldada aga oli juba lännu :wink: .
Kasutaja avatar
ibra
I live off from the mud
Postitusi: 2903
Liitunud: K Nov 18, 2009 6:04 pm
Asukoht: Tartu

Re: XJ-i salong jahe/ jahutusvendilaator uhab kogu aeg

Postitus Postitas ibra »

Teemaalgatajale niipalju, et kui on mootoriks itaallaste VM 2,5td, siis otsi viga plokikaante juurest. Need on sul mõrased ning lasevad surve jahutussüsteemi, pressivad jahutusvedeliku välja ja ongi külm majas.
Me oleme kõik võhikud,ainult erinevates valdkondades.
TRANSIIT
Rock Crawler
Postitusi: 509
Liitunud: L Nov 28, 2009 9:18 am
Asukoht: Laitse,Harjumaa

Re: XJ-i salong jahe/ jahutusvendilaator uhab kogu aeg

Postitus Postitas TRANSIIT »

usamosse kirjutas:Minu autol on kraan lausa ära võetud - kas seda tegi TRANSIIT või keegi temast hilisem omanik, ma nüüd ei tea. Igatahes, kui korra uurisin neid kütte asjaolusid FSM abil, tahtsin selle kraani eemaldada aga oli juba lännu :wink: .
Seda tegin mina, kuna kraan oli otsa saanud.
autoklaaside vahetus, haagisekonksude paigadus -25%
tel.53524571
TRANSIIT
Rock Crawler
Postitusi: 509
Liitunud: L Nov 28, 2009 9:18 am
Asukoht: Laitse,Harjumaa

Re: XJ-i salong jahe/ jahutusvendilaator uhab kogu aeg

Postitus Postitas TRANSIIT »

Ibra jutt vastab tõele, jälgi ega paisupaagis ei mullita, kui surub osa jahutusvedelikust väja, siis salongiradika jaoks enam ei jätku.
autoklaaside vahetus, haagisekonksude paigadus -25%
tel.53524571
Vasta

Mine “Chrysler / Jeep / Wrangler”