Tagasilla remont

Moderaatorid: hulkur, Moderators

Kasutaja avatar
fanatt
Fitting 38"
Postitusi: 318
Liitunud: T Veebr 07, 2012 12:27 pm
Asukoht: saaremaa

Re: G laagrid

Postitus Postitas fanatt »

Krt on ikka jebimiseks tehtud üks laagri vahetus :? Jälle tuleb tõdeda, et mersu pole remontimiseks. Ei saa aru miks tehas üldse nende stopper rõngastega jamas, oleks ju võinud kohe keermega poolteljed panna. Samas aitab sinna keermed peale ajada.
voldemar
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 181
Liitunud: T Aug 25, 2009 12:41 pm

Re: G laagrid

Postitus Postitas voldemar »

Pika otsimise peale vist sain õiged laagri komplektid tellitud Saksamaa avarustest, kus on need rõngad ka kaasas. Aga siiski täis tõde selgub alles siis, kui kaup kohal on. Nüüd peab pill nädala pakkude peal seisma ja jala metsas käima :x . Olin ka juba peaaegu treiali juurde minemas. Mõtlesin juba, et lasen treida sinna ühe soone ja rõnga kus oleks sees fikseerimiseks keeratavad tiftid vms.
Silberauto pakub samuti komplekte juba keermetega telgedele hinnaga 143 eur/tk... Ühesõnaga on mul üks huvitav eksemplar sattunud.

Keegi võiks siia lisada ka tagumiste piduriklotside koodi või andmed, mille järgi saaks sellele pillile tellida klotse mõistlikuma hinnaga.
Kasutaja avatar
ed101
Home Made Monster
Postitusi: 187
Liitunud: E Veebr 07, 2005 3:54 pm
Kontakt:

Re: G laagrid

Postitus Postitas ed101 »

Kui õiged asjad tulevad, pane siia ka need koodid, on ehk järgmistel lihtsam. Ilmselt muudetigi seda lahendust, kuna saadi aru, et nii pole kõige parem. Uuematel sõjaväe sildadel on juba ka pooltelg ja ratta rumm eraldi.

Käsipiduri trossid:
http://benz.17vin.com/partsmain/true/2/ ... /WDB460332
Pidurite asjad:
http://benz.17vin.com/partsmain/2/741501/23F/42/HA/045

Tuleb jälgida, neid pidureid on erinevaid. Näiteks käsipiduri trosside trumli külge kinnitused on erinevad, kas clipi või kruviga.

Mina lasin alused ära pritsida, tsinkida ja siis liimiti uued katted peale - ei leidnud, et keegi terveid klotse väga mõistliku hinnaga pakuks.
300 GD | H.M.M Team 2002-2010 [TR3] | How can I express myself totally and completely?
voldemar
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 181
Liitunud: T Aug 25, 2009 12:41 pm

Re: G laagrid

Postitus Postitas voldemar »

Homme selgub kas on võimalik saada ka klotsid komplektis 60 euri silberauto 430 euro asemel.... Pean klotsid ära mõõtma ja siis asi selge. Samuti ostsin tagumised töösilindrid uued 17 euri tk silberauto 80 eurot/tk asemel. Asjad on näpuvahel ja täitsa samasugused. Usun et töötavad täpselt sama moodi :)
Trossid pean vist originaalid tellima sest neid ei ole siiani asendusi leidnud. Tundub et nende mõne jupi pealt olen juba üle 500 euri kokku hoidnud, sest rattalaagrid tulevad ka saksast 38 euri ühe poole kmpl.
Difri kardaani simmeri võtsin näpu otsa ja käisin väsitasin natuke aega tihendite maaletoojat ja voilaa 1,8 euri ja onul oli laos naela otsas ning minu differ on juba terve suve kuiv olnud... Silberautost ei osatud sellele tihendile isegi tarneaega välja pakkuda. See auto on tõsine saksa traktor ja paljudele juppidele leiab asenduse kui vaeva näha ja otsida.
Hea mõte on, et peaks hakkama asju üles kirjutama siis tulevikus hea kohe poodi minna... mitte ei küsi auto margi järgi vaid lähen kood ja info näpu vahel ja varuosade müüjad leiavad kohe kõik ülesse.
Töösilindrid on igatahes mingil bussil samad, aga ei mäleta mis bussil.
kaits09
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 142
Liitunud: L Juul 25, 2009 5:34 pm
Asukoht: Harjumaa Loksa

Re: G laagrid

Postitus Postitas kaits09 »

Mul jäävad need stopper puksid üle....mul keermega poolteljed aga laagri komplektides olid stopper puksid kaasas.
Tiimi Neli Tankisti ja Koer piloot......ehk keegi vanematest olijatest veel mäletab säänset tiimi
voldemar
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 181
Liitunud: T Aug 25, 2009 12:41 pm

Re: G laagrid

Postitus Postitas voldemar »

Oleks seda varem teadnud.... Oleks palju kiiremini asja lahendatud saanud, nüüd aga pean terve nädala ootama oma tellitud laagreid, aga hea teada juhuks kui mu tellitud laagritel puuduvad need rõngad
voldemar
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 181
Liitunud: T Aug 25, 2009 12:41 pm

Re: G laagrid

Postitus Postitas voldemar »

Ja nagu kiuste tulid laagrid kohale ja ilma nende rõngasteta. Tahaks kohe vanduda, sest rõhutasin ja küsisin mitu korda üle, et kas on see rõngas kaasas ja kui kaup kohale jõudis, siis looda saa.... Saatsin sama targalt tagasi need asjad, sest milleks osta 2 korda kallimalt sama asja, millega ma masinat liikuma ei saa.... Prr ma ei või....
Küsiks siis, et kas kellelgi on neid keermetega telgi üle üldse või peangi minema oma risuga treiali juurde ja jalgratast leiutama hakkama, sest krt teab jookseb laager laiali ja olen jälle sama jama sees...
Änis
Mudder
Postitusi: 99
Liitunud: N Jaan 19, 2012 10:19 am

Re: G laagrid

Postitus Postitas Änis »

Tered! Klotside kohapealt peaksid sobima äkki mingid Sprinteri omad, laadisin siia ülesse pilte erinevatest mis võiksid ehk olla sobivad.http://imgur.com/a/H7zHb Kuigi ise ka pooldaksin sellisele pillile miskid mosse katted ise originaal taldadele neetida... Käsipiduri trossid on originaalis ehk plastikkattega ja seega natuke nende kinni roostetamise vastu paremini kindlustatud, samas mul ei ole kogemusi kas see on nii ka teistel pakkujatel!?
voldemar
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 181
Liitunud: T Aug 25, 2009 12:41 pm

Re: G laagrid

Postitus Postitas voldemar »

Trossid on juba uued küljes pillil. Klotsidega tegin ka nii, et tellisin katted, aga MB originaalid koos neetidega. Trumlid ja muud rummude ja piduri detailid on nüüdseks ka värvitud ja ootame veel lahendust laagritele, et saaks masina ratastele jälle. Muidugi eile avastasin, et ka kardaanivõlli simmer ka jookseb krt. Tõmbasin selle ka veel laiali ja tegin uued piduri torud ka.

Ainuke häda on hetkel selles, et ma ei saa Kaits09 nimelist vana kätte, et ta käest need laagrite rõngad ära sebida. Ülejäänud tundub et hakkab lahendust saama vaikselt. Kui keegi tunneb teda, siis koputage teda, sest tundub, et ta ei käi siin tihti.
voldemar
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 181
Liitunud: T Aug 25, 2009 12:41 pm

Re: G laagrid

Postitus Postitas voldemar »

Hakkasin mõtlema, et tagumised pidurid on kuidagi kehvaks jäänud ja vot selline pilt avanes, kui trumlid maha tõmbasin.... :shock:
Manused
12270233_781356361986283_2042189344_n.jpg
12270233_781356361986283_2042189344_n.jpg (82.89 KiB) Vaadatud 6239 korda
voldemar
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 181
Liitunud: T Aug 25, 2009 12:41 pm

Re: G laagrid

Postitus Postitas voldemar »

Änis kirjutas:Tered! Klotside kohapealt peaksid sobima äkki mingid Sprinteri omad, laadisin siia ülesse pilte erinevatest mis võiksid ehk olla sobivad.http://imgur.com/a/H7zHb Kuigi ise ka pooldaksin sellisele pillile miskid mosse katted ise originaal taldadele neetida... Käsipiduri trossid on originaalis ehk plastikkattega ja seega natuke nende kinni roostetamise vastu paremini kindlustatud, samas mul ei ole kogemusi kas see on nii ka teistel pakkujatel!?

Arvasin alguses sama, aga selgus pika otsimise peale, et siiski klotside raua osa kuju ei sobi ühegi teise waageni oma. Seega ongi mõistlik vanad katted pealt minema lüüa ja uued peale panna.
margus61
Zootramm
Postitusi: 717
Liitunud: N Okt 19, 2006 12:02 pm
Asukoht: Tallinn-Nõmme & Noarootsi

Re: G laagrid

Postitus Postitas margus61 »

Katete vahetusega olen alati Pidurimeistrist abi saanud. Töö kiire ja korralik, katted liimitakse, harjatud klotsid lastakse veel Dinitroli 8520 matt musta aerosooliga üle, mis suht hästi vastu peab. Tulemus igati pidulik ja hea. Pealepandavate katete paksust küsitakse, aga nad teadsid ise ka pakkuda.

Teema pealkirja võiks ka täpsemaks muuta (tagasilla remont vms), laagritest on jutt kaugemale arenenud. Kuna tulevikus omal ka G (isegi kahe) restaureerimine ees, siis oleks tänuväärt, kui ühe või teise jupi ostukohad ära saaks märgitud. Tulevikus vähem otsimistööd.
voldemar
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 181
Liitunud: T Aug 25, 2009 12:41 pm

Re: Tagasilla remont

Postitus Postitas voldemar »

Paar pildikest taastamisest.... Katted toksisin originaalid peale standard mõõtu, kuna trumlitel sees randid puuduvad... Piduri osad värvisin ära tulekindla värviga, loodan, et ka peal püsivad. Muutsin ära ka teema pealkirja, sest tõesti tagasilla simmerite vahetamisest on saanud kap. remont sujuvalt :)
Manused
IMG_20151119_102429.jpg
IMG_20151119_102429.jpg (420.58 KiB) Vaadatud 6215 korda
IMG_20151119_102351.jpg
IMG_20151119_102351.jpg (386.35 KiB) Vaadatud 6215 korda
poiss
Rock Crawler
Postitusi: 570
Liitunud: P Okt 23, 2011 12:13 pm
Asukoht: harjumaal kemba küla soos

Re: Tagasilla remont

Postitus Postitas poiss »

Kogu see asi tuleb teha ketta peale ringi. Olen kunagi sama moodi tagumised pidurid nullist üles ehitanud. Klotsid pidurimeistris, tross ja silindrid mersuosad.e poest. Nüüd teeks 100% ketastele juba.
Vahetaks 4x4- saani, paadi ja helikopteri vastu, saaks igapäev tööle, poodi ja koju.
Gl
siku77
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 199
Liitunud: R Mai 20, 2011 2:38 pm
Asukoht: Tallinn

Re: Tagasilla remont

Postitus Postitas siku77 »

kuumutades tuleb see rõngas ära, vähemalt hiluxil ja rangeril tuleb
Puksiirteenus 56626099
Hea hinnaga nissani originaal varuosad.
Vasta

Mine “Mercedes”