UAZ-i esiistmed

Gaz 69, UAZ 469 või Gaz 66 või ZIL. Ühine nimetaja kogu Vene maasturliikurite kohta. Olgu ta siis veok või sõiduk. Lubatud ka roomiksõidukid ja sõjaväetehnika.

Moderaatorid: jr, Landy, Moderators

Vasta
t6nu

UAZ-i esiistmed

Postitus Postitas t6nu »

Tere! Tunneks huvi kogemuste vastu milliseid mugavamaid istmeid sinna uazikusse kõige paremini sisse aretada annab? Mida olete pannud ja kuidas ise rahul? Tõenäoliselt tuleb ka mingi vaheraam keevitada et kõrgus õige oleks. Mudel on uaz3153 aga selle originaalistmed on kuidagi üsna äpardund kujuga, lisaks sellele on seljatoed kõverad ja kaldenurk selline et peaga peatoeni ulatumiseks murra või kael. Olen korra proovinud sisse vana 5-se (e28) bemmi oma aga selle seljatugi ja põhjasiinid tunduvad nii laiad olema et kuidagi ei mahu. Originaalis on põhjakinnituste vahe laius ainult 18cm, enamikul muudel autodel ~40 cm.
Kasutaja avatar
jr
Motorsi Jaak
Postitusi: 5727
Liitunud: K Veebr 19, 2003 10:01 pm
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas jr »

Opel Kadet GSI istmed läksid kuidagi väga lihtsalt meie UAZi sisse. Juhil saab ka kõrgust regullida ja kuna istmed on GSI masinast, siis on ka mõnus külgtugi istmetel täitsa olemas.

http://www.4x4.ee/rigs/kotkas/uaz469/mo ... 230012.JPG
http://www.4x4.ee/rigs/kotkas/uaz469/mi ... 002_07.JPG
+372 5028488
teddy
Off Roader Wannabe
Postitusi: 27
Liitunud: E Sept 15, 2003 10:21 pm
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas teddy »

Mida muidu ülevaatuse onud arvavad sellisest teise margi istmete pookimisest uaz-ikusse? Seaduse kohaselt peaksid ju istmed olema tehase poolt ettenähtud kujuga ja kinnituma selleks ettenähtud kohtades.

Tegelt tahaksin ka oma 69-sse midagi panna, sest originaalistmed on ikka üle mõistuse - sõida põlved lõua all ringi... :mad:
Kasutaja avatar
jr
Motorsi Jaak
Postitusi: 5727
Liitunud: K Veebr 19, 2003 10:01 pm
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas jr »

Siiamaani on ülevaatuse onud mõistvad selles suhtes olnud...
+372 5028488
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17319
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Postitus Postitas Landy »

jr kirjutas:Siiamaani on ülevaatuse onud mõistvad selles suhtes olnud...
Mul ka Nivas Fordi istmed ja viimane kord mõmises onu päris rahulolevaltkui end sinna toetas.
Oluline, et korralikult paigal ja viiskalt töö tehtud.
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
t6nu

istmed ja ülevaatus

Postitus Postitas t6nu »

ülevaatuse suhtes olen isegi uurinud arkist, istmete vahetust ümberehituseks ei loetavat ja takistusi ei tehta. Ise ilmselt pead muidgi ikka korralikult tegema ja turavaööd jms peaks ka paika jääma
Kasutaja avatar
hulljuhan
Mudder
Postitusi: 60
Liitunud: K Apr 14, 2004 12:42 am
Asukoht: tln

Re: istmed ja ülevaatus

Postitus Postitas hulljuhan »

t6nu kirjutas:ülevaatuse suhtes olen isegi uurinud arkist, istmete vahetust ümberehituseks ei loetavat ja takistusi ei tehta. Ise ilmselt pead muidgi ikka korralikult tegema ja turavaööd jms peaks ka paika jääma
et selline mõttetera tekkis: kui uazi ostsin siis ei olnud mitteyhtegi turvavööd seal. nagu targemad mehed julgesid väita siis sain aru et ei olegi ettenähtud. nii asi pole sellega lõppenud leidsin täiesti tuttnoi norma turvakad ja panin need sisse ja kysimus olex järgmine: kui neil puuduvad E- märgised siis kas nad tohivad seal olla? ja mis ark sellepeale ytlex?
Kasutaja avatar
jr
Motorsi Jaak
Postitusi: 5727
Liitunud: K Veebr 19, 2003 10:01 pm
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas jr »

Sain kunagi ARK'st järgneva vastuse selle peale (see oli ikka oma 2a tagasi). Kasutada tohib tootja poolt ette nähtuid vöid ja miks sa neid üldse sinna paned, kui neid tootja poolt sinna pandud pole... Oli mingi üldnumber kuhu ma helistasin.

Tegelikult peaks kõlbama igasugused "Euro sertifikaati" omavad ja sertifikaadi tüübikinnitusele vastavad vööd. Minuarust oli see "Euro" jama tehnonõuetes ka ära märgitud.
+372 5028488
Kasutaja avatar
hulljuhan
Mudder
Postitusi: 60
Liitunud: K Apr 14, 2004 12:42 am
Asukoht: tln

Postitus Postitas hulljuhan »

tead ma tunnen ennast turvavöödega paremini.... endas võib ju kindel olla aga mine sa tea mis kellegil teisel pähe võib tulla... niiet kui nad olemas on siis las nad olla.
Vasta

Mine “UAZ / GAZ / ZIL jt”