1. leht 1-st

Urali/Zili vahekast

Postitatud: K Apr 18, 2018 10:33 am
Postitas mesilane30
Tervist asjatundjad!

Keegi võiks mulle ära seletada või näidake koht, kust leian infot, kuidas need v-kastid toimivad?
Urali kastil pidi mingi õhuga lülitatav väljavõte olema. Mida ta seal õhuga lülitab - vintsi käima?
Kas Zili kastis on ka midagi eriskummalist?

Plaan oleks siis 66l v-kast vahetada välja mingi teise kasti vastu, et saaks keskvintsi külge aretada. Kõige parem oleks BTRi kast (see identne 66 + üks puuduolev lisaväljavõte), aga seda olen juba aastaid taga ajanud - no mida pole, seda pole.

Samas otsin ka Urali rattaid - äkki on kellelgi pakkuda???

Thx!

Re: Urali/Zili vahekast

Postitatud: K Apr 18, 2018 12:28 pm
Postitas ibra

Re: Urali/Zili vahekast

Postitatud: K Apr 18, 2018 5:24 pm
Postitas Ural 6x6
Uralil õhuga lülitatavat vahekasti väljavõtet pole kohanud. Küll aga on Uralil õhuga lülitatav käigukasti väljavõte.
Urali-l haagib esisild edaspidi liikudes automaatselt, kui tagarattad mõne tiiru tühjalt kratsivad. Aeglusti sisselülitamine ei lukusta pidevalt esisilda ja vahekastist esisilla pidevaks sisselülitamiseks on eraldi kang. Zil-l tuleb kiire 6x6 puhul esisild sisse lülitada käsitsi (elekter>õhk) aeglusti sisselülitamisel lülitatakse esisild sisse aeglusti kangil asuva lülitiga elekter>õhk. Seega Zil 131 esisilla lülituseks vajalik elektri ja õhu olemasolu, Urali vahekastil pole ma ei õhu ega elektriga lülitusi kohanud. Autod, mille hingeeluga olen üsna põhjalikult tutvunud on URAL (375, 4320) ja ZIL 131
Eelnevas postituses jagatud link on NL päritolu autode joonistega tutvumiseks igati asjakohane :)

Re: Urali/Zili vahekast

Postitatud: K Apr 18, 2018 11:58 pm
Postitas Ural 6x6
mesilane30 kirjutas:Plaan oleks siis 66l v-kast vahetada välja mingi teise kasti vastu, et saaks keskvintsi külge aretada. Kõige parem oleks BTRi kast (see identne 66 + üks puuduolev lisaväljavõte), aga seda olen juba aastaid taga ajanud - no mida pole, seda pole.


Kui plaanid kasutada ka edaspidi originaal mootorit ja käigukasti, siis miks Sa tahad loobuda käigukasti väljavõttest? Jooniselt vaadates peaks saama Gaz 66 käigukasti väljavõttel võlli üsna lihtsalt teistpidi pöörata.

Re: Urali/Zili vahekast

Postitatud: N Apr 19, 2018 12:15 am
Postitas mesilane30
See juhtum natuke keerulisem ;)
On 66 russi mootoriga, kkast originaal GAZ, selle väljavõtte otsas aga hüdropump, mis tõstab kasti, sest tegemist kalluriga. Vintsi jaoks seega ainuke võimalus kasutada vkasti.

Re: Urali/Zili vahekast

Postitatud: N Apr 19, 2018 12:23 am
Postitas Ural 6x6
Pane siis 66 vahekastile väljavõte külge. Nihuta veidi üht hammasratast, et see väljavõte töötaks ka aeglustiga ja ongi mure murtud. Puurmassinatel ja tuletõrjeautodel on sihukesed vahekasti väljavõtted.