milline õli UAZ-ile?

Gaz 69, UAZ 469 või Gaz 66 või ZIL. Ühine nimetaja kogu Vene maasturliikurite kohta. Olgu ta siis veok või sõiduk. Lubatud ka roomiksõidukid ja sõjaväetehnika.

Moderaatorid: jr, Landy, Moderators

Vasta
t6nu

milline õli UAZ-ile?

Postitus Postitas t6nu »

Autoks on UAZ 3153, vl 1997, mootor UMZ-4213 type (2.89 liter, 98 hp).
Millist õli sinna peaks sisse kallama?
Rahvasuus liiguvad vahel jutud et uazidesse sobib hästi Kamazi õli, seda müüb praegu näiteks Lukoil. Aga miks? diiselmootori õli???
Kasutaja avatar
jr
Motorsi Jaak
Postitusi: 5727
Liitunud: K Veebr 19, 2003 10:01 pm
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas jr »

Ma ei saa ary inimestest kes kasutavad ziguli ja kamazi õli oma autodes! Ma ütlen neile, et olete ikka tubakad küll! Sellised tuleks ... :rpg

Kes on UAZ'i või volga mootorile kap remonti teinud see ehk saab aru, miks ma neid inimesi vihkan. See põlenud kõnts on lihtsalt meeletu seal mootoris ja õlikanalites. Proovige, võtke oma väntvõlli õlikanalitel korgid eest ära, mis on ziguli õliga sõitnud ja hagu saanud ning eks te siis proovige seda puhastada....see on lihtsalt õudne!

Viimane hea leid oli Adnoc'i 20w-50. Maksis vähe, määrib hästi ja on paks, nii et püsib ka mootoris :thumb: Leiad seda Paldiski maante algusest raudtee sillast hotelli poole esimene majade kompleks. Seal all on pood, kes toob Adnoc'i õli maale.
+372 5028488
daffid
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 196
Liitunud: R Juun 06, 2003 8:47 am

Postitus Postitas daffid »

sedasama l6ga ostsin M2epealse bensujaamast. aga hind oli kyll t2iesti m6ttetult tavaline.. suva l22ne mineraal maksab sama.

daffid
Kasutaja avatar
hulljuhan
Mudder
Postitusi: 60
Liitunud: K Apr 14, 2004 12:42 am
Asukoht: tln

Postitus Postitas hulljuhan »

ma tean seda, et et mu volga mootor on jooksnud täis synt õliga....
aga millisega seda ma ei tea..... kui ma nyyd selle välja lasen kas siis võin ntx selle sama Adnoc'i 20w-50. sisse valada?

sest tean kui auto on jooxnud mineraaliga ja sinna synti vai poolsynti sisse valada siis võib kindel olla, et kõikidest vähegivõimalikest aukudest seda ka välja jooxeb....
ettetänades.
Kasutaja avatar
jr
Motorsi Jaak
Postitusi: 5727
Liitunud: K Veebr 19, 2003 10:01 pm
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas jr »

Seda 20w-50 võid julgelt sinna sisse valada. Mida paksem õli seda parem. Täissünt on suht mõtetu sellisele mootorile nagu volga. Venelane pole ju krt arvestanud, et see nii hea õliga töötama peaks. Suur maa suured tolerantsid, mida peenike süntõli täita ei jõua. Mootor koliseb ja lagiseb nagu ei tea mis asi + veel ka jookseb igast võimalikest kohtadest. Veel parem oleks S.A.E. 30 või S.A.E. 50 ... Vana Patroli mootor hakkas ikka väga ilusti nurruma ja igasugune lekkimine ja kolin kadus paugust.
+372 5028488
Kasutaja avatar
hulljuhan
Mudder
Postitusi: 60
Liitunud: K Apr 14, 2004 12:42 am
Asukoht: tln

Postitus Postitas hulljuhan »

ok :D

tnx
kablutan õli järgi.... helistasin ette ja lasin ära pakkida.... mingi 98 eeku oli 4l potska.... :o :D
Vasta

Mine “UAZ / GAZ / ZIL jt”