exploreri esisild?

Moderaatorid: jr, Moderators

wilson
Off Roader Wannabe
Postitusi: 23
Liitunud: P Dets 21, 2008 12:37 am

exploreri esisild?

Postitus Postitas wilson »

tunneks huvi mismoodi töötab 94a exploreri esisild? nimelt täna kanali peal uurides leidsin et käega esilla difri flantsi saab kohapeal ka ringi ajada (loe kardaani pole all). Kas see peabki nii olemas või tuleb kuskilt sisse keerata esisilla lukusti et esisild veaks kah?
ja veel oskab keegi pilti näidata milline peaks välja nägema 94 exploreri esimene kardaan.
Mõnele tunduvad kindlasti mõned lollid aga andke andeks esimene maastur mis kätte juhtus :oops:
Kasutaja avatar
jr
Motorsi Jaak
Postitusi: 5727
Liitunud: K Veebr 19, 2003 10:01 pm
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas jr »

Mis aasta Explorer on? Jah, flants peabki tühjalt ringi käima kui 4wd nuppu pole vajutatud salongist.
+372 5028488
wilson
Off Roader Wannabe
Postitusi: 23
Liitunud: P Dets 21, 2008 12:37 am

Postitus Postitas wilson »

tegu siis 94a masinaga aga mismoodi rakendub siis sisse esild ? vahekasti poolne flants käis vabalt jah ringi kui 4x4 väljas on.aga kas siis peab ka käima esisilla oma samuti?
kermo
Fitting 38"
Postitusi: 247
Liitunud: K Sept 03, 2008 5:31 pm
Asukoht: pärnu

Postitus Postitas kermo »

Ees sillas ju hub-id mis 4-veo sisselülitamisel rakenduvad,kui nelivedu väljas siis käivad asjad vabalt ringi jah.
Kermo
53786526
wilson
Off Roader Wannabe
Postitusi: 23
Liitunud: P Dets 21, 2008 12:37 am

Postitus Postitas wilson »

olgu sellele küsimusele sain vastuse.aga oskab keegi pilti näidata milline peab välja nägema täispikkuses esimene kardaan? nimelt ostsin masina ja esimest kardaani polnud all vaid oli kaasas.Sealt kindlasti midagi puudu aga ei oska öelda mis asi.Kahjuks hetkel ise pilti teha ei saa kuna fotoaparatuur minust kaugel.
wilson
Off Roader Wannabe
Postitusi: 23
Liitunud: P Dets 21, 2008 12:37 am

Postitus Postitas wilson »

nii vastused leitud :) loodetavasti järgmine nädal saab siis kah juba 4 veorõõmusi nautida aga selle ajani siis tagaveoline :oops:
mati567
Off Roader Wannabe
Postitusi: 22
Liitunud: L Mär 08, 2008 3:52 pm
Asukoht: Pärnumaa

Postitus Postitas mati567 »

Ei hakanud sama esisilla mittetöötamise probleemi pärast uut teemat tegema. Probleem siis selles, et HUBid keeran sisse, aga seest 4x4 ja LOW RANGE nuppu vajutades ei juhtu midagi :roll:
kermo
Fitting 38"
Postitusi: 247
Liitunud: K Sept 03, 2008 5:31 pm
Asukoht: pärnu

Postitus Postitas kermo »

Suht keeruline nii miskit soovitada,peaks nägema-katsuma.Peale pühi võid läbi vurada kui tahtmist on.Viskaks pilgu peale.
Kermo
53786526
Kasutaja avatar
haier
Mudder
Postitusi: 97
Liitunud: E Okt 27, 2008 3:08 pm
Asukoht: saaremaa

Postitus Postitas haier »

sama probleem ka minu 95 a exploreril,et salongist keeran 4wd sisse aga esisild ei rakendu mitte kuidagi,kus ja mis on HUB id??vb on mul nende viga.
pasast välja aitab ainult vints...
Kasutaja avatar
haier
Mudder
Postitusi: 97
Liitunud: E Okt 27, 2008 3:08 pm
Asukoht: saaremaa

Postitus Postitas haier »

kuna uut teemat pole mõtet teha siis panen siia ka kirja et minu probleem siis arvatavasti vahekastis sest voolu peale tuleb aga kasti ära ei ühenda,kes siis oskab aidata ja millest peaks alustama,kas võib mõni mootor läbi olla või on viga siiski kastsis endas kuskil sees.ja kuna ma selline võhik olen siis kui palju rõhku peab olema 31x10.5 R15 LT rehvis.
pasast välja aitab ainult vints...
Kasutaja avatar
jr
Motorsi Jaak
Postitusi: 5727
Liitunud: K Veebr 19, 2003 10:01 pm
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas jr »

haier kirjutas:sama probleem ka minu 95 a exploreril,et salongist keeran 4wd sisse aga esisild ei rakendu mitte kuidagi,kus ja mis on HUB id??vb on mul nende viga.
Kuidas töötab Fordi ESOF (Electronic Shift On the Fly) sillalülitus:
4HI
1. Keerad nuppu 4HI peale kiirustel kuni 90kmh, või kohapeal.
2. Rakendub sidur vahekastis, mis tõmmab esimese kardaani pöörlema samal kiirusel tagumisega.
3. Võrreldakse esimeste rataste kiirusi tagumistega, kui kõik OK, siis minnakse edasi.
4. Lülitatakse vahekastist el. mootoriga esivedu sisse.
5. Hubidele lõpetatakse alarõhu tekitamine, mille tagajärjel hubid lülituvad sisse.
6. Voila, olngi 4HI sisse lülitatud.

4LO
1. Hoiad jalga piduril
2. Käigukang asendisse N
3. Keerad nupu 4LO peale.
4. Aju kontrollib pidurivajutust, ABS andureid et rattad ei pöörleks, kiiruseandurit - et lugem oleks väiksem kui 5kmh.
5. Elektrimootor lülitab vahekasti 4LO peale, süttib 4LO tuli armatuuris
6. Hubidele lõpetatakse alarõhu tekitamine
7. Voila, esimeste meetrite läbimisel toimub lõplik lülitus.

JR Motors saab ehk aidata, aja leiaks uuel aastal.
+372 5028488
kermo
Fitting 38"
Postitusi: 247
Liitunud: K Sept 03, 2008 5:31 pm
Asukoht: pärnu

Postitus Postitas kermo »

Aga kui mõni abs-i andur peetis ja kontroll sealmaal pooleli jääb?kas siis võib neliveost-aeglustist unistada?
Kermo
53786526
Kasutaja avatar
haier
Mudder
Postitusi: 97
Liitunud: E Okt 27, 2008 3:08 pm
Asukoht: saaremaa

Postitus Postitas haier »

muidu kõik tark jutt aga sellest ikka midagi pole kust viga otsida,et kumbki variant nelikveost ei tööta.muud asjad järelikult toimivad kuna tuled süttivad armatuuris aga esivedu ei tule kumbagis asendis järele.
pasast välja aitab ainult vints...
Kasutaja avatar
haier
Mudder
Postitusi: 97
Liitunud: E Okt 27, 2008 3:08 pm
Asukoht: saaremaa

Postitus Postitas haier »

käisin nüüd siis auto all ja keerasin maha selle 4 veo lülitusmootori,sealt tuli välja hoob mida saab keerata ka manuaalselt,aga keerates seda kas 4wd low või lihtsalt 4wd asendisse siiski mitte midagi ei muutu ja minu arust ei tööta ka see mootor mis seda elektrooniliselt peaks pöörama.minu loogika ütleb,et asi peaks ju siiski töötama kui ma keeran 4 veo käsitsi sisse.või olen ma asjast valesti aru saanud???ja mis süsteemiga seal vahekastis sidur töötab,võibolla see tuksis?
pasast välja aitab ainult vints...
mati567
Off Roader Wannabe
Postitusi: 22
Liitunud: L Mär 08, 2008 3:52 pm
Asukoht: Pärnumaa

Postitus Postitas mati567 »

haier kirjutas:käisin nüüd siis auto all ja keerasin maha selle 4 veo lülitusmootori,sealt tuli välja hoob mida saab keerata ka manuaalselt,aga keerates seda kas 4wd low või lihtsalt 4wd asendisse siiski mitte midagi ei muutu ja minu arust ei tööta ka see mootor mis seda elektrooniliselt peaks pöörama.minu loogika ütleb,et asi peaks ju siiski töötama kui ma keeran 4 veo käsitsi sisse.või olen ma asjast valesti aru saanud???ja mis süsteemiga seal vahekastis sidur töötab,võibolla see tuksis?
su exploreril suht sama teema siis mis mulgi. paar tundi tagasi suutsin enda oma mülkasse ka veel jätta, homme peab siis mõnda 4wd masinat või traktorit otsima hakkama :P
Vasta

Mine “Ford”