Uaz ei käivitu

Gaz 69, UAZ 469 või Gaz 66 või ZIL. Ühine nimetaja kogu Vene maasturliikurite kohta. Olgu ta siis veok või sõiduk. Lubatud ka roomiksõidukid ja sõjaväetehnika.

Moderaatorid: jr, Landy, Moderators

Vasta
Tanel1998
Mudder
Postitusi: 55
Liitunud: E Juul 06, 2015 4:57 pm
Asukoht: Rapla

Uaz ei käivitu

Postitus Postitas Tanel1998 »

Tervist! Selline probleem,et uaz 469 ei taha käivituda, mootoril on pandudu uued kollektorid,tutikas jägaja.. karburaator on k126ühelõõriline, kui käivitada siis mootor koguaeg lubab, aga ei käivitu, vahepeal õnnestub ka masin käima saada, süüdet olen kruttinud siia sinna, paremaks pole läinud. küünlajuhtmed ja küünlad on vanad, eriti juhtmed on närakad , võib olla nende viga? Tänud!
Kasutaja avatar
rmann
Rock Crawler
Postitusi: 944
Liitunud: R Mai 11, 2007 11:00 pm
Asukoht: Tallinn

Re: Uaz ei käivitu

Postitus Postitas rmann »

No aga võta ja proovi kõik juhtmed läbi.
Samas ei tohiks need ju ka nii kallid olla et miks mitte uued juba eos osta.
LC70 2,4td
Chevy K5 6,2d V8
UAZ 31512
LC80 4,2td

Ja kui keegi tunneb vajadust siis : 50 97 26üheksa


Pilt
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2429
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Uaz ei käivitu

Postitus Postitas v6sa »

Tanel1998 kirjutas:Tervist! Selline probleem,et uaz 469 ei taha käivituda, mootoril on pandudu uued kollektorid,tutikas jägaja.. karburaator on k126ühelõõriline, kui käivitada siis mootor koguaeg lubab, aga ei käivitu, vahepeal õnnestub ka masin käima saada, süüdet olen kruttinud siia sinna, paremaks pole läinud. küünlajuhtmed ja küünlad on vanad, eriti juhtmed on närakad , võib olla nende viga? Tänud!
Vene küünlad? Võta maha ja viska kaugele. Neli küünalt ei ole loodusreostus, kui need piisavalt hajali visata.

Siis too suvalised neli lühikese keermega küünalt peale. NGK BP5HS on hea, Boschi analoog samuti. Championit ei soovita. Küünlajuhtmed võid suvaliselt läbimädanenud bensukalt laenata, pole metsaautole uusi vaja soetada esialgu. Hiljem otsustad, palju investeerida tahad.
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
irukas
Off Roader Wannabe
Postitusi: 21
Liitunud: E Veebr 08, 2016 11:30 am

Re: Uaz ei käivitu

Postitus Postitas irukas »

Kindlasti üle vaadata süütejärjekord 1-3-4-2
Priitla
Off Roader Wannabe
Postitusi: 38
Liitunud: L Juun 20, 2015 6:04 pm

Re: Uaz ei käivitu

Postitus Postitas Priitla »

Süütejärjekord peaks olema 1-2-4-3 kui ma ei eksi.
Kasutaja avatar
eerik2
Fitting 44"
Postitusi: 417
Liitunud: T Juul 21, 2015 6:15 pm
Asukoht: Allpool Emajõge
Kontakt:

Re: Uaz ei käivitu

Postitus Postitas eerik2 »

irukas kirjutas:Kindlasti üle vaadata süütejärjekord 1-3-4-2
Priitla kirjutas:Süütejärjekord peaks olema 1-2-4-3 kui ma ei eksi.
Sõrm küünlaaugu peal aitab tuua selguse majja. :)
F-250XLT 7,3D
Kasutaja avatar
Lauri-L
Fitting 44"
Postitusi: 414
Liitunud: P Aug 28, 2011 7:15 pm
Asukoht: Rakvere

Re: Uaz ei käivitu

Postitus Postitas Lauri-L »

Tark raamat vene autodest ütleb et 1-3-4-2 peaks hästi käima.
Samurai

Düssograafia käes kannatan !
Kasutaja avatar
ibra
I live off from the mud
Postitusi: 2903
Liitunud: K Nov 18, 2009 6:04 pm
Asukoht: Tartu

Re: Uaz ei käivitu

Postitus Postitas ibra »

Lauri-L kirjutas:Tark raamat vene autodest ütleb et 1-3-4-2 peaks hästi käima.
Uaz-il käib ju rootor vasakule poole ja süütejärjekord on seega 1 2 4 3. Pilt
Me oleme kõik võhikud,ainult erinevates valdkondades.
al
True Off Roader!
Postitusi: 1126
Liitunud: T Apr 22, 2003 11:47 am
Asukoht: Elva

Re: Uaz ei käivitu

Postitus Postitas al »

Lauri-L kirjutas:Tark raamat vene autodest ütleb et 1-3-4-2 peaks hästi käima.
Kahjuks ei kehti see Gorki tehase toodangu kohta. Seal alati 1-2-4-3, LADA ja Moskvitš raamatu järele. Ja kui juba küünlad vahetad, siis kindlasti ka juhtmed, kui vanade juhtmetega käima juhtumisi saad, siis vaata pimedas kapoti alla, ise ka üllatud...
Kasutaja avatar
eerik2
Fitting 44"
Postitusi: 417
Liitunud: T Juul 21, 2015 6:15 pm
Asukoht: Allpool Emajõge
Kontakt:

Re: Uaz ei käivitu

Postitus Postitas eerik2 »

Venelane tegi tõesti mõlemat varianti. Aga kui teemaalgataja vahepeal ikka käima saab, siis peab järjekord õige olema. See, et tutikas jagaja on, ei tähenda veel seda, et see töötab. Terve süüteahel tuleb üksipulgi üle kontrollida. Jagaja võib kuskilt üle lüüa, mõni distantsseib vilets jne. Vene tehnika puhul ei pruugi olla nii, et uus asi = töötav asi. Tasub mõne vanema autoelektriku käest küsida näpunäiteid. Kui elektriahel on välistatud, siis tuleb ikka karburaatori kallale minna ja see põhjalikult läbi uurida.
Kui auto käima saab, siis kas käib korralikult? Kui lubab, siis kas lubavad kõik või ainult üksikud silindrid? Kas 'täkuga' aidates on tulemus parem, kui ainult aku pealt? Kui käima läheb, siis kas lähevad kõik silindrid korraga või longates? Täiesti ulme asju võib olla. Ma olen aastatega palju nippe ära unustanud.. See on ka üks põhjus, miks olen läinud üle diiselmootorite peale, probleeme on vähem. Tänapäeva elektrooniliste diislitega pole vist vahet enam..
F-250XLT 7,3D
kalle211
Fitting 44"
Postitusi: 467
Liitunud: N Mär 18, 2010 10:16 pm

Re: Uaz ei käivitu

Postitus Postitas kalle211 »

Esimese asjana kui oled paigaldanud UUE jagaja ära kunagi usalda seda kondekat seal küljes. Praktika on näidanud et enamuste uute jagajate külge on pandud juba uuest peast rikkis kondekad. või siis kohe mineku äärel. Tean oma kogemustest ca 20 tk nii olnud.Kõige kindlam on võtta mõni kasutatud kondekas. Või osta siis korraga 3 tk. See probleem lõhnab kondeka järgi.
poiss
Rock Crawler
Postitusi: 570
Liitunud: P Okt 23, 2011 12:13 pm
Asukoht: harjumaal kemba küla soos

Re: Uaz ei käivitu

Postitus Postitas poiss »

Uus jagaja on kontaktivaba? Kui vana oli teistsugune ongi p...e!
Vahetaks 4x4- saani, paadi ja helikopteri vastu, saaks igapäev tööle, poodi ja koju.
Gl
Tanel1998
Mudder
Postitusi: 55
Liitunud: E Juul 06, 2015 4:57 pm
Asukoht: Rapla

Re: Uaz ei käivitu

Postitus Postitas Tanel1998 »

Pärast küünalde,juhtmete ja süüte paikapanemist ning karburaatori remonti... Paugupill-- :wink: :wink: :wink:
Vasta

Mine “UAZ / GAZ / ZIL jt”