Kuidas ehitada samurai spiraalidele....?

Moderaatorid: Stupiduser, Moderators

Vasta
Kondimurdja
Rock Crawler
Postitusi: 615
Liitunud: K Veebr 21, 2007 11:28 pm
Asukoht: Tallinn

Kuidas ehitada samurai spiraalidele....?

Postitus Postitas Kondimurdja »

Tere.

Mõte mõlgub juba pikemat aega, et tahaks samuraid pehmemaks..

Kas keegi räägiks oma kogemustest, kes on seda teinud?
Kui palju need spiraalid samuraiga sõitmise pehmemaks teevad? Või hüppab ikka edasi nagu konn sest on nii väike?
Mis autovedrud sinna sobiksid?
Millest reaktiivvardad sinna olete teinud? Mis mõõdus torust või materjaalist või mõne teise auto varrastest? Mis puksid nendele varrastele jne...
Mingeid soovitusi äkki sellel alal targematelt?

Kas ülevaatuselt saab läbi, kui oled ümber ehitanud korralikult. Nii, et roolisüsteem jääb samaks? ARK-i helistades öeldi küll, et peaasi, et korralikult oleks ja roolisüsteemi ei tohi muuta.
Mida rohkem muda seda uhkem.....
1.Nissan Patrol 85.a 2.8b
2.Suzuki sj410
3.LADA NIVA 2002.a 1.6
Kasutaja avatar
bjorn
Rock Crawler
Postitusi: 587
Liitunud: K Sept 05, 2007 3:25 pm

Re: Kuidas ehitada samurai spiraalidele....?

Postitus Postitas bjorn »

Hea teema. Siinkohal võiks ka küsida kas AirShock tehnoloogia on üks võimalike alternatiive?
Kondimurdja
Rock Crawler
Postitusi: 615
Liitunud: K Veebr 21, 2007 11:28 pm
Asukoht: Tallinn

Re: Kuidas ehitada samurai spiraalidele....?

Postitus Postitas Kondimurdja »

bjorn kirjutas:Hea teema. Siinkohal võiks ka küsida kas AirShock tehnoloogia on üks võimalike alternatiive?
Sooviks siiski odavalt hakkama saada...pole kahjuks võimalik neid erilisi vedrustusi ja amorte soetada omale. Sellepärast küsingi käepärasemate asjade kohta..Et mis auto vedrud jne.. :)
Mida rohkem muda seda uhkem.....
1.Nissan Patrol 85.a 2.8b
2.Suzuki sj410
3.LADA NIVA 2002.a 1.6
Kasutaja avatar
Lauri-L
Fitting 44"
Postitusi: 414
Liitunud: P Aug 28, 2011 7:15 pm
Asukoht: Rakvere

Re: Kuidas ehitada samurai spiraalidele....?

Postitus Postitas Lauri-L »

Arvan et Jimni vedrud peaks sobima, samast mõõdust masin.
Samuti ehk ka muud detailid Jimni alt.
Samurai

Düssograafia käes kannatan !
Kasutaja avatar
uppund kana
Rock Crawler
Postitusi: 977
Liitunud: P Mär 28, 2010 6:35 pm
Asukoht: Pärnu-ühe varbaga Saaremaal
Kontakt:

Re: Kuidas ehitada samurai spiraalidele....?

Postitus Postitas uppund kana »

Jimny ilmselt kõige sarnasem. Aga kui vaatad alla siis on ikka tööd omajagu. Ega need spiraalid pole võluvits. Oma masinal vaevlasin ka vedrudega mitu aega enne kui sain selliseks ,et on tõste ja on ka pehme sõita(pehme on muidugi suhteline). Samas olen saanud lehtvedrudel Samukat maastikul proovida ja no minu vanad kondid seda küll kaua ei kannata :D Teisalt äkki on mõistlikum see turgu panna ja osta spiraalidel Samukas või siis Jimny ja seda tuunida. Eks muidugi ehitamise rõõm on ka väärtus omaette, seega valikute küsimus. Kui ma nüüd mäletan siis keegi nagu oli sellise asja teinud kunagi ....a vot ei mäleta kes...
Parketitigu (praegu küll rohkem turist) ........Bussiga
Suhtlen inimestega ka 56 204 888
tyyp07
I live off from the mud
Postitusi: 1740
Liitunud: P Okt 26, 2008 8:09 pm
Asukoht: Vääna
Kontakt:

Re: Kuidas ehitada samurai spiraalidele....?

Postitus Postitas tyyp07 »

Kasutaja Rommi on vähemalt ühel samukal esimese otsa ringi teinud.
Väljaminekud kasvavad, et järele jõuda sissetulekutele....
http://www.rgb.ee
53449661 Kert
Team Linnamehed
Kondimurdja
Rock Crawler
Postitusi: 615
Liitunud: K Veebr 21, 2007 11:28 pm
Asukoht: Tallinn

Re: Kuidas ehitada samurai spiraalidele....?

Postitus Postitas Kondimurdja »

uppund kana kirjutas:Jimny ilmselt kõige sarnasem. Aga kui vaatad alla siis on ikka tööd omajagu. Ega need spiraalid pole võluvits. Oma masinal vaevlasin ka vedrudega mitu aega enne kui sain selliseks ,et on tõste ja on ka pehme sõita(pehme on muidugi suhteline). Samas olen saanud lehtvedrudel Samukat maastikul proovida ja no minu vanad kondid seda küll kaua ei kannata :D Teisalt äkki on mõistlikum see turgu panna ja osta spiraalidel Samukas või siis Jimny ja seda tuunida. Eks muidugi ehitamise rõõm on ka väärtus omaette, seega valikute küsimus. Kui ma nüüd mäletan siis keegi nagu oli sellise asja teinud kunagi ....a vot ei mäleta kes...
Aga mis spiraalid siis panid, et pehmemaks said? Või oli sul mingi teine masin?
Mida rohkem muda seda uhkem.....
1.Nissan Patrol 85.a 2.8b
2.Suzuki sj410
3.LADA NIVA 2002.a 1.6
Kasutaja avatar
uppund kana
Rock Crawler
Postitusi: 977
Liitunud: P Mär 28, 2010 6:35 pm
Asukoht: Pärnu-ühe varbaga Saaremaal
Kontakt:

Re: Kuidas ehitada samurai spiraalidele....?

Postitus Postitas uppund kana »

Kondimurdja kirjutas:
uppund kana kirjutas:Jimny ilmselt kõige sarnasem. Aga kui vaatad alla siis on ikka tööd omajagu. Ega need spiraalid pole võluvits. Oma masinal vaevlasin ka vedrudega mitu aega enne kui sain selliseks ,et on tõste ja on ka pehme sõita(pehme on muidugi suhteline). Samas olen saanud lehtvedrudel Samukat maastikul proovida ja no minu vanad kondid seda küll kaua ei kannata :D Teisalt äkki on mõistlikum see turgu panna ja osta spiraalidel Samukas või siis Jimny ja seda tuunida. Eks muidugi ehitamise rõõm on ka väärtus omaette, seega valikute küsimus. Kui ma nüüd mäletan siis keegi nagu oli sellise asja teinud kunagi ....a vot ei mäleta kes...
Aga mis spiraalid siis panid, et pehmemaks said? Või oli sul mingi teine masin?
Mina tegin tõstet Jimny-le mis on teadupärast niigi keerdudel. Proovisin vist 4 erinevat jooksu vedrusid ära enne kui sai vähemalt endajaoks hea. Tahtsin lihtsalt öelda ,et spiraalvedru ei pruugi olla kohe võluvits mis kõik heaks teeb.
Sellest saagast juttu siin http://forum.4x4.ee/viewtopic.php?f=15&t=46364&start=45
Parketitigu (praegu küll rohkem turist) ........Bussiga
Suhtlen inimestega ka 56 204 888
Kasutaja avatar
enx
True Off Roader!
Postitusi: 1171
Liitunud: K Veebr 20, 2008 7:01 pm
Asukoht: Saaremaa

Re: Kuidas ehitada samurai spiraalidele....?

Postitus Postitas enx »

Ma arvan ka, et kõige lihtsam on mõne Jimny alla piiluda ja vaadata kuidas seal tehtud on
ja kasutada ka Jimny lääbasi ja muud vajaminevat selliseks ümberehituseks.
Kas tahad tõstet ka või jääks originaal?
Kui originaal, siis võiks täitsa Jimny originaal amorte vedrusi ka kasutada,
sest nendega pole vedrustusel viga miskit ja samas kui vaja suuremat ratast panna,
siis Samuraile mahub selle vedrustuse juures suurem ratas originaalis alla kui Jimnyle,
rattakoopad on suuremad kui Jimnyl.
Sämmy Offroad Team
Kasutaja avatar
iiripilli
Fitting 38"
Postitusi: 228
Liitunud: L Veebr 20, 2016 3:01 pm
Asukoht: Järvamaa

Re: Kuidas ehitada samurai spiraalidele....?

Postitus Postitas iiripilli »

Minu käest saaks jimny vedrud täiesti korralikud...olid diisli all ja vähe jämedamast traadist väänatud kui bensukal.... ja amordid ka
Land Cruiser PZJ75
Mob: 5624kolm844
Vasta

Mine “Suzuki / Geo”