Grand Cherokee 4,0 93a ei käivitu

Moderaatorid: jr, vtl, Moderators

Reix
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 159
Liitunud: R Mär 24, 2006 2:08 pm
Asukoht: Tallinn/Haapsalu

Grand Cherokee 4,0 93a ei käivitu

Postitus Postitas Reix »

Mõni nädal tagasi hakkas jama pihta, süüte sisse keeramisel bensupump ei tulnud järgi. Tagusin käivitamise ajal paaki ja sain auto niiviisi käima ning sõitsin remonti, pump vahetati ära ja 2 päeva masin töötas nii nagu peab. Siis sama jama, pump ei hakka surisema süüte sissekeeramisel. Siis avastasime seaduspärasuse, et süüte sees hoidmisel ca 15 sekundi möödumisel kusagil seal eespool paremal käis mingi klõps, miskit surises/ragises ja selle tagajärjel tegi ka pump häält. Peale pumba surinat käivitades läks auto käima ja töötas ideaalselt. Paar päeva sõitsin ringi selle 15 sekki süüte sees hoidmise meetodil, täna enam ei kõssa üldse.
Kuna kahtlustasin signa/immo probleemi, katkusin tolle täna maha - ei midagi. Pumba releele otse toite peale andmisel pump suriseb, samal ajal käivitades käima ei lähe.

Viimase paari nädala vältel on probleeme esinenud vaid käivitamisel, kui masina käima sai, siis kõik töötas kui kellavärk, kuni järgmise käivitamisprotseduurini. Sõidu ajal välja ei surnud.
Oskab keegi targem midagi kommenteerida?
Grand Cherokee
Krooniline
Rock Crawler
Postitusi: 687
Liitunud: T Aug 31, 2010 5:00 pm

Re: Grand Cherokee 4,0 93a ei käivitu

Postitus Postitas Krooniline »

Säde on ? :?
Kui mul olid käivitamise probleemid, siis viga oli piduripedaali lülitis. Sinna jooksevad nii mõnigi juhe sisse ja kui väsinud, siis kah jukerdab.
Reix
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 159
Liitunud: R Mär 24, 2006 2:08 pm
Asukoht: Tallinn/Haapsalu

Re: Grand Cherokee 4,0 93a ei käivitu

Postitus Postitas Reix »

Krooniline kirjutas:Säde on ? :?
Kui mul olid käivitamise probleemid, siis viga oli piduripedaali lülitis. Sinna jooksevad nii mõnigi juhe sisse ja kui väsinud, siis kah jukerdab.
Kuna ma olin eile enam kui kindel, et tegemist on mingi immojamaga, siis selgudes, et viga on siiski kusagil mujal ma suuremat sorti frustruatsioonimeeleolus sädet tõepoolest ei kontrollinud. Aga isegi kui säde on olemas, siis ilma suriseva pumbata see masin ei käivitu. Ja kui pump juba surisema hakkas, siis auto käivitus hetkega.

Ning kuna sellel autol ei pea piduripedaali alla suruma käivitamise hetkel, siis kas tõesti võib see pedaalilüliti mingit rolli mängida?
Pumba releed on ka teist proovitud. Vägisi jääb mulje, nagu oleks kusagilt signaalide peale andmisega probleeme, kas kuskil mujal võib veel mingi topeltrelee pumbale olla?
Grand Cherokee
Krooniline
Rock Crawler
Postitusi: 687
Liitunud: T Aug 31, 2010 5:00 pm

Re: Grand Cherokee 4,0 93a ei käivitu

Postitus Postitas Krooniline »

Profülaktika mõttes võid selle lüliti lahti võtta ja WD-40 üle lasta. Ise kakkusin lahti ja peale seda pole ka käivitamise probleemi. Ometi ei vaja ka minu masin piduri vajutamist. Sealseid vedrusid kah vähe venitasin, et pinget kontaktidele tagasi saada.
Nagu praktika näitab, siis vead on ikka kõige jaburamas kohas. Veakoodid näitasid üldse, et vända andur ära, aga tegeliukult tutkiti! :twisted:
Reix
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 159
Liitunud: R Mär 24, 2006 2:08 pm
Asukoht: Tallinn/Haapsalu

Re: Grand Cherokee 4,0 93a ei käivitu

Postitus Postitas Reix »

Kuna pole tegemist igapäevaautoga, siis väga tihti seda näppima ei satu, aga tundub, et jama esineb ainult kuumade ilmadega. Hetkel väljas 20 kraadi ja pump suriseb kohe kui süüte sisse keerad (üle 25 kraadiga tuli pump taha mõnekümnesekundilise viitega, kui üldse).

Kas keegi oskab öelda, kus selle masina aju vms asub? Mingi kolakas on kaasreisija pool kapoti all salongi ja mootori vahelise seina peal, äkki see? Prooviks äkki ajuvahetust, tundub selline kahtlane elektroonikajama olevat.

Piduripedaalilüliti võtsin ka lahti, see nägi nii seest kui väljast välja nagu äsja riiulist võetud.
Grand Cherokee
Kasutaja avatar
reimo
Rock Crawler
Postitusi: 661
Liitunud: L Okt 21, 2006 2:35 pm
Asukoht: Jõelähme tel:51909391
Kontakt:

Re: Grand Cherokee 4,0 93a ei käivitu

Postitus Postitas reimo »

Reix kirjutas:Kas keegi oskab öelda, kus selle masina aju vms asub? Mingi kolakas on kaasreisija pool kapoti all salongi ja mootori vahelise seina peal, äkki see? Prooviks äkki ajuvahetust, tundub selline kahtlane elektroonikajama olevat.
Seesama kolakas peaks aju olema jah.
Tule minu juurde, proovime vahetada, äkki saab ühe kahest käima :twisted:
Oli Grand Cherokee '93 metsasõitudeks - müüdud
Nüüd Grand Cherokee '12 teedel liikumiseks ja veduriks
Reix
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 159
Liitunud: R Mär 24, 2006 2:08 pm
Asukoht: Tallinn/Haapsalu

Re: Grand Cherokee 4,0 93a ei käivitu

Postitus Postitas Reix »

Mingi aeg võtsin veel selle käigukasti asendianduri lahti ja puhastasin ära. Peale seda hakkasid tagurpidikäigu tuled reeglite kohaselt tööle ja enam pole masin käivitamisel nöökinud.
Grand Cherokee
Reix
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 159
Liitunud: R Mär 24, 2006 2:08 pm
Asukoht: Tallinn/Haapsalu

Re: Grand Cherokee 4,0 93a ei käivitu

Postitus Postitas Reix »

Jällegi mõni aasta mööda läinud, aga probleem on endiselt üleval.
Vahepeal olen vahetanud CPS (Crankshaft Position Sensor), ehk eestikeeli vist väntvõlli asendianduri.

Probleemi sümptomid on siis sellised, et külmast peast masin käivitub ja olenevalt kui soe ilm väljas on, võib mootor käia 5 minutist kuni poole tunnini. Viimati proovides töötas peaaegu pool tundi järjest, seejärel suretasin ise välja ja tegin proovikäivitamisi iga 10 minuti tagant. Teisel proovikäivitamisel läks vaevalisemalt käima ning suri peale 5 minutilist tiksumist ära. Peale seda enam tunni-paari jooksul ei käivitunudki. Kui ei käivitu, siis ka benapump on tumm. Käima minnes teeb pump alati surinat.

Äkki on kellegil uusi mõtteid, mida proovida, kustotsast torkida?
Väntvõlli andurit, automaatkasti asendiandurit ja piduripedaali andurit pole mõtet enam pakkuda. Need asjad peaks olema välistatud.
Grand Cherokee
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2432
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Grand Cherokee 4,0 93a ei käivitu

Postitus Postitas v6sa »

Reix kirjutas: ...
Väntvõlli andurit, automaatkasti asendiandurit ja piduripedaali andurit pole mõtet enam pakkuda. Need asjad peaks olema välistatud.
Miks vändaandurit vahetati? Kas auto ei lugenud pöörlemist?

Juhtme/pistiku probleem on välistatud?
Immo ei kala?
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
Reix
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 159
Liitunud: R Mär 24, 2006 2:08 pm
Asukoht: Tallinn/Haapsalu

Re: Grand Cherokee 4,0 93a ei käivitu

Postitus Postitas Reix »

v6sa kirjutas: Miks vändaandurit vahetati? Kas auto ei lugenud pöörlemist?

Juhtme/pistiku probleem on välistatud?
Immo ei kala?
Mul seisab see auto garaažis ja pole teda kusagile remonti otseselt lohistanud ( peale seda kui Top Parts mitu aastat tagasi uue pumba peale pani ja elektroonika kala ei suutnud tuvastada).

Vändaanduri (CPS) vahetuse tegin omal käel tuginedes Google searchile ja kuna Ebays need andurid eriti midagi ei maksnud, siis ei olnud see ka suurem asi väljaminek.

Pistikud on sellel autol üldiselt päris heas konditsioonis ja ei tundu eriti loogiline, et peale soojenemist reeglipäraselt hakkab pistikute tõttu esinema mingi probleem. Pigem tundub, et mingisugusel elektroonilisel vidinal soojenedes takistus muutub ning süsteem vaatab, et pole siin vaja pumbale toidet peale anda vms... Otseselt aju pistikut ma pole küll veel näppinud, kuna ei ole päris kindel, milline see on :oops:

Immo vist võiks ka välistada, kuna ma ei tea, et sellel autol oleks peal tehase immo (parandage mind, kui keegi omab vastupidist infot) ja selle Eestis paigaldatud aftermarket signa olen autost välja rookinud.
Grand Cherokee
Kasutaja avatar
Ax
True Off Roader!
Postitusi: 1165
Liitunud: T Sept 16, 2008 8:37 am
Asukoht: Tartu

Re: Grand Cherokee 4,0 93a ei käivitu

Postitus Postitas Ax »

Sellel elukal on bena pumba ahelas takisti, mis on juhipoolse "poritiiva" (mootori ruumis) küljes. Pista pirn külge ja vaata kas sinna jääb pinge (volt) alles. Ja lisaks veel temp anduri. Vastavalt aastale kas siis plokis või termostaadi koja küljes. Ära vaata kokpitis olevat kella ja tema temp andurit. Mootori ajule on teine andur. Bensu pumbale on omaette relee kaitsmekarbis, löö sealt pidev plus 12V pääle. Üldiselt kui jeebil säde ja bens kokku saavad siis läheb käima, vaata veel mootori massi juhtmed üle, ploki tagaotsas on ka mõned.
Takkajärgi tarkus on täppisteadus.
Kasutaja avatar
Bullrider
Fitting 38"
Postitusi: 208
Liitunud: E Veebr 13, 2006 11:20 pm
Asukoht: Pärnumaa
Kontakt:

Re: Grand Cherokee 4,0 93a ei käivitu

Postitus Postitas Bullrider »

Ja nuka asendi andur on ka kindlalt töökorras(distributor switchplate)? See katkestab minu teada otseselt pumba toiteahela... Ja vahest käivitub, vahest mitte. Võib esineda juhuslikke väljasuretamisi, a suht harva.
Kasutaja avatar
coeng
Fitting 38"
Postitusi: 230
Liitunud: P Veebr 13, 2011 1:38 pm
Asukoht: Rae vald.

Re: Grand Cherokee 4,0 93a ei käivitu

Postitus Postitas coeng »

Minul oli sama autoga sama jama. Ja viga oli väga imelik. Bensiinipumpa minev plussjuhe oli tagaistme kohal ära ussitanud, seest ! Pealtnäha oli ilus juhe aga hakkasin bensupumba relee juurest mõõtma, seal olid kontaktid koos ja 12v olemas. Läksin edasi salongi, vaatasin mis juhe auto tagaosas bensupumba poole läheb, torkasin nõelaga läbi juhtme ja vaatasin kas pinge olemas. Liikusin piki juhet bensiinipumba juurde edasi. Ja siis oli tagaistme all , pagasiruumi katte all üks koht , kus oli katkestus, mõnikord andis ühendust, siis ei andnud. Panin dubleeriva juhtmejupi peale ja oli kõik korras. Enne seda lõikasin pagasiruumi põhja veel luugi sisse, et pumba peal pinget mõõta. Esijalgu relee peal kontakti peal( kate pealt maha !) seal pinge oli , siis bensupumba kontakti peal , seal ei olnud. Ja nii liikusingi edasi. Korda sain.
Jeep Commander 3.0 crd 2007
Jeep Grand Cherokee 4.0 1993
Reix
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 159
Liitunud: R Mär 24, 2006 2:08 pm
Asukoht: Tallinn/Haapsalu

Re: Grand Cherokee 4,0 93a ei käivitu

Postitus Postitas Reix »

Auto nüüd targemate juurde remonti lohistatud ja hetkel kuri kahtlus, et on aju peetis.
Kas kellegil 93 aasta 4 liitrise grandi aju riiulis üle ei ole jäänud mõnest lammutatavast autost? Või saaks kasvõi mõne toimiva auto pealt katsetamiseks laenata? Tasus vast saame kokkuleppele. Auto hetkel Haapsalus, ise liigun igapäevaselt Harjumaal.
Grand Cherokee
toivo129
Mudder
Postitusi: 85
Liitunud: K Mai 06, 2015 10:49 am

Re: Grand Cherokee 4,0 93a ei käivitu

Postitus Postitas toivo129 »

92 aasta 4,0 aju on olemas. See peaks sobima.
Vasta

Mine “Chrysler / Jeep / Wrangler”