K:UAZ kohta

Gaz 69, UAZ 469 või Gaz 66 või ZIL. Ühine nimetaja kogu Vene maasturliikurite kohta. Olgu ta siis veok või sõiduk. Lubatud ka roomiksõidukid ja sõjaväetehnika.

Moderaatorid: jr, Landy, Moderators

Kasutaja avatar
jr
Motorsi Jaak
Postitusi: 5727
Liitunud: K Veebr 19, 2003 10:01 pm
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas jr »

Endiselt, kontrolli kondekat ja veendu et jagaja võll ei loksuks.
+372 5028488
sixa
Rookie
Postitusi: 12
Liitunud: P Mär 03, 2013 8:32 pm

Re: K:UAZ kohta

Postitus Postitas sixa »

minul küsimus, mis võiks mahtuda siiasamma teemasse. nimelt jagajale tulev vaakum, kuhu läheb teine ots? minu omal sealt voolik üldse puudu.
Kasutaja avatar
Rooma
Mudder
Postitusi: 64
Liitunud: T Apr 21, 2015 5:02 pm
Asukoht: Tartu

Re: K:UAZ kohta

Postitus Postitas Rooma »

sixa kirjutas:minul küsimus, mis võiks mahtuda siiasamma teemasse. nimelt jagajale tulev vaakum, kuhu läheb teine ots? minu omal sealt voolik üldse puudu.
Teoreetiliselt karpa jala juures olevasse tila külge. Või on sisselakse koldes Kuskil see tila. Kui ei leia, järelikult ära murdunud, või pime ette pandud.
sixa
Rookie
Postitusi: 12
Liitunud: P Mär 03, 2013 8:32 pm

Re: K:UAZ kohta

Postitus Postitas sixa »

karpa jala küljes on kaks tila küll, üks ühendamata. ka ta siis töötab lihtsalt mootori vaakumi pealt ? et mida suurem vaakum, seda rohkem nurka muudab ?
Kasutaja avatar
Rooma
Mudder
Postitusi: 64
Liitunud: T Apr 21, 2015 5:02 pm
Asukoht: Tartu

Re: K:UAZ kohta

Postitus Postitas Rooma »

sixa kirjutas:karpa jala küljes on kaks tila küll, üks ühendamata. ka ta siis töötab lihtsalt mootori vaakumi pealt ? et mida suurem vaakum, seda rohkem nurka muudab ?
Just.
Kasutaja avatar
knaap1
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 146
Liitunud: N Apr 04, 2013 2:33 pm

Re: K:UAZ kohta

Postitus Postitas knaap1 »

see vene värk peab ikka töötama korralikult. kui kollektoris ja karbussil mõrasid-vigu pole, tihendid terved, bensiini peale tuleb, kiirenduspump töötab; saab viga olla elektroonikas. see eespool mainitud jagaja võll on üks kaval asi. ma otsisin paikka aega viga, ei töötanud korralikult, küll sai vahetada küünlaid, juhtmeid ning reguleeritud. lõpuks jagaja vahetusega hakkas tööle. vana jagajat üle vaadates sai selgeks, et ei saagi sellega töötata.
ma olen viimase võimalusena kasutanud ka varianti: kellegi töötava mootori pealt vahetad järjest juppe: jagaja, karpa, süütepool jne. tüütu aga äärmiselt lollikindel variant.
tcumen
Mudder
Postitusi: 64
Liitunud: K Okt 10, 2007 9:19 pm

Re: K:UAZ kohta

Postitus Postitas tcumen »

knaap1 kirjutas:.
ma olen viimase võimalusena kasutanud ka varianti: kellegi töötava mootori pealt vahetad järjest juppe: jagaja, karpa, süütepool jne. tüütu aga äärmiselt lollikindel variant.
See on muidugi väga mugav moodus küll, kui sobiv doonor kohe kõrval lebab. :D
Sama praktikat pidavat üks tuntud luksusautosid esindav värkstuba pruukima.
Selle erinevusega, et vahetus käib uute juppidega ja doonoriks on omaniku rahakott. Kui kogu auto on välja vahetatud ja ikka ei käi, siis on lihtsalt omaniku viga.
Aga võibolla on see lihtsalt linnalegend?
Kasutaja avatar
puhvel
I live off from the mud
Postitusi: 2195
Liitunud: E Apr 16, 2012 7:34 pm

Re:

Postitus Postitas puhvel »

jr kirjutas:Endiselt, kontrolli kondekat ja veendu et jagaja võll ei loksuks.
No kui mu UAZ-k kunagi sedasi jamas, ei taht kogu aeg kenasti töötada, lahendas kah asja kondekas.
Nendel vene kondekatel pidi tekkima teinekord osaline leke, mida on raske kindlakski teha.
Toppisin teise kondeka juurde, topelt oli neid siis ja toimis kõik kenasti jälle ja jäigi toimima.
XC 70
Kasutaja avatar
knaap1
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 146
Liitunud: N Apr 04, 2013 2:33 pm

Re: K:UAZ kohta

Postitus Postitas knaap1 »

see juppide vahetamine esindustes ei ole päris legend. mul kunagi, krooni ajal vahetati esinduses juppe mingi 18000 eek eest ja tööle ei saadud. siis öeldi,et nüüd vaja järgmine jupp umbes 8000 eek vahetada, siis ma loobusin. Tartus siis need nn hambaarstid (nii neid siis kutsuti pool naljaga, ehk veel keegi mäletab) tegid mu auto 500 eek eest korda. ja jäigi tööle. maksin ka umbes 2 nädala pärast kui viga rohkem välja ei löönud. :shock:
Vasta

Mine “UAZ / GAZ / ZIL jt”