Lisagenekas OM603A mootorile

Moderaatorid: hulkur, Moderators

Vasta
MartinG
Mudder
Postitusi: 56
Liitunud: R Aug 17, 2007 9:37 pm
Asukoht: TLN

Lisagenekas OM603A mootorile

Postitus Postitas MartinG »

Tere. Olen otsinud, kuid ei ole veel internetiavarustest leidnud, kas keegi on paigaldanud sellele mootorile kondi kompressori asemele lisagenekat? Või kas on mingit spets kit`i või genekat sellesse pessa? Plaanis autonoomne elektrisüsteem autole paigaldada, et muu elektritarve põhivajadustele jalgu ei jääks. Tänud vastuse eest!
G 270CDI
Kasutaja avatar
hulkur
been there, done that
Postitusi: 1552
Liitunud: E Okt 25, 2004 4:39 pm
Asukoht: N59:38:21 E25:30:32
Kontakt:

Re: Lisagenekas OM603A mootorile

Postitus Postitas hulkur »

MartinG kirjutas:Plaanis autonoomne elektrisüsteem autole paigaldada, et muu elektritarve põhivajadustele jalgu ei jääks. Tänud vastuse eest!
Oot, et siis nagu 2 teineteisest sõltumatut el. ahelat? Ma ei suuda küll ühtegi head põhjendust sellisele asjale leida....
MartinG
Mudder
Postitusi: 56
Liitunud: R Aug 17, 2007 9:37 pm
Asukoht: TLN

Postitus Postitas MartinG »

Mõte on selles, et hoida eraldi auto liikumahakkamiseks vajalik elekter ja igasugu pudinad, arvuti, raadiosaatja, seisu ajal töötulede kasutamine, kohvikeeduspiraal :) jne. Neile asjadele eraldi genekas ja eraldi aku. Minu ettekujutuses sellised asjad kurnavad akut, kuid liikumasaamine ikkagi auto põhiväärtus. Aga kui mul on siin mingi tehnilse taipamatuse tõttu loogikaviga, siis on muidugi teretulnud kui mu elu mingi muu lahenduse näitamise läbi kergemaks muutub :)
G 270CDI
Kasutaja avatar
verbal
Fitting 38"
Postitusi: 246
Liitunud: N Aug 19, 2004 9:29 am
Asukoht: Harjumaa servas

Postitus Postitas verbal »

Mina olen aru saanud, et selliseks rakenduseks nagu Sina mõtled, kasutatakse pigem kaht akut. Üks aku on siis reserveeritud auto liikumahakkamisele aitamiseks, teine kõigeks muuks. Otsi google'ist "dual battery system", igasugu huvitavaid lahendusi tuleb. Su genekas jõuab 2 akut vabalt ära laadida, kui Sa just väga lühikesi otsi ei tee ainult.
MartinG
Mudder
Postitusi: 56
Liitunud: R Aug 17, 2007 9:37 pm
Asukoht: TLN

Postitus Postitas MartinG »

Tänud lahenduse eest! Lähen siis ilmselt seda teed: http://www.fridge-and-solar.net/dual_bat.htm .Nüüd veel vaja leida, kust selle kiidetud isolaatori (Redarc SBI12) norm tingimustel kätte saab. Nüüd siis jääb kondi kompressor ikka tühja pumpama :? kusagilt olen kuulnud, et sinna saab ka miski õhukompressori leiutada. a see juba teine teema.
G 270CDI
Kasutaja avatar
verbal
Fitting 38"
Postitusi: 246
Liitunud: N Aug 19, 2004 9:29 am
Asukoht: Harjumaa servas

Postitus Postitas verbal »

Lihtsalt huvi pärast: kas oled selle süsteemi valmis ehitanud? Kui jah, siis kuidas toimib?
MartinG
Mudder
Postitusi: 56
Liitunud: R Aug 17, 2007 9:37 pm
Asukoht: TLN

Postitus Postitas MartinG »

Plaan on jõus, kuid veel mitte sealmaal, et oleks mootori G peale ümber tõstnud. Niisama katsetamise pärast ei ole sõiduautole peale pannud. Võtab aega ka selle pärast, et teen kõike "põlve otsas"Kui tehtud, siis katsun meeles pidada, et siia teada annan, kuidas toimib. Eeldatavasti jõuan suveks, sest muus osas nõuab töödegraafik maiks kokkupanekut Sry :) Ehk on keegi teine juba teinud, kui infiga kiire.
G 270CDI
Vasta

Mine “Mercedes”