2.7 Grandi diagnostika arendamiseks vabatahtlikke vaja.

Moderaatorid: jr, vtl, Moderators

viinakaru
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 103
Liitunud: N Okt 18, 2007 3:58 pm
Asukoht: Tallinn Tuukri 7
Kontakt:

2.7 Grandi diagnostika arendamiseks vabatahtlikke vaja.

Postitus Postitas viinakaru »

Meil särts aretab programmi, mis suudaks 2.7 Grandi mootori/kasti veakoode lugeda ja kustutada. Diagnostika aparaadiks tuleb ELM327 ja enda Grandi peal saab sellega juba hakkama. Järgmiseks sammuks on vaja saada kontroll paika, et see programm ainult 2.7 CRD peal töötaks ja selleks peab võimalikult paljudel 2.7 Grandidel Boschiga diagnosti tegema, liikuvaid andmeid samal ajal ELM327-ga logima ja pärast võrdlema. Protseduur võtaks aega 10-15 min. ja Tallinna kandis tuleks ta ise kohale.
On vabatahtlikke, kes tasuta oma autole diagnostikat tahavad teha?
Viimati muutis viinakaru, L Mai 09, 2015 9:04 am, muudetud 1 kord kokku.
www.automehed.ee Diagnostika, remonditööd
Tegija
Fitting 44"
Postitusi: 482
Liitunud: N Nov 30, 2006 8:29 pm
Asukoht: aravete
Kontakt:

Re: 2.7 Grandi diagnostika arendamiseks vabatahtlikke vaja.

Postitus Postitas Tegija »

Mul Diagnostikas liigub Grande suht harva ,aga mõned siin on, ja boschi KTS ka kasutusel. Kui vaja saan sedasi aidata, et saan ju edasi meilida. Kui kirjutad mida soovid. Suhtleks edasi meilitsi. augustvoore@gmail.com
Tiimid Tegija ja Lada Eesti, metalli nii Eestist,kui lähi-välismaalt. Juhi parem käsi. Asja sees 2001. aastast.
Jumal tänatud ,et loodi autod ja autoelekter.
Müün ja paigaldan el. vintse.Tel;506 6268 : augustvoore@gmail.com
viinakaru
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 103
Liitunud: N Okt 18, 2007 3:58 pm
Asukoht: Tallinn Tuukri 7
Kontakt:

Re: 2.7 Grandi diagnostika arendamiseks vabatahtlikke vaja.

Postitus Postitas viinakaru »

Praeguseks on asjad niikaugel, et programm sai valmis, loeb ja kustutab 2.7 Grandi mootori ja kasti vigu. Lähemalt uurida-proovida saab kui tõmbad softi siit: http://www.jeepswj.com/software
Peaks töötama iga Windowsiga alates XP, proovitud 32 XP, 64 Win7 ja Win 8 peal, vajalik on arvutis Microsoft .NET Framework 3.5 või värskema olemasolu aga see peaks tänapäeval kõigis olema. Raua osaks sobib ELM327 mille saab ebayst 5 ja okidokist 15 raha eest. ELM327 millega meie testisime oli suva hiinakas softiga 1.5 aga peaks toimima iga versiooniga. Praegu on valmis USB versioon, kui programmis puudujääke ei ole siis kuu-paari pärast teeme androidi sinihamba oma juurde.
Hea oleks kuulda tagasisidet kas töötab, kuidas töötab ja samuti kui ei tööta.

Tänud neile kes aega raiskasid ja oma autodel koode lugeda lubasid.
Viimati muutis viinakaru, N Juun 30, 2016 2:00 pm, muudetud 1 kord kokku.
www.automehed.ee Diagnostika, remonditööd
Kasutaja avatar
zyon
Fitting 38"
Postitusi: 393
Liitunud: R Mai 11, 2007 2:07 pm
Asukoht: Tartu

Re: 2.7 Grandi diagnostika arendamiseks vabatahtlikke vaja.

Postitus Postitas zyon »

Katsetasin proget selle vidinaga - http://www.aliexpress.com/item/1pcs-OBD ... 73190.html.
Arvutiks Lenovo 8" tahvel, op. 8.1 pro ja ühendus BT'ga.
Toimis korralikult sain kustutada ühe veateate, mille tekitasin vale võtmega (uste avamiseks tehtud ilma kiibita võti).
Jeep Grand Cherokee Overland 2014
ex Hyundai Santa Fe '06 & Hyundai IX55 '09
ex Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD '02, 2" tõste & all 245x75R16 ehk 31"
ex Jeep Cherokee Country Club 4.0 '90 4" tõste + 31" Nexen Roadian MT
viinakaru
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 103
Liitunud: N Okt 18, 2007 3:58 pm
Asukoht: Tallinn Tuukri 7
Kontakt:

Re: 2.7 Grandi diagnostika arendamiseks vabatahtlikke vaja.

Postitus Postitas viinakaru »

Su vidin on samuti ELM põhjal tehtud ja saab sellepärast käskudest aru. BT toimivus on hea uudis, meil endal on BT ELM olemas aga pole sellist arvutit millega BT ühendust saaks tekitada ja nii ta jäigi proovimata...
www.automehed.ee Diagnostika, remonditööd
Kasutaja avatar
CayenneTurbo
Rock Crawler
Postitusi: 739
Liitunud: L Dets 14, 2013 3:03 pm

Re: 2.7 Grandi diagnostika arendamiseks vabatahtlikke vaja.

Postitus Postitas CayenneTurbo »

Minul ei töötanud. Proovisin läbi bluetoothi.

Pilt

Bluetooth adapter device manageris kui COM5

Pilt

Ühendamisel viskab errorit:

Pilt
Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD 2002a
4" tõste, vints, M/T 32" rehv.
Vaikselt õpime...
kaido
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 156
Liitunud: N Juun 02, 2005 2:45 pm
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: 2.7 Grandi diagnostika arendamiseks vabatahtlikke vaja.

Postitus Postitas kaido »

Alustuseks, olen see "särts" viinakaru juures kes seda diagnosti aretab.
Sellised pildid on väga abiks, täpselt näha mis veaks on. Katsun lähiajal välja nuputada miks com pordile c täht lõppu tuleb ja annan teada kui välja mõtlen. See on mõnede arvutite puhul, täpsemalt on praegune juhtum teine selline millest tean. Huvitaval kombel need arvutid millega ise testinud olen pole sellist viga näidanud.
Ostsin väliselt samasuguse ELM vidina ebayst ja sain täna kätte. Sisu võib neil erinev olla aga minu oma ühendus BT kaudu ära aga hiinlastel on osa softist kaduma läinud ja paljudest vajalikest käskudest see vidin aru ei saa. Kasutan XPsp3 ja käske kontrollin terminali kaudu. Minu omaga pole midagi teha, ehk sul on asjalikum vidin.
Võib su auto/arvutiga mõnda USB versiooni proovida, mul paar tükki on neid.
Praeguseks on tagasisidet niipalju, et USB hiina kloonid tunduvad kõik töötavat aga BT toimivad mõned üksikud kloonid. Originaal ELM kiviga seadmed peaksid kõik korralikult toimetama.
2.7 CRD P0702 veakoodi põhjused ja ülevaade kulissist http://www.jeepswj.com
Kasutaja avatar
CayenneTurbo
Rock Crawler
Postitusi: 739
Liitunud: L Dets 14, 2013 3:03 pm

Re: 2.7 Grandi diagnostika arendamiseks vabatahtlikke vaja.

Postitus Postitas CayenneTurbo »

Proovisin muidu Mac'i peal ka (windows 7 jookseb virtuaalina peal), viskas samasugust errorit.
Sisu ei teagi mis seal on, endaoma ostsin OKIDOKI'st.
Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD 2002a
4" tõste, vints, M/T 32" rehv.
Vaikselt õpime...
kaido
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 156
Liitunud: N Juun 02, 2005 2:45 pm
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: 2.7 Grandi diagnostika arendamiseks vabatahtlikke vaja.

Postitus Postitas kaido »

Kui okidokist siis eks ta sama hiina kräpp ole. Installin õhtu poole-homme ühe win7 arvuti ära ja uurin lähemalt.
Diagnosti soft kasutab win poolt andud porte ja ise midagi ei muuda. Imelik on see, et ühe pildi peal näitab miskeid hieroglüüfe...
Kui hetkel veakoodid mureks, et on vaja lugeda ja kustutada siis mul on paar USB ELM-i olemas mis toimivad ja õhtu poole saaks ära teha. PM abiks.
2.7 CRD P0702 veakoodi põhjused ja ülevaade kulissist http://www.jeepswj.com
Kasutaja avatar
CayenneTurbo
Rock Crawler
Postitusi: 739
Liitunud: L Dets 14, 2013 3:03 pm

Re: 2.7 Grandi diagnostika arendamiseks vabatahtlikke vaja.

Postitus Postitas CayenneTurbo »

Tänud pakkumast. Kuid hetkel kõik ok. Saigi see ELM327 huvipärast soetatud, kuid kahjuks nagu mainitud tööle ei saanudki. Kunagi ikka vaja läheb, siis võiks töötada :D
Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD 2002a
4" tõste, vints, M/T 32" rehv.
Vaikselt õpime...
Kasutaja avatar
zyon
Fitting 38"
Postitusi: 393
Liitunud: R Mai 11, 2007 2:07 pm
Asukoht: Tartu

Re: 2.7 Grandi diagnostika arendamiseks vabatahtlikke vaja.

Postitus Postitas zyon »

Peaks mainima, et kõik Hiina ELM kloonid ei leia aju ülesse. Olen vähemalt 3 erinevat ELM klooni proovinud ka android äppidega ja nendest ainult 1, mis on ka mul eelmises postis kirjas (konnwei), suutis ennast ajuga ühendada.
Viga vaadates, mis programm ülteb tundub nagu vahepeal oleks ühendus ELM seadmega kadunud ja port pole kätte saadav. Huvitaval kombel on sul tekkinud ka neid COM porte nii palju, enda katsetuste käigus olen näinud, et arvuti tekitab 2 COM porti kui on ühenduses aga jah seadmed on erinevad.
Jeep Grand Cherokee Overland 2014
ex Hyundai Santa Fe '06 & Hyundai IX55 '09
ex Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD '02, 2" tõste & all 245x75R16 ehk 31"
ex Jeep Cherokee Country Club 4.0 '90 4" tõste + 31" Nexen Roadian MT
Kasutaja avatar
CayenneTurbo
Rock Crawler
Postitusi: 739
Liitunud: L Dets 14, 2013 3:03 pm

Re: 2.7 Grandi diagnostika arendamiseks vabatahtlikke vaja.

Postitus Postitas CayenneTurbo »

Proovisin android telefoniga, torque appiga ka. Sellega ühendab ära ning näitab kõiki parameetreid.
Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD 2002a
4" tõste, vints, M/T 32" rehv.
Vaikselt õpime...
kaido
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 156
Liitunud: N Juun 02, 2005 2:45 pm
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: 2.7 Grandi diagnostika arendamiseks vabatahtlikke vaja.

Postitus Postitas kaido »

Point on selles, et ELM kasutab arvuti/telefoniga suhtlemiseks konkreetseid käske, Näiteks käsk ATZ nullib ELM-il kõik tehaseseadeteks, ATSP3 käsib ELM-il kasutada ISO 9141-2 protokolli, ATMA paneb ELM-i monitoorima jne. Iga diagnostika programm kasutab mingit osa nendest käskudest ja kui ELM saab talle saadetud käskudest aru siis asi toimib. Paraku on enamus müüdavad ELM-id hiinas tehtud koopiad mille softi on veel omakorda muudetud. Tulemuseks ongi olukord kus saadad käsu ära aga hiinlased on unustanud vastava käsu ELM-i sisse lisada ja ELM sellest aru ei saa. Kui üks confi käsk vahele jääb siis autoga suhtlemine ebaõnnestub.
ELM-i jaoks tehakse palju erinevaid programme ja enamus neist saavad 3-4 käsuga hakkama. Mõnel autol on suhtlus tiba keerulisem ja käske rohkem. Sellepärast ka osad programmid töötavad iga ELM-iga ja mõned mitte.
2.7 CRD P0702 veakoodi põhjused ja ülevaade kulissist http://www.jeepswj.com
Kasutaja avatar
agent007
Rock Crawler
Postitusi: 562
Liitunud: T Dets 28, 2010 1:46 am
Asukoht: Tartu

Re: 2.7 Grandi diagnostika arendamiseks vabatahtlikke vaja.

Postitus Postitas agent007 »

Tahaksin ka proovida, aga mul pole seda elm323 jublakat. Kui tahate mingit seadet testida või katsetada võin hankida omale ja samuti testijaks hakata. Mulle meeldib turkida asja.

Kas kunagi saab live datat ka jälgida. MEIL CRD meestel hullumoodi meeldiks latisurvet ja sellist asja jälgida :P

Kahjuks autoga abiks ei saa olla, olen kaugel teist. Iseenesest kui Tartus oleks võimalus tuiskaks ka kohale.
Jeep GC 2.7CRD
58454535
Lihtsaltjeep
Rookie
Postitusi: 12
Liitunud: K Juul 08, 2015 2:30 pm

Re: 2.7 Grandi diagnostika arendamiseks vabatahtlikke vaja.

Postitus Postitas Lihtsaltjeep »

Tere,mul ka selline probleem,et BT-ga ei tööta see elm 327,tulevad mingid hieroglüüfid ja muud tähed juurde.Auto aga annab süütevõtit keerates vähemalt 6 eri veakoodi ja käivitamisega ning sõidu ajal järsult gaasi vajutamisega on probleeme.
Vasta

Mine “Chrysler / Jeep / Wrangler”