Exploreri õli tasemed

Moderaatorid: jr, Moderators

tjalex
Rookie
Postitusi: 4
Liitunud: N Apr 16, 2009 9:26 am

Exploreri õli tasemed

Postitus Postitas tjalex »

Tervist.
Olen siin uustulnuk (nii siin kui kaa jeebidega) ja parandage kui valesse teemase läx.
1.Äkki oskaks keegi ööelda kui palju õli läheb explorer 94a. automaatkäigukasti. (või kus saaks vaadata)
2. kas vahekastis käib eraldi õli? ja samas-mis koguses.


Tänan ette juba vastuste eest.
Kasutaja avatar
jr
Motorsi Jaak
Postitusi: 5727
Liitunud: K Veebr 19, 2003 10:01 pm
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas jr »

+372 5028488
tjalex
Rookie
Postitusi: 4
Liitunud: N Apr 16, 2009 9:26 am

Postitus Postitas tjalex »

jr kirjutas:http://www.castrol.com/castrol/castrolh ... oryId=3270

Millist mootoriõli kasutada?

Pole veel seda vahetanud,kuna polnud veel aega.Aga mida sa soovitaksid?
Kasutaja avatar
jr
Motorsi Jaak
Postitusi: 5727
Liitunud: K Veebr 19, 2003 10:01 pm
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas jr »

Ei sorry, vaata klikka sinna lingile "Millist Mootoriõli kasutada". Seal saad automargi valida ja siis näitab sulle detailselt ära, mis õli sobib ja kui palju seda läheb.
+372 5028488
Kasutaja avatar
Eruun
Fitting 38"
Postitusi: 316
Liitunud: E Mär 03, 2008 6:00 pm

Postitus Postitas Eruun »

Mootori õli koos filtriga - 5l
Automaatkast - 9.5l
Tosool - 8l
Akna pesu - ees 8,1l - taga 3,1l :D
Bensupaak - 72l :D praktika näitab et väike :D
Ford Explorer 4.0, 121kW, 1994a.
tjalex
Rookie
Postitusi: 4
Liitunud: N Apr 16, 2009 9:26 am

Postitus Postitas tjalex »

Eruun kirjutas:Mootori õli koos filtriga - 5l
Automaatkast - 9.5l
Tosool - 8l
Akna pesu - ees 8,1l - taga 3,1l :D
Bensupaak - 72l :D praktika näitab et väike :D


Suur tänu JR ja ERUUN :)
Tõsiselt pole lihtsalt aega et netist otsida neid asju praegu :( töö ja kodu,vahest ei jõua süia kaa,ja nädalavahetus möödub ikka kiirelt.

Aga kas vahekastisse siis ei lähegi õli? või seal ongi see sama plönn kus seda automaat-kasti õli sisse kallatakse?-sest mujal ma pole seda kallamis plönni näinud...
Kasutaja avatar
Eruun
Fitting 38"
Postitusi: 316
Liitunud: E Mär 03, 2008 6:00 pm

Postitus Postitas Eruun »

tjalex kirjutas:
Eruun kirjutas:Mootori õli koos filtriga - 5l
Automaatkast - 9.5l
Tosool - 8l
Akna pesu - ees 8,1l - taga 3,1l :D
Bensupaak - 72l :D praktika näitab et väike :D


Suur tänu JR ja ERUUN :)
Tõsiselt pole lihtsalt aega et netist otsida neid asju praegu :( töö ja kodu,vahest ei jõua süia kaa,ja nädalavahetus möödub ikka kiirelt.

Aga kas vahekastisse siis ei lähegi õli? või seal ongi see sama plönn kus seda automaat-kasti õli sisse kallatakse?-sest mujal ma pole seda kallamis plönni näinud...
Just
Ford Explorer 4.0, 121kW, 1994a.
tjalex
Rookie
Postitusi: 4
Liitunud: N Apr 16, 2009 9:26 am

Postitus Postitas tjalex »

Tänud.
Kuna selline agregaad on esimene mis mul on olnud arvangi et parem ennem küsida kui hiljem kahetseda.
Tänud.provin see nädalavahetus ta liikuma saada,siis leidub kindlasti veel midagi mida kogenud inimestelt küsida :-D
fheisis
Off Roader Wannabe
Postitusi: 27
Liitunud: E Jaan 04, 2010 12:51 am
Asukoht: Haapsalu

Postitus Postitas fheisis »

Vaatan et siin räägitakse kastidest ja õlidest.. käigukasti peaks minuteada 8 l minema :roll: ja küsimus ka kellegile kes äkki oskaks vastata.. hiljuti läbisin kasti remondi .. sai 8 l sisse valatud ja proovitud.. auto liigub ainult tagurpidi ja vahest ka edaspidi .. ei sa enam käigukastis midagi viga olla . Kas viga võib otsida vahekastist? kas exploreri vahekastis on ka sidur v midagi mis võiks libiseda ?
Kasutaja avatar
boob
Moderator
Postitusi: 2503
Liitunud: T Sept 20, 2005 11:52 pm
Asukoht: Laitse 5013912

Postitus Postitas boob »

fheisis kirjutas:Vaatan et siin räägitakse kastidest ja õlidest.. käigukasti peaks minuteada 8 l minema :roll: ja küsimus ka kellegile kes äkki oskaks vastata.. hiljuti läbisin kasti remondi .. sai 8 l sisse valatud ja proovitud.. auto liigub ainult tagurpidi ja vahest ka edaspidi .. ei sa enam käigukastis midagi viga olla . Kas viga võib otsida vahekastist? kas exploreri vahekastis on ka sidur v midagi mis võiks libiseda ?
Kus see teadmine saadud on, et just 8L peab kasti minema? Kui õli vähe, siis automaatkast ei kipu ka peale kõige põhjalikumat remonti autot liigutama.
Läks Stirlitz mööda tänavat ja nägi, kuidas valges ürbis mees plangul roppusi üle värvib.
-Moderaator, mõtles Stirlitz.
fheisis
Off Roader Wannabe
Postitusi: 27
Liitunud: E Jaan 04, 2010 12:51 am
Asukoht: Haapsalu

Postitus Postitas fheisis »

boob kirjutas:
fheisis kirjutas:Vaatan et siin räägitakse kastidest ja õlidest.. käigukasti peaks minuteada 8 l minema :roll: ja küsimus ka kellegile kes äkki oskaks vastata.. hiljuti läbisin kasti remondi .. sai 8 l sisse valatud ja proovitud.. auto liigub ainult tagurpidi ja vahest ka edaspidi .. ei sa enam käigukastis midagi viga olla . Kas viga võib otsida vahekastist? kas exploreri vahekastis on ka sidur v midagi mis võiks libiseda ?
Kus see teadmine saadud on, et just 8L peab kasti minema? Kui õli vähe, siis automaatkast ei kipu ka peale kõige põhjalikumat remonti autot liigutama.
Kust ma leiaksin tabeli või miskit kus oleks kirjas palju sinna läheb? tegemist on mul 94 a exploreriga xl mootor 4.0 119kw automaat.
Kasutaja avatar
boob
Moderator
Postitusi: 2503
Liitunud: T Sept 20, 2005 11:52 pm
Asukoht: Laitse 5013912

Postitus Postitas boob »

Eespool Eruun kirjutas, et 9,5L. Sama väidab ka Autodata...
Läks Stirlitz mööda tänavat ja nägi, kuidas valges ürbis mees plangul roppusi üle värvib.
-Moderaator, mõtles Stirlitz.
Kasutaja avatar
Eruun
Fitting 38"
Postitusi: 316
Liitunud: E Mär 03, 2008 6:00 pm

Postitus Postitas Eruun »

Need andmed on mu Fordi manuali raamatust võetud.
Ford Explorer 4.0, 121kW, 1994a.
Kasutaja avatar
joz
Mudder
Postitusi: 78
Liitunud: L Aug 08, 2009 9:23 pm
Asukoht: Saue

Postitus Postitas joz »

Tere,
Jätkan korraks teemat.
9,5L läheb vahekasti ja käigukasti kokku?
Kui käigukasti õli vahetati ära kas siis automaatselt vahetati ka vahekastis õli ära, on see ühine süsteem?
Asi selles, et mina nägin et sisse valati 4L õli ja varras näitas et õlitase on normis?
Kasutaja avatar
Eruun
Fitting 38"
Postitusi: 316
Liitunud: E Mär 03, 2008 6:00 pm

Postitus Postitas Eruun »

Vahekast ? 94a. Exploreril?
Või ma nüüd eksin :?:
Õhtul vaatan manuaali raamatust :?
Ford Explorer 4.0, 121kW, 1994a.
Vasta

Mine “Ford”