Mul nüüd siuke aparaat

Moderaatorid: jr, vtl, Moderators

Vasta
Kasutaja avatar
OnuMel
Mudder
Postitusi: 58
Liitunud: N Juul 31, 2008 3:46 pm
Asukoht: Kilulinn ja selle ümbrus

Mul nüüd siuke aparaat

Postitus Postitas OnuMel »

Sai siin etteplaneeritud meeltesegaduse hoos omale Jeep soetatud. GC 5,9
Nüüd siis on vaja sõbralikku töökoda, kes lapsukese natuke maast kõrgemale tõstaks ja tulevikuski tema eest hoolt kannaks. Heinaküün?
Kuna ta ikkagi pereautoks jääb, siis ilmselt on 2" tõste piisav ja saab ehk enne talve mingi korraliku mustriga 31" rehvi alla kruvida.
Teine lugu on see, et tagavararatas võtab pagassis ilgelt palju ruumi ära ja kuna varsti peab ilmselt lapsevankrit vedama hakkama, siis kuluks see ruum endale ära. Kas on mingit komplekti/süsteemi, et saaks varuratta auto taha kinnitada? Näiteks nagu osadel autodel on torude ja hingedega süsteem. Või siis kärukonksu kinnituse külge.
tanel
Rock Crawler
Postitusi: 961
Liitunud: K Mär 29, 2006 11:23 am
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas tanel »

Kärukonksu varianti pole ilmselt mõtet aretama hakata, kui lapsevanker jne teemaks. Kujuta nüüd ette talvise pasamerega tagavararatta ja selle konstrui küljest ja külge kruvimist igas peatuses, kus vankrit vaja välja võtta... Puhaste riietega pääsemiseks pole mingit varianti.

Aftermarketi jupid maksavad nii idiootlikult palju (pluss transad-tollid-maksud), et mõistlikum on kas ise teha või teha lasta kellelgi.. grandil on see komplitseeritum ilmselt kui wrangleril ntx, aga eks sa googelda ise või vaata http://www.google.co.uk/search?hl=en&q= ... rier&meta=
tegime pulli, aitab
fagott
True Off Roader!
Postitusi: 1006
Liitunud: R Veebr 04, 2005 8:34 pm
Asukoht: Viljandi

Postitus Postitas fagott »

Mina soovitaks tagavararatta koju jätta ja soetada see nn. kiirparandusballoon pagassi.Võtab oluliselt vähem ruumi ja on kergem kah.Ei aita ainult suurte oksatorgete vastu,aga kui võistlust ei sõida, tuleb neid ette äkki 1 kord 5 aasta jooksul või midagi taolist...

Ise sõitsin 6 aastat ilma tagavarata,kuna 33" ratas oli lihtsalt liiga kolakas,et seda iga päev kaasas vedada.
Kasutaja avatar
jr
Motorsi Jaak
Postitusi: 5727
Liitunud: K Veebr 19, 2003 10:01 pm
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas jr »

Ükski kataloog ei näita sellele GC'le tagavararatta kandurit koos stangega. Tõste osas saan sulle erinevate tootjate toodangut pakkuda, kui on teada palju tahad tõsta.
+372 5028488
Kasutaja avatar
OnuMel
Mudder
Postitusi: 58
Liitunud: N Juul 31, 2008 3:46 pm
Asukoht: Kilulinn ja selle ümbrus

Postitus Postitas OnuMel »

Tõsta tahan 2" Ja pakkumistele olen ma alati avatud. Kirjutada saab mulle meelis ät klimov punkt ee näiteks.
Vahupudel ja kompressor on muidugi ka variant- pääseks varurattale rehvi soetamisest ja säästaks veidi klotsi.
Kuidas muidu kogemused katusel vedamisega on? Palju üks keskmine 31" ratas kaalub?

Märkusena siis veel, et 5,9 on ZJ, mitte WJ ;)
Kasutaja avatar
reimo
Rock Crawler
Postitusi: 661
Liitunud: L Okt 21, 2006 2:35 pm
Asukoht: Jõelähme tel:51909391
Kontakt:

Postitus Postitas reimo »

OnuMel kirjutas:Kuidas muidu kogemused katusel vedamisega on? Palju üks keskmine 31" ratas kaalub?
Mulle käib ka närvidele, et pool pagassi on ratast täis, aga tagaluugi ette pannes on ebamugav luuki avada ja katusele panemiseks on (vähemalt minu füüsilist vormi arvestades) kaugelt liiga raske. Millalgi, kui jeep oli DD, tekkis mul jabur mõte panna luuk küljele avanema (et siis teeks tugeva raami varurattale ja kinnitaks luugi ka selle külge), aga see tahaks suuremat leiutamist.
Mis ratta kaalu puudutab, siis on ta suht raske isegi alla pannes poltide otsa sobitamiseks.
Oli Grand Cherokee '93 metsasõitudeks - müüdud
Nüüd Grand Cherokee '12 teedel liikumiseks ja veduriks
tanel
Rock Crawler
Postitusi: 961
Liitunud: K Mär 29, 2006 11:23 am
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas tanel »

Noh, googeldades ZJ jaoks, tuli ntx selline asi ette...
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Jeep-ZJ- ... 0244756507
tegime pulli, aitab
nohik
Fitting 38"
Postitusi: 288
Liitunud: L Dets 16, 2006 11:11 am
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas nohik »

Kui aus olla, siis tean omast käest, et Võrrimees on Heinaküünis ühele Toyota Landcruiserile stange külge hingedega tagavararatta jaoks hoidja leiutanud, seega on Heinaküün koht kust saad oma masinale kõik vajalikud hooldused ja ümberehitused. Vaadates muidugi rehvide hindu ja kõrvutades neid korraliku kompressori ja vahu hinnaga, siis ega see vahe vast väga suur olegi. P.S: ma ei mõtle siinkohal Handymani 200- kroonise kompressori peale, millega rehvi aastaid täis pumpad. Nõustun, et täismõõdus rehvi kaasa vedamine võib piinarikas tunduda, aga võimalusel eelistaks ikkagi seda. Kompressor ja vaht võiks lihtsalt maasikaks tordi peal olla.


Pikk jutt lühidalt kokku võtta, siis käi Küünist läbi ja vaata, mis pakkumise sulle Võrrimees teeb, vahest saad mitu kärbest ühe kiviga tapetud ja ka rahakott ei vihka sind pärast.

madis
nohik
Fitting 38"
Postitusi: 288
Liitunud: L Dets 16, 2006 11:11 am
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas nohik »

Kui aus olla, siis tean omast käest, et Võrrimees on Heinaküünis ühele Toyota Landcruiserile stange külge hingedega tagavararatta jaoks hoidja leiutanud, seega on Heinaküün koht kust saad oma masinale kõik vajalikud hooldused ja ümberehitused. Vaadates muidugi rehvide hindu ja kõrvutades neid korraliku kompressori ja vahu hinnaga, siis ega see vahe vast väga suur olegi. P.S: ma ei mõtle siinkohal Handymani 200- kroonise kompressori peale, millega rehvi aastaid täis pumpad. Nõustun, et täismõõdus rehvi kaasa vedamine võib piinarikas tunduda, aga võimalusel eelistaks ikkagi seda. Kompressor ja vaht võiks lihtsalt maasikaks tordi peal olla.


Pikk jutt lühidalt kokku võtta, siis käi Küünist läbi ja vaata, mis pakkumise sulle Võrrimees teeb, vahest saad mitu kärbest ühe kiviga tapetud ja ka rahakott ei vihka sind pärast.

madis
Jünger
unistus piimanäärmetest
Postitusi: 838
Liitunud: N Okt 25, 2007 2:24 pm

Postitus Postitas Jünger »

Ma arvan et sa peaksid võtma ühendust Erkoga, ehk siis Härra V6rrimehega.
Tean, et küünist on valmis tehtud analoogne rattakandur, küll aga Toyota Land Cruiserile.
Erko: 5110092


EDIT: Kuradi Madis, raisk, jõudsid minust niiii napilt ette

Jünger.
Mudane aastast 2005.
Mercedes G; Samurai; Defender 90, Defender 110, CJ-8
"IF IT CARN'T BE FIXED WITH A HAMMER, IT MUST BE AN ELECTRICAL FAULT"
Kasutaja avatar
Po18
Fitting 38"
Postitusi: 231
Liitunud: N Dets 14, 2006 1:54 pm
Asukoht: Tallinn Nõmme
Kontakt:

Postitus Postitas Po18 »

Soovitan ka Heinaküüni ja selle toredat seltskonda.Poisid on väga asjalikud ja sain isegi sealt abi.
Kleebised,visitkad ja kaardid meilt.Kõik trükkimisest.

www.printbox.ee/

Info: 53507487
Vasta

Mine “Chrysler / Jeep / Wrangler”