küsimus mersu mootori kohta.

Gaz 69, UAZ 469 või Gaz 66 või ZIL. Ühine nimetaja kogu Vene maasturliikurite kohta. Olgu ta siis veok või sõiduk. Lubatud ka roomiksõidukid ja sõjaväetehnika.

Moderaatorid: jr, Landy, Moderators

vizard
Rookie
Postitusi: 16
Liitunud: L Jaan 09, 2010 10:09 am

Re: küsimus mersu mootori kohta.

Postitus Postitas vizard »

ma olen nii aru saanud et tõstmiseks kulub päris palju aega, aga mis siis tõsteks vaja oleks teha, ja kui keeruline see töö on. Bussi käigukaste peaks olems olema ja samuti ka sõiduka oma, aga buss oli 500 seeria oma ja teine oli mingi 300 seeria vist kindel enam ei ole.Kui minna ikka seda teed et 69 vahekast ja mb käigukast siis kas peab kardaane kah pikemaks või lühemaks tegema ja kas sobib mb originaal kardaani kummi puks.
Kasutaja avatar
RaidoKol
Fitting 38"
Postitusi: 395
Liitunud: P Okt 30, 2005 7:48 pm
Asukoht: Viljandimaa

Re: küsimus mersu mootori kohta.

Postitus Postitas RaidoKol »

Ma küll ei tea kui lai see mersu manuaalkast on aga mul automaatkast ja 69 vahekast. Mina pidin vahekasti natuke vasakule nihutama. See tähendab, et käigukasti ja vahekasti võllid ei jäänud ühele sirgele. Ja ilmselgelt pidin käigukasti ja vahekasti ühendamiseks kasutama kardaani juppi. Muidu oleks esisilla kardaan vastu käigukasti käima hakanud. Mul mootor OM605 2.5d viie pütaga. ja käigukast oli vist 722.4.
Raido Kolk, Team VILKAR _ VABA+/VABA/TR3, Eesti 4x4 karikasari 2007 II koht, peaaegu 37'' rehviga.
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2432
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: küsimus mersu mootori kohta.

Postitus Postitas v6sa »

RaidoKol kirjutas:Ma küll ei tea kui lai see mersu manuaalkast on aga mul automaatkast ja 69 vahekast. Mina pidin vahekasti natuke vasakule nihutama. See tähendab, et käigukasti ja vahekasti võllid ei jäänud ühele sirgele. Ja ilmselgelt pidin käigukasti ja vahekasti ühendamiseks kasutama kardaani juppi. Muidu oleks esisilla kardaan vastu käigukasti käima hakanud. Mul mootor OM605 2.5d viie pütaga. ja käigukast oli vist 722.4.
Automaat on mõned sentimeetrid laiem. Olulisem on kuju - automaat on ümara ülapinnaga, manuaal tavapärane ristkülik.

Kõige laiem on hoorattakoda...

Kas OM605 on kitsa või laia kaanega? Vabalthingeldav? 722.4xx on lahjema seeria kast, kuidas mudas vastu pidanud on?

Kastijahutus on küljes?
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
vizard
Rookie
Postitusi: 16
Liitunud: L Jaan 09, 2010 10:09 am

Re: küsimus mersu mootori kohta.

Postitus Postitas vizard »

No nii sai täna käidud ark as ja tehtud taotlus ümberehituse kohta. Kuna tagu oli alla 1997 a autoga siis võis kohalik ametnik ise teha ümberehituse kohta otsuse. Mootor om 617 võib ametlikult vahetada küll, kui ei tee muudatusi kere ja raami osas, st et mootorikinnitused peavad jääma samale tasemele. Muidugi peab olema sooritatud ka mootori tahamatest.Kw poolest jäi 1kw isegi üle nende mootorite lubatud vahes. Kivi langes südamelt kohe. :D Nüüd tuleb arvatavasti esialgu ainult mootor vahetada et ei peaks minema tehnilise komisjoni ette, ja kui on juba ümber regatud siis mb käigukast ja 69 vahekast alla ja väikene tõste kah. Kui need viimaseed ennem ümbervormistamist teha siis tuleb auto viia tehnilise komisjoni kätte kes otsustab kas vastab nõuetele või mitte.
Kasutaja avatar
RaidoKol
Fitting 38"
Postitusi: 395
Liitunud: P Okt 30, 2005 7:48 pm
Asukoht: Viljandimaa

Re: küsimus mersu mootori kohta.

Postitus Postitas RaidoKol »

v6sa kirjutas: Automaat on mõned sentimeetrid laiem. Olulisem on kuju - automaat on ümara ülapinnaga, manuaal tavapärane ristkülik.

Kõige laiem on hoorattakoda...

Kas OM605 on kitsa või laia kaanega? Vabalthingeldav? 722.4xx on lahjema seeria kast, kuidas mudas vastu pidanud on?

Kastijahutus on küljes?

Hoorattakoda on niipalju kõrgemal, et sinna vastu ta käima ei hakanud. Aga jah vastu käigukasti "karteripõhja" oleks küll käinud.

OM605 on 2 nukkvõlliga. Ju siis laia kaanega. Hetkel vabalthingav jah. Tundub, et siiani on kast vastu pidanud. Ja jahutus on loomulikult küljes.
Raido Kolk, Team VILKAR _ VABA+/VABA/TR3, Eesti 4x4 karikasari 2007 II koht, peaaegu 37'' rehviga.
Muska71
Fitting 38"
Postitusi: 212
Liitunud: R Dets 29, 2006 2:52 pm
Asukoht: KEILA

Re: küsimus mersu mootori kohta.

Postitus Postitas Muska71 »

vizard kirjutas:No nii sai täna käidud ark as ja tehtud taotlus ümberehituse kohta. Kuna tagu oli alla 1997 a autoga siis võis kohalik ametnik ise teha ümberehituse kohta otsuse. Mootor om 617 võib ametlikult vahetada küll, kui ei tee muudatusi kere ja raami osas, st et mootorikinnitused peavad jääma samale tasemele. Muidugi peab olema sooritatud ka mootori tahamatest.Kw poolest jäi 1kw isegi üle nende mootorite lubatud vahes. Kivi langes südamelt kohe. :D Nüüd tuleb arvatavasti esialgu ainult mootor vahetada et ei peaks minema tehnilise komisjoni ette, ja kui on juba ümber regatud siis mb käigukast ja 69 vahekast alla ja väikene tõste kah. Kui need viimaseed ennem ümbervormistamist teha siis tuleb auto viia tehnilise komisjoni kätte kes otsustab kas vastab nõuetele või mitte.
Ka mootori ja kütuseliigi vahetus käib vist ikka läbi ekspertiisi.Ark annab ümberehitusloa,ehitad valmis ekspert vaatab üle,teeb tahmatesti,kirjutab romaani ja siis paberitega arki.
vizard
Rookie
Postitusi: 16
Liitunud: L Jaan 09, 2010 10:09 am

Re: küsimus mersu mootori kohta.

Postitus Postitas vizard »

Kui auto esmane regamine on ennem 1997 aastat, ja kui kubatuur ja mootori maht jääb lubatud muutuste piiritesse siis ümberehituse loa anda kohaliku ark töötaja. Paigaldad uue mootori teed ülevaatuse punktis tahma testi ja siis ark tagasi. Seal vaatab kohalik ametnik auto uuesti üle kas vastab nõuetele kui vastab ja midagi muud peale mootori vahetuse pole tehtud siis vormistab ümber. Kui aga ametnik leiab et ei vasta siis saadab auto juba põhjalikumale uurimisele tehnokomisjoni, vähemalt sellise vastuse sain ma täna ark ist.
gasuzu
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 143
Liitunud: P Mai 11, 2008 9:19 pm
Asukoht: Vaida ja Pahkla mõisa taga põllul

Re: küsimus mersu mootori kohta.

Postitus Postitas gasuzu »

...hääled minu peas kinnitavad;ma olen täiesti terve!
http://www.youtube.com/watch?v=t8roxM1k02g
Vasta

Mine “UAZ / GAZ / ZIL jt”