Jeep WJ originaalvedrustuse jäigestamine

Moderaatorid: jr, vtl, Moderators

Vasta
Kasutaja avatar
lahekas
Mudder
Postitusi: 58
Liitunud: L Dets 28, 2013 1:54 pm
Asukoht: Tallinn/Rakvere

Jeep WJ originaalvedrustuse jäigestamine

Postitus Postitas lahekas »

Uuriksin veidi maad, mida on kogenenumad meie foorumis teinud, et muuta WJ-i väga pehme tehaseseades vedrustus veidi jäigemaks ja talutavamaks. Otsisin ka veidi siit foorumist, kuid vastused on ühelaadsed.

Leidsin ise mõned võimalused - arutleks ka nende üle.

Kui nüüd priiskama hakata, võiks vahetada kogu puksiringi polüuretaanide vastu ja paigaldada näiteks Koni või Bilsteini reguleeritavad amordid. See aga tähendaks kokkuvõttes ca 1000 EURist investeeringut (kasutatud amortite puhul muidugi odavam, kuid kasutatud on ikkagi kasutatud...). Aga vaadates turuseisu, on see suur osa auto väärtusest :lol:

Aga kuidas teistmoodi? Oskab keegi soovitada näiteks tavalisi amorte, mis oleksid jäigemad? Võiks sellest kasu olla? Jätame välja sõiduki tõstmise võimaluse - soov on ta jätta ikkagi tänavaautoks.
Samuti, kas on kogemusi tagumise (või mõlema) stabilisaatori vahetusega suurema läbimõõduga stabilisaatori vastu? http://www.wjjeeps.com/swaybars . Kas Eestist sellist asja või alternatiivset toodet leida võiks?

Igatahes.. kes mida välja mõelnud või kuidas teinud on?
Jeep Grand Cherokee 4,7 V8, 1999a.
M@gilane
Mudder
Postitusi: 70
Liitunud: T Juul 31, 2012 10:33 pm

Re: Jeep WJ originaalvedrustuse jäigestamine

Postitus Postitas M@gilane »

Minu lahendus oli kunagi Bilstein B6, toimis.
Jeep WK2 Summit
UAZ 31512
laurz
Rock Crawler
Postitusi: 551
Liitunud: P Jaan 10, 2010 6:40 pm
Asukoht: Tartu

Re: Jeep WJ originaalvedrustuse jäigestamine

Postitus Postitas laurz »

Vaheta amordid köigepealt. Nt Gabrieli gaasikad :) Ainuke vöimalus vist ongi stabikate vahetus. Kui tahad ,et sama pehmus säiliks. Aga usu....peale esimest treppis kruusatee läbimist,tahad sa vedelat jeepi tagasi :lol: :lol:
Kasutaja avatar
puhvel
I live off from the mud
Postitusi: 2194
Liitunud: E Apr 16, 2012 7:34 pm

Re: Jeep WJ originaalvedrustuse jäigestamine

Postitus Postitas puhvel »

Mul selline lugu, et paar päeva tagasi said alla tutikad AT miskid Apollo pastlad ja muutus jäigemaks ja konkreetsemaks kohe.
Ei kaldu asfaldil kurve võttes enam nii palju kui vanade Hakkapeliita lamellidega.
Selline meeldiv üllatus :)
XC 70
Paadik
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 111
Liitunud: T Mär 22, 2016 11:27 am

Re: Jeep WJ originaalvedrustuse jäigestamine

Postitus Postitas Paadik »

lase rehvi rohkem rõhku kui konkreetsemat juhitavust tahad. või madalamat rehvi vaja
i6 zj 242
wax750
Off Roader Wannabe
Postitusi: 36
Liitunud: K Mai 02, 2012 10:49 am

Re: Jeep WJ originaalvedrustuse jäigestamine

Postitus Postitas wax750 »

Mul polyd + reguleeritavad Rancho 9000 amordid. Originaaliga võrreldes palju toredam sõita :)
WJ GC 4.7 HO Overland
erkil
Off Roader Wannabe
Postitusi: 42
Liitunud: E Jaan 31, 2011 12:57 am
Asukoht: Harjumaa

Re: Jeep WJ originaalvedrustuse jäigestamine

Postitus Postitas erkil »

Kui puksimajandus välja jätta, siis amortide-rehvide vahetus jäigemate vastu võiks olla kõige lihtsamini teostatav asi. Mul on jällegi vastupidine mure, et suverehvikomplektiga (18' + 265/60 Discoverer at3) on auto minu maitse järgi liiga jäik (talviste 16' rehvide-velgedega sõita on hoopis meeldivam). Äkki teeme vahetust? :wink:
Kasutaja avatar
donalds
True Off Roader!
Postitusi: 1280
Liitunud: R Nov 04, 2005 2:14 pm
Asukoht: tln

Re: Jeep WJ originaalvedrustuse jäigestamine

Postitus Postitas donalds »

S vedrud alla ja on tummine nagu vaja...
Aega läheb aga asja saab...

Donald
58290905
Vasta

Mine “Chrysler / Jeep / Wrangler”