Kel on diisel?

Gaz 69, UAZ 469 või Gaz 66 või ZIL. Ühine nimetaja kogu Vene maasturliikurite kohta. Olgu ta siis veok või sõiduk. Lubatud ka roomiksõidukid ja sõjaväetehnika.

Moderaatorid: jr, Landy, Moderators

Kasutaja avatar
taxopets
True Off Roader!
Postitusi: 1062
Liitunud: T Veebr 13, 2007 11:37 pm
Asukoht: Nõmme vahel ka Läänemaa

Kel on diisel?

Postitus Postitas taxopets »

Otsin kedagi Uaz-i omanikest kes on oma masinale installinud Fordi 2,5 diisli (või samaväärse muu kone). Soov oleks natuke asja uurida ja mis peamine väike proovisõit teha. Sõnalise poole pealt on vahetuse kiitjaid ja laitjaid, prooviks siis ise järele.

Parimat Peeter.
Tahad taksot endale ja oma 7 sõbrale? Palun väga hel. 5643111.
Metsa tõstetud UAZ 3303 31x10,5x15 rehv ja drägon on ka.
Kia Sportge punn ka. Draakoniga.
Kasutaja avatar
vanapagan
Fitting 38"
Postitusi: 265
Liitunud: N Nov 08, 2007 2:12 pm
Asukoht: Elva

Re: Kel on diisel?

Postitus Postitas vanapagan »

taxopets kirjutas:Otsin kedagi Uaz-i omanikest kes on oma masinale installinud Fordi 2,5 diisli (või samaväärse muu kone).
Mul on Fordi 2,3D vana Volga GAZ 21 peal aga momendil proovida ei saa sest pole üv. ega kindl. tehtud.
Ega ta ikka väga sõidetav mootor ei ole eriti kui veel koorem ka peale võtta.
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: Kel on diisel?

Postitus Postitas TiitR »

Mul tädipoeg ehitas oma UAZ-ile peale algul Fordi 2,3d, mis aga lootusetult lahjaks metsa jäi ja asendas selle MB 3,0d-ga. Kui huvi, annan kontaktid.
kalle211
Fitting 44"
Postitusi: 467
Liitunud: N Mär 18, 2010 10:16 pm

Re: Kel on diisel?

Postitus Postitas kalle211 »

Ma panin eelmine suvi sõbra 469 le 2.3d peale.Tegelikult üpris mõtetu vahetus kiirendust võid mõõta kalendriga max kiirus 90 aga kuna omanik on eluaeg kummardanud diisel mootoriga autosid siis ta ise sellega jummala rahul.Pane sinna ikka mingi turbodiisel moto vahele.
Kasutaja avatar
vanapagan
Fitting 38"
Postitusi: 265
Liitunud: N Nov 08, 2007 2:12 pm
Asukoht: Elva

Re: Kel on diisel?

Postitus Postitas vanapagan »

Mul jookseb ikka pika punnimise peale 130 välja aga ega pikalt ei saa üle 90 sõita sest siis kipub ülekuumenema. Võibolla on GAZ 21 ülekanded ka vähe teised kui UAZ-il.
Kasutaja avatar
raulex
Fitting 44"
Postitusi: 429
Liitunud: L Nov 29, 2008 9:01 pm
Asukoht: Harjumaa,Loo.

Re: Kel on diisel?

Postitus Postitas raulex »

Olen ise ka aastakese kasutanud sõbra 2,3 d mootoriga Uazi.Tegelikult sõita saab,kui jõust vajaka jääb lükkad aeglusti sisse,aga soovitaks ikka võimsamat mootorit.Siis saab metsas ikka lõbutseda ka ja teede peal ei jää teistele jalgu.Kahjuks proovida enam ei saa,sõber müüs auto maha.
Kasutaja avatar
Lomp
Rock Crawler
Postitusi: 883
Liitunud: K Nov 30, 2011 7:07 pm
Asukoht: loksa/valgejõe/harjumaa
Kontakt:

Re: Kel on diisel?

Postitus Postitas Lomp »

uazile saab fiat ducato (2.5l) mootorit lihtsasti peale installida sobib orig. k-kasti otsa ja jõdu on ka piisavalt.
A.Lomp
5116876
Kuusalu 4x4
Errare humanum est
Kasutaja avatar
taxopets
True Off Roader!
Postitusi: 1062
Liitunud: T Veebr 13, 2007 11:37 pm
Asukoht: Nõmme vahel ka Läänemaa

Re: Kel on diisel?

Postitus Postitas taxopets »

Lomp kirjutas:uazile saab fiat ducato (2.5l) mootorit lihtsasti peale installida sobib orig. k-kasti otsa ja jõdu on ka piisavalt.
Olen siin mitu mitu õhtut internetis istunud ja palju tarkust pole just leidnud. 2,3d on kirjutatud kordades rohkem kui 2,5-st.
Mul praegu kuuriall Scorpio mootor millele olen leidnud sellised andmed.
2,5d STR OHV vl. 12/85-6/88 2499cm3 69hj. 51kw.
See peaks olema PSA grupi mootor mida on ka Scorpal jm. Fordidel kasutatud. Äkki oskavad targemad mehed kel miski autodata vms. olemas on see nii?

Sellepärast oligi soov just 2,5d :!: proovida. Kas seda Ducato mootoriga isendit ei saa kusagil kaeda?
Peeter.
Tahad taksot endale ja oma 7 sõbrale? Palun väga hel. 5643111.
Metsa tõstetud UAZ 3303 31x10,5x15 rehv ja drägon on ka.
Kia Sportge punn ka. Draakoniga.
Mell
Fitting 44"
Postitusi: 481
Liitunud: T Mär 20, 2007 8:39 pm
Asukoht: Sweet Home Kalamaja

Re: Kel on diisel?

Postitus Postitas Mell »

Scorpa 2,5 ja Sierra2,3 mootorid ühe plokiga,seega "polt on" vahetatavad.Scorpal 51kw,Sierral 49kw.Vahe ilmselt pole väga suur.Scorpal ka 2,5 turbo(68kw) variant,mis ilmselt oluliselt jõudsam.
Viimati muutis Mell, K Aug 22, 2012 1:50 pm, muudetud 1 kord kokku.
GAZ 69A
Elu on ilus
5177232
jack
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 188
Liitunud: T Mai 09, 2006 2:04 pm
Asukoht: Järvamaa

Re: Kel on diisel?

Postitus Postitas jack »

Minul 2,3 kap remonditud diisel UAZile peale pandud. No mina ei tea, jõu vähesuse üle küll ei kurda. Loomulikult ei ole 0-100-ni välk ja pauk, kuid täitsa normaalselt toimetab. Aeglustit vaja kasutada tõesti vaid siis, kui sissejäämise oht. Samas naabrimehe UAZ´il on Ducato mootor peal ja see on tõepoolest natsa äkilisema minekuga.
...aga mis siin ikka pikalt targutada...
Allar
Rock Crawler
Postitusi: 883
Liitunud: K Nov 14, 2007 1:51 pm
Asukoht: jõgevamaa

Re: Kel on diisel?

Postitus Postitas Allar »

Olemas veel selline foorumlane nagu hunter112 ka tema villisel on fordi 2,3peal.
PatrolY61 3.0D 35"

viis 3363923
Muska71
Fitting 38"
Postitusi: 212
Liitunud: R Dets 29, 2006 2:52 pm
Asukoht: KEILA

Re: Kel on diisel?

Postitus Postitas Muska71 »

Mu villisel nissan 2,3 peal,hetkel siduriga rike.
hunter112
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 175
Liitunud: E Veebr 18, 2008 9:54 pm

Re: Kel on diisel?

Postitus Postitas hunter112 »

allar kirjutas:Olemas veel selline foorumlane nagu hunter112 ka tema villisel on fordi 2,3peal.
Mina see olen kel jah sellise mootoriga masin.Ei ole ta mingi käre relv.Villise originaal mõõtu rattaga võib veel kuidagi toimetada aga kõik üle selle on juba liig.Muud midagi öelda ei oska,kui et tõsisemaks mudas möllamiseks teha kohe midagi paremat.Muide minu oma ka nüüdseks juba ära koolend.Kaks aastat kannatas valu,sest hoo võtmine toimus nii et enne kui neljanda käigu sisse said panna tuli esimesed kolm mõnusalt peeneks lasta et järgmisega vedada jõuaks.Aga valgusaastaga saab ka 130km/h kätte.
jack
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 188
Liitunud: T Mai 09, 2006 2:04 pm
Asukoht: Järvamaa

Re: Kel on diisel?

Postitus Postitas jack »

No ma ei tea, minu Fordi 2,3 ei ole küll vaja peeneks lasta, et järgmist käiku panna. Ka heinapõllul kannatab 4-da käiguga lasta. Ehk siis oleneb, kui "kohvi" mootoriga on tegemist.
...aga mis siin ikka pikalt targutada...
Kasutaja avatar
rt23
True Off Roader!
Postitusi: 1232
Liitunud: P Jaan 27, 2008 1:45 am
Asukoht: Viljandimaa

Re: Kel on diisel?

Postitus Postitas rt23 »

Kasutajal "soolapuhuja" on mingi diisel vahel, iveco oli äkki. Metsas toimetab küll :wink: Suislepa külas üks gaz66 mil mersu diisel ja momendil leiab ka fordi 2.3 kõik liiguvad, kiirendus pille neist muidugi ei saa :roll:
Asukoht viljandimaa Suslepa. Tel 53365288 - Toomas
Vasta

Mine “UAZ / GAZ / ZIL jt”