Uaz 31512 kütuse tase

Gaz 69, UAZ 469 või Gaz 66 või ZIL. Ühine nimetaja kogu Vene maasturliikurite kohta. Olgu ta siis veok või sõiduk. Lubatud ka roomiksõidukid ja sõjaväetehnika.

Moderaatorid: jr, Landy, Moderators

Vasta
Priitla
Off Roader Wannabe
Postitusi: 38
Liitunud: L Juun 20, 2015 6:04 pm

Uaz 31512 kütuse tase

Postitus Postitas Priitla »

Tere,

Kas keegi oskaks head nõu anda. Nimelt ei saa kuidagi kütuse taseme andureid ja näidikut omavahel toimima. Näidik uusja peaks toimima andureid olen proovinud erinevaid ei toimi mitte ühegagi. El skeemi järgi peaks asi lihtne olema mõlemad paagid tulevad lülitisse ja lülitist üks ots näidikusse. Vedasin ühelt paagi andurilt otse juhtme salongist et veenduda,et juhtme viga ei saa olla. Süüde sees veab osuti põhja ja rohkem ei liigu kuhugi poole. On kellelgi head ideed.
Kasutaja avatar
taxopets
True Off Roader!
Postitusi: 1062
Liitunud: T Veebr 13, 2007 11:37 pm
Asukoht: Nõmme vahel ka Läänemaa

Re: Uaz 31512 kütuse tase

Postitus Postitas taxopets »

Näidikute ploki mass puudulik?
Aga minu kogemus näitab. et kui isegi need andurid tõõle saada siis pikka iga neil pole. Ei suuda venelane neid nii teha. et normaalset toimiksid. Mina loobusin ja tegin "kalibreeritud" pulga mille vajadusel paaki torkan.
Tahad taksot endale ja oma 7 sõbrale? Palun väga hel. 5643111.
Metsa tõstetud UAZ 3303 31x10,5x15 rehv ja drägon on ka.
Kia Sportge punn ka. Draakoniga.
Priitla
Off Roader Wannabe
Postitusi: 38
Liitunud: L Juun 20, 2015 6:04 pm

Re: Uaz 31512 kütuse tase

Postitus Postitas Priitla »

Teised näidikud töötavad tõrgeteta. Ei tohiks selles asi olla. Kuidas oleks õigem panna anduri mass?
Kasutaja avatar
monorobot
Fitting 44"
Postitusi: 497
Liitunud: R Veebr 18, 2011 6:55 pm
Asukoht: raplamaa

Re: Uaz 31512 kütuse tase

Postitus Postitas monorobot »

taxopets kirjutas: Mina loobusin ja tegin "kalibreeritud" pulga mille vajadusel paaki torkan.
Oo, nostalgialaks :wink:
Aga kui täpselt see pulk näitab näiteks madala ja lapiku uaz452 paagi puhul ?
või väikesel kaldel ? + /- 10 L
Kasutaja avatar
Rainer
Fitting 44"
Postitusi: 419
Liitunud: N Okt 06, 2005 10:00 am
Asukoht: Vääna
Kontakt:

Re: Uaz 31512 kütuse tase

Postitus Postitas Rainer »

Näidik peaks saama plussi süüte sissekeeramisel ja massi andurist.
Priitla
Off Roader Wannabe
Postitusi: 38
Liitunud: L Juun 20, 2015 6:04 pm

Re: Uaz 31512 kütuse tase

Postitus Postitas Priitla »

Mingi kala selle anduri ja näidiku omavahelise suhtlusega on, sest ainult kütuse näidik ei tööta ja lööb osuti põhja süüte sisse keeramisel.
Leidsin küll ühe hea õpetuse kuid kahjuks venekeelega tuuga. Panin juurde ühe pildid sealt, kas selline variant oleks igati õige ühendada
Manused
uaz-20-08-02-03.jpg
uaz-20-08-02-03.jpg (125.32 KiB) Vaadatud 5112 korda
uaz-05-06-03.jpg
uaz-05-06-03.jpg (112.42 KiB) Vaadatud 5112 korda
Kasutaja avatar
eerik2
Fitting 44"
Postitusi: 417
Liitunud: T Juul 21, 2015 6:15 pm
Asukoht: Allpool Emajõge
Kontakt:

Re: Uaz 31512 kütuse tase

Postitus Postitas eerik2 »

Kui paagi küljest juhe lahti on, siis ei tohiks näidik üldse liikuda. Kui süüte keeramisel siis ka viskab põhja, kontrolli juhtmeid näidiku küljes, need on kas valesti või on näidikul miinus ots korpusega või paaki tulev juhe lühises. Kui ei viska põhja, siis paagiandur kutu, seda saad vabalt testriga kontrollida. Mõnda saab ellu äratada, mõnda mitte. Võibolla ei sobi ka näidik ja andur lihtsalt omavahel kokku, kuid seda juhtub harva. Pidi vaatama mingeid markeeringuid aga ma enam ei mäleta, millised sobisid ja millised mitte.
F-250XLT 7,3D
Priitla
Off Roader Wannabe
Postitusi: 38
Liitunud: L Juun 20, 2015 6:04 pm

Re: Uaz 31512 kütuse tase

Postitus Postitas Priitla »

Käisin kontrollimas. Ühendasin lülitist paagi juhtmed lahti ja lööb ikka osuti põhja.
Nüüd siis niidiots käes kust harutama hakata. Ega kuskil liigu ühtegi head skeemi 31512-le.
Kasutaja avatar
eerik2
Fitting 44"
Postitusi: 417
Liitunud: T Juul 21, 2015 6:15 pm
Asukoht: Allpool Emajõge
Kontakt:

Re: Uaz 31512 kütuse tase

Postitus Postitas eerik2 »

Vaata, kas näidikul tekstoliitseibid on ilusti olemas taga kinnitusklambri all. Juhtmed läksid minu mäletamistmööda samade poltide alla, kuhu näidiku kinnitusklambergi ja seal võib mingi jama olla. Kui on mingi reostaat käepärast, võta näidik maha, ühenda pluss külge ja miinus läbi reostaadi ja kruti. Ma olen ka paagi anduriga kontrollinud, siis näha, kas süsteem üldse töötab. Vene vidinaid on vähemalt lihtne kontrollida.
F-250XLT 7,3D
Priitla
Off Roader Wannabe
Postitusi: 38
Liitunud: L Juun 20, 2015 6:04 pm

Re: Uaz 31512 kütuse tase

Postitus Postitas Priitla »

Sain nüüd asja toimima. Näidiku taga olid juhtmed valesti ikkagi. Üks andur vist ikkagi õhtul omadega. Poole paagini liigub kenasti ja siis viskab seieri põhja. Üks probleem siiski, kas seda näidikut on võimalikka anduri järgi kalibreerida? Hetkel teine andur põhja panna, et peaks täispaak olema, siis näidiku järgi jääb kaks kriipsu puudu.
Kasutaja avatar
eerik2
Fitting 44"
Postitusi: 417
Liitunud: T Juul 21, 2015 6:15 pm
Asukoht: Allpool Emajõge
Kontakt:

Re: Uaz 31512 kütuse tase

Postitus Postitas eerik2 »

Kalibreerida minu teada ei saa, kuigi seda tillukest kruvi vedruga kannatab keerata küll ja sellega muutub ka seieri asend. Aga see pole hea lahendus. Ehk jääb hoopis seier kuhugi kinni?
F-250XLT 7,3D
Priitla
Off Roader Wannabe
Postitusi: 38
Liitunud: L Juun 20, 2015 6:04 pm

Re: Uaz 31512 kütuse tase

Postitus Postitas Priitla »

Seier peaks saama vabalt liikuda. Ootan uued andurid ära eks siis vaatab edasi. Võibolla andurid näitavad ka mida ise tahavad.
Kas keegi oskab õelda nüüd mis järjekorras on signaal tuled armatuuris. Prooviks ka need tööle saada. Need pole ka ennem töötanud, et selle näidiku tulemus see pole, pigem lootsin et hakkavad sellega koos tööle.
Kasutaja avatar
taxopets
True Off Roader!
Postitusi: 1062
Liitunud: T Veebr 13, 2007 11:37 pm
Asukoht: Nõmme vahel ka Läänemaa

Re: Uaz 31512 kütuse tase

Postitus Postitas taxopets »

monorobot kirjutas:
taxopets kirjutas: Mina loobusin ja tegin "kalibreeritud" pulga mille vajadusel paaki torkan.
Oo, nostalgialaks :wink:
Aga kui täpselt see pulk näitab näiteks madala ja lapiku uaz452 paagi puhul ?
või väikesel kaldel ? + /- 10 L
Kusjuures mul ju 3303 ongi. Kalibreerisin lihtsalt ikka 10 liitrit paaki ja kriips pulgale. Ning kui ilma naljata siis kallakupeal näitavad ka originaal andurid aiateibaid.
Aga kui keegi toob mulle Uazi anduri ja garanteerib, et see töötab min.ühe aasta pistan kohe paaki ja teen pudeli ka peale.
Tahad taksot endale ja oma 7 sõbrale? Palun väga hel. 5643111.
Metsa tõstetud UAZ 3303 31x10,5x15 rehv ja drägon on ka.
Kia Sportge punn ka. Draakoniga.
Kasutaja avatar
monorobot
Fitting 44"
Postitusi: 497
Liitunud: R Veebr 18, 2011 6:55 pm
Asukoht: raplamaa

Re: Uaz 31512 kütuse tase

Postitus Postitas monorobot »

taxopets kirjutas: Kusjuures mul ju 3303 ongi. Kalibreerisin lihtsalt ikka 10 liitrit paaki ja kriips pulgale. Ning kui ilma naljata siis kallakupeal näitavad ka originaal andurid aiateibaid.
Aga kui keegi toob mulle Uazi anduri ja garanteerib, et see töötab min.ühe aasta pistan kohe paaki ja teen pudeli ka peale.
Jah, täitsa nõus sinuga et originaal andurid näitavad ka aiateibaid :lol:

Sai suvel just paigaldatud uus paak uute anduritega. Kui paak enam-vähem täis siis näitab täpsemalt, kui pool-tühi siis petab.
Vana paak hakkas nurgast lekkima, seetõttu sai vahepeal sõidetud nii, et kütust imes salongist kõrvalistuja tooli taga asuvast 20 l. plastik-kankust 8)
Siis sai kõige parema aimduse kui palju mootor kütet võtab.
Vasta

Mine “UAZ / GAZ / ZIL jt”