w463 veljeflantsid

Moderaatorid: hulkur, Moderators

Vasta
Kasutaja avatar
verbal
Fitting 38"
Postitusi: 246
Liitunud: N Aug 19, 2004 9:29 am
Asukoht: Harjumaa servas

w463 veljeflantsid

Postitus Postitas verbal »

Tere,

Kas keegi teab, et kust saab w463-le veljeflantse? Mul kitsaste telgedega auto ja sellega suuremad (32" ja pluss) rehvid hakkavad vastu raami käima. Ei pea paksud olema, 15-20mm oleks juba hea.

Püstitan siia foorumisse, kuna müügifoorumitest selline info kaob. Ma mäletan, et kunagi kuskil oli juttu, kuid ilmselt mingis ost-müügiteemas.

Parimat,
Kaur
poiss
Rock Crawler
Postitusi: 570
Liitunud: P Okt 23, 2011 12:13 pm
Asukoht: harjumaal kemba küla soos

Re: w463 veljeflantsid

Postitus Postitas poiss »

Äkki on abiks!
Retke tee lõpus on maaalune parkla. Selle maapealses osas on miskine butiik, kes tegeles veljetarvikute müügiga. Omal pole aimu mis butiigi pealkiri on ja pole sinnasamusesse jalga tõstnud. Sai uuritud telefoni teel ja antud flantsid olid kohapeal olemas. 5x130 valemiga. Omale treisin ise rauast. Butiigi flantsid oli kullast, vähemalt hind oli selline nagu oleksid olnud. Kas parema offsetiga velg ei sobi? Sul originaal g veljed?
Vahetaks 4x4- saani, paadi ja helikopteri vastu, saaks igapäev tööle, poodi ja koju.
Gl
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2429
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: w463 veljeflantsid

Postitus Postitas v6sa »

verbal kirjutas:Tere,

Kas keegi teab, et kust saab w463-le veljeflantse? Mul kitsaste telgedega auto ja sellega suuremad (32" ja pluss) rehvid hakkavad vastu raami käima. Ei pea paksud olema, 15-20mm oleks juba hea.

Püstitan siia foorumisse, kuna müügifoorumitest selline info kaob. Ma mäletan, et kunagi kuskil oli juttu, kuid ilmselt mingis ost-müügiteemas.
Kardetavasti tulevad paslikud pruugitud veljed odavamalt kätte, kui soovitud flantsid. Sealjuures ilma liigse koormuseta poltidele. Mis praeguste velgede mõõt (laius ja ET) on?

Miks peaks OM-alajaotusest korrektselt vormistatud ostusoov kaduma?
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
Kasutaja avatar
verbal
Fitting 38"
Postitusi: 246
Liitunud: N Aug 19, 2004 9:29 am
Asukoht: Harjumaa servas

Re: w463 veljeflantsid

Postitus Postitas verbal »

poiss kirjutas:Äkki on abiks!
Retke tee lõpus on maaalune parkla. Selle maapealses osas on miskine butiik, kes tegeles veljetarvikute müügiga. Omal pole aimu mis butiigi pealkiri on ja pole sinnasamusesse jalga tõstnud. Sai uuritud telefoni teel ja antud flantsid olid kohapeal olemas. 5x130 valemiga. Omale treisin ise rauast. Butiigi flantsid oli kullast, vähemalt hind oli selline nagu oleksid olnud. Kas parema offsetiga velg ei sobi? Sul originaal g veljed?
Tänud info eest! Lähen ja uurin.

Aga jah, originaal g veljed on, 2 jooksu. Siin fotol on rehvivahetus pooleli ja mõlemad variandid näha. Plekkvelgedel on nüüd ka suuremad rehvid nende asemel, mis ostes all olid.
Pilt

Tiivalaiendid on hiljem pandud, originaalis oli ilma ja kitsaste sildadega. Ees on 285/75R16 rehv ja see käib keerates konkreetselt vastu. Tean, et laiemate sildadega g-l mahub selline rehv originaalveljega ilusti alla. Sellest siis flantside küsimus.
v6sa kirjutas:Kardetavasti tulevad paslikud pruugitud veljed odavamalt kätte, kui soovitud flantsid. Sealjuures ilma liigse koormuseta poltidele. Mis praeguste velgede mõõt (laius ja ET) on?

Miks peaks OM-alajaotusest korrektselt vormistatud ostusoov kaduma?
Mul endal siis vist midagi sassis, arvasin, et OM alajaotusest suletud teemad kustutatakse peale mingit perioodi.

Parimat,
Kaur
poiss
Rock Crawler
Postitusi: 570
Liitunud: P Okt 23, 2011 12:13 pm
Asukoht: harjumaal kemba küla soos

Re: w463 veljeflantsid

Postitus Postitas poiss »

Minu pakudud veljed on odavamad kui flantsid g-le. Ja sul on uusi polte ka vaja pikkusega + 20 mm aka flantsi paksus!! Soovitan piinliku täpsusega kontrollida g poltide korrasolekut, neid mitte üle keerata ja keeret muul viisil lõhkuda. Samu auke ees rummus ja taga poolassis kaua üle ei keera!! Sa ei taha teada palju nii üks või teine maksavad. Euriseid tikke mis pehmemad kui keermelatt ära küll sisse keera.
Tikud venivad üllatavalt kergelt pikemaks suurema ratta ja vaheflantsi koostöös. Sihtotstarbelise kasutamise juures peaks päris tihti rattavõtmega koogutama kindluse mõttes. Eriti peale metsatretti.
Vahetaks 4x4- saani, paadi ja helikopteri vastu, saaks igapäev tööle, poodi ja koju.
Gl
Kasutaja avatar
ed101
Home Made Monster
Postitusi: 187
Liitunud: E Veebr 07, 2005 3:54 pm
Kontakt:

Re: w463 veljeflantsid

Postitus Postitas ed101 »

Kui alumiiniumist flantsid võtad, siis ainult korralik tootja (Eibach, H&R), ja need tulevad koos poltidega. Ühes väljamaa foorumis jäi silma, kuidas mingid hiinakad või isetreitud laiali pragunesid. Kõige lihtsam on need ilmselt saksa ebayst koju tellida.
300 GD | H.M.M Team 2002-2010 [TR3] | How can I express myself totally and completely?
hents99
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 149
Liitunud: E Jaan 26, 2004 3:25 pm
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Re: w463 veljeflantsid

Postitus Postitas hents99 »

Eritellimusel CNC`s lasta teha. Siis saab täpselt nii nagu tahad.

7075 alumiiniumist näiteks ja anodeeritud. 7075 puhul ei peaks isegi teraskeermeid sisse panema.
C126 ; W463 ; W201 ; W140
Elbe Engineering - Chip-tuning ja tarbesõidukite elektroonika
Amber Connect – nutikas turva- ja jälgimisteenus sõidukitele.
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2429
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: w463 veljeflantsid

Postitus Postitas v6sa »

hents99 kirjutas:Eritellimusel CNC`s lasta teha. Siis saab täpselt nii nagu tahad.

7075 alumiiniumist näiteks ja anodeeritud. 7075 puhul ei peaks isegi teraskeermeid sisse panema.
Sa oled selles maailmas enam sees. Palju tuleb nelja flantsi hind G rataste 25+25 mm väljapoole nihutamiseks? 25 mm puhul ma pikkade läbipoltidega enam ei riskiks...

Ma oma kurvastuseks avastasin, et nelja 55 mm paksuse eriti värdja sobitava flantsi jaoks maksab ainuüksi materjal pea 200.- pluss töötlemine. Kärpisin oma unistustel kõvasti tiibu ja nüüd jäi terasest 35 mm ketta omahinnaks 25.- Kui siia tegija palk ja riigi andam juurde liita, siis pole ime, et sobitusflantsi hind 50 paremale poole kipub tõusma.
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
Kasutaja avatar
verbal
Fitting 38"
Postitusi: 246
Liitunud: N Aug 19, 2004 9:29 am
Asukoht: Harjumaa servas

Re: w463 veljeflantsid

Postitus Postitas verbal »

v6sa kirjutas:
hents99 kirjutas:Eritellimusel CNC`s lasta teha. Siis saab täpselt nii nagu tahad.

7075 alumiiniumist näiteks ja anodeeritud. 7075 puhul ei peaks isegi teraskeermeid sisse panema.
Sa oled selles maailmas enam sees. Palju tuleb nelja flantsi hind G rataste 25+25 mm väljapoole nihutamiseks? 25 mm puhul ma pikkade läbipoltidega enam ei riskiks...

Ma oma kurvastuseks avastasin, et nelja 55 mm paksuse eriti värdja sobitava flantsi jaoks maksab ainuüksi materjal pea 200.- pluss töötlemine. Kärpisin oma unistustel kõvasti tiibu ja nüüd jäi terasest 35 mm ketta omahinnaks 25.- Kui siia tegija palk ja riigi andam juurde liita, siis pole ime, et sobitusflantsi hind 50 paremale poole kipub tõusma.
ed101 soovitas ja minu arvates hea mõte - tellisin siit: http://www.ebay.de/itm/271754165705

Poldid on ka komplektis.
Vasta

Mine “Mercedes”