86 aasta samurail vahekasti kang jäi kinni LAHENDATUD!

Moderaatorid: Stupiduser, Moderators

Vasta
Kasutaja avatar
mudahuligaan
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 106
Liitunud: E Sept 10, 2012 8:23 pm
Asukoht: Tallinn

86 aasta samurail vahekasti kang jäi kinni LAHENDATUD!

Postitus Postitas mudahuligaan »

Umbes 5-10 km tunnis, tahsin ümber lülitada aeglustilt 2wd peale, õrn ragin käis ja kang jäi kinni.

Sõber rääkis, et vahekastil peaks olema mingisugune polt mille all on kuullaager koos vedru ja tiftiga, mille ära keerates saab kangi vabaks. Leidsin kaks suuremat korki, üks on arvatavasti õli oma mis asub kõige põhjas ja üks asub juhi poolsel küljel?

või peaksin hakkama uut vahekasti otsima?
Viimati muutis mudahuligaan, N Apr 11, 2013 11:54 pm, muudetud 1 kord kokku.
Samurai 1.6
Kasutaja avatar
enx
True Off Roader!
Postitusi: 1171
Liitunud: K Veebr 20, 2008 7:01 pm
Asukoht: Saaremaa

Re: 86 aasta samurail vahekasti kang jäi kinni

Postitus Postitas enx »

mudahuligaan kirjutas:Umbes 5-10 km tunnis, tahsin ümber lülitada aeglustilt 2wd peale, õrn ragin käis ja kang jäi kinni.

Sõber rääkis, et vahekastil peaks olema mingisugune polt mille all on kuullaager koos vedru ja tiftiga, mille ära keerates saab kangi vabaks. Leidsin kaks suuremat korki, üks on arvatavasti õli oma mis asub kõige põhjas ja üks asub juhi poolsel küljel?

või peaksin hakkama uut vahekasti otsima?
Seal peab olema jah üks nendest õlikorkidest oluliselt väiksem sisekuuskant peaga polt.
Täpset asukohta ei mäletagi hetkel kus see on, aga otsi käigukangi ümbrusest, ehk see peab asuma käigukangiga sama korpuse poole küljes.
Uue vahekasti otsinguks vara veel, kui niimoodi korda ei saa, siis tuleks ikka ennem uurida mis sitikal sees on.
Sämmy Offroad Team
Kasutaja avatar
mudahuligaan
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 106
Liitunud: E Sept 10, 2012 8:23 pm
Asukoht: Tallinn

Re: 86 aasta samurail vahekasti kang jäi kinni

Postitus Postitas mudahuligaan »

Tänud, kui ma olen selle sealt lahti võtnud, mis ma edasi peaksin tegema? Võib olla mõni nipp kuidas ülejäänud sisu kätte saada kuna polt ise pisike
Samurai 1.6
Kasutaja avatar
enx
True Off Roader!
Postitusi: 1171
Liitunud: K Veebr 20, 2008 7:01 pm
Asukoht: Saaremaa

Re: 86 aasta samurail vahekasti kang jäi kinni

Postitus Postitas enx »

mudahuligaan kirjutas:Tänud, kui ma olen selle sealt lahti võtnud, mis ma edasi peaksin tegema? Võib olla mõni nipp kuidas ülejäänud sisu kätte saada kuna polt ise pisike
Noh, kui eemaldad selle poldi siis selle all kõigepealt vedru ja siis üks laagri kuul, võtad need välja ehk annab kangi liikuma.
Pole endal sellist muret otseselt eksisteerinud seega ei oska ka õelda, miks ta kinni on.
Ilmselt pead kasti alt ära võtma ja kaiali lammutama hakkama, kui muud moodi seda kangi liikuma ei saa.
Käigukang ise ka muidu väga lihtsalt eemaldatav.
Kergitad kangi peal oleva kummilõdviku ülespoole, siis sealt avausest paistab kohe stopperseib(või kuidas seda nimetama peab),
mille alla on vedru. Muljud seda seibi natuke sisemuse poole ja keerad seda pool keerdu vastupäeva, siis see seib vabaneb ankide tagant ja vedru surub selle ülespoole. Tagasi panemine siis kõik vastupidiselt. Ja kogu lugu, nüüd saab kangi välja tirida. Kuigi ma ei usu, et sellest abi on, kang ise ilmselt kinni ju pole, ju lülituskahvlid kuidagi kinni vms.
Sämmy Offroad Team
Kasutaja avatar
rommi@rommi
Fitting 44"
Postitusi: 436
Liitunud: T Veebr 06, 2007 3:40 pm
Kontakt:

Re: 86 aasta samurail vahekasti kang jäi kinni

Postitus Postitas rommi@rommi »

juhtund võistlus autol seda väga tihti helista seletan ära mida tegema pead
5242012 Rommi
_______________________
http://auto-diagnostika.ee
päikest ja portaalsilda
Kasutaja avatar
enx
True Off Roader!
Postitusi: 1171
Liitunud: K Veebr 20, 2008 7:01 pm
Asukoht: Saaremaa

Re: 86 aasta samurail vahekasti kang jäi kinni

Postitus Postitas enx »

rommi@rommi kirjutas:juhtund võistlus autol seda väga tihti helista seletan ära mida tegema pead
5242012 Rommi
Äkki viitsid siia ka trükkida mida siis täpselt tegema peab,
hea teada võibolla teinekord.
Sämmy Offroad Team
Kasutaja avatar
mudahuligaan
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 106
Liitunud: E Sept 10, 2012 8:23 pm
Asukoht: Tallinn

Re: 86 aasta samurail vahekasti kang jäi kinni

Postitus Postitas mudahuligaan »

Tänud enxile kes jagas õpetust kuidas kang küljest ära käib. Võtsin lahti, leidsin mingid tükid ennem käigu difte. puhastasin tolmuimejaga korralikult ära. Panin kangi õigesti tagasi, sest selgus et oli vales asendis sees. Vahekasti sain korda ja nüüd vahetan vedu rahulikumalt ja kohapeal seistes. (ennem olin harjunud niva vahekastiga kus jõuga ja hoopealt vahetasin)
Samurai 1.6
Vasta

Mine “Suzuki / Geo”