uaz kastika tagavedrud.

Gaz 69, UAZ 469 või Gaz 66 või ZIL. Ühine nimetaja kogu Vene maasturliikurite kohta. Olgu ta siis veok või sõiduk. Lubatud ka roomiksõidukid ja sõjaväetehnika.

Moderaatorid: jr, Landy, Moderators

Vasta
ve-x
Rookie
Postitusi: 5
Liitunud: K Juun 16, 2010 5:13 pm

uaz kastika tagavedrud.

Postitus Postitas ve-x »

Küsimus selline,kas keegi on asendanud vanema tüübi vedrud uuemate vastu( st. laiemate) vastu. Kui siis kas piirdub vedrukammitsate ja nende plaatide vahetusega või ei istu ka vedru otstes olevad kummipatjadega kronsad
Kasutaja avatar
Taunus2d
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 148
Liitunud: P Mai 16, 2010 2:20 pm

Postitus Postitas Taunus2d »

Kui enda Portekat käisin ühe UAZi "kollektsionäri" käest toomas, siis too andis mulle laiad kaasa, ütles et sobivad 1:1. paistab kõik sama. kui uusi vedrusi kuskilt ostsid siis koos kammitsatega kindlasti, soovitatav uued. antud infos pole kindel aga selle info sain ise Porte ostes kaasa.
Kasutaja avatar
vanapagan
Fitting 38"
Postitusi: 266
Liitunud: N Nov 08, 2007 2:12 pm
Asukoht: Elva

Re: uaz kastika tagavedrud.

Postitus Postitas vanapagan »

Kui laiad on need uuemad laiemad?
Kas võib nendega ka vähe ülekoormata nii et väga ära ei vaju?
Mul oleks vaja tagaotsa väheke jäigemaks saada aga tõsta ei tahaks sest siis jääb kast väga kõrgeks.
Või ehk peaks hoopiski ise midagi huvitavat kokku kombineerima pikematest ja mõne lühema ära jätma?
Kas on keegi sellise jamaga tegelenud?
Kasutaja avatar
monorobot
Fitting 44"
Postitusi: 497
Liitunud: R Veebr 18, 2011 6:55 pm
Asukoht: raplamaa

Re: uaz kastika tagavedrud.

Postitus Postitas monorobot »

vanapagan kirjutas:Kui laiad on need uuemad laiemad?
Kas võib nendega ka vähe ülekoormata nii et väga ära ei vaju?
Laiemad on vist 50 või 55 mm
Palju sa ülekoormust plaanid ?
Minu meeldest töötavadki need tagavedrud tagurpidi. :? 0,5 T kastis siis vedrud sirged, üle selle lähevad tagurpidi aga peavad vastu küll. Ise olen korra vanade kitsaste vedrudega kasti võtnud u. 2 T kruusa (üle 2x ülekoormus ) pidasid vastu küll :lol: Hiljem avastasin küll kasti alumises puidust tugitalas prao, see mis vastu raami, nüüdseks need mõlemad uute prusside vastu vahetatud.
Variant on lisada spiraalvedrud silla ja raami vahele või topelt siis lisa lehtvedrupakk mis on tagurpidi originaali peal ning hakkab tööle alles siis kui alumised juba sirged.
Kasutaja avatar
vanapagan
Fitting 38"
Postitusi: 266
Liitunud: N Nov 08, 2007 2:12 pm
Asukoht: Elva

Re: uaz kastika tagavedrud.

Postitus Postitas vanapagan »

2T olen ma ka peale pannud ja peab vastu küll aga kangesti lääpas on ja kohe kaugelt näha et ülekoormatud.
Peab vist ikka pikematest lehtedest midagi kokku leiutama ja lühemaid vähemaks võtma, siis vast saab jäigem ja ja ei tõsta kasti tühjalt liiga kõrgele.
Kui spiraalvedrud lisada siis äkki läheb juba tühjalt kole kõrgeks.
Saaks jäigemaks siis võiks kasti veel 15cm madalamalegi lasta ilma et rattad vastu põhja käiks.
Mul lehtede laius 45mm ju siis on need kitsamad.
Nüüd oleks siis vaja selliseid pikki lehti vast 4tk.
valdy
Mudder
Postitusi: 62
Liitunud: E Jaan 23, 2006 11:42 am
Asukoht: Tartumaa

Re: uaz kastika tagavedrud.

Postitus Postitas valdy »

Tartu UAZ i poes on müügil abivedrude komplekt. Ei ole ise täpsemalt uurinud aga peaks originaalvedrudele juurde käima nagu GAZ veoauto omad. Vabriku värk. Plaanisin omale soetada aga hind on peale 200€. Kas kellelgi on kogemusi nendega?
Kasutaja avatar
MetsaVikat
Rock Crawler
Postitusi: 872
Liitunud: P Nov 23, 2008 4:23 pm
Asukoht: Hiiumaa

Re: uaz kastika tagavedrud.

Postitus Postitas MetsaVikat »

Aga miks mitte kasutada mingi teise asja vedrulehti? Kui ma kunagi lappisin oma uazi omasi, siis väikse modimisega läksid kaheteljelise traktori käru lehed, need on paksemad ja peaksid andma soovitud tulemuse kui õigesti teha... Muidugi see minu mõte.


Terv Villu.
Villu
Tel: 53-36-59-98
https://www.facebook.com/1uazfe/
Kasutaja avatar
vanapagan
Fitting 38"
Postitusi: 266
Liitunud: N Nov 08, 2007 2:12 pm
Asukoht: Elva

Re: uaz kastika tagavedrud.

Postitus Postitas vanapagan »

Sellega jama et pealehti on 2 koos ja otstest kokku needitud veel mingi imeliku klotsi vahele.
Sinna klotsi vahele ei mahu enam midagi juurde aga kui lühemaid allapoole panna siis jääb otstest ikka kahega kandma ja äkki kuramus murrab otsast maha.
Oleks tavalised lehed otsast silmadega siis poleks häda midagi, lao neid juurde palju tahad aga nüüd vaja leiutada kuidas parem saaks.



Vanapagan tahab UAZ-ist KRAZ-i teha
valdy
Mudder
Postitusi: 62
Liitunud: E Jaan 23, 2006 11:42 am
Asukoht: Tartumaa

Re: uaz kastika tagavedrud.

Postitus Postitas valdy »

vanapagan kirjutas:Sellega jama et pealehti on 2 koos ja otstest kokku needitud veel mingi imeliku klotsi vahele.
Sinna klotsi vahele ei mahu enam midagi juurde aga kui lühemaid allapoole panna siis jääb otstest ikka kahega kandma ja äkki kuramus murrab otsast maha.
Oleks tavalised lehed otsast silmadega siis poleks häda midagi, lao neid juurde palju tahad aga nüüd vaja leiutada kuidas parem saaks.



Vanapagan tahab UAZ-ist KRAZ-i teha
ei murra midagi. mul on taga niisugune pakk kuipalju klambrite vahele mahub. kümme aastat vean metsa praktiliselt patjade peal
Kasutaja avatar
kuunor
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 156
Liitunud: E Okt 04, 2010 10:05 am
Asukoht: Põlvamaa

Re: uaz kastika tagavedrud.

Postitus Postitas kuunor »

Mina olen kunagi lisanud kõige alla gaz-69 või uaz-469 pealehed, täpselt ei mäleta enam kummad.
Silmuseid maha ei lõiganud. Toetasid kenasti originaal pealehti otstest.
Vasta

Mine “UAZ / GAZ / ZIL jt”