Kuhu minna ülevaatusele quadra drivega Pärnu/Tallinn

Moderaatorid: jr, vtl, Moderators

Vasta
Kasutaja avatar
ricardo
Rock Crawler
Postitusi: 963
Liitunud: N Veebr 16, 2006 8:34 pm
Asukoht: Pärnu linn

Kuhu minna ülevaatusele quadra drivega Pärnu/Tallinn

Postitus Postitas ricardo »

Tekkis selline "tore" probleem, et vaja teostada tehniline ülevaatus, aga sobiva koha leidmisega raske Pärnus. Koht kus tavaliselt käin, ütles, et tema aparaat ei suuda piduritesti teha tagasillale ja palus leida teine koht. Vana-Pärnus tehti selgeks, et mu auto katkise vahekastiga. Papiniidus irvitati, et võivad proovida, aga pole nende probleem kui tükid taga. Ausalöelda ei viitsiks nagu lasta kõigil ka oma autot lõhkuda ja seetõttu uurin, et kas kellegil kogemusi kuhu pöörduda kas siis Pärnus või Tallinnas. Tüütasin ka härra Võrrimeest ja tema arvates võiks ikka mu auto korras olla ja pakkus välja Laagri tehnoülevaatuse. Auto siis Grand Cherokee 2002 2,7 automaat quadra drive. Info võiks siia panna.
Viimati muutis ricardo, T Okt 28, 2014 10:55 pm, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: Kuhu minna ülevaatusele quadra drivega Pärnu/Tallinn

Postitus Postitas TiitR »

ricardo kirjutas:Tekkis selline "tore" probleem, et vaja teostada tehniline ülevaatus, aga sobiva koha leidmisega raske Pärnus. Koht kus tavaliselt käin, ütles, et tema aparaat ei suuda piduritesti teha tagasillale ja palus leida teine koht. Vana-Pärnus tehti selgeks, et mu auto katkise vahekastiga. Papiniidus irvitati, et võivad proovida, aga pole nende probleem kui tükid taga. Ausalöelda ei viitsiks nagu lasta kõigil ka oma autot lõhkuda ja seetõttu uurin, et kas kellegil kogemusi kuhu pöörduda kas siis Pärnus või Tallinnas. Tüütasin ka härra Võrrimeest ja tema arvates võiks ikka mu auto korras olla ja pakkus välja Laagri tehnoülevaatuse. Auto siis GV 2002 2,7 automaat quadra drive. Info võiks siia panna.
GV? Grand Vitara? GC vast ikka? :D
Kasutaja avatar
AigarP
Mudder
Postitusi: 70
Liitunud: E Apr 16, 2012 7:26 pm
Asukoht: Tallinn

Re: Kuhu minna ülevaatusele quadra drivega Pärnu/Tallinn

Postitus Postitas AigarP »

Mina enda Jeep-ga käisin Kohilas ülevaatusel ja probleeme polnud. Samuti quadradrive.
Kasutaja avatar
Praks1
I live off from the mud
Postitusi: 2303
Liitunud: P Juun 21, 2009 8:47 pm

Re: Kuhu minna ülevaatusele quadra drivega Pärnu/Tallinn

Postitus Postitas Praks1 »

Pangu stendil rattad erinevas suunas pöörlema,kui on probleem,et minema tahab sõita.
Proto
53951597
Kasutaja avatar
puhvel
I live off from the mud
Postitusi: 2195
Liitunud: E Apr 16, 2012 7:34 pm

Re: Kuhu minna ülevaatusele quadra drivega Pärnu/Tallinn

Postitus Postitas puhvel »

Olen viimased paar aastat käinud Pärnus autobaasi lähedal ülevaatusel.
Esimene kord, kui mainisin, et quadra-drive on ütles mees, et ükshaaval saab tehtud ja sai kah.
Nüüd see aasta olid seal teised mehed nagu ja, et neil nelivedu stendi pole.
Mina, et aasta tagasi sai üks mees tehtud... no proovime siis...krt ei õnnestu, tahab minema joosta. Läks konsulteeris kellegiga ja proovis väiksema kiirusega ja sai kuidagi tehtud. Ise mainis, et päris õige värk pole sedasi.
XC 70
Kasutaja avatar
Alari
Fitting 38"
Postitusi: 383
Liitunud: P Okt 26, 2008 7:11 pm
Asukoht: Tallinn

Re: Kuhu minna ülevaatusele quadra drivega Pärnu/Tallinn

Postitus Postitas Alari »

linnuke
Fitting 44"
Postitusi: 416
Liitunud: P Veebr 05, 2012 8:36 pm

Re: Kuhu minna ülevaatusele quadra drivega Pärnu/Tallinn

Postitus Postitas linnuke »

Tõepoolest huvitav tähelepanek.Oma quadro drive ga mitu ülevaatust tehtud nn1 e rullipaari peal,st.1sild.Kas oli siis N Käik sees või mis,igatahes probleeme pole olnud. :?: :?:
Kasutaja avatar
ricardo
Rock Crawler
Postitusi: 963
Liitunud: N Veebr 16, 2006 8:34 pm
Asukoht: Pärnu linn

Re: Kuhu minna ülevaatusele quadra drivega Pärnu/Tallinn

Postitus Postitas ricardo »

Esisilla saab tehtud ühekaupa, aga tagasilda polegi võimalik teha, sest ei suudeta aparaati ära nullida, ka neutraalis.Pidurid on korras. Ühes kohas visati täna kommentaariks, et jälle üks katkise vahekastiga maastur.
Kasutaja avatar
Praks1
I live off from the mud
Postitusi: 2303
Liitunud: P Juun 21, 2009 8:47 pm

Re: Kuhu minna ülevaatusele quadra drivega Pärnu/Tallinn

Postitus Postitas Praks1 »

Ei tea otseselt jeepi, aga nii mõnigi 4wd pill tehakse erineva ratta pöörlemis suunaga.Muidu polegi võimalik teha.
On ka olemas võimalus rullid teiste rataste alla panna, aga seda ei tehta eriti ja ilmselt polegi neid enamusel.
Pigem on probleem ebapädevates ülevaatajates.Näiteks kui minna 6x6 Volvoga, kas siis räägivad, et sillad on perses w? :D
Proto
53951597
ve1ks
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 125
Liitunud: K Veebr 19, 2014 8:39 pm
Asukoht: Tõrva

Re: Kuhu minna ülevaatusele quadra drivega Pärnu/Tallinn

Postitus Postitas ve1ks »

Loen ja imestan, minul tehti tavalise 2-se stendiga pidurikontroll ära ja mingeid tõsisemaid probleeme sellega polnud- äärmiselt huvitav.
Kasutaja avatar
puhvel
I live off from the mud
Postitusi: 2195
Liitunud: E Apr 16, 2012 7:34 pm

Re: Kuhu minna ülevaatusele quadra drivega Pärnu/Tallinn

Postitus Postitas puhvel »

ve1ks kirjutas:Loen ja imestan, minul tehti tavalise 2-se stendiga pidurikontroll ära ja mingeid tõsisemaid probleeme sellega polnud- äärmiselt huvitav.
Sul pole toimivat nelivedu järelt :roll:
Või sattus samasugune ülevaataja nagu mul eelmine aasta, oskas vaikselt ära nikerdada ja korras.
XC 70
Kasutaja avatar
Praks1
I live off from the mud
Postitusi: 2303
Liitunud: P Juun 21, 2009 8:47 pm

Re: Kuhu minna ülevaatusele quadra drivega Pärnu/Tallinn

Postitus Postitas Praks1 »

Minge arenege veits nurgataga,pole vahet kas vaikselt,voi kiiresti ,differ rakendub samamoodi.
Pillid millel keskdiffrit välja lülitada ei saa ,tehakse ühe ratta kaupa,kasutades selleks silla diferensaali.
Pole omasilmaga kohanud ühtegi pinki,mis oleks mõeldud 4 ratast korraga tegema.Vb selline pink on isegi olemas,aga selle maksumus,suurus ja mõtekus on kaheldav.
Seega ongi tavalised pingid ja nendega tehakse kõike,kui pole just traktorist Elmar seal pingitaga.
Proto
53951597
Kasutaja avatar
Ax
True Off Roader!
Postitusi: 1165
Liitunud: T Sept 16, 2008 8:37 am
Asukoht: Tartu

Re: Kuhu minna ülevaatusele quadra drivega Pärnu/Tallinn

Postitus Postitas Ax »

Prax, Quadra Drive töötab nii, et kui tagumine kardaan käib kiiremini kui esimene siis veetakse esimene ka järgi. Vahekasti neutraal lahutab ainult käigukasti tagant ära.
Ühe ratta kaupa kah ei õnnestu, sest siis rakendub see diffri lukk ja veab teise ratta kah kaasa. Esisillas sama nali.
Omal olen senimaani selle ülevaatuse kino teinud lisa rullidel. Aga kas neil rullidel ikka sertifikaat ka on :wink: ei tea.
Takkajärgi tarkus on täppisteadus.
Kasutaja avatar
zyon
Fitting 38"
Postitusi: 393
Liitunud: R Mai 11, 2007 2:07 pm
Asukoht: Tartu

Re: Kuhu minna ülevaatusele quadra drivega Pärnu/Tallinn

Postitus Postitas zyon »

Huvitav, huvitav, 2x on naine autoga ülevaatusel käinud ja iga kord on test ära tehtud. Nüüd pani asi ennast ka huvi tundma kuidas seda tehti...
Jeep Grand Cherokee Overland 2014
ex Hyundai Santa Fe '06 & Hyundai IX55 '09
ex Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD '02, 2" tõste & all 245x75R16 ehk 31"
ex Jeep Cherokee Country Club 4.0 '90 4" tõste + 31" Nexen Roadian MT
Kasutaja avatar
puhvel
I live off from the mud
Postitusi: 2195
Liitunud: E Apr 16, 2012 7:34 pm

Re: Kuhu minna ülevaatusele quadra drivega Pärnu/Tallinn

Postitus Postitas puhvel »

puhvel kirjutas:Olen viimased paar aastat käinud Pärnus autobaasi lähedal ülevaatusel.
Esimene kord, kui mainisin, et quadra-drive on ütles mees, et ükshaaval saab tehtud ja sai kah.
Nüüd see aasta olid seal teised mehed nagu ja, et neil nelivedu stendi pole.
Mina, et aasta tagasi sai üks mees tehtud... no proovime siis...krt ei õnnestu, tahab minema joosta. Läks konsulteeris kellegiga ja proovis väiksema kiirusega ja sai kuidagi tehtud. Ise mainis, et päris õige värk pole sedasi.
No kas herr praks arvab, et ma nägin unes seda kõike, kaks aastat järjest :)
Nii nagu kirjas, nii oligi. Lõpuks rõhk fraasil - sai kuidagi tehtud -
Järgmine rõhk faktil ilma "tutvuseta" st ametlikult.
Sealjuures polnd see ainuke asi, mis häiris....mootorile uhati muidugi pöörded piirajasse ja seda mitte lühidalt, et sumpsast õiged andmed saada :twisted:
Paraku on mootoriks "ülitöökindel" 3.1 td, mille remont on "odav" (kogetud kenasti). Mingil hetkel kostis mootorist päris jubedaid metalli kolinaid, paar-kolm korda järjest, asjapulk ehmus ka veidi....ei kujuta ette mis toimus, miski 400km on peale selle sõitnud nüüd :roll:
Igatahes, et tulevikus sellist sildade ja mootori vägistamist vältida, kaalun tõsiselt tervislikumaid variante....vaatamata sellele, et auto on korras...mida ma tean.
XC 70
Vasta

Mine “Chrysler / Jeep / Wrangler”