230GE bensupumba relee

Moderaatorid: hulkur, Moderators

Vasta
margus61
Zootramm
Postitusi: 717
Liitunud: N Okt 19, 2006 12:02 pm
Asukoht: Tallinn-Nõmme & Noarootsi

Postitus Postitas margus61 »

Ega keegi pole kohanud elektriskeemi seda osa, kus on peal 230 GE bensupump ja selle relee koos ühendustega? Seni kohatud elektriskeemide pealt on toite osa puudu.

Probleem väljendub selles, et auto käivitub, aga jääb kohe seisma. Põhjus on pumbas, see starterit andes töötab, aga mootori käivitudes tööle ei jää. Viga ei tekkinud hoobilt: alguses jõnksutas ja lasi veel kümneid kilomeetreid sõita kuni puhta vakka jäi. Nagu oleks halb kontakt kusagil.

Auto ise on '86. Pritsung on juhtplokiga (vist pidulik nimi on KE-Jetronic) ja bensupumba relee on 002 545 20 05.

Proovisin vana auto ('83, ilma juhtplokita K-Jetronic) releed 001 545 28 05. Sellega toimib korrektselt ja jääb käima.

Tõin romust kasutatud uuemat sorti relee (uue hinna eest saaks noor pere päris mõistliku Opeli). Sellega on sama jutt, nagu originaaliga. Nüüd ei saa aru, kas viga on autos või on mõlemal releel sama viga. Pritsungi osaga ei pruugi üldse seotud olla, aga võib.

Releedel on osaliselt erinevad kontaktid, uuemal on 87V ja TF. Vanemal neid pole ja on 87S.

Probleemi nagu poleks ja võiks vana releega ringi sõita. Aga veale tahaks jälile saada ja relee varuosana kaasas hoida.
hents99
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 149
Liitunud: E Jaan 26, 2004 3:25 pm
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Postitus Postitas hents99 »

Milline relee? Kas must suurem ristkülikukujuline? Või väike, neljakandiline tavarelee??
Katsun skeemi kah otsida.
C126 ; W463 ; W201 ; W140
Elbe Engineering - Chip-tuning ja tarbesõidukite elektroonika
Amber Connect – nutikas turva- ja jälgimisteenus sõidukitele.
margus61
Zootramm
Postitusi: 717
Liitunud: N Okt 19, 2006 12:02 pm
Asukoht: Tallinn-Nõmme & Noarootsi

Postitus Postitas margus61 »

hents99:

See ristkülikukujuline, mis vähemalt mul on esimese ukseposti küljes ja üsna peidus. Tundub, et lülitab otse pumpa, kaks releed on sees ja üks on päris priskete kontaktidega. Kahtlen, kas seal tavareleed järel ongi, ette pole sellist veel juhtunud. Üks inimene, kes elektroonikaga hästi kursis on, vaatas selles karbi sisu ja ütles suurema 14- või 16-jalgse kivi olevat pisikese prose.

hulkur:

Tundub olevat just see, mida vaja. Kas viitsiksid loetavalt sisse skännida ja siia üles riputada. Tea, millal kellelgi teisel veel vaja tuleb ja tõsisemas kasutuses olevatel 230GEdel võiks selline üldse autos kaasas olla. Tänud ette.
hents99
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 149
Liitunud: E Jaan 26, 2004 3:25 pm
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Postitus Postitas hents99 »

Mul polnd küll G-mersu ega 2.3 mootor, aga neil on kõigil üks sama süsteem (KE-jet). Mul oli 2 releed, see ristkülikukujuline karp ja tavarelee. Mul oli sama probleem, et käima ei jäänd.
Ma ise panin progetava aju, seepärast ei hakanud üldse pead vaevama. Võin täna üle vaadata selle relee, mul ta täitsa üle. Sul on 1 või 2 bensupumpa?
C126 ; W463 ; W201 ; W140
Elbe Engineering - Chip-tuning ja tarbesõidukite elektroonika
Amber Connect – nutikas turva- ja jälgimisteenus sõidukitele.
margus61
Zootramm
Postitusi: 717
Liitunud: N Okt 19, 2006 12:02 pm
Asukoht: Tallinn-Nõmme & Noarootsi

Postitus Postitas margus61 »

hulkur:
Aitähhh! Skeem on täpselt nagu minu autol.

hents99:
Mul on 1 pump ja otse suure relee taga (relee ots 87). Kirjasid vaadates oletan, et sinu omad ei sobi.

Releed on sellised (vasakul vanem, paremal uuemad):

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Otsad tähisega 87 on väljundid, vanema relee 87S läheb ilmselt vana süsteemi külmkäivitusele. Uuema 87V läheb uuema külmkäivituse miskile jullale ja TF tuleb otse ajust ja võib probleemiks olla. Täna proovisin ja -6 kraadiga käivitus tõesti raskelt, kuna vanem relee sinna külmkäivitusele ei anna.

Igal juhul kui 15 ja 87 traadiga kokku tõmmata ja relee tagasi toppida, käib pump süütega pidevalt ja saab metsast/Venemaalt/... tulema. Jätkan sellega, et proovin uuemaid releesid mõnel toimival autol.

Tegelikult on jutt nii pikaks läinud, et võiks bensupumba relee teema siit välja splittida. Nii et hulkuri pandud skeem jääks siia ka ja kogu bensupumba relee jutt eraldi nt. "Bensiinipumba releed ja probleemid".
Otokas
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 114
Liitunud: N Juun 09, 2005 3:52 pm
Asukoht: Tallinn-Viljandimaa-Haanja

Postitus Postitas Otokas »

Nüüd oleks hädasti vaja seda uhket releed koodiga 0025452005 või selle sõpra, mis ka asja ära ajaks. Sooviks osta, kuid mitte 4000 krooni eest, või laenutada Avo sõiduks. Auto siis 88. aasta 230GE. Telefonil olen kättesaadav numbril 5030411.
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17319
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Postitus Postitas Landy »

Otokas, su jutt on vales kohas. Ostu teema on meile eraldi !
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
Otokas
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 114
Liitunud: N Juun 09, 2005 3:52 pm
Asukoht: Tallinn-Viljandimaa-Haanja

Postitus Postitas Otokas »

Sorry Landy, kuid soovisin G-ga kokkupuutuvate ja teemaga kursis olevate inimeste abi. Selles mõttes tundus õige koht.

Tänud! Käes 200 krooni eest. Kui see nüüd maha ei põle, siis nädalavahetusel Ida-Virus näeme.
Vasta

Mine “Mercedes”