Kel on diisel?

Gaz 69, UAZ 469 või Gaz 66 või ZIL. Ühine nimetaja kogu Vene maasturliikurite kohta. Olgu ta siis veok või sõiduk. Lubatud ka roomiksõidukid ja sõjaväetehnika.

Moderaatorid: jr, Landy, Moderators

Villis21
Rookie
Postitusi: 15
Liitunud: E Mai 03, 2010 1:23 pm
Asukoht: Palamuse

Re: Kel on diisel?

Postitus Postitas Villis21 »

uputaja kirjutas:
Villis21 kirjutas:Tere!
panen kah märgi maha.
oman ka uaz 469 t, originaal mootor oli okse, seega ka tahtsin diislit sest see kui käib siis käib vähemalt ühtlaselt. fordi 2,3 ei jõua ju sierra pealgi minna, seega langes ta valikust välja.
Otsustasin olemasoleva BMW 2,5L diiselmootori kasuks.
turbo eemaldasin ära et kw vähemaks saada, ja minumeelest pole teda vaja ka, sest kiirust ta juurde ei anna ju.
masin on töökorras, puudub üv ja kindlustus puudub, aga proovida saab küll, mul põldu on :D

Aasta huumori tiitlit väärt, et võtan turbo ära, muidu on liiga võimas.............Oleme jälle targemad kui inseneerid :blend
keegi pole öelnud et liiga võimas, lihtsalt arvele raske saada kui kw ületab lubatud 30 protsendi ja lõppkiirust ju turbo ei muuda, seda pidasin silmas.
aga kui teile meeldib teiste üle nalja visata, siis olge lahked.
pole vist väga mõtet siin foorumis ka käia, siin ka p...d kes omaarust maru tegijad ja algajaid ei aksepteeri või mõnda enneolematut lahendust.
Kasutaja avatar
tuningman
I live off from the mud
Postitusi: 2715
Liitunud: E Dets 27, 2010 6:12 pm
Asukoht: Saaremaa

Re: Kel on diisel?

Postitus Postitas tuningman »

Villis21 kirjutas:
uputaja kirjutas:
Villis21 kirjutas:Tere!
panen kah märgi maha.
oman ka uaz 469 t, originaal mootor oli okse, seega ka tahtsin diislit sest see kui käib siis käib vähemalt ühtlaselt. fordi 2,3 ei jõua ju sierra pealgi minna, seega langes ta valikust välja.
Otsustasin olemasoleva BMW 2,5L diiselmootori kasuks.
turbo eemaldasin ära et kw vähemaks saada, ja minumeelest pole teda vaja ka, sest kiirust ta juurde ei anna ju.
masin on töökorras, puudub üv ja kindlustus puudub, aga proovida saab küll, mul põldu on :D

Aasta huumori tiitlit väärt, et võtan turbo ära, muidu on liiga võimas.............Oleme jälle targemad kui inseneerid :blend
keegi pole öelnud et liiga võimas, lihtsalt arvele raske saada kui kw ületab lubatud 30 protsendi ja lõppkiirust ju turbo ei muuda, seda pidasin silmas.
aga kui teile meeldib teiste üle nalja visata, siis olge lahked.
pole vist väga mõtet siin foorumis ka käia, siin ka p...d kes omaarust maru tegijad ja algajaid ei aksepteeri või mõnda enneolematut lahendust.

Hakkab pihta. Jälle üks solvus. :rip
Ingmar 56328868
Tooperi kasutatud varuosad.
Mad Toy 2016
Mell
Fitting 44"
Postitusi: 481
Liitunud: T Mär 20, 2007 8:39 pm
Asukoht: Sweet Home Kalamaja

Re: Kel on diisel?

Postitus Postitas Mell »

Mismoodi turbo eemaldamine lihtsustab arvelevõttu?Just lõpetasin pikaleveninud ümberehituse,kus asendasin GAZ 69l originaalmootori Sierra(Peugeot) diiselmootori vastu.Ja valik sai tehtud just selline seepärast,et sellel maksimaalselt ümberehitamisel lubatud 49kw.Minuteada kontrollitakse neid kilowatte mootorimargi järgi.Kas sealt eemeldatud turbo või mitte,ei puutu asjasse.
Kahjuks metsa pole veel jõudnud,aga jõu puudumist paaripäevasel ringicruisimisel ei täheldanud..Juba linnas saab rahulikult viiendaga sõita(Scorpa kast).Maanteele oleks kuuendat vaja.
Viimati muutis Mell, K Okt 10, 2012 4:03 pm, muudetud 1 kord kokku.
GAZ 69A
Elu on ilus
5177232
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2432
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Kel on diisel?

Postitus Postitas v6sa »

Villis21 kirjutas:keegi pole öelnud et liiga võimas, lihtsalt arvele raske saada kui kw ületab lubatud 30 protsendi ja lõppkiirust ju turbo ei muuda, seda pidasin silmas.
...
Ja kuidas Sa tõendad oma mootori võimsust? Mootorikoodi järgi on ju ikka üle...

Minu teada meil ei tunnistata dünostendi tulemusi, vaid ainult pirkalt loetut. Või on keegi saanud eksperte kasutades ka reaalse mõõtetulemuse alusel arvele?
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
Villis21
Rookie
Postitusi: 15
Liitunud: E Mai 03, 2010 1:23 pm
Asukoht: Palamuse

Re: Kel on diisel?

Postitus Postitas Villis21 »

v6sa kirjutas:
Villis21 kirjutas:keegi pole öelnud et liiga võimas, lihtsalt arvele raske saada kui kw ületab lubatud 30 protsendi ja lõppkiirust ju turbo ei muuda, seda pidasin silmas.
...
Ja kuidas Sa tõendad oma mootori võimsust? Mootorikoodi järgi on ju ikka üle...

Minu teada meil ei tunnistata dünostendi tulemusi, vaid ainult pirkalt loetut. Või on keegi saanud eksperte kasutades ka reaalse mõõtetulemuse alusel arvele?
aga seliine mootor nagu 2,4d 63kw on ju olemas.
eks püüan teda sellisena ette sööta.
Kasutaja avatar
uputaja
I live off from the mud
Postitusi: 4649
Liitunud: T Dets 14, 2004 11:17 am
Asukoht: Kuusalu lähedal metsas

Re: Kel on diisel?

Postitus Postitas uputaja »

No ja turboga ei või 64kw olla?
Asjas sees 2005. Sügissõidust.
Kasutaja avatar
tuningman
I live off from the mud
Postitusi: 2715
Liitunud: E Dets 27, 2010 6:12 pm
Asukoht: Saaremaa

Re: Kel on diisel?

Postitus Postitas tuningman »

uputaja kirjutas:No ja turboga ei või 64kw olla?
Vaatasin just 524td passist ja oli 85kw.
Ingmar 56328868
Tooperi kasutatud varuosad.
Mad Toy 2016
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: Kel on diisel?

Postitus Postitas TiitR »

Villis21 kirjutas:
v6sa kirjutas:
Villis21 kirjutas:keegi pole öelnud et liiga võimas, lihtsalt arvele raske saada kui kw ületab lubatud 30 protsendi ja lõppkiirust ju turbo ei muuda, seda pidasin silmas.
...
Ja kuidas Sa tõendad oma mootori võimsust? Mootorikoodi järgi on ju ikka üle...

Minu teada meil ei tunnistata dünostendi tulemusi, vaid ainult pirkalt loetut. Või on keegi saanud eksperte kasutades ka reaalse mõõtetulemuse alusel arvele?
aga seliine mootor nagu 2,4d 63kw on ju olemas.
eks püüan teda sellisena ette sööta.
Mina omasin kunagi e30 324d ja ilma turbota jah 63kw 2,4Td-l .. 85kw, samuti 2,5td-l. 105kw 2,5tds-l.
Kasutaja avatar
rt23
True Off Roader!
Postitusi: 1232
Liitunud: P Jaan 27, 2008 1:45 am
Asukoht: Viljandimaa

Re: Kel on diisel?

Postitus Postitas rt23 »

Sama 2.5tds 105kw on ka 85kw-sena saada. Eriliseks tunnuseks, et puudub vahejahuti. Leidub ka Oplel omegal seda.
Asukoht viljandimaa Suslepa. Tel 53365288 - Toomas
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: Kel on diisel?

Postitus Postitas TiitR »

rt23 kirjutas:Sama 2.5tds 105kw on ka 85kw-sena saada. Eriliseks tunnuseks, et puudub vahejahuti. Leidub ka Oplel omegal seda.
No ma ju just kirjutasin üleval pool sellest :D , ainult, et tds-i EI SAA 85kw-lisena, kuna "s" tähendabki vahejahuti olemasolu, vastasel korral mudelinimetus td 8) ...mul vist pea kõik versioonid (diisel) bemmid olnud - 324d, 325td, 524td, 525tds, 530d (3tk.) :wink:
Kasutaja avatar
carpets
Rock Crawler
Postitusi: 831
Liitunud: N Okt 25, 2007 6:29 pm
Asukoht: Kuusalu vald/Kõnnu/Valgejõe

Re: Kel on diisel?

Postitus Postitas carpets »

TiitR kirjutas:
rt23 kirjutas:Sama 2.5tds 105kw on ka 85kw-sena saada. Eriliseks tunnuseks, et puudub vahejahuti. Leidub ka Oplel omegal seda.
No ma ju just kirjutasin üleval pool sellest :D , ainult, et tds-i EI SAA 85kw-lisena, kuna "s" tähendabki vahejahuti olemasolu, vastasel korral mudelinimetus td 8) ...mul vist pea kõik versioonid (diisel) bemmid olnud - 324d, 325td, 524td, 525tds, 530d (3tk.) :wink:
318tds,320tds ja 730tds pead ka ära proovima :D
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: Kel on diisel?

Postitus Postitas TiitR »

carpets kirjutas:
TiitR kirjutas:
rt23 kirjutas:Sama 2.5tds 105kw on ka 85kw-sena saada. Eriliseks tunnuseks, et puudub vahejahuti. Leidub ka Oplel omegal seda.
No ma ju just kirjutasin üleval pool sellest :D , ainult, et tds-i EI SAA 85kw-lisena, kuna "s" tähendabki vahejahuti olemasolu, vastasel korral mudelinimetus td 8) ...mul vist pea kõik versioonid (diisel) bemmid olnud - 324d, 325td, 524td, 525tds, 530d (3tk.) :wink:
318tds,320tds ja 730tds pead ka ära proovima :D
Õige, neid pole omanud. Kuid väike täpsustus Sulle, selliseid mudelinimetusi nagu 320tds ja 730tds pole olemas :D ...320d ja 730d on õiged mudelinimetused :wink: .
Kasutaja avatar
LR90
I live off from the mud
Postitusi: 1563
Liitunud: T Dets 28, 2004 1:55 pm
Asukoht: Kunda taga metsas 5111459

Re: Kel on diisel?

Postitus Postitas LR90 »

TiitR kirjutas: Õige, neid pole omanud. Kuid väike täpsustus Sulle, selliseid mudelinimetusi nagu 320tds ja 730tds pole olemas :D ...320d ja 730d on õiged mudelinimetused :wink: .
https://www.google.com/search?q=bmw+730 ... =firefox-a
https://www.google.com/search?q=bmw+320 ... =firefox-a
Sul on arenguruumi veel :)
kui suureks saan, hakkan DEFENDERIKS
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: Kel on diisel?

Postitus Postitas TiitR »

LR90 kirjutas:
TiitR kirjutas: Õige, neid pole omanud. Kuid väike täpsustus Sulle, selliseid mudelinimetusi nagu 320tds ja 730tds pole olemas :D ...320d ja 730d on õiged mudelinimetused :wink: .
https://www.google.com/search?q=bmw+730 ... =firefox-a
https://www.google.com/search?q=bmw+320 ... =firefox-a
Sul on arenguruumi veel :)
Jätkates OT-d, siis arvad, et paned mulle googlest otsitud ja seal valesti mudelinimetusi kajastanud inimeste postitusi/linke ja olengi mina lammas? :shock:
Ja arenguruumist rääkides - tasuks Sul endal natuke bemmide hingeelu uurida!
Toonitan veelkord, et mudelinimetusi 320tds ja 730tds POLE OLEMAS, on vaid inimeste teadmatus ja kartus, et kui tähte "t" disla taga pole, siis arvatakse, et tal dislal turbot ega vahejahutit polegi. Viimased tds mudelinimetust kandsid e36 318tds, e34/39 525tds, e38 725tds.
Kasutaja avatar
LR90
I live off from the mud
Postitusi: 1563
Liitunud: T Dets 28, 2004 1:55 pm
Asukoht: Kunda taga metsas 5111459

Re: Kel on diisel?

Postitus Postitas LR90 »

TiitR kirjutas: Jätkates OT-d, ...
Sa võtsid ikka väga südamesse, ma rohkem naljaga pooleks aga mis
ma ka tean, ma maalt ja hobusega :oops:
Peace :cheers
kui suureks saan, hakkan DEFENDERIKS
Vasta

Mine “UAZ / GAZ / ZIL jt”