Ford Ranger 2023 probleemid

Moderaatorid: jr, Moderators

Vasta
KalleP
Rookie
Postitusi: 12
Liitunud: T Dets 08, 2015 11:29 am

Ford Ranger 2023 probleemid

Postitus Postitas KalleP »

Olen omanud Ford Ranger 2023 Raptor V6 3.0L alates eelmise aasta märtsi lõpust ja mõtlesin, et panen kirja probleemid, mis mul autoga on olnud. Lisan sammuti korrad kui on tehtud tarkvara uuendusi esinduses. Läbisõit hetkel ca 17000km.

* Keskmine meedia 12" ekraan üks hetk oli nö pime. Ainult tagurdamis kaamera pilti näitas väikse aknaga. Aitas nö restart - jätsin auto seisma mingiks 5 minutiks ja peale seda oli korras. Juhtunud on seda üks kord.

* Auto "kisab" tagumise keskmise turvavöö kohta kui taga istub kaks inimest. Keskel kedagi ei istunud, aga auto arvas, et seal keegi on ja tal turvavöö lahti. Vähemalt kaks korda kohe alguses esines selline "probleem". Peale 2023 suvel tehtud tarkvara uuendamist ei mäleta et seda oleks olnud, aga taga pingil pole 2 inimest just väga tihti olnud ka.

* Rooli tagune ekraan "peksis segast". Mingid kirjad ja logod mis peaks ära kaduma peale käivtamist jäid sinna ette ja ei tahtnud ära minna. Aitas jälle restart.

* Esitulede kõrguse automaatne kõrguse reguleerimine vedas alt. Hakkasin maalt tulema ja vastutulevad autod vilgutasid mulle tulesi nagu ma sõidaks kaugtuledega. Ei sõitnud. Aga mingi hetk tuli rekka vastu ja panin tähele, et minu tuled valgustasid rekka kabiini sisemust korralikult. Tõmbasin tee äärde ja lasin tuled puude peale. Olid ikka täiesti taevasse. Auto seisma ja käima ja peale seda olid tuled õige kõrguse peal.

* 2024 alguses avastasin sellise probleemi, et umbes 70 sõites auto vibreerib. 50-ga ja 90-ga sõites seda tunda polnud. Viisin auto Infoautosse ja tagumine kardaan läheb garantii korras vahetusse. Lisaks tehakse veel tarkvara uuendus. Googlist otsides leidsin, et see probleem on olnud teistelgi ja ka juba vanemate mudelitega.

* Siin üks youtube video - https://youtu.be/f5Ec8eBNduA?si=oeI6BDNWkcJNOfJU. Seal Raptori omanik annab ülevaate, mis tema masinal on viga on. Probleem tühikäigul - "rough idle". Tagumise differ undab - tuvastati siis, et tagumises difris oli liiga vähe õli. Differ vahetati ära. Läbisõit 2800km.
Viimati muutis KalleP, R Jaan 19, 2024 9:28 pm, muudetud 1 kord kokku.
Sergunn
Rookie
Postitusi: 1
Liitunud: P Dets 31, 2023 11:54 am

Re: Ford Ranger 2023 probleemid

Postitus Postitas Sergunn »

Tere,

Mul käis just ka info autos. Jaanuari algul. Täpselt samade muredega. Tehti tarkvara uuendus ja enamus ekraanivigu kadus ära. Kokku oli 5 punkti mis tahtsin üle vaadata. Enamus justnimelt elektroonikaga seoses. Kokkuvõttes öeldi et mingeid vigu ei tuvastatud.

Tuledega oli ka sama jama. Peale tarkvara uuendust pole täheldanud probleeme.
Undamine 65-87kmh. Öeldi et rehviprobleem. Lasen kuskil üle vaadata ja viin tagasi. Kardaaniprobleemiga ei tahaks küll kuskile metsa toppama jääda.
Läbisõit antud hetkeks 9700km

Tagumiste istmete teavituse saab menüüst maha võtta. Mul ka vahepeal andis valeteadet. Aga koer sõidab tagaistmel ning ma ei pane turvavöösid kinni seal.
Kristina
Rookie
Postitusi: 2
Liitunud: N Veebr 22, 2024 9:59 pm
Asukoht: Harjumaa

Re: Ford Ranger 2023 probleemid

Postitus Postitas Kristina »

Mul veidi hiljem soetatud masin, ehk sellest tulenevalt puuduvad eelmainitud vajadused softi uuendustele. Ma isiklikult ei ole näinud ka probleeme selles, kui auto vajab vahest restarti või saab softi värskenduse.
Pigem on mul hea meel selle üle, kui eelmise generatsiooni Ranger õpetas mind usinalt FORScani kasutama, siis Raptor pole kordagi põhjust andmete lugemiseks andnud.
Et Ford Rangerites õli kogustega tehases veits mööda paneb teinekord, on teada lugu ja need asjad, nagu ka kõik muud võimalikud vigased kohad (ka. defektsed mootorid), peaks kõik garantii jooksul ilusti kolinal või siis vilinal ka lagedale tulema.
Tänasel päeval võib öelda, et olen rahul.
KalleP
Rookie
Postitusi: 12
Liitunud: T Dets 08, 2015 11:29 am

Re: Ford Ranger 2023 probleemid

Postitus Postitas KalleP »

Ei tea kas probleem, aga siin videos paigaldatakse esimestele amortidele nö tõstekomplek, et sõidukõrgus (ride height) oleks enamvähem võrdne tagumise osaga - https://youtu.be/SkKQvV0w9Go?si=mmbkiaarVUbSDbYx
Kristina
Rookie
Postitusi: 2
Liitunud: N Veebr 22, 2024 9:59 pm
Asukoht: Harjumaa

Re: Ford Ranger 2023 probleemid

Postitus Postitas Kristina »

Ei ole probleem, pigem kasutusest tulenev eelistus. Kastikas on üldjuhul toodetud nö. veoautoks ehk loodud vedama koormat. Kui sõita tühja kastiga, siis auto nina hoiab kergelt allapoole ja tagaosa üles. Koormaga sõiduomadused paranevad, sest auto kaalujaotus paraneb ja tagavedrustus saab tööd.
"Levelingiga" kompenseeritaksegi otse öeldes tühja koormamata auto kaalujaotusest tulenevaid kehvasid sõiduomadusi või tekitatakse lisaruumi esisilla ratastele, kui tahetakse panna alla suuremaid rehve, mis muidu hakkaks vastu käima.
Eelmise gen. Rangeriga oli ikka suur vahe sees, kas sõita tühja või koormaga masinaga.
Vasta

Mine “Ford”