1. leht 1-st

Ford Explorer 93 küttekulu

Postitatud: E Mai 12, 2014 10:48 am
Postitas raigol
Tere 4x4'lased.

Olen värkse omanik Ford Explorer'ile '93a (4L, 120kw, automaat) ja pisut mures isendi suure janu üle, mis on hetkel linnas 30L / 100km. Kuigi mu tehnik garaazis ei usu ikka, sain esimese 100km linnas kenasti 15 liitriga hakkama ja leian veel usku selle kordamiseks, olles lugenud erinevatest foorumitest (k.a. siit), et see on mõnelgi omanikul õnnestunud.

Isend on tehniliselt korras, värkselt ülevaatuse läbinud, American Beautys diagnostikas käinud (kus kahjuks tõdeti, et nii vanale isendile väga palju diagnositkaga välja ei leia - nii ka oli). Küll on tulemas esi paralleel varda, kardaani risti, pukside vahetus - ei tea muidugi kui palju see küttekuluga seotud oleks.

Mis seni olen lugenud, siis olen aru saanud, et peamised küttekulu põhjustajad (kui auto üldiselt muudpidi korras) on olnud:
- küünlad, küünla juhtmed
- lambda andur
- õhukulu andur (võin nimetuses eksida)

Antud nimekirja alusel, alustasin küünalde vahetamisega, kuna paistis, et neid pole väga ammu vahetatud. Küünlajuhtmed tunduvad olevat korras ja neid ei näinud mõtet vahetama hakata. See nädal ilmselt õnnestub eesmised vardad-ristid-puksid vahetusse panna, kus saab a lambdaandur üle mõõdetud.

Küsimus:
Kas keegi praegune-endine-tuttav selle aastkäigu Exploreriga olev, saab anda nõu, mida veel teha saaksin?

Ma küll pole suurem auto tehnilisem tundja, aga proovin kindlasti leida omaltpoolt vastuseid või infot, võimalikele küsimustele, mis aitaks veidikenegi isendi janu kustutada.

Tänud ette,
Pori!

Re: Ford Explorer 93 küttekulu

Postitatud: E Mai 12, 2014 11:43 am
Postitas saarekas
Tere.

Kindlasti tasub kontrollida pidureid, et pole peale jäänud.

Re: Ford Explorer 93 küttekulu

Postitatud: E Mai 12, 2014 3:51 pm
Postitas karp
sama isendil aitas väheke kaasa uus küttefilter ja sai ka korrastatud õhulugeja st küljest ära ja miskise special aerosooliga puhastatud tööpinnad oli teine suht nõgime vms sellist ikka sealt seest ja lisaks uus õhufilter see raisk oli ka mingit jama täis kittind peale vahetust teine hingamine kohe ja präegune küttekulu olenevalt jalast jääbki vast nii 15 lirtsu kanti.

Re: Ford Explorer 93 küttekulu

Postitatud: T Mai 13, 2014 12:16 am
Postitas raigol
Tänud. Kuna see nädal läheb garaazi, siis õnnestubki ehk mõned mainitud asjad üle uurida ja vajadusel siis ette võtta.

Annan kindlasti märku, kuidas ja mis.

Re: Ford Explorer 93 küttekulu

Postitatud: T Mai 13, 2014 12:21 am
Postitas TiitR
karp kirjutas:sama isendil aitas väheke kaasa uus küttefilter ja sai ka korrastatud õhulugeja st küljest ära ja miskise special aerosooliga puhastatud tööpinnad oli teine suht nõgime vms sellist ikka sealt seest ja lisaks uus õhufilter see raisk oli ka mingit jama täis kittind peale vahetust teine hingamine kohe ja präegune küttekulu olenevalt jalast jääbki vast nii 15 lirtsu kanti.

See miski "special aerosool" oli ilmselt carburator cleaner? Ja isegi sellega tasuks väga ettevatlik olla kasutamisel, kui seda "hõõgniiti" seal puhastada.

Re: Ford Explorer 93 küttekulu

Postitatud: T Mai 13, 2014 9:21 pm
Postitas karp
ei old teine carb cleaner special mingi leotus selle õhulugeja jaoks

Re: Ford Explorer 93 küttekulu

Postitatud: L Mai 24, 2014 12:34 am
Postitas raigol
Venis ja venis, oma kuu venis, aga sai täna garaazist kätte lõpuks.

Autol vahetati erinevaid eespool paiknevaid juppe. Loetlen need võibolla ka siia, et kellegil teist võib mingi seos asjade vahel paremini tekkida. Vahetati: parralleel varras, pikkivarda tagumised puksid, kardaaniristid x2, sarniirid, eest piduriklotsid ja bensufilter.

Aga seoses siin ennem mainitud asjades, sai kontrollitud järgmiselt:
- lambdaandur sai üle mõõdetud = OK!
- bensufilter vahetatud = OK!
- õhufilterile ei pidavat vajavat vahetust, olevat okei olnud
- õhulugeja, siin ei saanud päris hästi aru aga väidetavalt vaadeldes (besnufiltrit vahetades), mingi "õhulugeja hõõgniidi (ilmselt)" järgi olevat see korras olnud (ei oska siin seisukohta võtta, aga kuna selle vahetus päris krõbe, siis jätsin hetkel asja nii)

Minule öeldi, et kindlasti aitaks kaasa rehvide vahetamine, kus hetkel all porirehvid (BFGoodrich Mud-Terrain T/A, 113Q , 32/11,5/R15), millegi leebema vastu (nt: BFGoodrich All-Terrain T/A KO, 109S , 31/10,5R15). Vabandan, jäi eelnevalt märkimata, et sellised elukad all. Aga kui seda öeldi, kõlas usutavalt.

Mida arvata, kuivõrd palju võib siin rehvide vahetus (ja ülal mainitute vastu) mõjutada lõpp bensukulu? (Hetkel siis kulu kahjuks 28-30L / 100km, linnas).

Tänud ette!

Re: Ford Explorer 93 küttekulu

Postitatud: K Mai 28, 2014 6:54 am
Postitas raigol
Tervitus jälle,

Fordi mehed on vist metsa jäänud siit :). Kui mõni satub korra siia eksima, siis oleksin tänulik mõtete eest, seoses eelnevaga.

Tänud ette!
Pori!

Re: Ford Explorer 93 küttekulu

Postitatud: K Juun 04, 2014 4:23 pm
Postitas m.s.
Mud-terrain pole eriti linna mõeldud. All-terrain kõlab mõistlikuna kui linnas rohkem sõitu. õhulugeja ehk inglis keeles Mass Air Flow-sensori kohta saad lugeda siit :
http://www.explorerforum.com/forums/sho ... p?t=154711

Re: Ford Explorer 93 küttekulu

Postitatud: K Juun 04, 2014 5:21 pm
Postitas raigol
Tänud selle lingi eest M.S., harin ennast sellel teemal veidi, kuigi hetkel jah, sain mehaaniku jutust aru, et õhulugeja hõõgniit oli puhas olnud. Rehvid lähevad jah ilmselt nii või naa vahetusse, kuna lisaks kütuse kulule on need liiga laiad (32) ja hõõruvad koobast õrnalt, kui rattad täielikult välja keerata. Proovin neid "BFGoodrich All-Terrain T/A KO, 109S , 31/10,5R15".

Seega kohe-kohe pakkuda üpris uus "BFGoodrich Mud-Terrain T/A, 113Q , 32/11,5/R15" rehviring müügiks, alghinnaga 600€ ilmselt. Mõõdan mustri sügavuse ja teen mõne parema pildi peagi - konkreetsem pakkumine tuleb ilmselt panna ka uue teema alla, oskab keegi öelda?

Re: Ford Explorer 93 küttekulu

Postitatud: P Juun 08, 2014 4:03 pm
Postitas raigol
Seega, kui kellegil head mudakummi vaja, siis: viewtopic.php?f=61&t=52905