uaz käigukasti võlli ümbertegemine

Gaz 69, UAZ 469 või Gaz 66 või ZIL. Ühine nimetaja kogu Vene maasturliikurite kohta. Olgu ta siis veok või sõiduk. Lubatud ka roomiksõidukid ja sõjaväetehnika.

Moderaatorid: jr, Landy, Moderators

Vasta
raivo1
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 111
Liitunud: P Dets 30, 2007 4:53 pm

uaz käigukasti võlli ümbertegemine

Postitus Postitas raivo1 »

Tahaks teada, kuidas teha ümber uazi käigukasti võll et istuks fordi 2,8 110 kw mootori otsa, mis survelaagrit seal kasutada ja mille sidurit.

Raivo
Muska71
Fitting 38"
Postitusi: 212
Liitunud: R Dets 29, 2006 2:52 pm
Asukoht: KEILA

Re: uaz käigukasti võlli ümbertegemine

Postitus Postitas Muska71 »

Olen mitu nats väiksemad diislit uaz käigukasti otsa istutanud.Nissanil lasin uaz sidurikettal läbimõõtu mingi 5mm väiksemaks ja toimib tänaseni,korviks oli nissani orginaal ja survelaager uaz.Teisel oli hoorattas siduriketta ava nii väike,et uaz ketas ei mahtunud mingi valemiga.Sellel võtsin uaz siduriketta südamiku ja mingi sõiduauto ketta välisosa ja ratsisin kokku keevitusega.Algul arvasin,et ega see kaua kesta,aga tugev küll,isegi metsast raielangilt puude vedu ei suutnud seda kompotti laiali lammutada.Ka selle diisli orginaal korv ja uaz survelaager.
Kasutaja avatar
Marekv
Mudder
Postitusi: 57
Liitunud: E Sept 03, 2007 10:21 pm
Asukoht: Tallinn/Mustjõe
Kontakt:

Re: uaz käigukasti võlli ümbertegemine

Postitus Postitas Marekv »

Kui ma nüüd õigesti mäletan siis tuli käigukasti otsavõlli 2mm väiksemaks treida. Ja minu laheduse puhul jäi uazi originaal survelaager( kõrvad maha lõigatuna) ning fordi sidurikahvel. Siduriketas sai uazi oma. Mitte originaal mootori oma aga see mis on tehtud kui gaz 24 mootorit kasutad uazi käigukasti otsas. See fordi sidurikettaga täpselt samas mõõdus.
raivo1
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 111
Liitunud: P Dets 30, 2007 4:53 pm

Re: uaz käigukasti võlli ümbertegemine

Postitus Postitas raivo1 »

Aga kinnitus sidurikoja külge kas vaheplaadiga? või otse kohe käigukast fordi koja külge? mõõtmiste järgi jääb võlli pikkusest puudu et otsa laagrini ulatuks.
Kasutaja avatar
Marekv
Mudder
Postitusi: 57
Liitunud: E Sept 03, 2007 10:21 pm
Asukoht: Tallinn/Mustjõe
Kontakt:

Re: uaz käigukasti võlli ümbertegemine

Postitus Postitas Marekv »

Mul läks otse uaziku käigukast fordi sidurikoja külge. Augud sai uued tehtud.
Pikkus tundus sobivat. Siiani on kõik toiminud. Vaheplaadi puhul võib aga lühikeseks jääda.
Pilt
raivo1
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 111
Liitunud: P Dets 30, 2007 4:53 pm

Re: uaz käigukasti võlli ümbertegemine

Postitus Postitas raivo1 »

Sai siis samasugune kinnitus tehtud, kuigi ise pikendasin võlli umbes 1 cm jagu, muidu jäi see võlli ots poole laagri peale, nüüd ilusti laagri sees, sidur ka toimib, homme siis üritan raami vahele sobitada selle kõik......
Kasutaja avatar
Marekv
Mudder
Postitusi: 57
Liitunud: E Sept 03, 2007 10:21 pm
Asukoht: Tallinn/Mustjõe
Kontakt:

Re: uaz käigukasti võlli ümbertegemine

Postitus Postitas Marekv »

Ma hakkan nüüd vaikselt mõtlema ega mul see võll liiga lühikeseks ei jäänud?
Vasta

Mine “UAZ / GAZ / ZIL jt”