Eelsüüte küünalde tuli vilgub sõidu ajal.

Moderaatorid: jr, Moderators

Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: Eelsüüte küünalde tuli vilgub sõidu ajal.

Postitus Postitas TiitR »

ibra kirjutas:Kütuse filter on diislil vaja vahetada sügisel enne külmade tulekut ja kui just lausa vett paaki ei vala siis 1x aastas on piisav.Kui aga on läbisõit suurem kui 30 000 km aastas siis 2x.
Kuskilt raamatust lugesid? Anna aga minna...mina ei põe mingit 200 eeki, et vahetada neid või 3x aastas! :lol:
Kasutaja avatar
ibra
I live off from the mud
Postitusi: 2903
Liitunud: K Nov 18, 2009 6:04 pm
Asukoht: Tartu

Re: Eelsüüte küünalde tuli vilgub sõidu ajal.

Postitus Postitas ibra »

TiitR kirjutas:
ibra kirjutas:Kütuse filter on diislil vaja vahetada sügisel enne külmade tulekut ja kui just lausa vett paaki ei vala siis 1x aastas on piisav.Kui aga on läbisõit suurem kui 30 000 km aastas siis 2x.
Kuskilt raamatust lugesid? Anna aga minna...mina ei põe mingit 200 eeki, et vahetada neid või 3x aastas! :lol:
Sa võid neid iga päev ka vahetada, aga mul on piisavalt aastate jooksul kogemusi, et üldjuhul pole vaja tihedamini vahetada.
Me oleme kõik võhikud,ainult erinevates valdkondades.
honkomees
True Off Roader!
Postitusi: 1289
Liitunud: P Juul 05, 2009 4:57 pm
Asukoht: Metsaelajate keskel Haanjamaa serval

Re: Eelsüüte küünalde tuli vilgub sõidu ajal.

Postitus Postitas honkomees »

TiitR kirjutas:...See ju juba tuntud tõde, et vaheta filtrit VÄHEMALT 2x aastas...eriti meie kütustega! Mina vahetan enda omal(del) raudselt enne talve uue vastu, isegi kui hooldus seda veel ette ei näe. :wink:
olen vahetanud vastavalt hooldusele (45 000 pealt, veel esinduse rida) ja kuna päris igapäevasõiduk ei ole, siis umbes 2 aasta tagant. Küte pole meie oma, vaid idapoolne ja siiani pole veel teele jäänud ega probleeme tekkinud. Muidugi aeg-ajalt olen igaks juhuks lisanud veetõrjeks ja antigeeliks vastavaid möginaid kah paaki. Pole filtri veetuli põlema läinud ega midagi muud juhtunud.
Huvitav, et jalakäijatega libedaga toimunud õnnetustes on praktiliselt alati süüdi libedad kõnniteed ja hooletud kinnistuomanikud, aga autojuhtide teelt väljasõitude puhul on tegu "ilmastiku ja teeoludele mittevastava kiirusega"
pimeroolis
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 136
Liitunud: R Juun 18, 2010 12:40 am
Asukoht: üldiselt asfaldil aga miks ka mitte seal kõrval

Re: Eelsüüte küünalde tuli vilgub sõidu ajal.

Postitus Postitas pimeroolis »

Terekest ka. Oma autul läheb iga sügis uued küttefiltrid. Ja kui vaja siis tihemini. Ega sa igakord näe mida sa paaki lased ja tunda annab siis kui kraad hakkab -20 näitama, kui veab siis isegi varem. Ja kui ta selle hangund parafiini ikka filtrisse veab siis ei aita hooldekirjad ega jumalasõna. Uus tuleb panna, sest ega see parafiin sealt filtrist enam ära ei lahustu.
Ford Excursion 6,0 Limited
armatuuri süttib aegajalt "LOW RANGE"
Kasutaja avatar
ibra
I live off from the mud
Postitusi: 2903
Liitunud: K Nov 18, 2009 6:04 pm
Asukoht: Tartu

Re: Eelsüüte küünalde tuli vilgub sõidu ajal.

Postitus Postitas ibra »

pimeroolis kirjutas:Terekest ka. Oma autul läheb iga sügis uued küttefiltrid. Ja kui vaja siis tihemini. Ega sa igakord näe mida sa paaki lased ja tunda annab siis kui kraad hakkab -20 näitama, kui veab siis isegi varem. Ja kui ta selle hangund parafiini ikka filtrisse veab siis ei aita hooldekirjad ega jumalasõna. Uus tuleb panna, sest ega see parafiin sealt filtrist enam ära ei lahustu.
Uus filter parafiini puhul ei aita midagi, ikka ja jälle tõmbab täis, kui sul pole vastavale ilmale vastav küte. Aitab soe ruum ja ülessulamine ning pärast mitte nii temperatuuritundliku kütuse sissetankimine. Aitab ka natuke soojema ilma ootamine ja probleem kaob. Ei tohi segi ajada mustunud filtrit ja parafiinist ummistunud filtrit.
Me oleme kõik võhikud,ainult erinevates valdkondades.
pimeroolis
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 136
Liitunud: R Juun 18, 2010 12:40 am
Asukoht: üldiselt asfaldil aga miks ka mitte seal kõrval

Re: Eelsüüte küünalde tuli vilgub sõidu ajal.

Postitus Postitas pimeroolis »

... ma niikui just mainisin, ega alati ju ei tea mis sul voolikuotsast sinna paaki jookseb. Ja kahjuks bensukas ei õnnestu labori proovi teha. Ei ole viisakas lirutada seda kütet metallasjade peale, et näha kas tõmbab kõvaks või jookseb sulle saabaste alla. Või lasta pudelisse ja minna siis eemale seisma ja ootama mis juhtub. Peab lootma sellele lubadusele mille küttemüüja sulle "garanteerib". Sellest tulenevalt ei ole iga kord võimalik ette ennustada, millise km posti juures sul seda sooja garaazi vaja läheb. Parafiiniks muutumine ei pruugi kohe juhtuda, võib juhtuda et õnnestub kümneid km sõita enne kui märku annab. Meie oludes muidugi kannatab see lisaaine tankides sisse valada juba. Eriti praegu vähe külmemate ilmadega. Kuigi ega selle liigne kasutamine motole ka hea ei ole. Olen ise aastast 1980 suurte ja väikeste diislitega tegemist teinud ja nii mõnigi asi on selgeks saanud. Selge on see, et kui autu õues seisnud ja küte jama paagis, siis parim lahendus on soe ruum, aga kui seda pole või tee peal, siis pead ju kuidagi hakkama saama või puksiiri järgi kutsuma kui raha on. Omas autus võin äärmisel juhul isegi filtrid üldse välja võtta, kui see aitab. Ja mustunud või parafiini täis tõmmand filter tekitab ju sama probleemi :shock: No näiteks kui tee peal ära kooleb, aga siiski mingil määral käib no tühikäigulgi ja pukseerimine välistatud(automaatkast).Mul 2 nädalat tagasi tõmbas pärast Alexelast tankimist -17 :shock: kütte kinni. 20l kanistrisse kallasin 2x norm Kleen-Flo diislilisandit ja tankisin kanistri täis. Ja kallasin selle segu külmand paagile peale, lasin natuke seista. Sulatas suht kiiresti asja lahti. Muide seda lisandiga töödeldud kütet valasin sellise temperatuuri juures läbi suht peene bensiini valamiseks mõeldud trehtli sõela ja läks läbi nagu bensiin. Paak plastist ja tule tegemine ka välistatud.
Ford Excursion 6,0 Limited
armatuuri süttib aegajalt "LOW RANGE"
Kasutaja avatar
ibra
I live off from the mud
Postitusi: 2903
Liitunud: K Nov 18, 2009 6:04 pm
Asukoht: Tartu

Re: Eelsüüte küünalde tuli vilgub sõidu ajal.

Postitus Postitas ibra »

Võib-olla valasid seda sisse. Ma ka kasutan seda pidevalt ja pole veel mingit jama olnud. Ka 30 kraadi ei tekita probleemi,aga muidugi talveküttega. Pilt
Me oleme kõik võhikud,ainult erinevates valdkondades.
honkomees
True Off Roader!
Postitusi: 1289
Liitunud: P Juul 05, 2009 4:57 pm
Asukoht: Metsaelajate keskel Haanjamaa serval

Re: Eelsüüte küünalde tuli vilgub sõidu ajal.

Postitus Postitas honkomees »

ibra kirjutas:Võib-olla valasid seda sisse. Ma ka kasutan seda pidevalt ja pole veel mingit jama olnud. Ka 30 kraadi ei tekita probleemi,aga muidugi talveküttega. Pilt
ka selle olluse kasutaja, kuid aeg-ajalt. Praeguste 30-35 vaheliste külmadega ei olnud sees, aga kõik toimis. Tõsi ühekorra eriti külmas kohas tekkis mingi nälgajäämise tunne aga mõni km eemal oli juba kraadiklaasil alla 30 miinuse ja mootori töö normaliseerus.
Huvitav, et jalakäijatega libedaga toimunud õnnetustes on praktiliselt alati süüdi libedad kõnniteed ja hooletud kinnistuomanikud, aga autojuhtide teelt väljasõitude puhul on tegu "ilmastiku ja teeoludele mittevastava kiirusega"
pimeroolis
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 136
Liitunud: R Juun 18, 2010 12:40 am
Asukoht: üldiselt asfaldil aga miks ka mitte seal kõrval

Re: Eelsüüte küünalde tuli vilgub sõidu ajal.

Postitus Postitas pimeroolis »

seda ainet jah. Olen seda ainet kasutand ka tükk aega ja toimib. Alguse kui teda eestisse toodi oli plekkpurkides. Nüüd ka sama firma aine aga sinine pakend madala väävlisisaldusega küttele, peaks meie küttetega paremini kokku sobima ja alendab hangumist -45 ni. Aastaid tagasi olin rumeenias ja ülemus käskis ka veebruarikuus tankida veokasse kohalikku ainet pidi odav olema. See pruuni värvi toornafta lõhnaga aine kivistub juba -5 juures. Noh lisasin siis seda kleen-flood ja kodus paukus ligi 30 kraadine pakane ja see pruun ollus põles suurepäraselt. Ja pärast nädalavahetuse seismist kargas ilusti mootor käima 8)
Ford Excursion 6,0 Limited
armatuuri süttib aegajalt "LOW RANGE"
honkomees
True Off Roader!
Postitusi: 1289
Liitunud: P Juul 05, 2009 4:57 pm
Asukoht: Metsaelajate keskel Haanjamaa serval

Re: Eelsüüte küünalde tuli vilgub sõidu ajal.

Postitus Postitas honkomees »

pimeroolis kirjutas:... Alguse kui teda eestisse toodi oli plekkpurkides. Nüüd ka sama firma aine aga sinine pakend madala väävlisisaldusega küttele, peaks meie küttetega paremini kokku sobima ja alendab hangumist -45 ni....
tohoh, mul sügisel ostetud liitrine pakend poolikuna riiulis, see küll plekist :!: :?:
Sinist pakendit pole juhtunud müügil nägema ja kas meie kütted ikka kõik on niii madala väävlisisaldusega?
Huvitav, et jalakäijatega libedaga toimunud õnnetustes on praktiliselt alati süüdi libedad kõnniteed ja hooletud kinnistuomanikud, aga autojuhtide teelt väljasõitude puhul on tegu "ilmastiku ja teeoludele mittevastava kiirusega"
pimeroolis
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 136
Liitunud: R Juun 18, 2010 12:40 am
Asukoht: üldiselt asfaldil aga miks ka mitte seal kõrval

Re: Eelsüüte küünalde tuli vilgub sõidu ajal.

Postitus Postitas pimeroolis »

Võib olla küll, lihtsalt ei ole enam neid plekknõusid kohanud.Aga vahet pole, peaasi et aine õige ja toimib. Euroopas müüdavad kütused peaks olema madala väävlisisaldusega, parandage mu väidet kui eksin. No iseasi muidugi jällegi mis sealt toru otsast tegelikult tuleb. Venemaa kütus on kõrgema väävlisisaldusega.
Ford Excursion 6,0 Limited
armatuuri süttib aegajalt "LOW RANGE"
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: Eelsüüte küünalde tuli vilgub sõidu ajal.

Postitus Postitas TiitR »

ibra kirjutas:Võib-olla valasid seda sisse. Ma ka kasutan seda pidevalt ja pole veel mingit jama olnud. Ka 30 kraadi ei tekita probleemi,aga muidugi talveküttega. Pilt
Mina lisasin samuti täpselt sama asja rekkade paakidesse...ja müüakse jätkuvalt plekkpurgis :wink: Tartust sain mina seda Veoautoringist.
Vasta

Mine “Ford”